Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 22.05.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Каране на кънки - правила за начинаещи Отговор на мнението
Автор lce princess (вледенена)
Публикувано24.12.05 18:29



Ту всеки, който е карал кънки или знае нещо може да пуска полезни съвети как да караме кънки, ако сме начинаещи!

Аз започвам:

Първо: Когато не сте на леда винаги си слагайте пластмасовите предпазители на подковите на кънките да не се повредят
Второ: Ако съвсем за пръв път се качвате на леда, дръжте тялото си наведено напред, за да не паднете
Трето: Не се мъчете от първия път да правите сложни неща
Четвърто: Ако искате да направите пирует без да залитате, от изключителна важност е да знаете, че главата трябва да гледа в една точка про време на въртенето, за да не ви се завие свят!

Бързам сега, някой да допълва още!

Приятел е този, който идва, когато всички други си отиват!!!


Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано24.12.05 18:49



Първо и основно правило: Наточете си кънките!




Hey, what you looking for...

Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано03.01.06 17:17



Готина темичка
Моите съвети са леко прозаични:
- ако все още не можете да карате добре, не карайте в центъра на пързалката- застрашавате себе си и околните
- постарайте се да държите ръцете плътно до тялото- не ръкомахайте. Така ще карате по-лесно, без залитания и усуквания
- отпуснете се, все едно сте на разходка. Не стягайте тялото, а само краката, които движите.
- избягвайте да се държите за ръце с още някой, който не може да кара кънки
- при падане не повличайте околните със себе си

стар потребител с прецакан профил


Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: dafna] Отговор на мнението
Автор icesk8ting (непознат )
Публикувано04.01.06 12:56



Не съм съгласна с това, че ръцете трябва да са плътно до тялото. Наистина не трябва да се ръкомаха, но те трябва да са изпънати в страни на нивото на раменете. Другите неща са доста практични.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: dafna] Отговор на мнението
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано04.01.06 13:07



при падане не повличайте околните със себе си

хаха, готин съвет

А "ръкомахането" е важен прийом за запазване на равновесие при всеки начинаещ. След известна практика тялото само намира идеалния баланс и вече можеш да си караш с ръце в джобците, но докато свикнеш си трябва малко да "поръкомахаш" .

И втори важен съвет: Научете се да падате. И то много. Не е толкова страшно ;)




Where will you be the day after tomorrow?

Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Meйджъp™] Отговор на мнението
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано04.01.06 17:50



То явно всички начинаещи са така, но аз се родих, когато ме посъветваха да прибера ръцете към тялото и да стискам бедра. Не помня точно кога беше...дали се бях понаучила или в началото, но съм го запомнила.

Това за падането е ценно! Даже и едни тренировки (не в центъра на пързалката) по изправяне са също важен момент

Хм...добра темичка ще се получи

стар потребител с прецакан профил


Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Meйджъp™] Отговор на мнението
Автор Gergi (любимка)
Публикувано04.01.06 21:25



А, бе не върши работа, брат ми уж можеше да пада, все пак се занимава професионало със зимни спортове от 3 годишен. Е, резултатът е - вчера е получил комоцио ! Дори не помни как е паднал, час и полувина амнезия и сцепена глава и вежда.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Gergi] Отговор на мнението
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано05.01.06 09:03



Е, то си е и до късмет. Но като знаеш как да падаш, то значително намаляваш шанса за някой сакатлък.

Иначе това на брат ти са бели ядове. Тези дни в Германия се срути покрива на една зимна пързалка и 10-ина деца се водят безследно изчезнали под руините с минимални шансове да бъдат намерени живи :(




Where will you be the day after tomorrow?

Редактирано от Meйджъp™ на 05.01.06 11:23.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 18:07



Какви кънки препоръчвате за начинаещи - хокейни или със зъбче?

И още - пластмасови или кожени?

Със закопчалки (като на ски-обувките) или връзки?

Благодаря!



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Mилa] Отговор на мнението
Автор hendy (holistic)
Публикувано08.01.06 18:51



препоръчвам ти тези със зъбче - повече неща можеш да правиш с тях
пластмасовите със закопчалки са най-подходящи за начинаещи
кожените с връзки не са толкова удобни, но също стават

общо взето е важно да са добре наточени, пък нататък ще свикнеш


Every night stance is like takin a chances

Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: hendy] Отговор на мнението
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано08.01.06 19:19



Защо пластмасовите със закопчалките да са по-удобни?
Освен за по-лесно обуване/събуване - за нищо друго не стават.





The Theatre of Life

Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Meйджъp™] Отговор на мнението
Автор Gergi (любимка)
Публикувано09.01.06 22:58



Да, чух за случая :-( да не дава Господ



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Mилa] Отговор на мнението
АвторCityNight (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 09:56



Мила : Освен ако не смяташ да се занимаваш професионално с фигурно пързаляне ти препоръчвам Хокейни пластрмасови с връзки...с хокейните ще ти е много по-лесно научаването,пък и понататък за свободна пързалка са най-добрият избор.Със щраимери(закопчалки) вобще не се поллъгваиюй-това са кънки които са направени просто да се продават...не стават за никакъв тип сериозно каране...така че се замисли за хокеини кънки примерно някои по-стар модел на Roces,BAUER,CCМ докато се научиш,после вече ще знаеш какво да си земеш...Ако ипък имаш възможност да си вкараш от чужбина още по-добре тъй като тук са доста скъпи а избора е нищожен...в Канада,Щатите и дорив Германия за 100'тина евро можеш да си намериш професионални кънки които ще караш поне 6-7 години дори да не ги пазиш :)



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: CityNight] Отговор на мнението
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 23:39



Много благодаря за изчерпателния отговор!

От описанието ми става ясно, че препоръчваш точно такива, каквито са под наем в Зимния - пластмасови с връзки. Само дето ми дадоха с канап и супер тъпи ножове, но това както всички знаем е нормално.

Обаче ми бяха супер неудобни за връзване - едно на ръка заради канапа, и второ - връзката се нанизваше догоре, т.е. нямаше от ушичките, които ги има на старите фигурни кънки.


Търсих си кънки на пазара на стадиона, но не успях нищо да намеря
Само като се замисля, че пак трябва да си взема под наем ненаточени СМРАДЛИВИ кънки, направо ми се отщява да ходя този уикенд...



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Mилa] Отговор на мнението
Автор CityNight (непознат )
Публикувано13.01.06 16:14





това също са пластмасови с връзки мацка :) И накратко нещо такова имах предвид в предишния си пост,въпреки че тея са професионални :)Поне е гаранция че поне 6-7 години няма да мръднат независимо как ги караш :) Аз имам удоволствието да се возя на това от най-горната снимка :)А иначе в България по магазините има Кантоп което е марка на Рочис...за любителско каране са идеални :) Ето снимки :



Редактирано от CityNight на 13.01.06 16:22.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: CityNight] Отговор на мнението
Автор CityNight (непознат )
Публикувано13.01.06 16:27



хмммм нещо ми реже снимките...както и да е... Ето това карам аз(а не бауер'а):





Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: CityNight] Отговор на мнението
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано16.01.06 16:30



И аз съм много доволна от таз' марка. Е, модела ми е доста по-стар, защото съм ги купувала в луди-млади години и вече не карам толкова. Не са мръднали и са чудни
Мила, аз не ти препоръчвм пластмасови, като тези, които са под наем, още повече с щраймери. Нека имат твърда основа, но да са с връзки и отвътре кожени.
Иначе, имам два чифта хокейни кънки Динамо (пластмасови с връзки) от преди 100г. Дори не знам, дали някой ще си купи подобно нещо и си ги пазя, като сантиментален спомен. Определено нямат нищо общо със сегашните на Бауер.

Ако ходиш в ЗД, попитай за Иво Зимния. Скоро минах от там и още си беше на пързалката. Преди години внасяше от тук-там готини кънки и моите са от него. Попитай го за колко ще ти уреди един Бауер.

Кефя се, че още има ентусиасти за кънки. Вече нещо липсват фенове

стар потребител с прецакан профил


Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: dafna] Отговор на мнението
Автор icesk8ting (непознат )
Публикувано16.01.06 19:26



Защо всички се хвърляте на хокейни кънки? Какво им е лошото на зъбчетата? Верно, че в началото малко пречат понякога ама ако човек иска да прави нещо повече от разходка на пързалката, със зъбчета е по-лесно.
Според мен за начинаещи най-хубаво е пластмасови кънки-независимо дали хокейни или фигурни, дали с връзки или с щраймери. По-лесно е да се научиш, защото не ти се кривят краката. Но като понапреднеш малко си вземи някои хубави кожени кънки(не от Юнак), ако разбира се можеш да си го позволиш. Ще можеш да правиш повече неща, ако крака ти не е прекалено фиксиран с пластмасова кънка.
Всичко обаче е малко относително-зависи какво искаш да правиш на пързалката.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
Авторgigy2OO6 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 10:46



Zdraveite na vsi4ki, koito u4astvat v tozi forum. Opredeleno e dosta polezna temata, koqto ste zahvanali. Az li4no bih predpo4ela da se zapi6a na nqkakyv kurs za na4ie6ti/kakvito ima v nqkoi strani/, no v bg nqma.
V syvetati za izbor na kynki 4esno kazano leko se poobyrkah. V momenta v Zimniq davat kynki pod naem/novi gi vodqt, pla6ta se 1 lv pove4e/ i sa to4no takiva deto gi opisvate-hokeiski, plastmasovi, s vryzki.
Az iskam da popitam ne6to: kakyv e nai-lesniq na4in da se nau4i6 da sprira6 na leda/osven kato padne6/. Nqkakvi syveti?...



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: gigy2OO6] Отговор на мнението
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано19.01.06 11:00



И аз не съм чувала за такива курсове за начинаещи, а колко би било полезно!

За спирането ще ти кажа аз как се научих. Говоря за хокейни кънки. Леко завиваш посока мантинелата за да можеш да се хванеш, ако тръгнеш да падаш или пък просто се "забий" в нея и така спри. Та, леко прехвърляш тежестта на единият крак, а с другия спираш, като извъриш пръстите навътре. Трябва да си приклекнал, а не изпънат, като струна. С кракът, с който спираш ще заореш лекичко в леда, като той няма да е успореден на другия. После ще започнеш да прехвърляш повече тежест в/у спиращият крак. Като свикнеш да "изкривяваш" пръстите на единият крак ще започнеш с другия и накрая ще правиш рало с двата крака (върховете на пръстите събрани един към друг). После ще започнеш да се извърташ настрани и да спираш странично, но вече ще знаеш как да прехвърляш тежестта в краката и да пазиш равновесие.

В краткият ми опит с кънки със зъбчета се бях пробвала да спирам влачейки крак. Карането на двата типа кънки си е различно. Аз със зъбчета не мога да карам- пречат ми и то доста.

стар потребител с прецакан профил


Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: dafna] Отговор на мнението
Авторgigy2OO6 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 11:20



Благодаря за съветите. Ще се пробвам следващия път



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: gigy2OO6] Отговор на мнението
Автор icesk8ting (непознат )
Публикувано19.01.06 14:31



За групите за начинаещи попринцип има учебни групи и там можете да се научите на основните неща.
А за спирането най-хитро е настрани ама е малко трудничко. С ралото е по-лесно обаче има по-дълъг спирачен път. Като за съвсем начинаещи най-лесно е забиването в мантинелата обаче това може да бъде болезнено.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Meйджъp™] Отговор на мнението
Автор Comfortably Dumb (!Champions!)
Публикувано21.01.06 23:57



да, единственото страшно на падането е леда, тоест студеното

според мен всъщност по-важния съвет е да внимаваш как се изправяш:)



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: icesk8ting] Отговор на мнението
Автор lo_malo_no_es_lo_peor (непознат )
Публикувано04.02.06 18:11



Наистина доста полезна тема сте захванали. За пръв път се качих на кънки преди 5 - 6 години, но никак нямах възможност да ходя често и затова още си се водя в начинаещите (в смисъл се движа прилично на леда, но без сложни изпълнения и не мога да спирам....) Сега съм решила да се захвана по - сериозно с кънките (по - често да ходя) и затова искам да си купя кънки. Оказа се много трудно!!!!! На ски пазара има само боклуци, а по магазините обикалях и дамските са много ограничени като модели. Кажете къде да търся такива, които са без зъбци (в краен случай може и със) и да не са кожени, че много несигурна се чувствам като не ми е стегнато около глезена! Много ще ми помогнете наистина, че вече се отчайвам...



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: icesk8ting] Отговор на мнението
Авторgigy (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 20:15



Koga ima takiva urotsi?



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lo_malo_no_es_lo_peo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано06.02.06 21:37



Имам един въпрос:
Кога свършва сезонът на свободните пързалки и дали има ли шанс за някакви пързалки през лятото?




To me or not to me - that's the question


Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: gigy] Отговор на мнението
Автор hendy (holistic)
Публикувано07.02.06 22:22



събота и неделя от 9 часа в зимния дворец


In the land of the killers, a sinner's mind is a sanctum

Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: hendy] Отговор на мнението
Авторgigy2OO6 (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 18:33



10xs



Тема Още нещо:нови [re: lce princess] Отговор на мнението
Автор Nedev (член)
Публикувано20.02.06 15:43



ВИНАГИ носете сравнително дебели ръкавици. Щото няма нищо по-неприятно докато си лазите по пързалката след падане, някой да ви мине с кънки през пръстите.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Meйджъp™] Отговор на мнението
Автор blast (непознат )
Публикувано20.02.06 19:24



Pravilo NO. 2345: ne se pritesnqvaite kogato sre6tu vas leti 200 kilogramov hokeist - vsi4ko 6te svur6i za sekundi :))))



Тема Re: Още нещо:нови [re: Nedev] Отговор на мнението
Автор ronna ((she))
Публикувано27.02.06 02:17



звучи ужасно...
аз, съм се качвала единствен път на кънки и паднах разбира се, но по-лошото е, че имам стари контузии (от друго) на китките, и след това падане се появи неприятна болка (меко казано) в тях...
та, искам да питам, има ли някаква екипировка, която да предпазва ръцете?

много искам да се кача отново на кънки, а сега дори само като си помисля, ми отслабват китките.. :(



Тема Re: Още нещо:нови [re: ronna] Отговор на мнението
Автор ronna ((she))
Публикувано27.02.06 02:20



.. още повече, че ми се налага да падам от 183 см :( кънките май не са за високи хора... или поне не за начинаещи високи



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
Автор Sweet Sorrow ()
Публикувано27.02.06 16:29



Моят съвет е - не се отказвайте след първото падане. Първият път, когато се качиш на кънките наистина се е трудна работа и не можеш веднага да усетиш кефа от свободното каране, но е голяма грешка да се откажеш. След няколко опита се отпускаш и почваш да се забавляваш истински, но трябва малко упоритост. Успех!



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Sweet Sorrow] Отговор на мнението
Автор Xъpмaяни Гpeйнджъp (winky)
Публикувано28.02.06 16:03



Хаха! Радвам се, че моята тема допада на всички! / Да уточня само - Ice princess и Хърмаяни Грейнджър са един и същи човек/ Такам...пързалката на Зимния дворец работи в понеделник - 18.30 - 20.00ч, в сряда - пак от същите часове, в петък и събота / тук има много и различни часове. Така - това са само часове за свободно любителско каране, а пък курсовете са в събота и неделя от 09.00ч - 10.00ч!
Аз имам бели кожени кънки със зъбчета и с връзки! Много са красиви и много хубаво се пързалям с тях. Татко ми ги купи за Коледа! Супер са!

Знаете ли, странното е, че когато се качих за първи път на леда и карах около час и нещо, но не паднах изобщо?!? Чак на втория път паднах!

Редактирано от Xъpмaяни Гpeйнджъp на 28.02.06 16:07.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Xъpмaяни Гpeйнджъp] Отговор на мнението
Автор Sweet Sorrow ()
Публикувано01.03.06 18:00



Да определено темата се получи доста добра и полезна. Аз лично се запалих по кънките тази зима, още се числя към начинаещите , но се забавлявам супер много всеки път. Ходя на Славия, защото ми е по-близо, но ми се ще да видя и някакви коментари относно Зимния.

Хърмаяни Грейнджър я издай от къде си зве кънките, че и аз май към такива ще се насоча.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Sweet Sorrow] Отговор на мнението
Автор Xъpмaяни Гpeйнджъp (winky)
Публикувано02.03.06 23:50



Е, то и аз не съм много напреднала! Сега се уча да скачам, ама на сухо / докато свикна/! Радвам се, че ти харесва! Ми моите кънки татко ми ги прати от Германия / той там работи/! Скоро може би ще ви ги покажа на снимка! Ми за Зимния ... кво да ти кажа...тъпканица направо! Много народ! Най-малко има в понеделник и аз затова май тогава се стремя да ходя. Иначе е бая студено, но като излезеш на леда да караш и вече забравяш за студа наоколо. Аз чак се изпотявам! То е все едно да бягаш! Иначе вечерта осветлението не е много приятно, музиката дето я пускат е много хубава!



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Xъpмaяни Гpeйнджъp] Отговор на мнението
Авторfoty (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 23:12



предпочитам ЗИМНИЯ отСЛАВИЯ имам лоши спомени.за хората извън София съжалявам ,че няма кой да им построи дори открити пързалки като старата ДРУЖБА \юнак\ .относно хокейни или фигурни -в демокрация сме така че на кой каквото му е угодно.аз веднъж обух хокейни,паднах и втори път несъм си и помисляла за такива.за майсторлъка-всичко с времето си.важното е да си правиш кефа.ако нете кефи не ходи,намери си друго занимание.ако искаш дасе научиш сносно да караш гледай някой който кара добре и се стреми да повтаряш неговите движения.не се притеснявай и да питаш но не по интернет а на пързалката.за болките в краката ще кажа че лесно няма.за безопасността ще споделя че писъка от болката при прехапан език след падане е запомнящ се .за кънките е важно да са стегнати при глезена а за ножовете да са наточени (на стадиона има човек за това-5лв.) ДЕРЗАЙТЕ!






Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Sweet Sorrow] Отговор на мнението
Автор CityNight (непознат )
Публикувано26.09.06 15:54



От 10 години съм на лед на Славия :) Там дето се вика,сме си вкъщи,зимния не го тача много...няма хора,има такива с прекалено самочувствие,непопдлатено с умения или стил...и мазето-пързалка е депресиращо...А относно техники на кране и какво трябва да знаем за леда...елате,не хапеме,ще ви покажем :) Лесно ще ни познаете ;Р
Видях също,че има много хора,които търсят кънки и не знаят от къде или не намират... на www.kunki.org в подраздел Кънки съм написал доста обстойна статия за попупки и съвети при избор.Надявам се да съм полезен ;)



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: CityNight] Отговор на мнението
Автор Bjoern Bo (vandrare)
Публикувано26.09.06 23:07



За Славия съм чувал, че е гъч, но затова пък се изравял леда още на 10-ата минута... А Зимния си е уникална депресия и студ, ама си е Зимния все пак... разбираш ме - нещо като родното място, ама в друг аспект :)))





Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
Авторбapби (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 20:58



здравейте аз тренирам Фигорно пързаляне ако искате да карате
пражелно трябва да отласкжате силно и да държите кръка си опънът





Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: бapби] Отговор на мнението
Авторфeнka нa лeдa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 22:03



искам да ви питам...понеже преди 1 седмица ми дадоха някаква брошура и видях,че в магазин на име спорт депо има кънки и то мн евтини за 60-80 лв.чудех се дали са свестни и колко ли ще даржат за толкова пари .аз съм начинаеща,но имам приятелка от класа ми ,която тренира в славия и ме учи на нещичко когато може.аз съм мн запалена и искам да си взема кънки ,ама нз как,от къде и за кви пари...моля ви ПОМОГНЕТЕ МИ!!!



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: фeнka нa лeдa] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (pozorište)
Публикувано03.02.08 13:45



Отиди и попитай на

. Там трябва да те упътят подробно за избора на кънки.

Аз поизпуснах тенденциите в последно време. Но преди година-две не можеха да се намерят дори средно хубави кънки за под 150 лева, да не говорим, че въобще не се намираха средно хубави кънки на българския пазар.

Иначе онези, евтините, ги обсъждат в тази тема:

... май не е много високо мнението, макар че става дума за хокейните модели.

Успех!



Като построиш къщичка за пиленце, тогава ще дойдеш да ми говориш!

Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор lce floWer (sad)
Публикувано23.12.08 18:45



Вече и в МЕТРО продават кънки по стотина лева. Аз моите си ги купих миналата година от Германия и съм супер доволна! Доста съм напреднала за послединте две седмици!





Тема Re: Още нещо:нови [re: Nedev] Отговор на мнението
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано05.10.10 15:33



Това с ръкавиците е интересна идея за предпазване, но не виждам, колко ще ти помогнат ако през пръстите ти мине 100 килограмов мъж с наточени кънки. Просто като паднете се ориентирайте възможно най-бързо кой би бил заплаха за вас и се пазете. И веднага се изправете. Не се въргаляйте по леда, защото има много начинаещи, които не могат да спират и направо ще минат през вас.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано20.12.10 18:51





Лепилото му е майката на Линукса !
DrFrancky



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.