Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 26.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: любопитен докладнови [re: WlSP]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.11.21 17:51



Колега, по-спокойно.
Обмислят локдаун.
Все последен си разбрал.



Тема Re: любопитен докладнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.11.21 18:36



Няма да има локдаун. Даже от понеделник учениците тръгват на даскало. Ще се признават и сертификати издадени от страни извън ЕС (а както се говори - в Украйна 40% са фалшиви сертификати):






Тема Re: любопитен докладнови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.11.21 18:49



Поради предполагаемо нарастване на заболелите от ковид през зимния сезон, въпреки масовата ваксинация, в Скандинавия се готвят за неприятни изненади. Инфото е от 28 окт, миналата седмица. Напомням, през септември Норвегия свали рестрикциите след 527 дни ограничения:

"The city of Tromsoe in northern Norway said Thursday it had seen 62 new cases in the last day, a local record. Gunnar Wilhelmsen, mayor of the city of 77,000, said authorities were recommending using face masks, social distancing and working from home.

On Wednesday, Norway reported 1,144 new COVID-19 cases, close to double the amount from a week ago. Norwegian health officials said technical issues meant no figures for Thursday were available.

In Sweden, the country's chief epidemiologist, Anders Tegnell noted an increase in infections in Eastern Europe and added, “we also have a serious situation in the western parts of Europe.”

“There are some signs that this will also be a winter with extensive spread of COVID-19,” he told a press conference."

Информацията е официална, а не фейсбук съчинения.

Редактирано от goga на 03.11.21 18:51.



Тема Re: любопитен докладнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.11.21 19:57



Поради предполагаемо нарастване на заболелите от ковид през зимния сезон, въпреки масовата ваксинация, в Скандинавия се готвят за неприятни изненади

Ей това в червенкото е вярно. Предполагат, защото през зимата се увеличават респираторните заболявания. Но нека да се готвят - това е правилна реакция, а не както е у нас, когато първия снеговалеж ни изненадва.




Тема Re: любопитен докладнови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.11.21 20:50



не знам, не съм следил точно какво става в чужбина през последните седмици.
а между другото от същия репорт - нещо много по-интересно - процентът на починалите на възраст над 50 годишна възраст е над 90% от всички случаи. и като сметнем, че населението над 50 г възраст е вероятно само 1/3 от цялото население, извода е, че смъртността в тая възрастова група е поне 15 пъти по-висока от при по-младото население /не че това не беше известно от самото начало/.
елементарният извод е, че всички ограничения трябва да са насочени към пенсионерите и към дейности при които млади имат контакти с възрастни.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Мой приятел...нови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано03.11.21 21:38



... замина август месец (от 20 години е музикант в Норвегия), свири в голям хотел, няма никакви проблеми, нито индикации за някакви особени мерки, всичко живо е ваксинирано, животът тече с пълна сила.

Редактирано от Darkages на 03.11.21 21:39.



Тема Re: Мой приятел...нови [re: Darkages]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.11.21 22:03



Потвърждавам. Казвал съм, имам рода в Осло. Просто по някое време ги караха да носят маски на закрито.



Тема Re: Мой приятел...нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.11.21 22:44



откровено съм отвратен от норвежците след като превъртях на фаст форуърд тва сериалче:



/отделно от някои предишни мои предразсъдаци като към нация където отнемат децата от семейството за няма нищо, и за това как се разправят с хилядите деца плод на нацистко-норвежката идилия по време на всв, едно от които е между другото едната вокалистка на абба/.
за съжаление в българския език няма нормална дума за това явление, тъй като дебилологизма "джендъризъм", който напоследък добива голяма популярност у нас е очевидно кретенско недомислие на човек с оскъдни познания на чужди езици, който аз в никакъв случай не мога да си позволя да повторя

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Мой приятел...нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.11.21 23:13



Да, сериалчето е голям майтап, особено с този актьор. Гледал съм 2-3 серии. Нормално е норвежците да са ненормални. Зимата е светло само 5-6 часа, а лятото толкова е тъмно. Студа е голям и това неизменно се отразява на психиката. Зимата в най-големия студ, ходят на бунгало в гората, с външна тоалетна и се наливат с водка, така разпущали. Иначе Банерверн е леко преекспониран, основно от рускоезични сайтове като първоизточници.



Тема Re: Мой приятел...нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.11.21 23:20



Аз пък мога да потвърдя, че в Дания ги принуждаваха да излизат в отпуск. И така беше с месеци.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.