Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Зорлем ме направиха  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 18:16



гласоподавател на Възраждане.




След курвенското завъртане на опашки за ветото, сега и вакси-фашизъм в действие
Ще избера Коцето. Не съм му фен, но поне изглежда непоклатим по тези две точки.

Редактирано от goga на 19.10.21 19:08.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано19.10.21 19:42



Използвам случая да изразя мнението си за вакси-фашизма. Ако аз имах власт нежелаещите да се ваксинират отдавна щяха да почиват в лагери от типа на Блене. Там щяха да бъдат умишлено заразявани и след това нелекувани. За оцелелите щеше да има шанс за връщане към цивилизацията, но след ваксина.

ПосЪрбен Yugo-Communist Евроатлантически/Gender

Редактирано от jingiby на 19.10.21 19:44.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 19:46



Плашиш куче със салам

не съм ваксиниран и поне три пъти съм го преболедувал.
И така е поне с половината от популацията ни.
Затова на 14.11 някои ще го изядат голям.

Не експериментални ваксини, а здравословните навици са ключът към успеха.

Редактирано от goga на 19.10.21 19:48.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано19.10.21 19:49



Познавам Коцето и обмислям варианта. Освен Радев, не виждом някоя партия да дава ясни сигнали за твърд отказ по въпроса. Помиярите ще се продадат за пари на Запада.

ПосЪрбен Yugo-Communist Евроатлантически/Gender


Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано19.10.21 19:53



Нали знаеш какви ги пишеше Костадин, преди да открие на баницата мекото и да стане предизборно антиваксър:

https://kostadin.eu/2017/10/18/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B5/

Обзалагам се, че е ваксиниран отдавна, както и повечето публични отрицатели на ваксината за ковид - и Мангъров, и Слави, и пр.

Редактирано от bash bugarash на 19.10.21 19:56.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 19:55



Радев е хвърлил кърпата. Просто не иска да го прави така слагачески като Б.Б. Но реториката му ясно показва, че се чуди накъде да захване.

Търсят компромис, а не защита на българските интереси. Е, това е разликата с Гърция.

Знам, че повечето българи ще си гласуват за ГЕРБ, ДБ, новите двама и т.н. Но аз напук ще гласувам за "маргинали", поне обещават да не се извъртят.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 19:59



Важното е сега за какво е.
Който държи докрай на ветото и не ми налага ограничения на свободите, за него ще гласувам. Засега друг, освен Възраждане, не виждам.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 19:59



По-добре ковид-сертификати, отколкото пълен локдаун, каквото всъщност трябваше да се случи. Всеки отказващ да се ваксинира, щото всъщност никой не го задължава, може да си стои у тях, каквато би била ситуацията при пълен локдаун. Така всеки прави доброволен избор. Целият свят е тръгнал по този път, много по-умни и успели от нас, вече завършват ваксинационни фази на по 70-80% от населението и правят пълно отваряне и сваляне на всички мерки. То всички си даваме достъп до всякакви данни при притежанието на смартфон и ползването и на най-смешното приложение, пък сме се затюхкали за някаква ваксина.
Коцето разбира се няма да влезе в Парламента, ковид-сертификата ще си остане, каквото и да е следващо правителство няма да го премахне, тъй че ще си останеш с двойното ядосване, хем сертификата си стои, хем гласа ти изгорял.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 20:00



Ваксината не спира заразяването. Точка.

Здравето е лично дело. Който го е страх, да се ваксинира.

Редактирано от goga на 19.10.21 20:03.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 20:01



Не, само спасява животи.

Редактирано от komitaO3 на 19.10.21 20:04.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 20:05



Това, че глобално се обслужват фарма-фашистки интереси, не означава, че не са фашистки.
В Англия умират повече ваксинирани, защото...всички са ваксинирани.
Третата игла показва, че това няма да спре.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 20:09



Българските болници в момента са пълни с неваксинирани, а от починалите ваксинираните са 2%.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано19.10.21 20:14



Прощавай, но на фармацевтичната индустрия и е много по-изгодно да ни лекува без ваксини. Лечението на един тежко болен от Ковид струва хиляди. Ваксините са почти без пари.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 20:20



Пак казвам: здравето и животът са личен избор. По същата логика, трябва да забранят на пиещите твърд алкохол да излизат извън дома си. 80% от сърдечно-съдовата смъртност, вкл и ковид, се дължи на битовия алкохолизъм, тютюнопушенето и преяждането с боклуци.

Мантрата с ваксинирането имаше смисъл като се твърдеше, че пази от заразяване околните.
Щом не пази, не сте нещо повече от другите.

Редактирано от goga на 19.10.21 20:21.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 20:20



Айде, бе



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.10.21 20:33



Тоя ше земе да стане новият Славчо. :D

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано19.10.21 20:36



Когато става дума за заразни болести, здравето не е личен избор. Откакто свят светува при епидемии се налагат ограничения. И в най-демократичната държава законът предвижда временно ограничаване на правата при подобни ситуации.

Лекарите твърдят, че ваксинираните заразяват по-малко.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 20:54



Между другото, зелен сертификат няма да се изисква за посещение в хранителни магазини, аптеки и банки, тъй че не виждам какъв е проблема. Удря се социалния живот, като посещение на театри, кина, сладкарници, барове и дискотеки. Ако не подейства, пълен локдаун, да ни дойде акъла.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.10.21 20:54



Хората имаме един дефект - силно надценяваме здравословните навици и "правилното" поведение и подценяваме простия късмет, когато става дума за здраве. Оттам мнозина са склонни да упрекват несправедливо изтеглилите късата клечка, че сами са си виновни. Някаква човешка склонност е това, иска ни се да се успокоим, че нас не ни заплашва лошото. А то в огромен брой случаи е късмет и малко общо със здравословното поведение. Не само при ковид.
Иначе не съм "за" принудата за ваксиниране, и аз се ядосвам.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 21:01



Проблемът е огромен. Но няма смисъл да обяснявам.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 21:04



Да, няма смисъл. Последни по ваксинация, първи по смъртност.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 21:04



Хващам бас, че ще вземе поне 7-8%. Този, който измисли мерките, е тъпа фуражка: по-малко от месец преди изборите сегрегираш 80% от гласоподавателите. Ами, да го духат "умниците".

Редактирано от goga на 19.10.21 21:04.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 21:05



Ха, сетила се Мара да се побара. А откога сме първи по смъртност в Европа - по сърдечно-съдови и онко заболявания. Сега се сетили.

Редактирано от goga на 19.10.21 21:06.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано19.10.21 21:14



Ами да, и едната смъртност, и другата, са функция от ниската здравна култура.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 21:29



Така е.
Но като се ваксинираш, това не те прави автоматично умен и здравно просветен.

Пак същият капут, който пуши като комин и се налива всяка вечер с ракия и маа пържени боклуци в кварталната кръчма, си удря една игла, щото е голям европеец


А тъпите българи били много тъпи, и продължава да пафка и пие като за последно.

Редактирано от goga на 19.10.21 21:30.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.10.21 21:32



Гога, те хората по принцип в днешно време най-много мрат от инсулт, инфаркт или рак. Все се умира от нещо. Общата смъртност, дето сме първи по нея, се дължи на първо място на демографски причини - голям дял стари хора и малко млади. И разликите между нас и другата Европа там са в проценти, докато при ковида сме напред с голяма преднина, доколкото разбирам. Не знам как сме и откъм средна възраст на починали. Ако нашата е много по-ниска, това също значи нещо. Защото общата средна продължителност на живота у нас е 5-6 години по-ниска от "западната".
До лечение на ковида ли е, до ваксини ли, до друго ли, не знам. Решение също нямам, само казвам, че "тая" смъртност не е пряко свързана с "оная".

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 19.10.21 21:40.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.10.21 21:37



Не е съвсем така за едната, тъкмо писах на Гогата. Хората все някога от нещо умират, броят починали на хиляда (обща смъртност) е толкова по-голям, колкото по-голям е делът на старите хора. Просветените и те не са безсмъртни, и те хващат рак и инфаркт накрая. А при ковида май "водим" статистиките с голяма преднина, не с малко, както при общата смъртност.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 21:40



Най-често умират хора с наднормено тегло и проблеми с кръвното налягане. Без значение от възрастта.
След това хората, които подценяват здравето си - при ковид, както и при грипа, не бива да си изтощаваш зорлем имунната система с простудяване, преуморяване, недоспиване, нездравословно хранене и т.н. Обикновено в такива случаи идват усложненията при по-млади и без придружаващи заболявания. Разбира се, винаги има сляпо завъртане на руската рулетка. Но нещата далеч не са толкова необясними.
Нормално е популация с проблемни кръвоносни съдове да мре най-лесно от заболяване, което предизвиква запушвания и дихателна недостатъчност.

Преди масовата ваксинация също бяхме в челото по смъртност.

И, да, чувствам се дискриминиран: преболедувах ковид, нямам сертификат с писиар тест, имам топки да работя и да си върша работата дори в ковид-отделения, когато се налага. Изборът си е мой. Ако пукна, ще си е плод на моите действия и избори. Но ако не, също. Засега съм жив. И цялата тази параноя взе да ми писва.

Редактирано от goga на 19.10.21 21:44.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.10.21 21:41



Тука е същественото - става въпрос за ЗАРАЗНИ болести.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано19.10.21 22:03



200% съм против всякакви локдауни. но тия сертификати са добро решение, но трябва по-строго с тях. не само в ресторанти, кафенета и кина. трябва навсякъде. вкл и в магазина. който няма, да пазарува онлайн или да му носят родата от село.
сертификат и за работното място /както в италия май беше/. сертификат и за болницата. който няма, в мобилни пунктове или полеви болници /с по една такава за област и с не повече от 200 налични легла/. друг вариант - неваксинирани заразени от ковид да плащат 50% от лечението си, със задължителна авансова вноска, без която да им отказват прием.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Лирическо отклонениенови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 22:07



Гледам Фейса е засипан с разкандърдисали се да гласуват за Радев, щото бил вкарал зелените сертификати. Говорим за реални хора, които познавам и на истина са му фенове. Т.е. представяте ли си на какво се гради политическата система в България? На емоция. Не на търсене на практични решения за управление на държавата, а на това кой ни угажда, хайде ще спестя квалификации на какво. Един народ в предучилищна възраст на зрялост, опитва да живее в предизвикателствата на 21в......катастрофа.



Тема Re: Лирическо отклонениенови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 22:16



Че, комита, майна, това си е изцяло решение от практическо естество: ще ме караш да се блъскам за хляб и мляко в кварталната бакалия, а вие, гъзарите, ще пазарувате в големите вериги над 300 кв м, да не говорим, че за доста хора - това ще бъде и въпрос на оцеляване на доходите - падат хонорари, бакшиши, обороти.
Ама, за теб е все едно.


Подозирах, че Радев е някаква подобрена шапкарска версия на Б.Б., и не се излъгах.

Редактирано от goga на 19.10.21 22:17.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано19.10.21 22:16



тоя костадин ми се вижда доста простичък /то и какво да се очаква от т.нар. патриотични партии дето имат една единствена точка в програмата/. обаче, ако имаше някой с малко по-добро излъчване, като нищо можеше да яхне вълната да антиваксърството и да обърне резултата. с обещания за светло бъдеще без гарантирано никакви локдауни и сертификати и незабавно изхвърляне на всички ваксини в канала.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Лирическо отклонениенови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 22:22



Пазарувам само в малки квартални магазинчета около Събота пазара. В Кауфланд ходя само за храна на домашния добитък и то когато е в промоция. Бакшиши вече масово не заслужават, ееех, едно време какво обслужване имаше. Да, ковида е мор за свободните професии. Инатлъка няма да реши проблема. Живея живота си практично и винаги съм го живял като Асан, а не като Жан, защото в този живот нищо не е даденост и не е за постоянно. И още, срещу течението не се плува. Питай патило.



Тема Re: Лирическо отклонениенови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 22:27



Междувпрочем твоят познайник Коцето веднага се усети - утре яхва вълната с протести пред РЗИ-тата. Е, как да не кажеш, че пиарите на Радев са малоумни....?!



Тема Re: Лирическо отклонениенови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 22:37



Радев трябваше да наложи локдаун, защото и зелените сертификати няма да променят драстично процента на ваксинираните. Но предвид предизборната кампания, си слага 9 тенекии на задника и накрая направи грешка. Правилото че който се страхува да не сгреши, накрая винаги греши, сработи тук с пълна сила.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: jingiby]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано19.10.21 22:43



За съжаление либерастите, ползващи САЩ и Запада, прокараха техни агенти във всички партиив България, на които се дава шанс да влязат в НС. Изключение прават ДБ и ПП в които всички до един са слуги на либерастите, така че и аз мисля така, че единствено такива като Коцето могат да защитават българските интереси. Радев уж има твърда позиция, но той е НАТОвски генерал и ще изпълнява заповедите от там защото НАТО е подразделение на либерастите.

Имам предчувствие че следващите ще предадат България в спора със СМ, просто няма голяма партия която да не е продажна, а Коцето едва ли ще може да има глас.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 23:25



Идиот

Не се ваксинираш - ти си идиот, ваксинираш се - значи си идиот;

Гласуваш за Слави или Бойко - ти си идиот, гласуваш за Христо или Мая - значи си идиот. Не гласуваш? - идиот;

Работиш - ти си идиот, не работиш - пак си идиот;

Живееш под наем - ти си идиот, купуваш си жилище - значи си идиот;

Жениш се, не се, развеждаш се - все си идиот;

Пиеш - ти си идиот, не пиеш? Как така, значи си идиот!;

Емигрираш - ти си идиот, не емигрираш - значи си идиот;

Русофил - идиот, русофоб - идиот, патриот - идиот;

Гледаш ТВ - идиот, четеш Фейсбук - значи си идиот;

Пишеш този текст - ти си идиот, четеш го...

Идиот.

п.п. Е за туй си цъкайте ракията/бирата/кафето или който там квото пие, гледайте си кефа и живота и не се връзвайте за неща, които не зависят от нас.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 00:20



Както казах, не съм му фен, даже тук съм иронизирал него и партията му, но сред басейн с женски полови органи и едното мъдо си е мъдо :)

Той няма капацитет да управлява, но поне ще е контра на тези, които чакат най-,малкия повод да угодят на големите батковци за СМ. А сега и за ваксините.
Дали е принципен Костадин, ще видим. Досега повечето "патриоти" са пишман и разочарование в крайна сметка.

Редактирано от goga на 20.10.21 00:21.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано20.10.21 00:34



В отговор на:

Мантрата с ваксинирането имаше смисъл като се твърдеше, че пази от заразяване околните



Не знам кой и къде е твърдял, че ваксината пази от заразяване околните. 1 - ваксината не е лекарство и не лекува, и 2 - нейната роля е единствено да "научи" имунната ти система как да се бори със заразата. Т.е. ако си ваксиниран се увеличава вероятността да го изкараш леко Ковида и баз усложнения, но не е задължително във всички случаи.
За не-ваксинираните - в повечето случаи, хората го карат като много тежък грип, с или без следващите го усложнения (които могат да се появят дори след няколко месеца). В екстремалните случаи, усложненията се явяват по време или веднага след Ковид фазата и отиваш при Свети Петър.

Аз, за съжаление, съм от рисковата група, защото съм астматик. Ковидът го карах тежко, в болница. Ирония на съдбата беше, че разчитах на това да се ваксинирам преди да го карам, за да го карам по-леко. В деня, в който ми изпратиха известие, че мога да се ваксинирам, вдигнах температурата и след 3 дена викнахме линейка. Имах късмет, че реагирахме бързо, в болницата бях само 10 дена. В стаята ми имаше хора, които бяха там по 3 седмици, на кислород и прочее. За тия десет дена един старец ми умря пред очите - лежеше на леглото отсреща. Буквално се задуши. От съседните стаи изкараха (май, толкова преброих) двама с краката напред... 6 дена карах на системи, антибиотици и след това ме отпусна, последните 4 бяха повече лекарства и наблюдение.
Та както казах, имах късмет, че реагирахме бързо - бяха ми казали ако сатурацията ми падне под 94 да се обадя на доктора. Падна веднъж на 92 и не се обадих, после се вдигна за няколко часа на 96 и се успокоих. И след това падна внезапно на 89, и тогава вече извикахме Бърза Помощ. Дойдоха след 15 минути и ме откараха.
Колегите по стая разказваха, че са игнорирали второто падане на сатурацията им и при следващото, вече роднините им е трябвало да викат Бърза Помощ, защото самите те са били в безпомощно състояние. Аз имах късмет, защото бидейки астматик, реших да не рискувам да чакам да видя какво ще стане. Стига ми това, че при всеки по-сериозен бронхит съм като Дарт Вейдър.

Карах го през Април, през лятото се ваксинирах, сега си щъкам и ако е имало нещо след това, не съм го усетил като нещо по-сериозно от настинка.
Пък за "глобалния световен заговор", "кемтрейлс", 5Г, "рептилиите", "ваксо-фашизмът" и прочее... през онази работа ми е. Честно! Особено ако трябва да избитам между болницата и ваксината - предпочитам ваксината, пък дори и с риска "рептилиите" да ми се обадят през вградения 5Г чип и да ми откраднат личните данни и pornhub предпочитанията.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: headhunter]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 01:02



Твърдеше се доста убедено от Кунчев и компания. След това репертоарът се смени, че ваксината не предпазва, но с нея караш по-леко. Леко, ама в Англия от 5 хил починали 4500 са ваксинирани. Вярно, там са 80 млн. И повечето са ваксинирани.Но се умира с васкиниране и без съпътстващи заболявания.

Но както вече казах: аз нямам против който иска да се ваксинира, аз имам против да ми ограничават правата и свободите. Има ваксина, щом си се ваксинирал, радвай се, че си по-умен от такива като мен, защо трябва да ми налагат твоята гледна точка ;)

Аз ще се ваксинирам след 10 год. Ако съм жив и има смисъл.
Изкарах ковид, вероятно повече от веднъж, ежедневно общувам с потенциално заразни хора, ами, жив съм. Цялата тази истерия вече ми втръсна. Който го е страх, да си удря иглата, но да не ми отнемат от свободите.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано20.10.21 01:16



И двете крайности са ми еднакво противни. Рисковите групи и хората над 60 трябваше отдавна да са ваксинирани доброзорлвм, има хиляди начини това да станеше. Да принуждаваш младите, здравите и преболедувалите е дълбоко порочно и рисково. Така написана заповедта не виждам никаква драма, лошото е че следващата стъпка вече ще напомня на едни други времена.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.21 06:57



Нещо такова и аз. Малките стъпки разчистват пътя за евентуални следващи. Много е трудно да се намери границата между свобода и необходими ограничения. Добре, че не решавам аз. То затва и не се напъвам да предлагам решения. Мен лично винаги ме е било яд, че у нас правилата никой не ги ебава. И сега ще стане така, и резултатът ще е затруднения във всекидневието, пунтиране на спазване за пред медии и проверяващи (или дори просто подкупи) и "частни партита" из заведенията по нощите.
Там е разликата между нас и "тях", мисля. Не е в това, че ония, видиш ли, умни и гласуват с акъл. Да, бе.
А и не знам дали наистина е толкова лошо въпросният Коце, който и според мен или не е много умен, или играе роля, за да се хареса на определена група гласоподаватели, да получи някаква тежест като предупреждение, баланс и предпазител.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 20.10.21 07:17.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: jingiby]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано20.10.21 08:10



не съм антиваксър ,ваксинирам се редовно с което се полага БЕЗ КОВИД идиотията разбира се!

нежелаещите да се ваксинира

с какво да се ваксинират?!....ваксини ли са ковид "ваксините"--с действие 180 дни?!
тъста ми се се ваксинира с пфайзер в Гърция, сега е с миокардит и една шепа хапчета..а не беше пил такова през целия си живот. Пулса му от 140 пада на 50 ,после 110 и така като синусуида...

и най- тъпото изказване ,което чух преди време от медицинско лице ...немога да го нарека лекар..."неваксинираните да не заразяват ваксинираните ,затова да се ваксинират"....





Тема дали?нови [re: komitaO3]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано20.10.21 08:12



спасява животи?!..дали ..?!... мой съсед ,лекар активен поддръжник на ваксинацията със завършен цикъл на ваксиниране....почина от КОВИД!



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: o_megas]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 08:48



Любопитна статистика: ние сме на първо място по смъртност на 100 хил души. Но! Изцяло вакиснираната Великобритания е шеста! Ние сме 319 на 100 хил, британците са 219 на 100 хил.
Най-малка е смърността в Индия (!), Тайланд и Виетнам - 22 на 100 хил души.

Май, работата не опира точно до масовото ваксиниране, а до здравни навици и начин на живот.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.21 09:16



Аха. В Индия помагат йогата, аюрведата и вегетарианството. ;)
До много неща е - средна възраст на населението (по-млада в Индия), разпространение на вируса и точност на отчитането. Може би има и други. И това явно е смъртността за целия период с натрупване - британската се натрупа в голяма част преди ваксините, през 2020.
Здравословните навици силно ги надценяваш - както като роля, така и като разлика между нас, дето плюскаме пържено, и другаде, където ядат варени зеленчуци и ядки. ;)

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 20.10.21 09:22.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано20.10.21 09:33



Въпросния Коце си играе със низките страсти на населението, най-вече страха, завистта, болестната носталгия, търсенето на вината в другите и другия доста успешно. Мисля, че ще влезне в парламента тоя път, но пък май е добре да има и такива там.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано20.10.21 09:47



Според вас каква статистика се води в Индия и колко от смъртните случаи се регистрират. При положение, че там в един момент нямаше кой да закопае труповете, лежаха по улиците и плуваха в реките...



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 09:49



Йога едва ли. По-скоро скромен гастрономически бит и много движение.
При конфуциавските общество като Виетнам - желязна дисциплина.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 10:05



Индия е 1 млрд. Да са починали в пика 100 хил. Тук беше представено като края на света. Бълха ги ухапала.

Всеки живот е важен, но истерията не помага в случая.

Вижда се, че не е само въпрос на масово ваксиниране



Тема Re: дали?нови [re: o_megas]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.10.21 10:09



Да, такива са 2% от починалите, ваксинирани. Останалите 98% от починалите са неваксинирани.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.10.21 10:14



Най-вече на индийците им помага, че никой не брои заразените и починалите, поради примитивния живот, който живеят мнозинството индийци.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.10.21 10:15



Виетнам реално ограничиха влизането на чужденци в страната и за всеки влязъл, без значение какъв му е ПСР-а, му налагаха 2 седмици карантина, но не при домашни условия, а на държавен терен и те карат по 3 пъти на ден да си мериш температурата.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 10:18



То и при нас е доста съмнително, че изчезна грипът.
А в Дания изведнъж има бум на смъртни случаи от.. грип.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 11:24



Още с по-малко смъртност от британската: Гватемала, Филипини, Индонезия, Малайзия.
Румъния с 36% ваксинирани изпреварва съвсем малко Великобритания.

Да, вероятно всеки набира статистиката, както Дяволът чете Евангелието, но защо пък си мислим, че ние сме най-изрядни?



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.21 11:37



Не знаем кой е най-изряден. Не съм сигурна дори дали отчитането на ковид като причина за смърт е еднакво между държавите.

Ние обаче, както се чу, дълго време бяхме на едно от първите няколко места, дали не бяхме и на второ, по ексцесивна смъртност - тоест разлика отгоре спрямо същия период на 2019 (съответния месец примерно). Статистики не съм търсила, като новина го имаше неколкократно. От тая смъртност "в плюс" не всичко е отчетено като ковид, но се предполага, че съществена част е неотчетен ковид. На мен ми е чудно как може толкова хора да умрат по неясна, да речем, причина, и да не ги тестват поне посмъртно, ама може и да може.
Другите може да са нелекувани поради ситуацията други спешни здравни състояния или пък просто случайни флуктуации, може само да се гадае.


За Индия не знам, но тук със сигурност броят смърти (не от ковид, просто умирания) не може да се пипне или да се скрие, причината ако може...

А това, което си дал горе, е натрупана смъртност от началото на 2020. Има ли данни за последните месеци, откакто се ваксинира? Само тогава има смисъл да се съпоставя с процента ваксинирани в държавата.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 20.10.21 11:44.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 11:48



При условие, че писиарът не прави отчетлива разлика между ковид и грип, за каква статистика говорим?
Факт е, че има такава болест, че някои умират. Нищо повече.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор TCNQ ()
Публикувано20.10.21 12:23



Лъжеш! В Европа сме на 3о място по смъртност от началото на пандемията (329/100 хил), а ЮК е на 16о място (203/100К). Забравяш лесно обаче, че при нас първа вълна въобще нямаше заради карантината (200 починали до средата на месец юни!!!), а ЮК прасна 38К починали (от общо 138К). Третата вълна при нас доведе до 7К починали, а в момента, от 1.9. досега (50 дни) имаме 3600 починали, т.е. 60/100К. За справка - Англия има 6100 починали от 1.9., т.е. 9 починали на 100К!
С други думи: Англия има 3.5 пъти повече ваксинирано население и е дала 6.7 пъти ПО-МАЛКО починали!!!



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано20.10.21 12:30



При условие, че писиарът не прави отчетлива разлика между ковид и грип, за каква статистика говорим?

Това изобщо не е вярно, спри да плескаш неистини.

Пресен случай от септември от службата: Десетина души съвещание в една стая. Всички се заразиха. Умря единствения неваксиниран колега, фен на Мангъров. Познат от групата с Астра-Зенека ми разказа, че го е изкарал за 3-4 дни като проста настинка. Шефът с Модерна дори не го усети, само по теста.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: TCNQ]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 12:56



Колега, нещо ти е къса паметта. Бяхме на 30 място до есента на 2020 г, когато влязохме в топ 5. Декември месец, преди появата на първите ваксини,бяхме в топ 3 по смъртност на 100 хил души.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: WlSP]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 12:57



Значи, американците лъжат.
Още юли месец го публикуваха:
https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html?fbclid=IwAR1g-dPm7uS2wNTlDGpa6qMnDh2MG3KXmZT29rt2nCvREC2NOHnZZOsPbQ8



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор TCNQ ()
Публикувано20.10.21 13:05




Разцъкай. И да докладваш какво си разбрал!



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.21 13:05



Аз доколкото разбирам, препоръчват тестове, установяващи както ковид-19, така и грип, ама не без да ги разграничават едно от друго, а просто две в едно.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 13:12



Препоръчват спирането на писиар и замяната му с друг вид тест, тъй като в грипния сезон не давал достатъчно сигурна диференциация между ковид и грип.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: TCNQ]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 13:13



Споко, колега, ти нали си от умните и ваксинираните, защо така скачаш





Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор TCNQ ()
Публикувано20.10.21 13:16



От какъв зор да скачам? Просто те уличавам елементарно в лъжа! А, виж, наистина не е особено умно да гласуваш за Копейкин, това наистина е тъпо.
Разцъкай по данните в сайта, има всичко, може да си засечеш данни по периоди, има бройнаселение и така. Реалистично е да вземеш Бг като 6 млн, а не 6.8 млн, така нашите числа ще са по-точни.



Тема Припомнянето енови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 13:22



майка на знанието. Не толкова отдавна кой какво е казал:

"Ако имунизираните продължават да заразяват, значи ваксините не работят. Тази теза изрази пред Дарик радио през април 2021 г. настоящият здравен министър Стойчо Кацаров, в ролята си на председател на Центъра за защита на правата в здравеопазването."



https://darikradio.bg/kacarov-prez-april-ako-imuniziranite-prodalzavat-da-zarazavat-znachi-vaksinite-ne-rabotat.html?fbclid=IwAR3eT5dSn9_ZjJ-1p1C_k8MB1_xLNYKNhkbuCHvgaIB5K2xLhj5Tds7SlXs



Тема пак случай от службатанови [re: WlSP]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано20.10.21 13:24



и при нас --един ваксиниран с пфайзер --30 дни изключително тежко.,но поне оживя.....останалите не ваксинирани --аз го изкарах за 3-4 дни, другите колеги максимум 7 дни..с температура ,чай вода и парацетамол..

Та на очите си ли да вярвам или на медийната пропаганда?!



Тема Re: Припомнянето енови [re: goga]  
Автор TCNQ ()
Публикувано20.10.21 13:28



Кацаров е смешник, дотук каквото е казал, е излезнало обратното, мерките трябваше да бъдат взети още началото на месец септември - с този зелен паспорт.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.21 13:28



Не го разбирам поне аз по тоя начин.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: пак случай от службатанови [re: o_megas]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано20.10.21 13:36



При всяка ваксина има поне 5-10%, които не реагират и не изграждат защита. Там вече идва ролята на колективния имунитет, който ги предпазва.



Тема Re: Припомнянето енови [re: TCNQ]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 13:40



Трябваше локдаун, а не сертификат, който лесно се фалшифицира. И противопоставя 20% на останалите 80%.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано20.10.21 13:40



гледам циркулират всякакви манипулации, спекулации, истини и полуистини.
сега, ясно е, че и от правата страна идват разни недомислици на моменти. и тези трябва да се посочват, разбира се.
и е вярно, че нямаме пълната картина и всички възможни статистики, като например съотношенията между процентите заболеваемост, тежка заболеваемост и смъртност при ваксинираното и неваксинираното население.
но и при наличните статистики могат да се направят напълно коректни и издържани изводи. примерно, смъртността на милион при нас и за целия ковид период, където се движим към първото място и особено за периода от последните няколко месеца откакто почна масовото ваксиниране е повече от очеизвадно, че нашите показатели са в пъти по-лоши отколкото в страните с високи нива на ваксиниране.
т.е. това недвусмислено показва, че ваксините работят. може да не си по-малко заразен за другите, да е подобен шансът да се разболееш, но като теглиш чертата, средната смъртност е в пъти по-ниска. това е. суха и проста статистика.
сега, преди да дадем думата на разни плямпачи да бълват глупости за вакси-фашизъм и подобни, дето всъщност хал хабер си нямат за какво се пънат /или по-точно се пънат за чисто злобдневни дреболийки/, да видим кои са наистина важните неща, които трябва да определят приоритетите и решенията ни. за мен това са 2 неща - понижаването на смъртността и възстановяването на икономиката. като са ясни двата основни приоритета, всичко друго минава на заден план. някой почне да писка срещу някои мерки - пречиш ли на приоритетите - пречиш - бам по чутурата и у лево.
можем ли да си позволим нов локдаун - не можем - противоречи на приоритет номер 2.
как тогава да работим по приоритет номер 1 - ваксинации. който не иска - ограничения на база зелен паспорт. за високо рисковите групи /пенсионери и подобни/ - още по-сериозни ограничения.
населението над 40-50 години в крайна сметка трябва да бъде ваксинирано на 95% /това за България би значело на 50% обща ваксинираност/. едно сегрегиране и оставяне на младото детеродно население извън групата с по-сериозни ограничения поне в началото би бил един добър експеримент според мен и най-малкото би затворило устите на проповедниците на рисковете от ваксините.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: пак случай от службатанови [re: bash bugarash]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано20.10.21 13:44



+100





Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.10.21 13:52



Във Филипините и Индонезия още има хора, които държат на верандите си изсъхналите отрязани глави на враговете си...там статистика въобще няма.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 14:05



Може и аз да не съм разбрал. Все тая. ;)



Тема Защо ли не бързатнови [re: o_megas]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 14:15



Лекари, пък прости анти-ваксъри. Не са европейци.


"Все още има медици в лечебните заведения в Пловдив, които не са ваксинирани и от утре това ще бъде проблем за тях да работят. За тях зеленият сертификат става задължителен. Това заяви пред камерата на Plovdiv24.bg д-р Аргир Аргиров, зам.-директор на РЗИ.

"От сутринта при нас звънят колеги, имат проблем с персонала. Има голяма част от тях, които не са ваксинирани, други пък преболедували, но вече са изтекли 6-те месеца“, посочи Аргиров."



Тема Re: Защо ли не бързатнови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано20.10.21 14:34



писиар на всеки 3 дена, кво реват.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Добър анализнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.10.21 14:59



Парашкева Иванова:

Ако здравният министър Стойчо Кацаров и служебния кабинет на президента Румен Радев са смятали, че с последната заповед, с която бе въведен зелен сертификат за посещение на обществени места, ще активизират ваксинацията сред българите, със сигурност са се объркали много. Реакциите не закъсняха – представителите на най- засегнатите браншове настояха заповедта веднага да бъде променена, като са категорични, че ще я бойкотират. От БСП поискаха оставката на Кацаров, очаква се реакция и от другите политически сили. Недоволството сред хората расте с часове, вече се подготвят протести в столицата и в областните градове. Гражданите протестират не само заради принудителните мерки, но срещу липсата на технологичен срок, в който те могат да бъдат изпълнени. Наред с това цари пълно объркване.

На практика при малкият брой ваксинирани в страната, изискването за зелен сертификат за посещение на университет, ресторант, хотел, фитнес, мол, театър, кино и пр. , при сегашните условия, обрича десетки бизнеси на фалит и ограничава правата на стотици хиляди българи.

На практика няма нито един бизнес в страната, който може да гарантира, че всички негови служители и клиенти са със зелени сертификати. Така, чепо същество тази заповед означава затваряне на съответния бизнес, но без полагащите се компенсации. За пореден път ударът е насочен срещу секторите, които пострадаха най- много при предишните затваряния. За пореден път има двоен стандарт за прилагане на мерките. Зелен сертификат не се изисква за служителите на администрацията, нито за посетителите, за хранителните магазини, за градския транспорт, за посетителите на дрогериите, оптиките, зоомагазините, доставчиците на пощенски и куриерски услуги, застрахователите, доставчиците на платежни услуги и офисите на телекомуникационните оператори, независимо дали са самостоятелни обекти или са разположени в молове. Тук се натъкваме на следващото нелогично изискване. Т.е в някои от магазините в един търговски център ще се влиза без сертификат, а в други не. Защото, например магазините на телекомуникационните компании, работят едновременно като магазини и като каси.

Изключването на учениците от въпросната заповед, също предизвиква негодувание. Днес Кацаров съобщи, че в последния момент в издадената заповед е променен прагът на възрастта на непълнолетните, на които няма да бъде искан сертификат за участие в редица събития, и от 12 г. той става 18 г." „И защо? Тийнеджърите не разнасят ли заразата? Не могат ли да се тестват, да са преболедували? В крайна сметка, няма ли одобрени ваксини за тях?” пита пловдивчанин.

В рамките на по-малко от 12 часа бяха внесени поправки в съответната заповед. Днес, след заседанието на Министерски съвет Кацаров съобщи, че за зеления сертификат ще важат положителни антигенни тестове, направени след 1 декември 2020 година , а също така срокът на положителните PCR- тестове и антигенни такива, се удължава на 1 година.

Въпреки промените, остава въпросът с технологичия срок за прилагането на заповедта, която влиза в сила от 00 часа на 21 октомври. Оказва се , че лабораториите изобщо не са подготвени, за да поемат огромния наплив от граждани, защото въпреки сроковете и обещаните от МЗ безплатни тестове, такива все още не са доставени. Също така дори да бъдат изнесени лаборатории в големите търговски обекти и на улицата, технологията на въвеждане на данните не може да осигури сертификат в рамките на минути.

Не е ясно и как ще бъде осъществяван контрола на спазването на заповедта. Според министъра ангажимент на обектите ще бъде да проверяват служителите си и клиентите дали имат сертификати, но не влиза в задълженията им да установяват дали един сертификат е истински.

"Те не могат да установят дали един сертификат е истински. Достатъчно е да установят дали има такъв. Има други органи, които са разследващи", каза Кацаров."

Тук следва въпроса – как тези „разслеващи органи” ще проверяват валидността на сертификата на хората във всеки мол, магазин (над 300 кв. метра), ресторант, музеи, театър, кино, стадион, плувен басейн, фитнес зала и т.н. в България! „Това е мисия невъзможна. Контрол просто няма да има!!!” категорични са хората.

И така - от полунощ днес заповедта влиза в сила. Към момента обаче има повече въпроси, отколкото отговори.

https://trafficnews.bg/komentari/zapovedta-zeleniia-sertifikat-dvoen-arshin-lipsa-225467/



Тема Re: дали?нови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано20.10.21 14:57



Да, такива са 2% от починалите, ваксинирани. Останалите 98% от починалите са неваксинирани.

Починалите ваксинирани вероятно са по-малко (да речем 1%). Разликата ще дойде от починалите фалшиви ваксинирани.




Тема Re: Припомнянето енови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано20.10.21 15:02



Трябваше локдаун, а не сертификат, който лесно се фалшифицира. И противопоставя 20% на останалите 80%.

Изобщо не е лесно да се фалшифицира. Проблем при прилагане на мярката ще е невъзможността на контрольора на входа на МОЛ-а или кръчмата да изисква и личната карта на посетителя за да сравни дали сертификатът е на това лице. Така, че според мен и тази мярка ще остане само пожелание и лесно преодолимо препятствие. Хитреците ще му намерят цаката.




Тема Re: Добър анализнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано20.10.21 15:06



Ако здравният министър Стойчо Кацаров и служебния кабинет на президента Румен Радев са смятали, че с последната заповед, с която бе въведен зелен сертификат за посещение на обществени места, ще активизират ваксинацията сред българите, със сигурност са се объркали много.

Ами не са се объркали, днес има опашки за ваксинация:






Тема въпроснови [re: tormentor]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано20.10.21 15:08



..та какви бяха печалбите на компаниите произвеждащи имунизационен продукт?
някой знае е ли?

...2025 година препоръчваме поставянето на 22 бустерна доза

,за да се защитим от йота варината на ковида....



Тема Re: Припомнянето енови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 15:12



Е, как да не е лесно: плащаш 300 лв за фиктивно ваксиниране. Това не е ли фалшифициране???



Тема Re: Добър анализнови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 15:13



Предимно на членове на сик...



Тема Re: дали?нови [re: cumanich126454]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано20.10.21 15:50



Разликата ще дойде от починалите фалшиви ваксинирани.

a защо хората се принуждават да правят това е по-интересния въпрос?



Тема Re: Добър анализнови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.10.21 15:57



Анализа касае основно административния хаос и продължаващото привилигировано положение на държавната и общинска администрация, както и големите вериги хранителни магазини.



Тема Аз сам разочарован от Боиконови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано20.10.21 17:52



значи добре се е претварал че е нешто ... излезе пален ... некав там...



Тема Re: Аз сам разочарован от Боиконови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 19:41



Ние си го знаем....



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано21.10.21 13:45



Едно е да лекуваш болни, друго е да ваксинираш всички наред...Сметката е проста, дори с тройка по математика...При това ги ваксинираш през 6 месеца, защото това ни чака в бъдеще. Справка- Израел ,Сингапур и други напредничави държави...

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Кацаров 09,04,21нови [re: Shtrkot]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано21.10.21 15:18







Тема Jesus...personalнови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.10.21 16:53



Гледам и не вярвам на ушите си:
https://novini.bg/sviat/eu/686927


"Великобритания е пред здравен колапс

Расте натискът върху болниците в Обединеното кралство. С близо 50 000 случая на ден, 1000 хоспитализирани на ден и с над 600 новозаразени на 100 000 души, Великобритания регистрира най-стряскащите цифри на пандемията от последните три месеца. Само в понеделник са починали 223 души в резултат от вируса, което е най-голямото число от март."

Време е за четвърта игла.

Редактирано от goga на 21.10.21 16:55.



Тема Re: Jesus...personalнови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.10.21 16:58



От една страна - да, явно масовото ваксиниране не е такъв пенкилер, какъвто се очакваше. От друга, по умирания от ковид са около пет пъти по-добре от нас. Както при тях са умрели 223 за ден, при нас умират по сто на ден при население почти десет пъти по-малко.
Да му мисли Стойчо Кацаров. Е, и ние, щото и на нас ни се отразява неговото мислене.



”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: Shtrkot]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано21.10.21 17:22



В тази дългичка тема, мислех изобщо да не се включвам, но понеже помня мнението ти по нея отпреди месеци, а се позагуби напоследък, бих казал, че споделям и сме на едно мнение по въпроса.



Тема Re: Jesus...personalнови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано21.10.21 17:25



200 смъртни случая на ден при 60млн население, срещу 200 смъртни на ден при 6млн население. добре са. да не пискат много.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: kuduger965O6]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано21.10.21 17:24



Позагубих се вярно....Има си причини, но карай, всички сме се бъгнали яко покрай глобалната криза и Новото нормално....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: Shtrkot]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано21.10.21 17:27



Вярно е...



Тема Re: Jesus...personalнови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.10.21 17:34



Хич не е добре. Ама, от британска гледна точка.
Ние, ясно, умрелите ги нямаме за нищо.



Тема Re: Jesus...personalнови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано21.10.21 18:14





некой си академик петрунов, моля ви се, иска да се инкриминира антиваксърското поведение.
горкия мангъров, само ще му се влоши паркинсона в пандиза.

и един интересен уж реторично-ироничен въпрос:

Тук веднага възниква въпросът: ние ли сме най-умните и най-мъдрите в целия свят или има нещо грешно. След като останалият свят разбира смисъла на имунизацията, ние не можем да го разберем.

тука със сигурност не съм съгласен с академика. няма никакво съмнение, че сме най-умните. и съм напълно сигурен, че след 10-15 години ще имаме същия антиутопичен сценарий както в холивудския филм "децата на хората" /children of men/ - всички сега ваксинирани ще останат напълно безплодни като страничен ефект от експерименталните ваксини, а България ще остане почти незасегната и ние ще пренаселим света. па макар и с по-мургави българчета

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: Shtrkot]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.10.21 18:38



Едно е да лекуваш болни, друго е да ваксинираш всички наред...Сметката е проста, дори с тройка по математика...

преди десетина дена съобщиха, че фирма Мерк е регистрирала лекарство срещу Ковид-19. Курсът за лечение (няколко хапчета) е над 3 хил. долара ако не се лъжа. Така че сметката не е толкова ясна.




Тема "академика"нови [re: tormentor]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано21.10.21 19:08



Неимунизираните са заплаха за имунизираните.
бесери от "академика"

че тогава, що за ваксина е това, тоя вместо да им изпише веждите им извади очите на ковидваксърите... дано бръщолевенията му се дължат само на навлизането му в деменционната възраст



Тема Re: Jesus...personalнови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.10.21 19:52



Че не сме най-умни, не сме. Но като гледам "умните" на запад в какво вярват - се потрисам


Дай да те дупна с нещо, което вероятно няма да те убие, но пък и не се знае колко ще ти помогне
дайте да закрием въглищата и да спрем ДВГ, за да спрем озоновата дупка. А, че тя сама се е спряла и, че електричките са по-замърсяващи и енергоемки глобално, никой не го е еня.
Та, така...

Редактирано от goga на 21.10.21 19:53.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано21.10.21 19:55



Принципно тече някаква тиха вълна, че това с Ковида е зорлен работа, че тече овладяване на Света, че ще има 4, 5 и 6 игла, че вече всички ще сме постоянно принудени да вадим сертификати и прочие. Meanwhile в Китай въведоха тази година т.н. социален рейтинг, който се определя от това дали закъснявате за работа, дали си хвърляте боклука в коша, дали се бутате в метрото, дали шофирате неправилно и прочие уловими с камери неща. Наказанията са различни, като забрана за напускане на областта, забрана за напускане на града, забрана за посещение на увеселителни места и прочие екстри. Разбира се, системата е тестова и докато влезе в пълна сила, ще мине много време. Т.е. ако си мислим че Биг Брадър, Новото Начало, Новата Реалност и т.н. са патент на неолибералите от Вашингтон и Брюксел или въобще съществуват, то да осъзнаем че ако въобще ще става нещо, то ще става по цял свят, но с различни темпове. Мисля че ако въобще има нещо подобно, то в момента тече само много начален пробен период.

Редактирано от komitaO3 на 21.10.21 20:04.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.10.21 19:57



С две/четири думи: ще ни е--т майката





Тема Re: "академика"нови [re: o_megas]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано21.10.21 21:00



по-вярно ми се струва обратното. имунизираните като преносители са по-опасни за неваксинираните, тъй като при последните смъртността е по-висока.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано21.10.21 21:06



това е добро начало. по-интересно ще стане когато почнат да детекват като си мислиш некои нещица. като например за задните части на колежката, или за бюста на комшийката и други подобни "срамни" контексти.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: "академика"нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано21.10.21 21:05



Днес четох статия, че ваксинирате съвсем не разнасят толкова много зараза, колкото смята общественото мнение, защото сериозта част от тях (не всички), не се заразяват предпазени от ваксината.



Тема Re: "академика"нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано21.10.21 21:11



то и аз търских надеждна статистика точно за това, ама не съм видял досега нещо сигурно. то и като се замисли човек е малко трудно да се проследи веригата на това кой кой заразява.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано21.10.21 21:10



Е то тогава системата направо ще вкарва в папка спам, щото 98% от сигналите ще са: секс, секс, секс, ебати грозния задник, секс, секс...



Тема Re: "академика"нови [re: tormentor]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.10.21 02:52



Нали божем навремето като тръгна СПИН-а един от първите установени заразени бил борден домакин в пътническата авиация в Калифорния.Всестранно развит - бисексуален, и активен, и пасивен . Когато написал списъка на сексуалните си контакти от последно време ги шашнал с количество - жени, мъже...



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано23.10.21 12:42



Скоро ще направят сертификата за достъп в електронен формат - чипове и арки за електронен контрол за достъп и ще се окаже, че "чипирането" не е съвсем конспиративна теория.

То и сега ползвам чип за асансьора, чип за входната врата, чип за вход във фирмата и т.н. Какво толкова да направят и чип за ковид сертификат.

Едно време, по хитлеристко също е имало сертификати за право на достъп, които са като сега, хартиени, ако се вярва на филмите. Но ако са имали сегашната електронна технология, сигурно са щели да го направят с чипове.
Интересно е какви са били критериите за издаване на сертификати, вероятно са се давали само на арийци. Другите, знаем къде.
Интересно е, че и тогава и сега, властимащите са си имали перфектни основания/опрадвания за дискриминацията, и масата хора са им вярвали.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: Orphey]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.10.21 14:04



И тогава и сега сме си особняци. Комунизма не ни е променил чак пък толкова много!
Щърка преди месеци (може би година) бе направил много подходящо сравнение със сега, чрез препратка с онова време и спасяването на българските евреи.
Не сме били податливи, нито на натиск от василевси, нито от султани, нито от хитлеристи или сталинисти.
На тоа свет требе да има и виртоглави, защото ако ги е нямало, човечеството отдавна да бе роботизирано...



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано23.10.21 14:38



Гледам всяка вечер новините по Нова и не мога да повярвам що за народ сме и как може да съществуваме в Европа, па макар и в периферията й. С този си манталитет и потенциал е цяло чудо, че изобщо имаме държава и то на голямо парче земя в един от най-хубавите райони на континента. Изцяло благодарение на Александър II и без кой знае какви заслуги от наша страна освен че дедите ни са се плодили като зайци тогава. Каква Македония, какъв Егей, добре че не сме вкарали и тях в батака.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: Buyer]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.10.21 17:10





гога, намерихме ти кандидат-президент. кълне се, че няма да се извърти за ветото

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: cumanich126454]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано23.10.21 17:35



Има израелско лекарство, абсолютно ефикасно и евтино, но нашите власти са отказали да се включат в изпитанията, тъй като било некоректно политически ясно към кого...Знам го от абсолютно сигурен източник...

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.10.21 17:58



Хвани единия, удари другия.

По същество президентът само ще прави стойки, от парламента зависи.

Редактирано от goga на 23.10.21 18:00.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: Buyer]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.10.21 18:02



Е, то има и Мали, Чад, Гватемала, Източен Тимор. Няма лошо, толкова си можем.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.10.21 18:06



То и аз от абсолютно сигурен източник знам, че ваксините не вредят на никой, водят до падане на мерки и нормализиране на обществения живот, ама на, нъцки. Какъвто народа, такава и държавата. Сега ще си играем на котка и мишка, а разни глупаци ще трупат политически дивиденти.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.10.21 19:25



е тя и сметката е ясна - цената на една доза файзер/модерна е 20 евро. 2 игли на година за 4 млн население /ако борим да стигнем 75% от възрастното население/ са 160млн евро. при сегашен номинален БВП на България от около 70 милиарда долара.
т.е. само 1% спад в БВП се равнява на 700млн.
/ако минем на спътник може да съкратим разходите до 30-40млн годишно

/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.10.21 21:11



Има и Сърбия, Гърция, Румъния ... - да не са много нещо по- арни?
Заслугата конкретно и лично на Александър II Bceрусийски - призната е.
И на нашите,дето го подкокоросват да отвори война.



Тема Re: "академика"нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано23.10.21 21:26



Търсенето на нулевия пациент е бошлаф работа, но е забавно...но тя и медицината напоследък е просто забавление, което обслужва политическите интереси на единия процент, на който му пречат останалите 99. Елизиум...

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: "академика"нови [re: Shtrkot]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.10.21 21:39



Моят кумир даде пропорцията 80:20... Ама ти ме заби в тъча с това 99:1






Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.10.21 21:40



Такава ни е съдбата: все на някой друг да се възхищаваме и подражаваме. Дали е Киряк Стефчо, дали е Янко Френеца, дали е Митко Палаузов или Джони Мисирката - все същото





Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.10.21 23:38



Не хващат дикиш тука такива сметки. Вдигат тока-мълчание, вдига се бензина-мълчание, вдига се газта-мълчание, яде го инфлация-мълчание, въвеждат му зелен сертификат, както е в цял свят, вдига олелия до небето, чертае мрачни сценарии, разкрива световни конспирации, псува на майка ако му кажеш 2 думи за ваксините.



Тема По въпроса за твоя любимец Радевнови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.10.21 07:06



Много точен анализ какво се случва там и тук:




https://www.tvevropa.com/2021/10/makedoniya-na-krastopat/

Редактирано от goga на 24.10.21 07:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.