Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:21 30.04.24 
Авто-мото
   >> Мотоциклетизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за А категория и кубици на мотора  
Автор Nenormalen_ (OTKA4EH)
Публикувано14.06.08 18:53



Здравейте искам да попитам следното: мисля да си купувам мотор още не съм решил какъв точно но ме интересува като ида да карам А категория ( на 22 съм и имам Б от 3год. ) та има ли ограничението до 350сс защото чета в нета и всеки различно казва, а закона се мени 10 пъти откакто карах Б-то и не знам сега как е та примерно мога ли да карам директно А без да имам А1 и има ли ограничение в кубиците. :) А ако кажете и приблизителна цена на курса ще съм благодарен.



Тема Re: Въпрос за А категория и кубици на моторанови [re: Nenormalen_]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано15.06.08 02:29



ЗДП:

Чл. 151. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Доп. - ДВ,
бр. 51 от 2007 г.) Минималната възраст за издаване на свидетелство за управление на
моторни превозни средства или за замяна на свидетелство по чл. 162, ал. 6 е:
1. 16 години - за управление на моторно превозно средство от категория М;
2. 17 години - за управление на моторно превозно средство от категориите
Ткт (колесен трактор), А1 и В1;
3. (изм. - ДВ, бр. 22 от 2007 г.) 18 години - за управление на моторно превозно
средство от категориите А, В, В+Е, С1 и С;
4. 20 години - за управление на моторно превозно средство от категория
С1+Е;
5. 21 години - за управление на моторно превозно средство от категориите
С+Е, D1, D, D1+Е, D+Е, Ттб (тролейбус) и Ттм (трамвайна мотриса).

...

A1 може да се вземе на 17 години, и е с ограничение до 125 куб.см, и/или до 11 kW мощност. За категория "А" няма ограничения.

Цена - мога да кажа за Монтана: 140 лева, в таксата е включен и изпита, но в КАТ се заплаща допълнително таксите по издаване на новото свидетелство. Ако в София (предполагам си от София, щом не си писал нищо) ти е скъпо - можеш да се запишеш в друг град, и да държиш изпита там. Ще имаш малко разходи по пътуването обаче.



Тема Re: Въпрос за А категория и кубици на моторанови [re: Щиpлиц]  
Автор Nenormalen_ (ОТКАЧЕН)
Публикувано16.06.08 04:27



Мерси много значи утивам за А пък каквото ще да става :) по принцип съм от Враца но работя в Сф и ще си ходя на курса в Вр защото имам повече познати :) и ще мога да комбинирам работа и курс. Мерси отново пък някои път може се дръпнем на околовръсното на Монтана че хубав асфалта





Тема Re: Въпрос за А категория и кубици на моторанови [re: Щиpлиц]  
Автор fennacbrk4 (непознат)
Публикувано18.06.08 20:57



az sega sam na 17 god,sega 6te si zimam cbr 250r i kat stana na 18 vadq knijka 3 god staj do 21 i po mo6ten :) tvae plana



Тема Re: Въпрос за А категория и кубици на моторанови [re: fennacbrk4]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано18.06.08 23:20



По-мощен, ако имаш какво да правиш с него.

Нали се сещаш, че първо трябва да си дадеш равносметка за какво искаш да имаш мотор!? ... Дали за да впечатляваш околните (мацките), или просто защото главата ти сама се обръща след всеки мотор, който мине наблизо...

Ако е заради първото - не харчи пари за 250-ка. Направо си вземи мотора, с който искаш да впечатляваш мацките, и го карай леко. Силната машина може да се кара и брррррже, а може и бааааавно. Ти карай бааааавно, за да имаш повече живот, и да караш по-дъъъъъъълго.

И такааааа. А какъв точно мотор да бъде!? ... Ми, когато установиш точно след какъв клас/модел мотор ти се обръща главата сама - това е твоят мотор. ... Хубаво е да се спазариш с някой приятел/познат с такъв мотор, да те качи поне на няколко километра (по принцип мотор и гадже не се преотстъпват, така че може да се пазариш да те повози), за да усетиш тръпката.

А като каза "план" - хубаво е да си планираш и как ще поддържаш мотора. Смяна на накладки, антифриз, спирачна течност, верига, пиньони, и т.н. щуротии при хубавите машини - струва скъпо. Като сметнеш и разхода за бензин - помисли дали ще хвърлиш 6-7 хил.лв. за втора ръка R1, което после ще го гледаш в гаража.

Добре е, че си дошъл тук, да четеш и пишеш, и да обменяме опит и идеи. Аз чета и по други форуми, които са доста посещавани, и май има повече клубари, но истината не може да се изпише само на едно място, и не свършва в 10-тина теми.



Тема Re: Въпрос за А категория и кубици на моторанови [re: Щиpлиц]  
Автор fennacbrk4 (непознат)
Публикувано19.06.08 12:52



prosto iskam motor 4ustvam go samo za tva govorq,misla prosto iskam i zaradi machkite i zaradi gazariqta prosto iskam kvo da napraq toi i da e kola pak se smenqt raboti taka 4e... da i az kat stana na 18 god kvo da si zema edno cbr 600rr li ? kak da go karam tva nemmam i 21 god !



Тема Re: Въпрос за А категория и кубици на моторанови [re: fennacbrk4]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано19.06.08 18:12



"как да го карам, като нямам 21 год?"

Абе, и тука спорим с един пУлицай, аз също знам, че имаше преди такова ограничение 21 год. за мотори над 350 куб.см., но с поправката в ДВ бр.22 / 2007 год, такова нещо никъде не виждам. Пише само "Категория "А" - 18 години" ... А1 е с ограничение до 125 куб.см. и 11kW мощност. Сигурен съм, че преди имаше такова ограничение, така че ако искаш - за по-сигурно питай в КАТ. Там трябва да занят закона заедно с правописните грешки.

А ако си вземеш голям мотор - не забравяй - начинаещия трябва да кара бавно. Без значение на какъв мотор се е качил. ;о) Но дотогава ще пишеш пак, ще говорим пак, и дай боже - да покараме заедно. ;о)



Тема Re: Въпрос за А категория и кубици на моторанови [re: Щиpлиц]  
Автор fennacbrk4 (непознат)
Публикувано21.06.08 19:29



jehehehe dobre 6te porazpitam ima vreme :) da e kak nqma da karame pfy ti kaf motor ima6 i ot kade si ?



Тема Re: Въпрос за А категория и кубици на моторанови [re: fennacbrk4]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано21.06.08 19:51



Suzuki GSX 750.
Монтана.



Тема Re: Въпрос за А категория и кубици на моторанови [re: Щиpлиц]  
Автор fennacbrk4 (непознат)
Публикувано22.06.08 22:22



bati super prati snimka da go vidq pls abv- cbr_600@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.