Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Още един щрихнови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано11.11.21 10:42



Май съм в грешка относно темата, защото в случая се е дискутирала хипертонията, а не диабета, но за това говорех:





Тема Re: Още един щрихнови [re: kuduger965O6]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.21 11:04



На това според мен от километри му личи, че е фейк. То само репликата за цена 5-7 хил. лв., щото да не фалира аптечният бизнес, крещи. Не знам да има такава група "Фармасток" и такъв Димитър Трингов. Може прототип ;) да му е Веселин Марешки, но и той е много далеч от дял 72% от пазара. А за самите лекарства нищо не мога да кажа.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Още един щрихнови [re: MupaM]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано11.11.21 11:16



Фейк не знам, но някаква нова форма на реклама вероятно, защото имам чувството, че в същото преди дни, когато попаднах случайно на него, дискусията бе относно диабет тип 2, като само са заменени темата и името на лекарството във връзка с различния вид заболяване.

Редактирано от kuduger965O6 на 11.11.21 11:17.



Тема Re: Още един щрихнови [re: kuduger965O6]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.21 11:29



Хаха, може, да. От оня тип: "лекарите крият за ..., защото ще ги остави без работа".

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Още един щрихнови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано11.11.21 12:14



Имам позната, отгоре на всичкото преподавател в МУ. Кукуто лекуваше диабет с чайове и хранителни добавки, тип Дианол. Поддържаше 18-20мммол кръвна захар. Дори съпруга и лекар не можа да я убеди да приема инсулин. След 2-3г.(не може да се отрече, изключително издържлив организъм, да изтрае толкова време на простотията на съдържателя си), се стигна до отказване на бъбреците (крайна фаза на нефропатия), полуослепяване(ретинопатия) и комплексно увреждане на периферната нервна система(полиневропатия). Това отново в духа за интелектуалния потенциал на великия ни и непобедим народ.

Редактирано от komitaO3 на 11.11.21 12:16.



Тема Re: Още един щрихнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.21 12:27



Всъщност съм останала с впечатление, че много хора успяват да контролират диабет тип 2 без всякакъв инсулин, някои и без лекарства като метформина. Е, естествено, контролиране не значи да поддържаш 18-20 кръвна захар, каката е била твърде упорита явно. ;)

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Още един щрихнови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано11.11.21 12:32



Диета и спорт.



Тема Re: Още един щрихнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.21 12:38



Да, и двете са сериозен фактор там, доколкото и аз знам. То за диетата се знае отдавна и от всички, де.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Народе?нови [re: Buyer]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано11.11.21 16:27



Тази сутрин говорих с РЗИ-Пловдив по служебни въпроси и използвах случая да се информирам. Легла в Пловдив вече няма. Над 90% от хоспитализираните са неваксинирани. Голяма част от "ваксинираните" 10% са ваксинирани само на хартия, но не и реално, което бързо си признават, след като попаднат в болница...

Редактирано от komitaO3 на 11.11.21 16:27.



Тема Re: Още един щрихнови [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.11.21 18:15



Моя милост по наследство е в рискова група за диабет тип 2. Още навремето имахме къщи апарат с мерене нивото на кръвната захар. Допреди 3 години изведнъж дигнах захарта до 20. Лекуващият лекар предложи да ме остави в болница, но аз го помолих да измисли нещо друго. Тогава той ми даде една шприц-инжекция за биене на инсулин. (бяха останали двайсетениа дози от 200). Показа ми как да я ползвам и ме помоли на следващия контролен преглед да му я върна. Върнах му я, защото се стабилизирах. Естествено спазвах всички предписания за диети. Забравих какво е захар и други такива. Взимах някакви хапачета с рецептурна книжка. И така допреди две години, когато влязох в болница за отстраняване на доброкачествено образование лепнало се на панкреаса. След операцията си купих апарат за мерене на захарта. И о, чудо: захарта ми спадна до 3,5 (в долната рискова граница). Оттогава престанах всякакви диети и се тъпча със сладко колкото ми душа сака. През няколко месеца си меря нивото на захарта, но кове твърдо 3,5 - 4,0. Това го свързвам с операцията, щото не може да е съвпадение.





Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.