Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 15.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ebati i razhoda C20XE:(  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 14:32



Kolegi, vzeh i zasekoh Astrata mi na gradsko i razhoda mi se vijda dosta seriozen -
11,74 L na 100km. 95H

Uto4niavam - lambda sonda Bosch nova, kompresia 14, sve6ti na 5000km. NGK, vsi4ki zaka4ania na Tech pokazvat vsi4ko OK. Fakt , 4e tova be6e pri temperaturi pod nulata i srednite mi prehodi iz grada sa 6km., ama pak mi se struva mnogo za6toto patuvam sam i nito e natovarena, nito ia karam do prekasva4. Ako niakoi izmisli kvo moje da e 6te 4erpia solidno, 4e kato minavam samo 350km s edin rezervoar vze da me iznervia cialata rabota.



Тема Защо търсиш под вола теле?!нови [re: RadioDJ]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано20.01.04 14:40



В това време и с тези къси разстояния това си е абсолютно нормален разход. При последното ми засичане се оказа че мойта в големия студ е горяла 16+ газ и то при положение че паля на бензин и даже малко карам на бензин. Карах я на дълго в събота и ми даде разход под 8. При нормално време (топло) разхода в града е към 12 на газ...
Това мисля е достатъчен пример за влиянието на времето върху разхода.



Тема Vqrno e!нови [re: Любитeл]  
Автор E18NVR ()
Публикувано20.01.04 14:45



Napalno sam saglasen s kolegata, che towa e din napalno normalen razhod s ogled na towa, che karash na studeno i na kasi razstoqniq.

Nqma ot kakwo da se pritesnqwash, karai smelo!:)



Тема Re: Vqrno e!нови [re: E18NVR]  
Автор peter3d (v8 maniac)
Публикувано20.01.04 15:57



dammm normalno e s sux-anite aftomatichni smukachi

http://opelclub-bg.tk

Тема Aideeee, po4na se...нови [re: RadioDJ]  
Автор GAlNER (GAIN is My Way!)
Публикувано20.01.04 15:57



mi moiata kato mi dava 12+L/100km?! Kvo?! Da se gramna li?!

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: Aideeee, po4na se...нови [re: GAlNER]  
Автор peter3d (v8 maniac)
Публикувано20.01.04 16:02



aaa GAINER ne se oplakvai pak ti s teq 12, az kvo da kaja kato sled osnovniq remont neshto sekav vid nastroiki se preebaha i kolata glatna 5 litra za 9km ??? takache s teq 11 ili 12 hodete da .....praznuvate

http://opelclub-bg.tk

Тема С оглед на сревнението, което мога да направя!!!нови [re: RadioDJ]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано20.01.04 17:53



Според мен си късметлия


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: RadioDJ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано20.01.04 18:14



Миличкия!!!
Ми ти си за оплакване бе брат, мойта кат лапа 18/100 градско!!!
Требе да ми събирате помощи!!!
Не търси под вола теле, нормално е в студа и на къси разстояния разхода да е над 15!!! Не му се коси!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: Ascona83]  
Автор peter3d (v8 maniac)
Публикувано20.01.04 20:43



eee Askona83 askonata li ti harchi 18 ??? vapreki razhoda koito kazah gore (50) normalno kolata mi harcheshe 9 gradsko? ti kvo si i pravil da ne si i slojil turbocharger :>

http://opelclub-bg.tk

Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: peter3d]  
Автор zaimov (Rookie)
Публикувано20.01.04 21:07



Ako i slogi turbo shte harchi po-malko, garancia:)
Toia razhod 12 si e savsem normalen mi se struva...prosto niama kak da e po-malak



Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: zaimov]  
Автор GSM_BOSS (Calibra Racing)
Публикувано20.01.04 22:14



Kolega,ako imah tvoq razhod,nqma6e da slizam izob6to ot kolata!!!A pri moqt visokiqt razhod mi se nalaga da se ka4vam do vtoriq etaj pe6!
Sega seriozno,C20NE(calibra) mi gori 20l/100km. v grada,9l/100km izvyn grada!!!
Taka e otkakto sym q kupil,sled mnojestvo remonti i podobreniq.Razhoda ne padna i si q karam taka,koito mi kaje 4e zimata 6te mi gori po-malko ot 18l/100km mu q davam vednaga i pla6tam kolkoto kaje!!!
P.s. Ne q gonq..................mnogo




Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: zaimov]  
АвторTURBOCHARGER (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 23:00



zaimov ne govori gluposti!!



Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: GSM_BOSS]  
Авторastra_fen (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 23:23



tova za 20l razhod .. tova maitap li e ... tova za gaz ili za benzin stava duma...ne che se hvalq no maita gori megdy 10-14 l/100 gaz gradsko v zavisimost ot temperaturata i trafica

Astra 1.4i - 92g

PP: znam che tova e 1.4 no vse pak 20l kakvoto i da e mi se struva ugasno mnogo ... zatova otnacalo pitah dali ne e nqkakav maitap



Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: RadioDJ]  
Автор KADETT16V (sustezatel!)
Публикувано21.01.04 01:00



dobre ti e razhoda dano sled kato ti e izhar4ila tolkoz mnogo e vurviala naistina mnoo minalia put kato se probvahme na bojurishte me bi s mnogo ,no sa she mi e interesno da te probvam s moia 4eren kadett



Тема Re: :))))))нови [re: KADETT16V]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 09:45



Znae6 , 4e sam gotov za proba vinagi, no 6te triabva da iz4akame po-hubavo vreme. Mejdu drugoto, kolko ti gori Kadeta?



Тема Re: C20NEнови [re: GSM_BOSS]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 09:48



Za prav pat 4uvam C20NE da gori 20L, za nego davat gradsko po knijka malko pove4e ot C20XE - za XE e 10.6L a za NE e 11.1L. Ima ne6to gnilo - vij si Lambda sondata, kabelite i delkoto. Prosto 20L ne e normalno za kola 115ks.
Osven ako ia kar6 do prekasva4 na parvite tri predavki



Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: RadioDJ]  
Автор De_opel (... хич не знам)
Публикувано21.01.04 11:02



Ееееее, колега - добре ти е разхода! Добре е! Малко преди Нова година те видях на Сливница - зави след мен от М. Луиза в посока Сточна гара.... Като видях как дърпаше от светофар до светофар.... си мисля, че даже ти е нисък разхода



Тема Za6to kolko e tvoiatнови [re: |Kyky|]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 11:05



i Bravoto 150ks. li e ili be6e 155ks?



Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: RadioDJ]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано21.01.04 12:22



Che ti kolko ochakwash? Da wrashta w rezerwoara li????
Sega seriozno. Mojta (Vectra C18NZ) gradsko e 10-15 spored sezona (t.e. temperaturata), zadrastwaniata, kolko mi tevi kracheto i drugi takiwa. W momenta e okolo 14. Werno na gaz ama na benzin niama da e pod 13!
Ta mi se struwa che wsichko si e nared!
Pozdrawi



Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: RadioDJ]  
Автор Psycho (XTC)
Публикувано21.01.04 12:23



Moiata e sushtata kato tvoiata i harchi 14/100 na tova vreme.
Samo che ne sum si smenial sveshtite i sondata.



Тема Повече от твоя !нови [re: RadioDJ]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано21.01.04 16:09



Точно 147к.с. е Брависимото и лятото с климатик харчи към 14л./100км. градско
Като имаш впредвид, че двигателя е перфектен с компресия ~12 и нямам проблеми с нищо по колата, а разхода е зверски!!!
В момента ми харчи около 12л./100км. и то, както каза ти "не до прекъсвач" (аз даже нямам прекъсвач)
Като харчи толкова много, поне да вървеше, а то...
Карай спокойно, не мисля, че разход 11л./100км. за 2.0-16v е повод за притеснение


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: RadioDJ]  
Автор Slavi_Vectra 2.Oi (115лоши кончета)
Публикувано21.01.04 16:12



Ami az osven da vzema da po4erpq s moite 13/100 gaz v tova vreme (C20NE). Ne znam zashto, no razhoda mi se ka4i s po-malko ot 1/100 v sravnenie s po-toploto. Sega da ne si pomislite, 4e sym nqkoj pensioner, shtoto taq kola ne moze i ne trqbva da se kara bavno, zatova e nastroena "na vyrvene". Davam infoto samo za spravka, za kojto se interesuva.

Ако разбирах от коли, колкото и от компютри...


Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: GSM_BOSS]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано21.01.04 18:41



Na men shto mi se struwa, che po -dolnoproben motor ot C18NZ ne e prawen ot Opel? S nego do tuk nai - wisokite razhodi se spomenaha .. pri normalno karane.
Az si mechtaq za kolata, koqto kogato gori 23 na 100 wyrwi kato za tolkowa, a ne kato 1.8i s 90 spynati magareta.

Ta RadioDJa - ne razbiram tochno problema s 12 litra na 150 konq?

"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."


Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: El Camino]  
Автор vkanev (Vectra C18NZ)
Публикувано21.01.04 19:46



долнопробен?? моя 18нз харчи 10/11 в града - също колкото на едно приятелче астрата - 1.6, а като гледам какво се пише тука това е напълно нормален разход за тея двигатели. Смея да твърдя, че върви повече от 16нз - 16нз-ката може да е по-пъргава, ама няколкото кончета и нм в повече си казват думата.

И какво толкова се чудиш на RadioDJ? Много ясно, че пълната инжекция и 16v мотор са много по-ефикасни от моноинжекциите и при едни и същи условия 150-те кончета ще направят разход горедолу колкото 90те или 75те на НЗ двигателите. Нищо, че са 2 пъти повече.

Погледни тука има разходите (предполагам дадени от производителя) за различните двигатели: http://members.fortunecity.com/ata/vectra/



Тема Re: :))))))нови [re: RadioDJ]  
Автор KADETT16V (sustezatel!)
Публикувано21.01.04 20:15



9-10 litra A95H na 100 ne sum smenial lambda sonda tova koeto sum smenil e
nov benzinov filtur ,novi sveshti BOSCH F6DTC->zaduljitelno,sustezatelno maslo 10W60 na Liquy-Molym i filtri
5.5-7 max izvun gradsko pri karane 120-180km/h
9-10max gradsko



Тема Abe az mislia, 4e DJia se bazika s nas...нови [re: RadioDJ]  
Автор GAlNER (GAIN is My Way!)
Публикувано21.01.04 20:17



a nie vsi4ki mu se varzahme! Spored men prosto iska6e da se pohvali s razhoda si!

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема yavno vsi4ki go use6tatнови [re: Psycho]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано21.01.04 20:17



studenoto po razhoda na benzin)))

moita lamya se spravya Ok - v ramkite na 10/100 , kogato be6e -10 ka4i 1 kilo otgore. No vse pak i pravya po 40-80km na den .....pone





Тема abe na gaz i nai prostiq gazadjiqнови [re: GAlNER]  
АвторLuBo1 (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 20:26



moi ti naprai c20ne da ti gulta 10-12l gaz i ti da si mislish 4e karash samolet ,xaxaxaxa



Тема CMEXнови [re: Любитeл]  
АвторBqlorelGSl (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 18:34



Abe 11,7 mnogo bilo na gradsko za 150hp.



Тема Re: Повече от твоя !нови [re: |Kyky|]  
Автор KADETT16V (sustezatel!)
Публикувано25.01.04 19:48



fiat e s 20 godini nazad ot tehnologi4noto razvitie na opel imame edna 4erna astra gsi 16V v blagoevgrad koiato shte ti napravi takuv lastik na 400 metra ,4e shte ima da se 4udish dali tazi kompresia koiato ste merili e viarna :))))
a s moia 4eren kadett ne mi se misli



Тема Re: Повече от твоя !нови [re: KADETT16V]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано25.01.04 22:00



fiat ne sa nazad tehnologi4no
wij nqkoq druga marka kato DACIA



Тема Извинявай!нови [re: KADETT16V]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано01.02.04 01:57



Извинявай, че се забавих със заядливия отговор, но не бях в България
Днес (01.02.2004г.) сутринта ще пътувам до вилата, като минавам покрай Благоевград ще мина през някой сервиз да ми измерят компресията и вашите селяндури, че може в София монтьорите да са назад с някоя годинка в трехнолигичното развитие за измерване на компресия!!!
Ако не ми харесат цифрите ще ти звънна да дойде селската бегачка да ми измери компресията на 400/1000/1500/2136/3654/5698/8252 и т.н. метра с ластика дето го прави на каруците из провинцията


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Ebati i razhoda C20XE:(нови [re: peter3d]  
Автор lvo_Dinkov (реставратор)
Публикувано01.02.04 19:07



Мерцедес- а му :Р

Ascona83, мойта Аскона почна да гори 10/ 100. възможно ли е да е от "разбарникана" центровка. До този извод стигнах, защото:
- кабели- нови(Bosch)
- лули 5000 км(Beru)
- свещи 350км(ACDelco)
- вакум- регулатор 5000км(ACDelco)
- карбуратор- 1500км от регулиране на оборотите, пълно прочистване, нова ускорителна помпа и гарнитури... Преди месец една сутрин не запали колата, бутахме, трих свещи(на 3- ти и 4- ти цилиндър бяха мокри), но не запали(акумулатор, четки, втулки на стартера са нови, генератора също е с нови четки и лагери, ток си имах). Викнах един майстор на место, тои си зави негови свещи и колата запали. Предположи, че е от скапани фалшиви свещи(Бош Супер на 5000км) и бензин с боклуци. Купих нови ACDelco свещи, и с тях колата запали от раз, но оборотите бяха малко високи и бълваше черен дим отзад. Майстора ми намали горивото, врътна делкото(май повече предварение му сложи) и спря да пуши черно. Притеснява ме, че колата чак тогава загря и сега докато загрее придръпва и не върви добре, но не винаги, а като загрее, не дава да пипна педала на газта(коренна разлика със студен двигател). Разхода от 7 скочи на 10. Възможно е и да е от това, че в момента баща ми ходи всяка сутрин с колата на нагревки в ДКЦ- то(1 км в едната посока) и я кара предимно студена, и цял ден не се кара след това, но много странно скочи този разход. Какво ти е мнението, а и не само твоето, колеги, ако някой се е борил с подобен случай, нека каже, плс.



Тема Re: Calibra C20XEнови [re: RadioDJ]  
Автор AstraGSi (C20NE)
Публикувано02.02.04 01:12



razhoda mi e 11.53 l/100km

mai za zimata e normalno

Gaz do dupka


Тема Re: Calibra C20XEнови [re: AstraGSi]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 01:25



От градско до градско има огромна разлика. Правил съм и 7/100 през нощта и 15/100 при задръстване когато над втора няма кога.
А причината малките мотори да харчат колкокто примерно C20XE е в диференциала. Разликите са между 3.42 и 4.53. Всеки мотор е с различно предавателно число и оттам при еднаква скорост се получават различни обороти, респективно разход. При здраво юркане и използване на високите обороти по мощните мотори си харчат задължително повече.




Тема Re: Calibra C20XEнови [re: Ивaйлo]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано02.02.04 03:02



po vuprosa za oborotite - i za c20ne i za c20xe imam 4ustvoto 4e har4at po-malko kogato gi durzi6 3000-5000rpm. Ina4e natiskaiki v niskite e yasno kakvo stava.

Osobeno za XEto e vazno da e v oboroti. Ina4e si e napravo tromava lamya)))))






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.