Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 28.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За basstoonнови [re: basstoon]  
Автор Toni ()
Публикувано25.08.00 21:48



Абе, що им се връзваш на дираджиите. И те са едни майтапчии. Авторското право друг път е тяхно. Фактът, че са написали такава глупост показва колко им е акъла. Авторското право се запазва в института по авторско право и е конкретно, а и се плаща. Нямам впечатление тия да бягат с всеки постинг да го регистрират. Затова избягвам да слагам ©, защото е несериозно. Така че разказите са си на Георги Ушев и толкова. Първоначалната идея беше да се направи само архив. Мога да направя и коментарна рубрика, но ще дублираме тукашния форум. Иначе, да се взимат избрани мнения до момента е много трудоемко, а и кой ще се наеме да ги подбира и по какъв критерий? Освен това самият г-н Ушев е доста зает и това, че пише разказите, му е достатъчно. Да го караме да следи коментарите и да ги лепи тука е нереално. Не разбрах какво искаш да казеш с това: "P.S Toni може да сложиш линк с различно кодиране на сраниците Кирилица, Латиница, ... и един със скрипт дето сменя ий на ии". Защо ми е това за кирилицата и латиницата? Който няма такъв шрифт, да си намери, а и можем да му го пуснем да си го свали. Имаше и начин сайтът да си пуска сам шрифта, ама не помня дали и Netscape-ът го подържа. Абе, какво му има на "ий", че да го сменям? Абе, ти чак до 1996 ли си ровил? Че имало ли е Дир тогава???

Тема Коментар (за сега)нови [re: Св. Скромни]  
Автор Toni ()
Публикувано25.08.00 22:29



По т. 1 Името мога да го сложа примерно вертикално на синята лента, в края на всеки разказ (над датата) и въобще където решиш ти. По т.2 Въведителната страница не съм я оформял, защото ти ще трабва да напишеш текста към нея (по т.а,б,д). За структурата - мога да ги направя на области, като ти ще си качваш текстовите файлове с примерни имена: society_1.txt society_2.txt ...; military_1.txt military_2.txt ...; economy_1.txt economy_2.txt ...; Номерацията върви възходящо с новите разкази. Да ги направя, обаче веднъж тематично и веднъж всичко в кюпа смятам, че не е необходимо, да не говорим, че в тематичните списъци ще излизат по хронология (ти я задаваш чрез номерацията), а в общия кюп пак ще са първо военните, после икономическите и т.н., примерно. По т. 3 Нямаш грижи По т. 4 Важи горното ми мнение за структурата. По т. 5 Какво точно имаш предвид с това? По т. 6 Охо-о-о-о, и коментари... Работата става амбициозна. И това е в рамките на възможностите. Не съм си слагал името, щото още сега да го лепна е прекалено (между другото, не виждам смисъл да го слагам). К'вито клаузи и пояснения се сетиш - ще ги сложим. Малко пояснения за начинанието и за подръжката на сайт-а. Цялата работа се движи от скриптове, който форматират съдържанието на твоите текстовите файлове в HTML и го засилват на клиента. Веднъж като направя работа да заработи, подръжка няма да е необходима. Единственото, което ще се иска от теб е да запишеш разказа в text only формат и име, примерно mil_34.txt и да го качиш на сървъра (в общи линии, елементарно). От моя страна, никакви други действия, така че сайтът не е зависим от мен. По въпроса за функциите. Ти си авторът на разказите, които качваш в сайта. Сайтът си е твой, а моята част в тая работа е, че съм ти отделил сумарно един ден от времето си, да ти напиша скриптовете и да ти направя дизайна и структурата (доста скромен принос от моя страна). Така че, ако примерно утре зачезна на някъде, сайтът си остава, ти си качваш новите разкази, а ако възникне някакъв технически проблем, винаги ще се намери някой доброволец да даде едно рамо. За момента по-трудоемкото е, че ще трябва да си форматираш файловете както обясних по-горе и да ги подредиш както ти виждаш хронологията. Кажи си виждането за дизайна и за структурирането, че това което съм направил е напълно условно, а и все още е доста "постно", поради малко начални данни. Освен това сайтът си е твой и трябва да бъде по твоите разбирания. П.П. Тук винаги ще можеш да правиш корекции в първоначалните версии на разказите и после да заместваш с тях старите.

Тема За начинаниетонови [re: basstoon]  
Автор 1984 ()
Публикувано25.08.00 23:23



Струва си, и още как!

Тема Второ приближениенови [re: Toni]  
Автор Toni ()
Публикувано26.08.00 21:44



На втора итерация се получи това, което сега е на адреса. Записването на коментарите малко ме дразни, но и него ще го оправя скоро. Кажи какво ти е мнението до тук. Между другото, загатваш, че и ти си правиш сайт. Така ли е, или бъркам нещо? Тая работа я правя като реверанс към теб и като улеснение за читателите. Нямам никакви претенции към сайта. Веднъж като се затъркаля колелото, аз се оттеглям и оставям нещата по релси. Ако ще се дублираме, по-добре да не си губим времето.

Тема Мнението на норвежки адмирал за злополуката.нови [re: Оптимист]  
Автор Оптимист ()
Публикувано27.08.00 01:11



Информацията е копирана от "News.bg" Норвежката версия за "Курск" е експлозия Силна газова експлозия вероятно е разрушила корпуса на руската подводница "Курск" и е причинила потъването й, това предположение изказва командващият норвежкият спасителен екип адмирал Айнър Скорген в интервю, което ще публикува в понеделник германският седмичник "Шпигел". Регистрираните два взрива са били категорично определени от експертите като експлозии, добавя норвежкият офицер. Според него тезата на руския министър на отбраната Игор Сергеев за сблъсък с друг плавателен съд е поддържана само по вътрешно - политически съображения и не бива да бъде приемана сериозно. Адмирал Скорген посочва, че причината за първия взрив все още не е известна, но вторият мощен взрив може би е бил предизвикан от възпламеняване на експлозивната смес от кислород и водород. Газове, каквито подводницата е носела в голямо количество. Всяко движение на норвежките водолази, които са били допуснати само в задната част на катастрофиралата подводница е било строго следено от руските експерти и това изключително е затруднило работата на норвежките спасители. Според тях руснаците са проявили удивителна некомпетентност и безпомощност. Някои експерти са на мнение, че най-правдоподобната причина за катастрофата е повреда вътре в подводницата и експлозия в торпедния й обсег. Причината за злополуката едва ли ще се узнае, ако подводницата не бъде извадена на повърхността, за да бъде разгледана.

Тема Моят коментарнови [re: Toni]  
Автор Оптимист ()
Публикувано28.08.00 01:56



Моята причина да отворя който и да е разказ е, за да го чета. Така че, колкото по-малко картинки и други такива задръстват екрана, толкова по-добре. Както е сега, разполагам само с половината екран за четене. Говоря за отляво на дясно. Далеч недостатъчно. Ако може да се направи страницата да разполага с толкова място, колкото в дир-а, няма да има грешка. Иначе картинките хубави, но много ненужни. То не е човек да ги види един път и да свърши. Те ще бъдат там постоянно и ще ми "ядат" от полезното пространство на страницата. За сега толкова от мен, така както нищо не разбирам от работата на Тони.

Тема Въпрос за коментаритенови [re: Toni]  
Автор 1984 ()
Публикувано28.08.00 10:06



Въпросът е към Св.Скромни. Ще бъде ли по-интересно, ако към разказите бъдат добавени и коментарите на автора, писани в съответните теми на форума? Личното ми мнение е, че тези коментари (макар и да "преместват" от белетристика към публицистика), в почти всички случаи са не по-малко интересни от самите разкази. И втори въпрос към Тони. Имаш ли идея да ги сложиш на страницата? Единственият проблем,вероятно, е времето, което се изисква, за да се изровят и копират тия коментари от старите теми.Ако трябват доброволци, които да вършат тая работа, аз съм навит.

Тема За Toniнови [re: Toni]  
Автор basstoon ()
Публикувано28.08.00 13:35



Да архив. Според мен обаче (забелязвам, че и други го мислят) дискусиите са ЦЕННИ. Добра идея е (може би) да се сложи линк директно към дискусионната тема в дир-а. Така могат да се съживят стари теми. Другия проблем е, че старите теми могат да се "загубят" или да се архивират от администраторите на дир-а и да стана неинтерактивни. В такъв случай Св Скромни може да подбере коментари, които си заслужава да се помнят. Не в реално време, а когато дискусията започне да отмира и стане време за архив. Колкото до 1996 - не сам ровил в дир-а :)) Ставаше дума за дискусия в руски сайт на А. и Б. Стругацки. Темата е била породена от привидно странно хрумване за логиката на икономическата ситуация в "Трудно е да бъдеш бог". Явно темата е била сериозна щом са решили да я архивират като са избрали смислени и добре обмислени мнения. Ами там има дати на отговор две години след началото. Мисля, че във форума им още има хора които пишат по въпроса. Въпроса с кодирането е проблем при хора които не са в родината или имат достъп от "екзотични" системи. Не всеки седи на windows машина. Имам приятели, които са в Unix среда и никой не им дава права да си инсталират шрифтове (или просто не знаят как). Защо да ги лишаваме от възможността да четат на български. А последното е шега свързана със странното упорство на Св. Скромни да слага на думи в множествено число и-кратко на края. Странно но това ме дразни. Въпреки, че свикнах явно има нещо свързано с механизма на четенето при мен. Доста неща ги чета "в полет" и не забелязвам правописа, но това го забелязвам ВИНАГИ. Смешното е, че аз самия съм много зле със правописа. Проблемът е, че това и звучи неправилно. В един друг клуб се чуха доста крайни мнения за "интелектуалното ниво на човек който е толкова зле със правописа" :))) Просто има хора, които след няколко такива грешки си създават "неправилно" мнение без да дочетат до края. Знам че това си е техен проблем, но това беше най-мекия начин индиректно да намекна за съществуването на такъв проблем на Светията без да го обидя :))) Освен това забелязах, че други са се опитвали да го убедят, но неуспешно. Последно. Направи ми лошо впечатление че имам pop-up реклами на този сайт дето си избрал. Има и такива дето няма такива неща. Например Freedom2surf, където има и достъп до база, така че инсталирането на phorum не е проблем. Проблемът естествено е докога. Може би трябва да се помисли за отрано за този проблем. Ако сайта стане популярен преместването му с цел избягване на рекламното замърсяване може да е трудно.

Тема Мнението на норвежки адмирал за злополуката.нови [re: Оптимист]  
Автор Spasse ()
Публикувано28.08.00 14:13



Струва ми се малко вероятно една подводница с ядрен реактор да носи количества водород и кислород - газове, които могат да бъдат добивани в неограничени количества от морската вода чрез електролиза и поради това не е необходимо да се трупат количества. Съгласен съм, че преди да бъде извадена подводницата може само да се гадае за причините довели до гибелта й.

Тема Отговор и за дваматанови [re: Оптимист]  
Автор Toni ()
Публикувано28.08.00 21:40



За Оптимиста Картинка съм сложил, за да раздвижа малко дизайна, иначе е доста постно. То, да се направи постна и силна страница е бая сложно и много трудоемко. Направих това, което ми отне част от свободното време, при това трябваше да разработя дизайна, да понаправя картинката (докато се получи нещо, 10 пъти се отхвърлят предишни варианти) и да напиша скриптовете. Това, което казваш за екрана е точно така и в последствие и аз преосмислих работата. Смятам там където са уводната страница и съдържанията да има някаква картинка за да не стои празно, а самите разкази да излизат на цял екран, както е тука. Така ще е най-балансирано. Мерси за предложението. Не съм променил сега нищо съгласно горната идея, защото още самият Скромни не е казал, дали ще се прави тая работа, или не. Ако прецени, ще я довърша и доизкусуря. За 1984 Няма технически проблем да се вкарват старите коментари. Както би написал нещо твое, така може и да копираш текст от където се сетиш. Само трябва да намериш разказа тук и да прехвърлиш коментарите в съответния от сайта. Единственото, както казваш е, че е трудоемко, но може да го прави всеки, когато има мерак и няколко доброволеца ще се справят за една седмица без да си дават зор. Все пак, последната дума има авторът и без негова резолюция GO! няма засега да пипам нищо повече.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.