Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 17.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема vibrirane na volana  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 15:50



zdraveite kolegi!!!
Imam ASTRA F i ot izvestno vreme pri skorost ot110 do 130km/h vav volana ima leki vibracii, ot 130 nagore prestava da vibrira.Kazaha mi 4e trqbva da si napravq balans na gumite, az predi 5 meseca si vzeh 4isto novi leti djanti i gumi "firestone", ta predi 2 dni hodih na balans v gumicentar DIANA i tam mi napraviha balans samo na prednite gumi i mi kazaha 4e djantite sa pravi!!!
sled balansa se poopravi polojenieto, no pak mi trese volana no po-MALKO!!!

kajete si mnenieto, daite savet kakvo da pravq!

mersi



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 15:53



Kakav e centralnia otvor na jantite ti? Triabva da e 56,6mm ina4e se polu4avat vibracii -pri opredelena skorost. Ako centralnia otvor na jantite e po-goliam, prodavat flanci(grivni) koito sa prehod mejdu jantata i centralnia otvor na glavinata na Opel. Dori i razlika ot 0,5 mm se prevra6ta v vibraciia pri visoka skorost.

Razbira se ako niama6 niakoi razbit nakrainik, tampon ili bolt po oka4vaneto



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: RadioDJ]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 15:59



Centralniq otvor ne go znam kakav e , no predi da gi vzema djantite gi karah na 20 mesta da gi proverqt dali stavat za ASTRATA i navsqkade mi kazaha 4e stavat!!!
a vtulki sam slojil(mejdu djantata i glavinata).tazi vibraciq q imam ot skoro, taka 4e ako e ot tova ne bi li trqbvalo da zapo4ne da vibrira sled samota slagane na djantite a ne 4ak sega???



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:19



Probvai togava da razmeni6 prednite i zadnite janti, moje da iz4ezne vibraciata



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: RadioDJ]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:25



mersi za ideqta kolega, 6te probvam i 6te kaja kakvo e stanalo!

vse pak o4akvam i drugi predpolojeniq

mersi



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:27



Не вярвай на гумаджиите!

Отиди и ги накарай да ги завъртят на ръка на балансмашината без да затварят капака и виж гумите дали играят...

Ако да - демонтираш гумите и въртиш само джантите...

Кривите и небалансирани гуми водят до вибрации около 110 - 120 км/ч

Ако всичко изброено дотук е добре - провери си кормилни накрайници, шарнири и амортисьори...

От мен толкова.

ПП: И не си мисли, че влизането в дупките не влияе върху гумите и джантите след като няма видими поражения...



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: imitev]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:32



cqloto mo oka4vane i hodovata 4ast e proverena v serviza na sofia auto, taka 4e edva li se dalji na hodovata 4ast.
gumite mi sa garancionni, moje da gi zakaram da mi gi proverqt.



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: imitev]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано30.06.04 16:42



Аз имах точно такъв проблем (Вектра А). Оправи се като си смених две от гумите. Нищо друго не съм правил, въпреки че майстора искаше да прави реглаж на предницата.
Така се оправи положението и сега няма никакви вибрации при 120-130, както имах преди.



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Авторobiknowen (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 18:08



Аз имам точно такъв проблем. И то след като влезнах в дупка с двете гуми.
Отидох да ги балансират и не се оправи. Отидох при друг майстор и се оказа, че на едната гума и се прекусали конците вътрешно и едната гума е крива. Добре че гумите ми са стари и трябва да ги сменям.



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: obiknowen]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 18:42



Kolega bih ti preporu4al da otide6 v SOFIA AUTO tam gumadziite sa stra6no dobri Imt ma6ina za dinami4en balans na gumi, tam 6te ti zavurtjt gumata kakto e na glavinata s 130 km/h ako ne se luza i vsi4ko 6te se vidi, ako tam ne ti opravjt problema prosto ne se se6tam kude drugade. Uspeh



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 19:58



Zavurti gumite...



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: Emo]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 22:32



ne e vazmojno da e ot gumite za6toto sa 4isto novi, a sa i gotina marka, taka 4e edva li preoblema e ot tqh!nai veroqtno 6te otida v sofia auto kakto me savetvate, vapreki 4e kato gi znam kakvi sa obirdjii, sigurno 6te me odrusat qko. a vazmojno li e spored vas da e ot kriva djanta???

mnogo blagodarq na vsi4ki za otgovorite!



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Автор1961 (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 10:58



Аз имах същият проблем.Провери си и баланса на задните гуми.Маят проблем бе от тях.Ако няма ефек виж и амортесйорите можеи от тях да тресе



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: 1961]  
АвторAstra_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 13:02



Da no prednite amorisiori sa mi 4isto novi, edva li e ot tqh. 6te vzema da zakaram kolata da q vidqt v Sofia Auto!!

lek i bezavarien put na vsi4ki!!!



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: 1961]  
Автор тeмп (временно)
Публикувано01.07.04 14:26



И аз на Вектрата имах проблема. Изчезна след баланс на ЗАДНИТЕ гуми.
Успех



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: тeмп]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 15:02



Мноооо важно.



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Автор тeмп (временно)
Публикувано01.07.04 15:11




Абе ти защо питаш въобще, като не те интересува?
Аман от тарикати.




Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: тeмп]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 15:22



TOVA POSLEDNOTO NE SAM GO PISAL AZ.!!!!!!
NEZNAM KAKVI SA TEZI HORA, KOITO SI NQMAT RABOTA I SE EBAVAT, NEMOGA DA GI RAZBERA.NQKOI E PISAL OT MOE IME!!!





Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Автор тeмп (временно)
Публикувано01.07.04 15:44



Sorry man.
Не знаех че е друг



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: тeмп]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 15:48



Nqma problemi, ne bi mogul da znae6, 4e ne sum go pisal az!!!!!! Za v bude6te da znae6, 4e ako nqkoi pi6e tupotii ot moe ime, to tova ne sum az!!!!!!Kak moga da se regostriram, za da nqma takiva nedorazomeniq v bude6te???
Mnogo ti blagodarq za suveta!!!!



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано01.07.04 15:53



Най-отгоре има линк "нов потребител" или нещо такова...



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Автор тeмп (временно)
Публикувано01.07.04 15:56



Не знам защо не работи регистрацията.



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: Любитeл]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 15:57



da vidql sam go, ama tozi link neraboti!!



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано01.07.04 16:12



probwaj tuk:


Az toku shto registrirah test76 ....
Moze da ne se registrirash za PayDir. Samo pishesh ime, password, email i checkwash dolu che si saglasen



Тема :))))))))))нови [re: RadioDJ]  
Автор astra_fen_mititaki (непознат )
Публикувано01.07.04 16:19



Gotovo ve4e sum registriran!!!!!!



Тема Re: :))))))))))нови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.07.04 16:51



Честито!

Мина от 99% член на 100% - добави си последния 1 фенски процент




Тема Как аз решавам проблеманови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано01.07.04 18:41



Безусловно първо добър баланс на гумите. Идеалния вариант е динамичен баланс (София Ауто), ама струва много пари - 15 лв. на чифт колела, общо 30 лв. за цялата кола.

Ако още не си отишъл в София Ауто, може да пробваш и следния номер, при мене помага:

- приготвяш си хубава здрава кръстачка-ключ за болтовете на гумата
- приготвяш си една удължителна тръба за кръстачката (с цел по-дълго рамо на лоста )
- вдигаш (една след друга) гумите на крика
- развиваш болтовете, сваляш гумата
- преглеждаш за ръжди и боклуци по челото на главината, при необходимост минаваш по една телена четка
- само са предните гуми, проверяваш дали болтчето, което държи диска е добре затегнато
- слагаш обратно гумата и затягаш докрай болтовете, ДОКАТО Е ОЩЕ ВЪВ ВЪЗДУХА
- затягаш с кръстачката и тръбата, СЪС СИЛА ПО-ГОЛЯМА от обикновено
- слагаш кръстачката и тръбата в багажника, защото ако ти се наложи смяна на гума някъде, с обикновения ключ вече няма да можеш да отвиеш болтовете

При мене това помага, а ако се врътнат с пневматичен гайковърт ма мах, вибрацията изчезва, ама тогава лоста за отвиване трябва да е поне ерин метър.



Тема Re: Как аз решавам проблеманови [re: Bat Jorko]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано02.07.04 03:14



Bat Jorko,не учи хората така,а и ти не го прави повече.Какви са тия тръби,какви са тия лостове???Ти късал ли си болт,щото аз съм и няма да ти казвам каква разправия е да го извадиш после-то беше разпробиване,то бяха мъки.Всичко си е сметнато и ако имаше нужда от такова стягане,щяха да направят фабричния ключ за гуми с по-дълго рамо.Така че-стягайте,ама разумно.
Успех.



Тема Ti tasowe imash li?нови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано02.07.04 10:47



Shtoto pri men se poiawi kato slovih tasowe (kupeni ot ciganienci...). Kakto si karah krotko sas 140 (shtot na 130 oshte wibrira wolana) izwednash se usili trepereneto posle se chu pras i tasa izhwarche w kanafkata. S nego i wibriraneto
Prawi si izwodite ....



Тема Re: Ti tasowe imash li?нови [re: PRR]  
АвторAstra_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 11:34



Ти не чете ли, че става въпрос за ЛЕТИ ДЖАНТИ!



Тема pak nqkoi pi6e ot moe ime:(((нови [re: Astra_fen_mititaki]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано02.07.04 12:58



Abe pak nqkoi pi6e ot moe ime, tova poslednoto pak ne sum go pisal az/zatova i se registrirah/
Ina4e naistina tasove nqmam, imam 4isto novi leti djanti i nai veroqtno tezi dni 6te otsko4a do SOFIQ AUTO, kakto me suvetvate da im napravq edin dinami4en balans!!!!
Pak Vi blagodarq na vsi4vi za mneniqta



Тема След баланса ....нови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано02.07.04 13:05



Все пак имай пред вид, че дори баланса да реши, или поне намали проблема, след известен пробег 100-200-300 км баланса ще почне да се губи и проблема ще се проявява пак.

Все пак "ефекта" на динамичния баланс се запазва за по-дълго време, в сравнение с обикновения баланс.

Не ме питай колко пари съм оставил по гумаджийниците.



Тема Всеки сам си преценяванови [re: Milky]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано02.07.04 13:16



Прав си колега, моя съвет не бива да се приема буквално. Опасността от скъсване на болт си е съвсем реална.

Оставям на преценката на всеки, с каква сила да затяга. Естествено трябва да има здрав разум преди всичко. Но пак да повторя, този номер със по-силното затягане на гумата във въздуха при мене категорично помага!

Дългия 1 метър лост, който използвах за развиване на гайките беше напълно реален. На последния сервиз на който бях, помолих да ми вдигнат силата на гайковърта с едно деление нагоре. Е явно са се престарали малко ...

Жалкото е, че след като презатегнах наново аз сам гумите с по-малко усилие от "сервизното", вибрацията пак се появи, а след излизането ми от сервиза нямаше грам вибрация!

А сега ми кажи какво да правя и как да затягам?



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
АвторKCV (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 13:29



Имам същия проблем Вектра А
края на Април си сложих летните гуми( когато ги свалих есента нямам спомени да е имало проблеми)
и колата първо тръгна да дърпа на една страна
размених дясната с лявата и се оправи

На първото излизане по магистралата и след 110км/ч до 120км/ч взе да трепери волана
не посмях да дигам над 130км/ч

Отивам при моя гумарник оправя каквото оправя следващото ми излизане на магистралата пак същото. Отивам при друг гумарник да не би да не му е в ред машината( не мога да си представя че някой ги калибрира тези машини ама това е друга тема) и той ми открива 25грама отклонение в едната предна и я балансира и аз съм спокоен но при следващото отиване на магистрала пак същото даже по силно треперене и двамата ме съветваха ако имаш проблем след това бягай на сервиз за окачването.

Отивам при сервиза те като чуха че е започва от 110км/ч
бяха много сигурни че е от гумите и ме питаха дали спира след 130км/ч
но аз не бях пробвал. Прегледаха колата и не откриха нищо по окачването
но ме викнаха да ми покажат как ще открият коя е гумата.
Дигаха една по една двете гуми(предните) и единия влизаше в колата палеше
и включваше на скорост така че видях скоростомера на 60-80км/ч
При едната нищо но при другата се разтрепери волана след 60км/ч Според тях
за реални условия се умножава по 2 т.е. било е все едно 120-160км/ч.

Естествено отивам при моя гумарник и му обяснявам
и му казвам ако и да не може с неговия уред да се оправи поне да ми смени джанта с тази от резервната гума да опитам и така.Този път обаче той доста по-осторожно извърши баланса въпреки че уреда даваше добре
и накрая забеляза че леко метка и понеже не беше ясно от гума или от джанта сложи гумата на нова джанта но меткането си остана
та се оказа че е гума деформирала се е леко.
Това последното беше вчера и не съм сменял гумите още за да кажа дали се оправило

Най-вероятно ще пусна тема за да питам за гумите които ми предложи
да видя какво ще ме посъветват другите колеги тука.

Това мога да споделя.



Тема Re: vibrirane na volana Do KCVнови [re: KCV]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано02.07.04 13:34



moite gumi sa 4isto novi edva li e ot tqh, daje sa o6te v garanciq.6te otida v SOFIA AUTo na balans i tam 6te si pokaje na kakvo se dalji - guma li e djanta li e ili kakvoto e tam.

mnogo ti blagodarq za iz4erpatelniq otgovor



Тема Re: vibrirane na volana Do KCVнови [re: astra_fen_mititaki]  
Авторyahoo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 16:52



Имах и аз такъв проблем.
Що баланси направих ....
Накрая един ме светна. Оказа се че джантите не пасват точно. Бяха с малко по-голям отвор. Сега съм с точните джанти и всичко е ОК.



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: yahoo]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано02.07.04 17:07



Ne e ot djantite, za6toto sa provereni i 100% atavat za Astra, a i tova vibrirane se poqvi predi nqkolko dni, predi tova go nqma6e!!!!



Тема Mnogo blagodarq.....нови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано04.07.04 00:29



Mnogo blagodarq na vsi4ko za otgovorite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lek i bezavarien na vsi4ki kolegi



Тема Няма да се разминеш толкова лесно!!!нови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано04.07.04 11:11



... и ще споделиш какъв е бил проблема, ако се открие, или поне как са се отразили нещата, които си направил - баланси, въртене на гуми, (тва не го гледай) презатягане във въздуха, и т.н.

Аз се боря с тази вибрация откакто имам колата (Кадетт Е), и не съм успял да се преборя окончателно.

Не е от гумите - нови, зимни, летни има вибрация
Не е от дисковете - нови са ми
Не е от джантите - сменил съм ги
Не е от предното окачване - здраво е (задното окачване не знам как е)

Единствено не съм правил нищо по кормилното окачване, но там не знам кое и какво да правя.

Пожелавам ти успех в борбата с вибрацията!



Тема Re: Няма да се разминеш толкова лесно!!!нови [re: Bat Jorko]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 14:42



Gumadziite v SOFIA AUTO mi objsniha, 4e tozi efekt s vibracijta okolo110 km/h go imal po4ti vuv vsi4ki modeli na opel> Prosto njkakuv rezonas kojto i te ne znaj ot kakvo e Mislj, 4e ako tezi vibracii se svedat do minimum 6te e napredeuk:))



Тема OKнови [re: keith]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано04.07.04 19:06



nepremenno 6te vi kaja na kakvo se e daljalo vibriraneto!!!A otnosno tova, 4e kato se svede do minimum 6te e napredak, to i SEGA si e minimalno, sled parviq balans koito napravih po4ti ne se use6ta!!!
no vse pak 6te q zakaram ili v SOFIA AUTO ili v MOTOEXPERT za6toto iskam vsi4ko da mi e idealno po kolata!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.