Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 01.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Е така де,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.08.10 23:46



OK, мерси, ще имам предвид това за амортисьорите. Сега осава да ми кажеш че съм купила възможно най скапаната кола. Ама нямам против да го чуя, затова и питам.
Бе аз така си се изразявам, мъжът ми я купи за него си, щото продаде неговата наскоро. Аз кола си имам, Jazz а се държа геройски и втора поредна година не ни предаде в голямото изпитания до БГ и назад. Много съм си доволна от нея пупу и друга хич и не ща.




Тема Малкатанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано17.08.10 00:35



Хондичка е безпроблемна, ще надживее Ситроена.
Той не е най-скапаната кола, винаги може и Дачия :)

Просто не го карайте много - пазете го само за дълги. Това е според мене.



Тема Re: един колега...нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор gentlemann (непознат )
Публикувано17.08.10 10:38



си купи такава, същата, по препоръка, уж

така че предполагам, че за семейна кола наистина е добър избор. така че честито

иначе, аз лично не бих си купил такъв тип кола, просто. установил съм, че нормалните седани събират достатъчно багаж в багажника си, за цялото семейство, за море, примерно



Тема още едно въпросченови [re: gentlemann] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.08.10 12:08



Едно от предназначенията на такъв тип кола е мъжът ми да си кара в нея водолазните принаглежности и бутилки, които тежат 100 кила и трябва много място и ниска кола да не се налага много високо да вдига бутилките. И др идея е да има 7 места защото често ходим на кръчма със свекъра и свекървата и е хубаво да имаме кола дето да се натоварим всички. Така всички спокойно могат да се напият и после аз да ги върна в къщи хехе.
Само че първо трябва да се науча да карам с автоматични скорости.
Всъщност питах и в др клуб ама е доста умрял и още не получавам отговор та да питам и тук.
Каква е разликата между автоматични скорости и скорости с електронен (автоматичен) съединител. Продавачът няколко пъти наблегна, че колата не е с автоматични скорости, а с автоматичн съвединител, но не мога да проумея каква е разликата между двете. В Ситроена може да се сменя и с ръчна смяна на скоростите, но пак няма педал а електронно се задейства съединителя.




Тема Re: автоматик е, явно.нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор gentlemann (непознат )
Публикувано17.08.10 12:22



има различни модификации, различните марки коли им измислят различни имена, това няма голямо значение за теб. колата ти е автоматик, това е

няма какво толкова да му свикваш, забравяш за левия крак, и караш, споко



Тема Re: Мъже, какво ви е мнението за тази коланови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Losty ()
Публикувано17.08.10 15:33



Най-тъпото е ,че питаш неща, постфактум.
И ся кво? Искаш да знаеш колко си се прецакала ли? Искаш повод да пилИш нервите на мъжа си за избора ли?


Баси, тоя твоят датчанин е мноо търпелив човек. Понякога, като чета какви си ги писала, честно,.. смятам, че си изкукала българка в чужбина.
И така....

C4 Grand Picasso e един от добрите автомобили в клас -моноспаси.
има всичко за парите си: всичко за пасивна и активна защита на пътници и пешеходци(множество въздушни възглавници и завеси,ABS,ESP), почти всичко необходимо за конфорт(2 или 4 зони на климатроника, сензори за дъжд,автоматични фарове, сензори за паркиране с измерване на паркомястото, хладилна жабка, бордкомпютър,атермично панорамно стъкло с плъзгащи се сенници,фабрични щори на задните стъкла, 7 самостоятелни седалки).
1,6HDI 110hp. BMP6 e добро попадение, макар, че аз бих предпочел по-големият 2,0л. Роботизираната скоростна кутия или в точен превод пилотирана ск. кутия е добър вариант съчетан с дизел.Просто малко по рязко сменя скоростите от класическият автоматик(BVA6).
Собствениците на този автомобил нямат кой знае какви проблеми с него.
По- чести оплаквания: софтуеърни проблеми в скоростната кутия, напълно отстраними и вече познати; тропане в задният мост, също оправимо, не е фатално; поскърцване при отпускане на спирачката,познато и оправимо;
често изгаряне на крушките на габаритните светлини отпред, също не е проблем за рИване. Амортисьори не знам дали са сменяли до 150000км, но виж биелети- отпред, са сменяли.Пак не е болка за умиралка.
Колата е хубава за парите си и ще сте доволни. Дано поне сте купили ниво Exclusive.

пс. Галакси на Форд не е в класа на вашата кола. Галаксито е в класа на Ситорен С8. В класа на вашата кола от гамата на Форд е S- Мах .
Оттам и разликата в цените.

Дано това даде мир на душата ти и да я караш с удоволствие, когато се прибирате от кръчма.



Тема Re: Е така де,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано17.08.10 16:57



бих прибавил , към мнението на колегата и слаба ел.инсталация, водеща до доста проблеми , както и ниско качество на изпозлваните материали в интериора ....иначе като вътрешен обем е ненадмината...създава чувство на простор
лости е дал добро обяснение
За всеки влак си има пътнички.Останалото е мълчание.И виагра.

Редактирано от lud gidiq на 17.08.10 16:59.



Тема Re: Мъже, какво ви е мнението за тази коланови [re: Losty] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 14:48



страшен си, напълни ми душата. Ще сe опитам да преведа поста ти на мъжа ми въпреки че много от техническите термини ми липсват и на датски и на английски (не че и на БГ знам кво означават де) та не знам как ще се справя. Но наистина си заслужава, личи си че си спец по темата.
И не, не исках да пиля на нервите на мъжа ми. Най малкото защото на мен ми беше писнало от обикаляне и оглеждане на коли и на практика аз бях тази, която взе решението да купим точно Ситроена.

Ако ми поясниш и защо слагаш Форд С макс в клас със Ситроен С4 Гранд Пикасо, а не Форд Галакси цена няма да имаш

. Дали е поради по големия двигател на Форд Галакси?




Тема иначенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 14:50



и аз бих предпочела 2.0 литровия двигател, но тази беше само като възможност да я вземем веднага, иначе се чака не знам колко седмици за доставка на нова
Прав си за постфактум, ама по добре постфактум отколкото никога


Редактирано от NikiFin на 18.08.10 14:50.



Тема ниво Ексклузив не съмнови [re: Losty] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 15:00



чула изобщо за такова така че не знам какво ниво сме купили. С какво се характеризира Ексклузива?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.