Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: headhunter]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 01:02



Твърдеше се доста убедено от Кунчев и компания. След това репертоарът се смени, че ваксината не предпазва, но с нея караш по-леко. Леко, ама в Англия от 5 хил починали 4500 са ваксинирани. Вярно, там са 80 млн. И повечето са ваксинирани.Но се умира с васкиниране и без съпътстващи заболявания.

Но както вече казах: аз нямам против който иска да се ваксинира, аз имам против да ми ограничават правата и свободите. Има ваксина, щом си се ваксинирал, радвай се, че си по-умен от такива като мен, защо трябва да ми налагат твоята гледна точка ;)

Аз ще се ваксинирам след 10 год. Ако съм жив и има смисъл.
Изкарах ковид, вероятно повече от веднъж, ежедневно общувам с потенциално заразни хора, ами, жив съм. Цялата тази истерия вече ми втръсна. Който го е страх, да си удря иглата, но да не ми отнемат от свободите.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано20.10.21 01:16



И двете крайности са ми еднакво противни. Рисковите групи и хората над 60 трябваше отдавна да са ваксинирани доброзорлвм, има хиляди начини това да станеше. Да принуждаваш младите, здравите и преболедувалите е дълбоко порочно и рисково. Така написана заповедта не виждам никаква драма, лошото е че следващата стъпка вече ще напомня на едни други времена.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.21 06:57



Нещо такова и аз. Малките стъпки разчистват пътя за евентуални следващи. Много е трудно да се намери границата между свобода и необходими ограничения. Добре, че не решавам аз. То затва и не се напъвам да предлагам решения. Мен лично винаги ме е било яд, че у нас правилата никой не ги ебава. И сега ще стане така, и резултатът ще е затруднения във всекидневието, пунтиране на спазване за пред медии и проверяващи (или дори просто подкупи) и "частни партита" из заведенията по нощите.
Там е разликата между нас и "тях", мисля. Не е в това, че ония, видиш ли, умни и гласуват с акъл. Да, бе.
А и не знам дали наистина е толкова лошо въпросният Коце, който и според мен или не е много умен, или играе роля, за да се хареса на определена група гласоподаватели, да получи някаква тежест като предупреждение, баланс и предпазител.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 20.10.21 07:17.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: jingiby]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано20.10.21 08:10



не съм антиваксър ,ваксинирам се редовно с което се полага БЕЗ КОВИД идиотията разбира се!

нежелаещите да се ваксинира

с какво да се ваксинират?!....ваксини ли са ковид "ваксините"--с действие 180 дни?!
тъста ми се се ваксинира с пфайзер в Гърция, сега е с миокардит и една шепа хапчета..а не беше пил такова през целия си живот. Пулса му от 140 пада на 50 ,после 110 и така като синусуида...

и най- тъпото изказване ,което чух преди време от медицинско лице ...немога да го нарека лекар..."неваксинираните да не заразяват ваксинираните ,затова да се ваксинират"....





Тема дали?нови [re: komitaO3]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано20.10.21 08:12



спасява животи?!..дали ..?!... мой съсед ,лекар активен поддръжник на ваксинацията със завършен цикъл на ваксиниране....почина от КОВИД!



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: o_megas]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 08:48



Любопитна статистика: ние сме на първо място по смъртност на 100 хил души. Но! Изцяло вакиснираната Великобритания е шеста! Ние сме 319 на 100 хил, британците са 219 на 100 хил.
Най-малка е смърността в Индия (!), Тайланд и Виетнам - 22 на 100 хил души.

Май, работата не опира точно до масовото ваксиниране, а до здравни навици и начин на живот.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.21 09:16



Аха. В Индия помагат йогата, аюрведата и вегетарианството. ;)
До много неща е - средна възраст на населението (по-млада в Индия), разпространение на вируса и точност на отчитането. Може би има и други. И това явно е смъртността за целия период с натрупване - британската се натрупа в голяма част преди ваксините, през 2020.
Здравословните навици силно ги надценяваш - както като роля, така и като разлика между нас, дето плюскаме пържено, и другаде, където ядат варени зеленчуци и ядки. ;)

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 20.10.21 09:22.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано20.10.21 09:33



Въпросния Коце си играе със низките страсти на населението, най-вече страха, завистта, болестната носталгия, търсенето на вината в другите и другия доста успешно. Мисля, че ще влезне в парламента тоя път, но пък май е добре да има и такива там.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано20.10.21 09:47



Според вас каква статистика се води в Индия и колко от смъртните случаи се регистрират. При положение, че там в един момент нямаше кой да закопае труповете, лежаха по улиците и плуваха в реките...



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 09:49



Йога едва ли. По-скоро скромен гастрономически бит и много движение.
При конфуциавските общество като Виетнам - желязна дисциплина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.