Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 15.06.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | (покажи всички)
Тема Re: displayнови [re: nikirst]  
Автор surfista (непознат)
Публикувано06.11.08 19:09



това е окуражително.

притеснява ме следното. диспеят показва напр.130 км а лампата на резервата светва. Не знам колко мога да карам на резерва, но едва ли е повече от 80 км. а чертичките би трябвало да се показват когато останат 50 км.
кое ще стане по напред- ще излязат чертичките или ще спре колата и трябва да я бутам до бензиностанцията?



случвало ли ти се е от 130 км показание изведнаж да покаже чертички?



Тема Re: displayнови [re: surfista]  
Автор Лий (непознат )
Публикувано07.11.08 11:21



Здравейте колеги,
Отдаван не съм писал, но чета редовно

.
35 000 км. без забележки, като изключим разхода, който е уникален.
Очевидно всичко идва от електрониката управляваща горивният процес.
90 км/ч. - 8.7 л/100км.
130км/ч. - 9.3 л/100км.
Безмилостно каране до Бургас и обратно, това при мен значи -
при всяка възможност педал до дъно за да задмина и на магистрала - 170-180 км/ч. --- 11.3 л/ 100км.
Накратко - както и да караш - 9 - 11 л/100км.
Що да не си правиш кефа за 1 - 2 литра разлика .

Относно показание на компютър за гориво, след показване на чертичките съм
карал още 25 км и издържа без да спре, за повече нямах нерви да пробвам,
пък и нямяше втора бензиностанция наблизо.

Поздрави и умната, че понякога правим глупости!



Тема Re: displayнови [re: surfista]  
Автор nikirst (непознат )
Публикувано07.11.08 14:09



pri men e obratnoto - pokazva, 4e mi ostavat 60km i svetva lampata za benzina, sled okolo izminati 15 km lampata prodyljava da sveti no veche pokazva 80 km!!!, sled o6te 10 izminati km pokazva 75 ostavashi....abe nenormalna rabota....kato mi izlqzat 4ertite togava otivam da zarejdam... po knjka pi6e, 4e kato se poqvqt 4ertite imash 50-60 km fandyk....a nai-sigurno si e da sledish strelkata za gorivoto :)))



Тема Re: display [re: nikirst]  
Автор surfista (непознат)
Публикувано09.11.08 19:04



Колко км до бензиностанция ви изписва на дисплея, когато лампата на резервата светне ?

По инструкция резервата е 7,8 л, това означава че има за около 70 км бензин.



Тема Re: Резерва [re: surfista]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано10.11.08 09:18



При мене светва към 72-76 км . Чертичките се появяват на 50 км и съм карал още към 25 км, но с постоянен страх. Иначе колата е като отвързано куче, хвърля се здраво като я натиснеш- Мисля ,че направих добър избор. Много мисля да ъпгрейдна Каптивата с една каравана. Има ли някой наблюдение по тоя въпрос? Как се държи, колко харчи, няма ли да се прехебе?



Тема Re: display [re: surfista]  
Автор nikirst (непознат )
Публикувано10.11.08 14:52



razli4no svetva. sredno na 70km....nqkoi pyt na 90. nqkoi pyt na 50 o6te ne e svetnala



Тема Re: display [re: nikirst]  
Автор redoo (непознат )
Публикувано12.11.08 18:25



ПОМОЩ, обират ме! Каптивата е на 23000 км. и днес спряха изведнъж да й влизат скоростите. Отивам някакси до КАРГОЕКСПРЕС, там я "разколачват" набързо и ми казват, съединителя ми е за смяна понеже адски съм избуксувал някъде, което не е вярно. За целта ми искат 1600 лв. Моля някой да каже как да ги накарам да поемат щетата.

Бих пуснал нова тема ако знаех как.

Редактирано от redoo на 12.11.08 18:26.



Тема Re: display [re: redoo]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано13.11.08 09:51



Всички дилъри на този автомобил знаят ,че модела Дизел с ръчни скорости е дефектен по принцип. Големият въртящ момент на двигателя преебава автомобилния съединител(от Тико или подобно), който се монтира на него. А колата е доста тежка за такъв съединител.Всеки път го казвам: Не съществува Дизелова Каптива с ръчни скорости!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Това не е кола! Тя е направена за да го начука на тънкажи, дето за некой лев евтиния и старо демодирано мислене си купуват ръчка.Когато са ти я продавали в Каргоекспрес са залагали на колко километра ще ти се преебе съединителя и сега некое майсторче се е облажило ,като е познало ,че на 23 000 ще си за смяна. Но за твое успокоение има сменен съединител на 385 км!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: display [re: redoo]  
Автор Лий (непознат )
Публикувано13.11.08 13:00



Колега,
Питай ги какво включва пълната гаранция - 2 години или 100 000 км. и
си дръж на мнението, защото, а се огънеш на техните обяснения, а трябва да плащаш.
Пиши и на сайта на Шевролет където има раздел за контакти и въпроси,
дано от там ги спешат малко БГ хитреците по автосервизите.
Друга не знам, успех и късмет.
Между другото има и представителство на Дженерал Моторс в България,
издири ги и говори с тях.



Тема Re: display [re: L.dof]  
Автор procar (непознат )
Публикувано13.11.08 16:26



"Тя е направена за да го начука на тънкажи, дето за некой лев евтиния и старо демодирано мислене си купуват ръчка"
A ти понеже си модерен баровец с пари и си си купил автоматик,много пък ги разбираш,неможеш да кажеш кой и защо си е избрал даден модел,има хора дето си харесват ръчни скорости,има други дето са си патили с автоматици,те откъде да знаят че нова кола ще има такъв дефект,ако са знаели нямаше сигурно въопще да си купят Каптива.
Лошото е че всички дилъри знаят за проблема,знае и производителя но не отстраняват дефекта.




Страници по тази тема: << 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.