Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 01.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Мъже, какво ви е мнението за тази кола Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 12:03



Citroen C4 Grand Picasso






Тема Re: Мъже, какво ви е мнението за тази коланови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано15.08.10 13:43



Аз различавам колите единствено по цвят, но тази като я гледам събира доста багаж. Макар, че багажа никога не е достатъчен...

За семейство с деца е супер. А как е със сигурността - ще кажат други.



Тема Re: Мъже, какво ви е мнението за тази коланови [re: *Paл*] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 22:52



бе то със сигурността май е добре. По ми е интересно много ли се троши и скъпа ли е за ремонт. Иначе е огромна, 7 седалки и кви ли не изгъзици вътре. Прекално хубава да е истинска та се чудех де е уловката, щото освен това е сравнително евтина




Тема Уловкатанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано16.08.10 00:03



е в емблемката на капака. Каквото плащаш - това и получаваш


Ако е втора кола която ще се кара 2 пъти в годината примерно до България и обратно - става



Тема Re: Уловкатанови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.08.10 16:04



Да, знам че марката се води скапана, но би ли пуснал малко повече подробности ако си наясно с проблематиките около Ситроените.
Четох много хвалби точно за този модел, хит е в Дания и че френските дизелови двигатели били най добрите възможни и ... бла бла... Никъде нищо лошо никой не каза освен за чашодържателите, които на практика май не вършат никаква работа и това го видях веднага преди да прочета оплаквания и от други. Моля те, кажи повече какво да очаквам.
Ние я купихме колата защото бяхме запленени от нея от пръв поглед, пък търговецът евреин беше много убедителен. Но искам да чуя и другата страна.
Иначе колата ще се ползва ежедневно, но основната и цел е дълги преходи с многочадието




Тема Re: щом си я купила,...нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор gentlemann (непознат )
Публикувано16.08.10 18:20



си я карайте със здраве, и лека и безаварийна, както се казва





Тема Тъй я,нови [re: gentlemann] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано16.08.10 20:12



като си имат брада - да си купят и гребенче


Дано поне е нова, да изкарат гаранционния период.



Тема Re: щом си я купила,...нови [re: gentlemann] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.08.10 21:46



мерси. Все пак ако знаеш нещо по въпроса се чувствай свободен да се изкажеш






Тема Re: Тъй я,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.08.10 21:49



нова е, стари коли не купувам. По скоро стари дрехи ще си купя, отколкото кола. От къде да очаквам фалове, кое им се трошои най много на тия коли. Пълна е с електроника и от там може да се прецака ясно ама нещо специфично има ли или...




Тема Е така де,нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано16.08.10 23:22



старите дрехи ще трябва ти да ги платиш от джоб, а новата кола я плаща мъжа ти (или с изкрадените от неговия джоб пари - все тая).
Обикновено още първата година сменяш едни амортисьори - оттам се почват Ситроените почти без изключения.

Редактирано от jamie на 16.08.10 23:23.



Тема Re: Е така де,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.08.10 23:46



OK, мерси, ще имам предвид това за амортисьорите. Сега осава да ми кажеш че съм купила възможно най скапаната кола. Ама нямам против да го чуя, затова и питам.
Бе аз така си се изразявам, мъжът ми я купи за него си, щото продаде неговата наскоро. Аз кола си имам, Jazz а се държа геройски и втора поредна година не ни предаде в голямото изпитания до БГ и назад. Много съм си доволна от нея пупу и друга хич и не ща.




Тема Малкатанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано17.08.10 00:35



Хондичка е безпроблемна, ще надживее Ситроена.
Той не е най-скапаната кола, винаги може и Дачия :)

Просто не го карайте много - пазете го само за дълги. Това е според мене.



Тема Re: един колега...нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор gentlemann (непознат )
Публикувано17.08.10 10:38



си купи такава, същата, по препоръка, уж

така че предполагам, че за семейна кола наистина е добър избор. така че честито

иначе, аз лично не бих си купил такъв тип кола, просто. установил съм, че нормалните седани събират достатъчно багаж в багажника си, за цялото семейство, за море, примерно



Тема още едно въпросченови [re: gentlemann] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.08.10 12:08



Едно от предназначенията на такъв тип кола е мъжът ми да си кара в нея водолазните принаглежности и бутилки, които тежат 100 кила и трябва много място и ниска кола да не се налага много високо да вдига бутилките. И др идея е да има 7 места защото често ходим на кръчма със свекъра и свекървата и е хубаво да имаме кола дето да се натоварим всички. Така всички спокойно могат да се напият и после аз да ги върна в къщи хехе.
Само че първо трябва да се науча да карам с автоматични скорости.
Всъщност питах и в др клуб ама е доста умрял и още не получавам отговор та да питам и тук.
Каква е разликата между автоматични скорости и скорости с електронен (автоматичен) съединител. Продавачът няколко пъти наблегна, че колата не е с автоматични скорости, а с автоматичн съвединител, но не мога да проумея каква е разликата между двете. В Ситроена може да се сменя и с ръчна смяна на скоростите, но пак няма педал а електронно се задейства съединителя.




Тема Re: автоматик е, явно.нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор gentlemann (непознат )
Публикувано17.08.10 12:22



има различни модификации, различните марки коли им измислят различни имена, това няма голямо значение за теб. колата ти е автоматик, това е

няма какво толкова да му свикваш, забравяш за левия крак, и караш, споко



Тема Re: Мъже, какво ви е мнението за тази коланови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Losty ()
Публикувано17.08.10 15:33



Най-тъпото е ,че питаш неща, постфактум.
И ся кво? Искаш да знаеш колко си се прецакала ли? Искаш повод да пилИш нервите на мъжа си за избора ли?


Баси, тоя твоят датчанин е мноо търпелив човек. Понякога, като чета какви си ги писала, честно,.. смятам, че си изкукала българка в чужбина.
И така....

C4 Grand Picasso e един от добрите автомобили в клас -моноспаси.
има всичко за парите си: всичко за пасивна и активна защита на пътници и пешеходци(множество въздушни възглавници и завеси,ABS,ESP), почти всичко необходимо за конфорт(2 или 4 зони на климатроника, сензори за дъжд,автоматични фарове, сензори за паркиране с измерване на паркомястото, хладилна жабка, бордкомпютър,атермично панорамно стъкло с плъзгащи се сенници,фабрични щори на задните стъкла, 7 самостоятелни седалки).
1,6HDI 110hp. BMP6 e добро попадение, макар, че аз бих предпочел по-големият 2,0л. Роботизираната скоростна кутия или в точен превод пилотирана ск. кутия е добър вариант съчетан с дизел.Просто малко по рязко сменя скоростите от класическият автоматик(BVA6).
Собствениците на този автомобил нямат кой знае какви проблеми с него.
По- чести оплаквания: софтуеърни проблеми в скоростната кутия, напълно отстраними и вече познати; тропане в задният мост, също оправимо, не е фатално; поскърцване при отпускане на спирачката,познато и оправимо;
често изгаряне на крушките на габаритните светлини отпред, също не е проблем за рИване. Амортисьори не знам дали са сменяли до 150000км, но виж биелети- отпред, са сменяли.Пак не е болка за умиралка.
Колата е хубава за парите си и ще сте доволни. Дано поне сте купили ниво Exclusive.

пс. Галакси на Форд не е в класа на вашата кола. Галаксито е в класа на Ситорен С8. В класа на вашата кола от гамата на Форд е S- Мах .
Оттам и разликата в цените.

Дано това даде мир на душата ти и да я караш с удоволствие, когато се прибирате от кръчма.



Тема Re: Е така де,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано17.08.10 16:57



бих прибавил , към мнението на колегата и слаба ел.инсталация, водеща до доста проблеми , както и ниско качество на изпозлваните материали в интериора ....иначе като вътрешен обем е ненадмината...създава чувство на простор
лости е дал добро обяснение
За всеки влак си има пътнички.Останалото е мълчание.И виагра.

Редактирано от lud gidiq на 17.08.10 16:59.



Тема Re: Мъже, какво ви е мнението за тази коланови [re: Losty] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 14:48



страшен си, напълни ми душата. Ще сe опитам да преведа поста ти на мъжа ми въпреки че много от техническите термини ми липсват и на датски и на английски (не че и на БГ знам кво означават де) та не знам как ще се справя. Но наистина си заслужава, личи си че си спец по темата.
И не, не исках да пиля на нервите на мъжа ми. Най малкото защото на мен ми беше писнало от обикаляне и оглеждане на коли и на практика аз бях тази, която взе решението да купим точно Ситроена.

Ако ми поясниш и защо слагаш Форд С макс в клас със Ситроен С4 Гранд Пикасо, а не Форд Галакси цена няма да имаш

. Дали е поради по големия двигател на Форд Галакси?




Тема иначенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 14:50



и аз бих предпочела 2.0 литровия двигател, но тази беше само като възможност да я вземем веднага, иначе се чака не знам колко седмици за доставка на нова
Прав си за постфактум, ама по добре постфактум отколкото никога


Редактирано от NikiFin на 18.08.10 14:50.



Тема ниво Ексклузив не съмнови [re: Losty] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 15:00



чула изобщо за такова така че не знам какво ниво сме купили. С какво се характеризира Ексклузива?




Тема Re: ниво Ексклузив не съмнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Losty ()
Публикувано18.08.10 16:28



Начи....

1. Казах ,че в класа на Пикасото е S Max, а не С-
2. Галакси е по голям от вашият ван не само като двигател, а и по вътрешно пространство, междуосово разстояние, и още куп неща, които не са за светлата ти главица, но ако трябва да бъда по-точен S-max е по-нов продукт от Галакси и ,както често става,се получава самоизяждане на пазарната ниша, което смачка продажбите на Галакси.Същото се получи и със СитроенС8, който беше погълнат като продукт и като пазар от Гранд Пикасо.
3. Ексклузив при Гранд Пикасо е най- високото ниво на екипировка, демек, най-много екстри серийно в цената. Автомобилът е с никелирани лайсни под стъклата и над фаровете за мъгла, има монограм Ексклузив на една от колонките между стъклата, не помня Бе-колона или Це-колона(2-ра или 3-та)
големи двойни подглавници на предните седалки ,ако не се лъжа, многоспицови ляти джанти 16'' и отваряне на задното стъкло на задна пета врата от дистанционното на ключа.

пс. Да не забравиш да ми пратиш бонбони





Тема Re: ниво Ексклузив не съмнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано18.08.10 16:43



Ники, остави мъжете да се занимават с важните работи, мила! Хубава, лоша, като реши, че не му харесва, да е жив и здрав, ще си купи друга



Ето, Лости комптентно ти разкри някои подробности и ти му вярваш.И аз му вярвам Преди 5 години като си сменяхме колата, много харесвах Мазда 6, Но мъжът ми теши да вземе Тойота. Е, поне позволи да участвам в избора на цветаКолко е добър, м?



Тема Re: ниво Ексклузив не съмнови [re: Фиш] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано19.08.10 00:27



Мазда 6 много убава. И на мен ми аресва визуално повече от Тойота. Ама повече от това "русата ми главица", която дори вече не е руса, да не говорим че беше изрусена ... не може да сътвори




Тема Re: ниво Ексклузив не съмнови [re: Losty] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано19.08.10 00:34



знам, че не си за едни бонбони. Ама кво повече може да направя за теб от това да те благославям от време навреме

.
Много харесвам знаещи хора




Тема Re: Уловкатанови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор maminsladak (дружелюбен)
Публикувано04.09.10 00:01



Тъпо, ама много тъпо.



Тема Re: Мъже, какво ви е мнението за тази коланови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано26.09.10 17:57



...семейна кола... Ни по-лоша... ни по-добра от останалите... Има хубава возия както всички френски коли.. и сравнително евтина за подръжка..

....оххх как ухаят само някои женичкиииии


Тема Re: Мъже, какво ви е мнението за тази коланови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор 6turak (щурак)
Публикувано03.10.10 16:30



кола точно за голямо семейство с 3- 4 деца..

Ситроен не са за българските пътища, но доколкото знам ти нямаш такъв проблем



Иначе вътре не знам как е...има ли флексибелни седалки, дава ли възможност да се превозват голедми предмети от типа на сърфове и т.н.

Не съм им фен поради електронното табло...но въпрос на вкус!



Тема Re: Мъже, какво ви е мнението за тази коланови [re: 6turak] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано04.10.10 11:23



да, седалките са максимално флексибелни. И сърф мисля, че може да се вкара. Мъжът ми поне го избира да може да си товари водолазните принадлежности, които заемат доста място и тежат 100 кила. С електронното табло се свиква. освен това не е чак толкова дразнещо както примерно на Тойота Ярис. Онова направо ме изправя на нокти.
За сега е супер колето, доволна съм. Странното е, че изглежда външно по тясно от моята Хонда Джаз, но от вътре е по широко. Бе с акъл е правено. Само електрониката е много и вероятността да се прецаква по нещо чат пат е реална




Тема Браво, Лости!нови [re: Losty] Отговор на мнението
Автор АВе (речникаря)
Публикувано04.10.10 13:56



Добър сравнителен анализ си направил в темата.

Лек да ти е денят и животът!





Тема Народные средства для лечения гепатита в и снови [re: Losty] Отговор на мнението
Авторgepatitu-c.net (Нерегистриран)
Публикувано14.06.18 18:49



Народные средства для лечения гепатита в и с


http://gepatitu-c.net/page/narodnie-sredstva-dlya-lecheniya-gepatita-v-i-s/

.



Тема такси от малаховки до выхинонови [re: gentlemann] Отговор на мнението
Авторtaxi-vovrema.info (Нерегистриран)
Публикувано18.06.18 23:07



такси от малаховки до выхино

https://vk.com/taxi_vovrema
.



Тема лекарства софосбувир и даклатасвир отзывынови [re: Apxaнreл] Отговор на мнението
АвторGepatit_Gaw (Нерегистриран)
Публикувано20.06.18 07:38



лекарства софосбувир и даклатасвир отзывы

https://vk.com/sofosbuvir_i_daklatasvir



Тема кухни на заказнови [re: Apxaнreл] Отговор на мнението
Авторkuhninazakaz.info (Нерегистриран)
Публикувано25.06.18 12:17



https://vk.com/kuhni_zakazat



Тема суши маркет сайт омскнови [re: Apxaнreл] Отговор на мнението
Авторsushi-v-omske.ru (Нерегистриран)
Публикувано05.07.18 16:53



суши маркет сайт омск

http://sushi-v-omske.ru/page/sushi-market-sajt-omsk/
.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.