Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 12:29



Ха, ами вижте сега.. кога ще е краят на света никой не знае.. такъв ще има, но само Бог знае кога ще е! И аз съм чувала, че на 21 срещу 22 декември, 2012 г. ще се обърнат магнитните полета и ще има катаклизъм, но това никой не може да го предвиди.. а камо ли за краят на света! Краят на календара на маите свършвал тогава - е, да.. но това не значи, че края на света също!

А и ако наистина това е вярно, ние вместо да стоим тук и да спорим , трябва да се радваме на живота! Недейте да мислите толкова много по този въпрос, ако е писано нещо, то ще стане, а ако не - няма да стане! Ние не можем да променим нищо по какъвто и да било начин, ако ни е писано!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторDRACULA (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 16:18



az vqrvam na tova 6te e dobre da oceleqt i nqkoi drugi Adam i Eva ne go priemaite kato bazik se pak 6te bade dobre





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: petimapetko]  
АвторBobo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 19:57



Здравейте!
Прочетох темата и коментарите ви.
За мен нещата са доста ясни, понеже вярвам на написаното в Библията за края на света (по специално Новия завет). Великата Борба "Армагедон" всъщност ще е за умовете и сърцата ни - това е по-важното, за което трябва да мислим.

И вместо да четете разни други "предсказания" или "пророчества", вземете да прочете поне за обща култура Истината за края на света и бъдещето на човечеството.
Проблема ни е такъв, че сме свикнали да живеем БЕЗ Бог, а това всъщност е най-страшното за всички нас.



А опитвали ли сте да видите, че Бог ви обича?!?




Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bobo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.05.08 16:40



аман от сектанти.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Last Roman]  
АвторBobo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 20:18



Това че чета Библията прави ли ме сектант?!?
А тези, които не я четат, какви са тогава?

Каквото и да си мислиш, каквото и да говориш, каквото и да правиш, нищо не може да промени факта, че Бог те обича и е дал живота Си, за да живееш ти!

Въпроса е дали ти ще оцениш този факт!




Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bobo]  
Автор bLaf (познат)
Публикувано10.05.08 10:59



След като Бог е дал живота си за мен - демек умрял е - как ме обича?





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: bLaf]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано10.05.08 17:02



Верно е, че Исус е умрял на кръста и се е жертвал за човечеството, но дали е Бог? Дай дефиниция за "бог"





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: bLaf]  
АвторBobi (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 15:53



Възкръснал е, за да продължи да те обича... Не очакваше ли точно това?



Цитат от Библията...

1 Послание на Петър 1:3
Благословен да бъде Бог и Отец на нашия Господ Исус Христос, Който според голямата Си милост ни възроди за жива надежда чрез възкресението на Исус Христос от мъртвите.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Lillie]  
АвторBobi (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 16:10



Шегуваш ли се?
Бог не може да бъде дифиниран от нас!

Но може да бъде разбран и проверен дали е прав в това, което казва:
1 Послание на Йоан 4:7,8
"Възлюбени, да се обичаме един друг, защото любовта е от Бога;
и всеки, който обича, роден е от Бога и познава Бога.
Който не обича, не е познал Бога;
ЗАЩОТО БОГ Е ЛЮБОВ."


На който му се чете, може да прочете и това:
Колосяни 1:15-23
"Той (Исус Христос) е видимия образ на невидимия Бог и стои над всичко сътворено. Всичко в небесата и на земята бе сътворено от него – и видимото, и невидимото, било то престоли, власти, господари или управници. Всичко бе сътворено чрез Христос и за Христос. Той съществуваше преди всичко друго и всичко се крепи чрез него. И той е главата на тялото – църквата. Той е източникът на всичко и той е първородният, възкресен от мъртвите, за да заеме първо място във всичко. Защото в него Бог избра да живее в цялата си пълнота, и чрез него да върне към себе си всичко – и земните, и небесните неща, като чрез кръвта му, пролята на неговия кръст, донесе примирение.

Имаше време, когато заради помислите си и злите си дела вие се бяхте отдалечили от Бога и бяхте негови врагове. Но сега чрез смъртта си Христос ви помири с Бога, за да ви предастави пред него святи, неопетнени и безупречни. Ще бъде така, ако продължите да стоите във вярата си твърди и непоклатими и не се отклоните от надеждата, която ви даде благата вест, проповядвана на всеки под небето – благата вест, която чухте и на която аз, Павел, станах служител."


Мисля, че коментарите са излишни...




Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bobi]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано12.05.08 10:21



Разбира се, че се шегувам, как иначе






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.