Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 30.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Да не казвате, че съм извън клуба  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано24.10.03 10:53








Значи това е 123 240Д, 83г. Вчера излезе от тенекеджия, че беше изгнил целия горкия.. шьофьорската седалка беше пропаднала пред пода и я бях подпрял с една дъска . Сега е слънчице както виждате. Проста като се качих вътре и си е друго мама му стара.. почвам да се влюбвам в тези стари коли.. и си набира бързо, не е като някой 200Д.. и волана се кара с два пръста и т.н... вие си знаете..
Та по този въпрос - Carrat Duhatelet - ти нали реиновираш някаква доста стара и много бойна Ес класа - дай някакви координати да я видя що за чудо е станало.. много ще се радвам.. че ще я и снимаме...



Тема Re: Да не казвате, че съм извън клубанови [re: Чepнorлaв]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано24.10.03 11:03



kolata si e super, moje bi na men bi mi dopadnal drug cviat, no tova ne e ot znachenie. gledam niakoi ti e gepil mernika .
ta i men po niakoga me obhvasta nostalgia po starite mi koli, edna ot tiah beshe 89 Mazda MX6, no vapreki che e na tolkoz godini, si beshe niakak si klasika, pak sega na mnogo ot kolite tezi novi formi napravo me ubivat, osobeno interiora, az niakak si si padam po po-kvadratnite formi, merilkite sas strelki i strakasti butoni , no i kam novoto dosta barzo se svikva



Тема Re: Да не казвате, че съм извън клубанови [re: Чepнorлaв]  
Автор ADH-Honda (Honda-Манияк)
Публикувано24.10.03 12:30






Я кажете че ми е интересно - виждам че на тази 123-ка, предните фарове под общия похлупак (Стъклото де) са от "правоъгълните" фарове, а по принцип - има и такива които са кръгли. Каква е разликата, в смисъл - едните са се произвеждали до едни години, а другата версия е по-нова - така ли ?! И ако е така - коя е по-новата версия ?!

Мерси предварително за информацията



Тема Re: Да не казвате, че съм извън клубанови [re: Чepнorлaв]  
Автор CARAT Duchatelet (high level .)
Публикувано24.10.03 12:50



Ama "4ernoglav" ,s tozi W123 ne mojem da si pomislim 4e si izvan kluba .
Za moqta S kakvo da ti kaja ,o6te ne e zapo4vana .4aka si reda,no koga 6te e .
A 6tom ima6 interes kato q zahvana 6te ti svirkam !

Mercedes-Benz by



Тема Re: Да не казвате, че съм извън клубанови [re: ADH-Honda]  
Автор CARAT Duchatelet (high level .)
Публикувано24.10.03 12:52



Pravoaglnite farove sa po novata versiq ,dvata kragli sa v na4aloto !

Mercedes-Benz by



Тема Ами ти верно ли си по морето?нови [re: CARAT Duchatelet]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано24.10.03 15:26



що не свиркаш.. ние пътуваме от време на време накъм Варна.. та мога да мина за по едно набързо..



Тема Класика си е...нови [re: Чepнorлaв]  
Авторalex96 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 15:27



Преди 10 години имах 200Д, 78 набор, конска глава фарове, но TUV ни раЗдели.... .
Кафявата лента лиЧно не ми харесва.... но вЪпрос на виждане...или?



Тема Така си е...нови [re: alex96]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано24.10.03 22:18



ориджинал... пък и си го пише в талона



Тема Re: Ами ти верно ли си по морето?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор CARAT Duchatelet (high level .)
Публикувано25.10.03 10:36



Da ,samo 4e ne vav Varna a v Kavarna !

Mercedes-Benz by



Тема Re: Така си е...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор deliveryman (минаващ)
Публикувано25.10.03 12:15



imax 123 300D avtomat prez lqtoto go prodadox.....ne znam nqkoi nqkoga da e proizvezdal po-zelezna mashina! znaete li 4e kogato sa sprqli proizvodstvoto 85-86 godina taximetrovite shoferi sa blokirali zavoda na mercedes v znak na protest....



Тема Re: Така си е...нови [re: deliveryman]  
Автор AMG (минаващ)
Публикувано25.10.03 19:18



Ami da vi kaja spored men po istinski Mercedes ot 123-kata niama



Тема ГРЕШКА!!!нови [re: CARAT Duchatelet]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано26.10.03 09:37



Според мен не си прав...аз имам едно списание от 81-ва...
Та там са дадени всички модели на 123-ката, и всички са с кръгли, само 280 и 280Е са с такива фарове, това е тяхно предимство, и всички други модификации които имат такива правоъгълни фарове, са просто сменени!



Тема Ааа, има, има...нови [re: AMG]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано26.10.03 09:39



...това е 300SL, първият, сещате ли се?



Тема Абе аз се чудя къде си...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано26.10.03 09:40



...ти се забавляваш, а?
Честито, супер е колата, аз имам слабост към тези машини, но просто нямам никакви финанси да си поддържам тази страст!



Тема Е хубаво де..нови [re: CARAT Duchatelet]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано27.10.03 14:51



то къде Варна там и Каварна.. няма да се правим на луди за 50км..
Има една тарикатска мидена ферма до вас.. едвам си намерихме места края на август като бях..



Тема Re: Е хубаво де..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор CARAT Duchatelet (high level .)
Публикувано28.10.03 11:47



Ami vqrno prav, si kakvo sa 70 km. Koga 6te idva6 nasam ?
Znam q midenata ferma,tova sa bash midi .

Mercedes-Benz by



Тема В края на януари...нови [re: CARAT Duchatelet]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано28.10.03 14:05



със сигурност.. преди това не е ясно. Ще трябва някакви телефони да си разменим - ама дано да остане време



Тема Re: Да, не !нови [re: Чepнorлaв]  
Автор CARAT Duchatelet (high level .)
Публикувано28.10.03 18:19



Neee Vlado ,ne sa samo tezi s pravoagalni farove ,az imah 250/ W123 s takiva i 300 D/W123 sa6to s tqh !
Taka 4e -proveri si "Infoto" .

Mercedes-Benz by

Редактирано от CARAT Duchatelet на 28.10.03 18:23.



Тема Re: В края на януари...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор CARAT Duchatelet (high level .)
Публикувано28.10.03 18:22



O'k ,do togava 6te si pi6em tuk.

Mercedes-Benz by



Тема Re: Да не казвате, че съм извън клубанови [re: Чepнorлaв]  
Авторp22 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 15:55



Наистина класика!
Ако не ти представлява трудност би ли ми казал колко ти излезе това подновяване... ориентировъчно.
123-ката и 115-ката са наистина железни автомобили :) Имал съм и двата и никога не са ми създавали главоболия.
Така че, Честито за подновения МВ и да си го караш безаварийно.

А за квадратните фарове..... всички МВ 123 от 1982 год. са с такива.



Тема ТЪнко...нови [re: p22]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано31.10.03 17:02



ама познати пак.. 700лв зялото кърпене и боядисване - без боята. Тя е още 250лв. - Гласурит металик
Ама що греди бяха изгнили, багажника почти го нямаше.. ама сега си е сълнце.. е има си кусури естествено, но нали е здрава.



Тема w123 280 и 280Е винаги са били с правоъгълни фаровнови [re: Чepнorлaв]  
АвторPower_Exhaust (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 20:57



Значи 123 прави своя дебют през 76 година и само топ модефикацийте 280 ,280Е и всички купета са си още от тази година с правоъгълни фарове,за да се отличават от останалите модификаций на серията 123,също така и броните са по различни от обичайните (нямат гумените накрайници в края на бронята) А през 1982 година Мерцедес решават да слагат на всички модефикаций от правоъгълния тип фарове, също така и масово слагане на махагонови кантове на арматуърното табло и предните седалки се подменят с тези на наследника си 124.



Тема Ами да идвам при твоите майстори бе...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.11.03 09:46



...бати, на мене ми искат за пребоядисване на моята 1000 лева...
Ама тя иначе боята си ми е супер, ама искам в друг цвят...нещо от сорта на тъмен син/зелен металик...нали ги знаете, все едно е индиго...и с едни "златни" джанти заспива......



Тема Абе златни..нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.11.03 12:40



я не се излагай.. от хром по убаво нема
Ще ти кажа къде.. щом си в София - отиваш в Студентски град. Както си вървиш по пътя от Ракова болница на към околвръстното.. след разклона за УНСС продължаваш около 300м. и в ляво преди кръстовището има един нов магазин за гуми и джанти. АЗ днес оттам ще си взимам за пасата джанти - 16" познай на колко ми ги хващат - чисто нови - BSA - японски.. супер ти казвам - 105 ДОЛАРА... а 15" са по 80!!!! е хрома бяха малко по скъпи естествено, но има оригинални за бенц - с емблемата, хром.. просто уникални.. направо почва да ме хваща тръпката на булката да и кача едни такива като подарък за рожд. ден - мания...
Мани ги тия златните.. да не си на село или циганин...



Тема Абе виж сега, прави си...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.11.03 12:50



...от хром по-хубаво няма, обаче...тва ми е мечтата от 12 години насам, мерцедес черен, с златни джанти...защото слушам черна музика, разбираш ли, и по мое време...хехехехе....тва беше турбо тежкарска работа...



Тема Re: Абе златни..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано03.11.03 12:51



Ми то напоследък летите джанти поевтиняха значително. Вече гледам по 50-60 Евро, чисто нови...

Само Дизел


Тема Докторе...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.11.03 12:58



...ами ти къде си човече, в София ли?
Аре да се видим, да пийнем някъде...
А колкото до джантите, 16" втора ръка за колко мога да си намеря, приятели?



Тема Re: Докторе...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано03.11.03 13:39



Не, не съм в БГ.
Искам да кажа, че цените на летите джанти падат на всякъде.

Само Дизел


Тема Отиди на Горубляне..нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.11.03 13:41



има доста за бенцове гледах.. ама цените няма да са по-различни ако и да са втора ръка.. на мен ми искаха за едни от ауди с някакви галоши по тях 1000лв.!?!?!? представи си.. и оня ми вика ходи да видиш колко са в Автолукс- е верно там са по 1600лв. комплекта, ама поне са с истински гуми :))) Така, че ебал съм им мамата - взимам си нови и пей сърце.. хайде ще пусна снимки като ги напазарувам.. само че ще ги слагам напролет..
А я кажете сега - значи днес взехме голфа на мамчето.. най накрая.. в момента е с 15" с готини гуми ама летни - 195/50. Да ходя ли да търся по Горубляне и аз метални джанти или да ходя да си взема нови 14" лети - сигурно са по 60долара :))) и да им хакна някакви зимни гуми?



Тема Недей лети джанти човече....нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.11.03 13:48



...за зимата по българските пътища...тц...
Просто аз не бих дал толкова пари, виж, ти ако имаш, нямаш грижи, но аз сега като си взема лети джанти, чак на пролет, сега само едни тасове, че моите готините ги изгубих...ама тва е мое мнение де, ако искаш лети, вземи си, аз не бих направил тази грешка!
А иначе за джантите летите...значи по всяка вероятност ще си взема от Плевен...там 15" цола за Мерцедес са около 250 лева, а 16" : около 300-350 кинта...просто явно в София стандарта е доста по-висок (то тва си е ясно де...)



Тема Re: Отиди на Горубляне..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано03.11.03 13:55



Ами няма проблем да сложиш лети джанти за зимата. Вече всички са с много добри лакове и защита, та им няма нищо от солта.
Проблема е, ако тръгнеш да слагаш вериги, ще ги издереш...Е, има и специални вериги за алуминиеви джанти...
Ако сега Голфа е с 195/50 R15, можеш да сложиш 185/65 R14, като диаметъра и обиколката на гумата ще си останат почти същите, т.е. няма да се променят показанията на скоростомера и тнт. Може дори 175/70 R14, с които ще драпа още по-яко в снега

Само Дизел


Тема Е че какво им е на летите зимата??нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.11.03 13:55



на бенца да не би да му стана нещо? той си е джиткал само с лети..
Щото иначе ще взема метални, ще си купя гуми тъй и тъй и накрая и едни тасове и то си еба мамата с парата.. същото ще се върже



Тема Определено мислянови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.11.03 13:59



да са 175/65-70/14
А скоростомера е лесен.. ей, 110 коня нема да ви казвам как върви това.. чудо на чудесата.. сигурно ако го сложа до пасата на старт ще ме издуха като куцо пиле домат



Тема Re: Абе златни..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор brabusGTl (член)
Публикувано03.11.03 14:24



Взе ли ги тези джанти, че събирам и аз мнения за тях. Като ходих ми казаха 300$ за комплект 4 бр. 14' или 15' (без значение). Като цена много ми допада и на мен (говоря за чисто нова). Само една забележка: не са японски, а са от малайзия:

И на мен казаха, че са японски, но просто не мога да си представя такава цена (ниска) на нещо произведено там.



Тема Ето гинови [re: brabusGTl]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.11.03 14:36





ей това съм харесъл - левите естесвено, щото продават каквото им дойде.. иначе и аз сигурно щях да се метна на хрома мамака му
А това е ценно инфо за Малазия - явно са джапански лиценз само.. или пък са изнесли там производството - едно е да плащаш по 3 бона на японец и по 300 в Малайзия



Тема Малеееееееееееееееееееееееееее!!!!!!!!!!!нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.11.03 14:58



Абе брат, и колко пари са тези отляво...дето си си ги харесал?



Тема ми нали ти казах бре..нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.11.03 15:00



105 долара
що мислиш че съм се метнал така яко



Тема 105 долара на парче...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.11.03 15:04



...така ли, това прави 420 долара комплекта!
Та това са около 680 лева...не е никак скъпо, ама за 15" ли става на въпрос?
А 16-ите колко са?



Тема абе 16 бре :))))нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.11.03 15:25




15" са по 80 долара



Тема Re: Ето гинови [re: Чepнorлaв]  
Автор brabusGTl (член)
Публикувано03.11.03 16:14



Аз се триума между това



или това

Става въпрос за Голф ІІ GTI
А що се отнася за производителя си е чисто малайзийски, но покрива TUV, Японския и Американския стандарт за качество - имат сертификати.
П.П. Заварчик І категория (ако има такова понятие, едва ли може да се сравнява с нашите) в Япония заплата мин 12 000 $ на месец.



Тема Според меннови [re: brabusGTl]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано04.11.03 10:22



третите ще ти паснат най-добре. Вторите ги има налични, само че на 16". Плюс това те са с 5 дупки и са на 112. Докато голфа е с 4 дупки и на 100. Как тогава мислиш да ги завреш? то не става само така с гледане по нета..



Тема Re: Според меннови [re: Чepнorлaв]  
Автор brabusGTl (член)
Публикувано04.11.03 11:32



Ааа не си прав, не само зяпам но и гледам спецификациите (това е под снимката на джантите в нета):
CAM 264 Size : 15X6.5 Hole : 4/5 P.C.D: 98-120 Offset: 20/35/40 CtrHole:67.1/73.1
* Colour : F/S, VSC/A, SHB, SHS

Та имам впредвид Hole : 4/5 имат с 4 и 5 отвора, P.C.D: 98-120 - за това не съм много сигурен дали покриват всички стандарти м/у 98 и 120 мм., но май е така. Общо взето всички се предлагат с 4 или 5 отвора, само някои от моделите просто започват от 16' нагоре и не ми вършат работа. Друг е въпроса нашите търговци дали са внесли точно това, което ще ми свърши работа

Редактирано от brabusGTl на 04.11.03 11:36.



Тема Ами не са..нови [re: brabusGTl]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано04.11.03 14:20



ей сега бях и си ги взех въпросните джанти - приемам поздравления

но тук в БГ внасят само каквото им падне - от този модел имат и то май само още един комплект но само 16" и 5/112
А ти можеш д аси избираш ама по-добре избирай в магазина, щото иначе ще си харесаш нещо и като отидеш и им кажеш дай и ще ти покажат среден пръст.
Другият им магазин е на входа на тунела на Люлин - там заедно с автомивката. аз оттам ги взех



Тема Честито...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор brabusGTl (член)
Публикувано04.11.03 15:37



.. за джантите.
А що се отнася до това, че нямат този размер за пореден път ме убеждава, че някои никога няма да се научат как се прави бизнес в тая държава . Ама карай да върви. Сега ще си карам 14 (зимни), а на пролет като тръгна да купувам (живот и здраве де и да оцелем по пътищата) ще му мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.