Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 19.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хидравлика  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано19.01.06 17:18



Нали се бях оплакал от сферите.
Сменихме ги.
Запалихме и протече металната тръба, която връща течността в казанчето. Имаше ръжда - викам си това е. Смених я (след 2 седмици чакане да пристигне). Палиме - всичко наред 30 минути. Изби маркуча след компресора (помпата). Още 2 седмици. Слагаме го - И НОВИЯТ ИЗБИ. Маркуч със стена дебела над 1/2 сантиметър!?!?!?!

Къде е проблема? Накрая ще го засиля от некой мост мерцедеса куц. Бесен съм!!! Сметката ще ми удари 1000лв. за едни скапани амортисьори като гледам.



Тема Re: Хидравликанови [re: Bad_Dog]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано19.01.06 20:51



Понеже и моята кола е с предно и задно хидравлично окачване и съм се занимавал с оправянето му (на това окачване всичките части са страшно скъпи) и незнам как е при теб системата но ако имаш една част която се намира над казанчето със хидравлично масло, представлява един регулатор който се управлява с жило и служи за това да пълни и изпразва амортисьорите, тоест да повдига и сваля колата и при мен тая част се беше нещо запекла и трябваше да се почиства и като я размърдах и почистих маслото тръгна по тръбичките и кръговрата се оправи. Другата много вероятна причина може да е да ти се е запушила някоя от тия тънките металните тръби които минават под колата и отиват към задните сфери. Имам предвид не да се е запушила с нещо а примерно ако колата е минала някъде през ниско, някой бордюр може да е опрял и да е сплескал тръбата и от там сега да не може да минава маслото и това създава налягане. Също съм забелязъл че тия тръбички които отиват към задницата минават от такива места където винаги като слагат крик на колата ако не им обърна внимание слагат тампоните на крика точно под тръбичките и тогава вдигат а понякога крика няма гумен тампон а направо метал опира в тръбите и като вдигнат цялата тежест на колата пада на тръбичките... Най добре огледай отдолу колата и виж дали някоя от тия тръби не е сплескана.




Тема Re: Хидравликанови [re: 5OOsel]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано20.01.06 08:24



Едната тръба работи ОК - това се вижда при обезвъздушаването на системата.
Другата (възвратната) е чисто НОВА. Освен да са ми продали дефектна, което ме съмнява дълбоко - ще бъде проверена.
Регулаторът работеше до преди смяната на сферите - не вярвам да е запекъл, но ще се провери и той (при мен той е отзад и не е с жило - а е автоматичен, т.е. закачен за една щанга)



Тема Re: Хидравликанови [re: Bad_Dog]  
АвторKe (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 08:46



Ако не ти е премазана тръбичката, проблема ти е в разпределитела от зад. Там има една закачена сфера, намира се под една кора пред задния мост. Най вероятно някой специалист е слагал хидравлично зелено масло (изглежда на външен вид точно като това което трябва да се слага, но е по вискозно - плътно и със повече съдържание на пепел). Гумичките се раздуват и там са много финни отворите и се запушват. Тоя разпределител разпрезеля маслото за ASD и нивомата (амортисьорите) и към казанчето ако не е необходимо елементите да работят. Най лесно е да провериш като отвиеш връщаштата тръбичка към казанчето от разпределителя и да видиш да ли изхвърля масло при работеща помпа - запалена кола. Там налягането е голямо, а и си направи приспосбление да си събираш маслот, то е скъпо към 25-28 лв литъра. Мисля че проблема ти е там. Тоя разпредлитл обаче пчти е невъзможно да се ремнтира. Можеш да го продухваш с въздух в двете посоки - по посока на движение на маслото и обратно. Що се касае до тръбичките и маркучите не е нужно да ги купуваш от мерцедес те могад да се направят и в българия има добри машини необходими са само накрайниците. Колегата е споделил нещо за жило, но най вероятно става дума за друга марка автомобил. Може и да споделиш какъв е мерцедеса за да сме по актуални. Не го засилвай ... след като го оправиш ще останеш супер доволен от тая система, особенно ако се движиш в местност с много виражи и завой.
Успех



Тема Re: Хидравликанови [re: Bad_Dog]  
АвторKe (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 08:51



Тоя регулатр не го пипай това е само при какво натоварване да се пропуска пасло към амортисъорите, най просто можеш да регулираш мисочината си на задницата на колата. Тай е след онзи разпределител за който ти писах. Тавя кранче ако не пропуска масло към сферите за амортисъорите, то тогава маслот трябва да се връща по тръбичкат която си сменил към казанчето. Това е принципа.



Тема Re: Хидравликанови [re: Ke]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано20.01.06 10:52



Мерси за помощта!

Колата е 124 230ТЕ.

Регулаторът изглежда да е едно тяло с разпределителя. До там очевидно стига налягане, защото се обезвъздушава. Единствената слагана течност е тази, която пише в книгата - само мерцедес я прави - няма заместители. Струва 22лв. + 5.5 ДДС.
Системата си работеше преди - това е, което ме учудва - бяха сменени само сфери + тръба, защото беше ръждясала и от леко огъване прокапа. След това си такова таковата.
Маркуча е такъв, че едва ли ще го направят някъде. А времето като цяло ми е по скъпо от това да обиколя половината град и да ми кажат навсякъде "не става". Не ми е проблем да ги дам кинтите - просто ме е яд да давам пари по няколко пъти за едно нещо.



Тема Re: Хидравликанови [re: Ke]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано20.01.06 14:53



Имах предвид че може ако неговата кола има регулатор за наляганете (№200 на картинката) да се е запушил от нещо и да трябва леко да се почисти с въздух. Може там да се задържа налягането, защото от помпата на двигателя маркуча се свързва точно в тоя "Pressure Regulator" и от там отива към ругулаторите за отпред и отзад. По въпроса за маслото има едно в едни сини кръгли опаковки марка lermfroder (май не се пишеше така) и на него пише че е специално за хидравлични амортисьори и въобще за хидравлично окачване и ниворегулация и отговаря на спецификациите на мерцедес. На цвят е прозрачно като вода и е доста рядко аз си източих старото (някой идиот преди мен е сипвал в системата хидравлично червено масло и от него всичко се беше спекло) масло и си сипах от това и сега всичко работи добре.










.




Тема Re: Хидравликанови [re: Bad_Dog]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано20.01.06 16:14



Открихме гадта - разпределителя към АСД-то. Към АСД-то отваря като има ток, а назад изобщо не тече при каквито и да е обстоятелства. Сега ще го видим може ли да се направи нещо или да поръчвам. Егати чудото



Тема Re: Хидравликанови [re: Bad_Dog]  
АвторBad_Dog (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 22:43



Последно се оказа възвратния клапан в сферата за ASD. Беше запекъл затворен. Отворихме го - пипнахме - затворихме - сега ще видим дали ще работи.
Някой може ли да погледне колко хидравлична течност събира системата, че книгата не е в мен?



Тема Re: Хидравликанови [re: Bad_Dog]  
АвторKe (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 09:12



И до половината да ти е пълно казанчето работи, но иначе отгоре си има мерителна щека на казанчето. Мисля че около пет литра е когато е празна обаче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.