Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 11.06.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: hendy] Отговор на мнението
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано08.01.06 19:19



Защо пластмасовите със закопчалките да са по-удобни?
Освен за по-лесно обуване/събуване - за нищо друго не стават.





The Theatre of Life

Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Meйджъp™] Отговор на мнението
Автор Gergi (любимка)
Публикувано09.01.06 22:58



Да, чух за случая :-( да не дава Господ



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Mилa] Отговор на мнението
АвторCityNight (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 09:56



Мила : Освен ако не смяташ да се занимаваш професионално с фигурно пързаляне ти препоръчвам Хокейни пластрмасови с връзки...с хокейните ще ти е много по-лесно научаването,пък и понататък за свободна пързалка са най-добрият избор.Със щраимери(закопчалки) вобще не се поллъгваиюй-това са кънки които са направени просто да се продават...не стават за никакъв тип сериозно каране...така че се замисли за хокеини кънки примерно някои по-стар модел на Roces,BAUER,CCМ докато се научиш,после вече ще знаеш какво да си земеш...Ако ипък имаш възможност да си вкараш от чужбина още по-добре тъй като тук са доста скъпи а избора е нищожен...в Канада,Щатите и дорив Германия за 100'тина евро можеш да си намериш професионални кънки които ще караш поне 6-7 години дори да не ги пазиш :)



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: CityNight] Отговор на мнението
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 23:39



Много благодаря за изчерпателния отговор!

От описанието ми става ясно, че препоръчваш точно такива, каквито са под наем в Зимния - пластмасови с връзки. Само дето ми дадоха с канап и супер тъпи ножове, но това както всички знаем е нормално.

Обаче ми бяха супер неудобни за връзване - едно на ръка заради канапа, и второ - връзката се нанизваше догоре, т.е. нямаше от ушичките, които ги има на старите фигурни кънки.


Търсих си кънки на пазара на стадиона, но не успях нищо да намеря
Само като се замисля, че пак трябва да си взема под наем ненаточени СМРАДЛИВИ кънки, направо ми се отщява да ходя този уикенд...



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: Mилa] Отговор на мнението
Автор CityNight (непознат )
Публикувано13.01.06 16:14





това също са пластмасови с връзки мацка :) И накратко нещо такова имах предвид в предишния си пост,въпреки че тея са професионални :)Поне е гаранция че поне 6-7 години няма да мръднат независимо как ги караш :) Аз имам удоволствието да се возя на това от най-горната снимка :)А иначе в България по магазините има Кантоп което е марка на Рочис...за любителско каране са идеални :) Ето снимки :



Редактирано от CityNight на 13.01.06 16:22.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: CityNight] Отговор на мнението
Автор CityNight (непознат )
Публикувано13.01.06 16:27



хмммм нещо ми реже снимките...както и да е... Ето това карам аз(а не бауер'а):





Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: CityNight] Отговор на мнението
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано16.01.06 16:30



И аз съм много доволна от таз' марка. Е, модела ми е доста по-стар, защото съм ги купувала в луди-млади години и вече не карам толкова. Не са мръднали и са чудни
Мила, аз не ти препоръчвм пластмасови, като тези, които са под наем, още повече с щраймери. Нека имат твърда основа, но да са с връзки и отвътре кожени.
Иначе, имам два чифта хокейни кънки Динамо (пластмасови с връзки) от преди 100г. Дори не знам, дали някой ще си купи подобно нещо и си ги пазя, като сантиментален спомен. Определено нямат нищо общо със сегашните на Бауер.

Ако ходиш в ЗД, попитай за Иво Зимния. Скоро минах от там и още си беше на пързалката. Преди години внасяше от тук-там готини кънки и моите са от него. Попитай го за колко ще ти уреди един Бауер.

Кефя се, че още има ентусиасти за кънки. Вече нещо липсват фенове

стар потребител с прецакан профил


Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: dafna] Отговор на мнението
Автор icesk8ting (непознат )
Публикувано16.01.06 19:26



Защо всички се хвърляте на хокейни кънки? Какво им е лошото на зъбчетата? Верно, че в началото малко пречат понякога ама ако човек иска да прави нещо повече от разходка на пързалката, със зъбчета е по-лесно.
Според мен за начинаещи най-хубаво е пластмасови кънки-независимо дали хокейни или фигурни, дали с връзки или с щраймери. По-лесно е да се научиш, защото не ти се кривят краката. Но като понапреднеш малко си вземи някои хубави кожени кънки(не от Юнак), ако разбира се можеш да си го позволиш. Ще можеш да правиш повече неща, ако крака ти не е прекалено фиксиран с пластмасова кънка.
Всичко обаче е малко относително-зависи какво искаш да правиш на пързалката.



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: lce princess] Отговор на мнението
Авторgigy2OO6 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 10:46



Zdraveite na vsi4ki, koito u4astvat v tozi forum. Opredeleno e dosta polezna temata, koqto ste zahvanali. Az li4no bih predpo4ela da se zapi6a na nqkakyv kurs za na4ie6ti/kakvito ima v nqkoi strani/, no v bg nqma.
V syvetati za izbor na kynki 4esno kazano leko se poobyrkah. V momenta v Zimniq davat kynki pod naem/novi gi vodqt, pla6ta se 1 lv pove4e/ i sa to4no takiva deto gi opisvate-hokeiski, plastmasovi, s vryzki.
Az iskam da popitam ne6to: kakyv e nai-lesniq na4in da se nau4i6 da sprira6 na leda/osven kato padne6/. Nqkakvi syveti?...



Тема Re: Каране на кънки - правила за начинаещинови [re: gigy2OO6] Отговор на мнението
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано19.01.06 11:00



И аз не съм чувала за такива курсове за начинаещи, а колко би било полезно!

За спирането ще ти кажа аз как се научих. Говоря за хокейни кънки. Леко завиваш посока мантинелата за да можеш да се хванеш, ако тръгнеш да падаш или пък просто се "забий" в нея и така спри. Та, леко прехвърляш тежестта на единият крак, а с другия спираш, като извъриш пръстите навътре. Трябва да си приклекнал, а не изпънат, като струна. С кракът, с който спираш ще заореш лекичко в леда, като той няма да е успореден на другия. После ще започнеш да прехвърляш повече тежест в/у спиращият крак. Като свикнеш да "изкривяваш" пръстите на единият крак ще започнеш с другия и накрая ще правиш рало с двата крака (върховете на пръстите събрани един към друг). После ще започнеш да се извърташ настрани и да спираш странично, но вече ще знаеш как да прехвърляш тежестта в краката и да пазиш равновесие.

В краткият ми опит с кънки със зъбчета се бях пробвала да спирам влачейки крак. Карането на двата типа кънки си е различно. Аз със зъбчета не мога да карам- пречат ми и то доста.

стар потребител с прецакан профил



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.