Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 27.05.24 
Авто-мото
   >> Мотоциклетизъм
*Кратък преглед

Тема новакнови  
Автор nikibo (непознат )
Публикувано05.05.06 10:33



здравейте
от скоро се запалих по моторите обаче нищо не разбирам.
та съм решил да си купувам скоро , но имам няколко въпроса :
как точно да избера мотор ? какво да гледам ? годините ли ? външният вид ли ? навъртяните километри ?
като за пръв мотор мисля да е около 400 куб. , да не е пистов или ендуро по скоро турър или нещо подобно .
дайте моля идеи за марка, модел
благодаря предварително.



Тема Re: новакнови [re: nikibo]  
АвторToдop Живkoв (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 15:34



Погледни тук....има какво да прочетеш и да прецениш...
http://www.marin-bozhkov.info/



Тема Re: новакнови [re: nikibo]  
АвторZMlATA (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 01:27



AMI...GLEDAI DA E PO-NOV,VAJNA E GODINATA!SY6O TAKA GLEDAI DA DIGA POVE4E,A NE DA PYLZI KATO MRAVKA!GLEDAI I ZA NQKOQ PO-IZVESTNA MARKA!!!



Тема Re: новакнови [re: nikibo]  
АвторToдop Живkoв (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 21:46



Гледай да не е много тежък,гледай да не е удрян, падал,изобщо всички разни системи... обърни се директно към някой добре запознат с тая техника на който имаш доверие,гледай да НЕ Е МНОГО БЪРЗ...много кофти се увлича човек подсъзнателно или съзнателно КЪМ ВИСОКАТА СКОРОСТ...не лежи на тая черга.Мотора не е само ГАЗ до дупка, ръгане на скорости ,запалени гуми,рев като на Тиранозавър,скорост на совалка....!Пък трябва да си наясно какъв тип мотор искаш и за какво ще го ползваш.Ако ще караш кросов по асфалт и да се правиш на незнам си какъв-не ставаааааамммм......те са високи,центърът на тежестта им - също е високо,по нестабилни са при такива условия...и тн.Пистовите са за много гладки,прави ,равни терени ...общо взето НЕ завиват добре ,не са маневрени,возят твърдо кораво,чувствителни към командите на мотоциклетиста...мнооооого точни и прецизни машини...в ръцете на опитен водач , ама кеф от всякъде ,обаче могат да бъдат най-бързият път къммм..бе тама дето на никой нормален не му се ходи-тоест ляга.Също така има и едни други-круизери.Те са по-тежки ,по-тромави,имат класическа форма ,силует на мотоциклет,обикновено издължени ,двигателите им са бавнооборотни в сравнение с тези на пистовите ,работят мноооого по-меко и спокойно.Тези мотори са за по-улегнал тип характер.Но също така могат да бягат бързо.По-комфортни,удобни,опростени от разните други там.Идеални са за средни и дълги преходи.Също така са много по-маневрени от пистовите.Бе както ти казах....питай някой на живо да те посветне.Аз лично,ама ЛИЧНО бих си купил круизер...до 800-1000 кубика.Ма за тебе ти трябва нещо просто ,не много тежко до 200 кила ,до 350 кубика ,до 30-40 коня.Първо свикни на мотор.Не на СКУТЕР.Нищо няма да схванеш на тях ,а и са по-опасни от другите типове мотори.Неудобни,ръмжат като миксер.Бе вятър работа.Искаш мотор-всичко друго но не и скутер.С МЗ-ти няма да се занимаваш.Със ЧЗ-също,бе имал съм такива...не е работа за начинаещи.Не че аз съм пък професионалист,ама по-трудно се управляват ,поддържат,нямат голям ресурс на мотора и на почти всяко нещо.Не завиват и спират добре.Тежки.Ама аз не съм запознат много с тия по-модерните,но се карат мнооого по-лесно ,голям ресурс на всичко...зависи и от компетентността на собственика разбира се....або кадах ти в началото.Пък като решиш-пиши тук, та да видим.



Тема Re: новакнови [re: nikibo]  
Автор radkooman (непознат )
Публикувано07.05.06 22:49



Гледай , гледай , гледай .. - ха ха ха ха ТА ТИ САМ КАЗВАШ , ЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАШ .
Та моя приятелски съвет е вземи човек който разбира от мотори и нека той да прецени . Това е все едно аз да купувам акцийй и ценни книжа !!!!
Нека той да те посъветва !!!
Успех



Тема Re: новакнови [re: radkooman]  
Автор nikibo (непознат )
Публикувано08.05.06 10:02



здравейте отново.
благодаря ви отговорите , но имам още няколко въпроса.
първо видях страницата на Марин Божков и много ми допадна ВИРАГОТО.
мисля че първият ми мотор трябва да е нещо подобно.та въпроса ми е от къде да започна ? обяви по интернет ли ? на горубляне ли ? един приятел вика " Ходи в Кюстендил " ? къде според вас мога да отида , да има и повечко мотори за гледане де ?
финансово също съм ограничен ... към 1000-1500 лв. ще стигнат ли ?
ааа и още нещо трябва ли да е примерно " нов внос " или е по - добре да е покаран в БГ .
за съжаление нямам познат който да разбира от мотори и за това ще трябва да се оправям сам



Тема Re: новакнови [re: nikibo]  
Автор radkooman (непознат )
Публикувано09.05.06 00:39



Батенце с тоя бюджет си го закъсал яко !!
По-добре се дигни с тия пари до Гърция , поне да се нагледаш на мотори !!
А по отношение на Вирагото , май-доста ще почакаш .
Успех
P.S. Който търси , намира !



Тема Re: новак [re: radkooman]  
Автор nikibo (непознат )
Публикувано09.05.06 09:15



добре де ми ако посъбера още толкова ,
дали ще се намери нещо "по - читаво".
а по отнощение на Вирагото..... трудно се намира или е много скъпичко.
P.S. какво ще кажете за Дупница струва ли си човек да бие път до там ?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.