Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 11.06.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Още нещо:нови [re: Nedev] Отговор на мнението
Автор ronna ((she))
Публикувано27.02.06 02:17



звучи ужасно...
аз, съм се качвала единствен път на кънки и паднах разбира се, но по-лошото е, че имам стари контузии (от друго) на китките, и след това падане се появи неприятна болка (меко казано) в тях...
та, искам да питам, има ли някаква екипировка, която да предпазва ръцете?

много искам да се кача отново на кънки, а сега дори само като си помисля, ми отслабват китките.. :(



Тема Re: Още нещо:нови [re: ronna] Отговор на мнението
Автор ronna ((she))
Публикувано27.02.06 02:20



.. още повече, че ми се налага да падам от 183 см :( кънките май не са за високи хора... или поне не за начинаещи високи



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
Автор Sweet Sorrow ()
Публикувано27.02.06 16:29



Моят съвет е - не се отказвайте след първото падане. Първият път, когато се качиш на кънките наистина се е трудна работа и не можеш веднага да усетиш кефа от свободното каране, но е голяма грешка да се откажеш. След няколко опита се отпускаш и почваш да се забавляваш истински, но трябва малко упоритост. Успех!



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Sweet Sorrow] Отговор на мнението
Автор Xъpмaяни Гpeйнджъp (winky)
Публикувано28.02.06 16:03



Хаха! Радвам се, че моята тема допада на всички! / Да уточня само - Ice princess и Хърмаяни Грейнджър са един и същи човек/ Такам...пързалката на Зимния дворец работи в понеделник - 18.30 - 20.00ч, в сряда - пак от същите часове, в петък и събота / тук има много и различни часове. Така - това са само часове за свободно любителско каране, а пък курсовете са в събота и неделя от 09.00ч - 10.00ч!
Аз имам бели кожени кънки със зъбчета и с връзки! Много са красиви и много хубаво се пързалям с тях. Татко ми ги купи за Коледа! Супер са!

Знаете ли, странното е, че когато се качих за първи път на леда и карах около час и нещо, но не паднах изобщо?!? Чак на втория път паднах!

Редактирано от Xъpмaяни Гpeйнджъp на 28.02.06 16:07.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Xъpмaяни Гpeйнджъp] Отговор на мнението
Автор Sweet Sorrow ()
Публикувано01.03.06 18:00



Да определено темата се получи доста добра и полезна. Аз лично се запалих по кънките тази зима, още се числя към начинаещите , но се забавлявам супер много всеки път. Ходя на Славия, защото ми е по-близо, но ми се ще да видя и някакви коментари относно Зимния.

Хърмаяни Грейнджър я издай от къде си зве кънките, че и аз май към такива ще се насоча.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Sweet Sorrow] Отговор на мнението
Автор Xъpмaяни Гpeйнджъp (winky)
Публикувано02.03.06 23:50



Е, то и аз не съм много напреднала! Сега се уча да скачам, ама на сухо / докато свикна/! Радвам се, че ти харесва! Ми моите кънки татко ми ги прати от Германия / той там работи/! Скоро може би ще ви ги покажа на снимка! Ми за Зимния ... кво да ти кажа...тъпканица направо! Много народ! Най-малко има в понеделник и аз затова май тогава се стремя да ходя. Иначе е бая студено, но като излезеш на леда да караш и вече забравяш за студа наоколо. Аз чак се изпотявам! То е все едно да бягаш! Иначе вечерта осветлението не е много приятно, музиката дето я пускат е много хубава!



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Xъpмaяни Гpeйнджъp] Отговор на мнението
Авторfoty (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 23:12



предпочитам ЗИМНИЯ отСЛАВИЯ имам лоши спомени.за хората извън София съжалявам ,че няма кой да им построи дори открити пързалки като старата ДРУЖБА \юнак\ .относно хокейни или фигурни -в демокрация сме така че на кой каквото му е угодно.аз веднъж обух хокейни,паднах и втори път несъм си и помисляла за такива.за майсторлъка-всичко с времето си.важното е да си правиш кефа.ако нете кефи не ходи,намери си друго занимание.ако искаш дасе научиш сносно да караш гледай някой който кара добре и се стреми да повтаряш неговите движения.не се притеснявай и да питаш но не по интернет а на пързалката.за болките в краката ще кажа че лесно няма.за безопасността ще споделя че писъка от болката при прехапан език след падане е запомнящ се .за кънките е важно да са стегнати при глезена а за ножовете да са наточени (на стадиона има човек за това-5лв.) ДЕРЗАЙТЕ!






Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Sweet Sorrow] Отговор на мнението
Автор CityNight (непознат )
Публикувано26.09.06 15:54



От 10 години съм на лед на Славия :) Там дето се вика,сме си вкъщи,зимния не го тача много...няма хора,има такива с прекалено самочувствие,непопдлатено с умения или стил...и мазето-пързалка е депресиращо...А относно техники на кране и какво трябва да знаем за леда...елате,не хапеме,ще ви покажем :) Лесно ще ни познаете ;Р
Видях също,че има много хора,които търсят кънки и не знаят от къде или не намират... на www.kunki.org в подраздел Кънки съм написал доста обстойна статия за попупки и съвети при избор.Надявам се да съм полезен ;)



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: CityNight] Отговор на мнението
Автор Bjoern Bo (vandrare)
Публикувано26.09.06 23:07



За Славия съм чувал, че е гъч, но затова пък се изравял леда още на 10-ата минута... А Зимния си е уникална депресия и студ, ама си е Зимния все пак... разбираш ме - нещо като родното място, ама в друг аспект :)))





Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
Авторбapби (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 20:58



здравейте аз тренирам Фигорно пързаляне ако искате да карате
пражелно трябва да отласкжате силно и да държите кръка си опънът






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.