Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: WHAT THE f...k? :)нови [re: TCNQ]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано09.11.21 22:10



Съболезнования!!!

***
30



Тема Re: Хипотетичнонови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.11.21 22:50



От историята: Руско-турската война 1828, 1877-78 умират много повече хора от инфекции, отколкото от бойни действия, само от испанския грип в световен мащаб умират повече хора, отколкото от бойните действия през l cв.война.



Тема Re: Хипотетичнонови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.11.21 23:12



Татко ми пък беше раково болен , пък умря от сърце... И двете не са заразни.
Ако направя ретроспекция от какво са умрели моите роднини и познати през последните 100 години , случаите причината да е заразна болест са единични.
Какво му е писано, та какво му е писано, но малко от причините за смърт сега са зарази, които се предават от човек/животно на човек и хората нямат очакване за това.



Тема Re: Народе?нови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.11.21 23:19



Аз пък, за разлика от теб , избягвам да абсолютизирам.



Тема Re: Хипотетичнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано10.11.21 01:07



Човекът, който предложи на американците да носят по 2 маски една върху друга, а после 10 (десет) твърди, че основната причина е била бактериална пневмония, а не самият грип:



Този:



Тема Re: Хипотетичнонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.11.21 02:08



Бактериалната пневмония също е ЗАРАЗНА болест.



Тема Re: WHAT THE f...k? :)нови [re: TCNQ]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.11.21 06:39



Да, не знаех. Гадно преживяване е несъмнено, а ако е поради лекарска грешка - още повече. Попитах, защото не мисля, че такива неща се оправят с протести (дори да е сигурно, че има допусната грешка), но който както го усеща.

И си поддържам мнението към Гогата: никоя друга смъртност у нас - обща, бебешка, на родилки и бременни (майчина), от рак, от сърце, от нещо си там, все едно - няма нито такова съотношение, нито подобни причини на тази от ковид. А по някои от тия смъртности изобщо не сме на първо място "в Европа", както по инерция си приказваме. И не сме на първо не заради манипулирана статистика.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 10.11.21 06:38.



Тема Re: Хипотетичнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.11.21 06:53



Караш ме да се замисля и аз за моите баби и дядовци.
Тяхното поколение е първото, което през по-голямата част от живота им са живеели все още що-годе природно - движели са се много, не са преяждали, яли са месо предимно зимно време, не са ползвали пестициди и изкуствени торове, лягали са като мръкне и са ставали призори.
Това поколение за първи път получи на старини някакви стандартизирани медицински грижи - достъп до антибиотици и лекарства от първа нужда. Някои от тях доживяха до 75-80 години, което е било рядкост при техните бащи и майки.
Но примерно, масово умираха от съдови заболявания - разбирай "удар", инсулт. Двамата ми дядовци и едната баба умряха от това. Брат ми, който е лекар, го обяснява с това, че през 80-те години никой не си е следил редовно кръвното и прехвалената соц здравна система всъщност в това отношение е куцала доста.
Дядо ми по майчина линия беше много здрав и як мъж. Но беше много благ и беше "детешар" - обръщаше много внимание на внуците, играеше си с тях, разказваше ми фронта, майстореше ми лодчици от дървесна кора. Помня го как зимно време се е завил през глава с голяма овча кожа, кюмбето гори - огнени отблясъци на тавана, а котката е легнала до дядо ми и мърка...
Та, този човек два пъти го сваля удар. След първия инсулт вече едва суркаше краката.
Баща ми доживя до 80, благодарение на редовните хапове за кръвно. Но, за разлика от родителите си, живя и работи в отровена градско-заводска среда. Освен това беше и страстен пушач над 30 години. Негово поколение се развличаха и с чашката. Всичките му колеги, които познавам, доживяха до 75, но повечето си отидоха от онкологични заболявания на стари години. Явно - отровената среда има значение.
На майка ми майката също си отиде от рак. А беше много жизнена и пъргава жена. Цял живот на къра. От нейния престой в болница имам смътна представа колко зле беше соц здравеопазването, макар да е било безплатно.

Иначе, преди време се запознах с един потомък на поборник и приятел на Левски от село Царацово. Оказа се, че прадядо му е доживял до 1904 година. И е починал от рак на стомаха в тогавашната пловдивска болница. Петко Войвода и той от това е умрял. Явно и тогава са страдали от такива заболявания.

Една сестра на баба ми доживя до 87 години, след като на младини, по царско време я оперират и й вадят единия бъбрек. Надживя всички.

Така, че наистина е на кой каквото му е писано...

Редактирано от goga на 10.11.21 07:00.



Тема Re: WHAT THE f...k? :)нови [re: MupaM]  
Автор TCNQ ()
Публикувано10.11.21 17:09



Ами то бе направена програма с 9 или 10 точки по темата (консултирана с Аг-специалисти, с НПО-та и т.н. - най-важното бе електронни досиета на всички бременни, за да не може да се фалшифицират епикризите, защото всички лекари се изсулиха невинни с брутални фалшификации, да не продължавам и от моя случай какво видях), не е било само да се протестира при коня. Обаче, нали... кура ми янко. Славчо Учиндолски дори прави лайв чат, обаче така демагогски замаца нещата, че оттогава ми стана ясно, че е чист демагог. Дори направихме благотворителен концерт в Зала 1 на НДК в помощ на 8е сирачета, и събрахме средства за месечни стипендии по 100 лв на дете за 1 година, но никой не разбра... И те така. Та да се изцепи гогчо, че нищо не се правело... Ми айде у лево!



Тема Re: WHAT THE f...k? :)нови [re: TCNQ]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.11.21 17:24



Гогчо не твърди, че нищо не се прави, ами се опитва да изкара, че голямата смъртност от ковид у нас няма общо с ваксините, ами е щото тука по принцип си мрем много.

(Хиперболка, но в общи линии - това му е идеята.)

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.