Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 24.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.07.20 09:30



И още нещо, че явно много бързо забравяме... сегашните се самозабравиха - факт. И вероятно се краде и злоупотребява много.

Само, че БСП не е алтернатива. Червената олигархия е само другата страна на същата монета. Много бързо забравихме "постиженията" на тройната коалиция - вълнистите магистрали на 2 месеца, "Цанков камък", Румен Овч., Куйович-уйович

, кражбата на пловдивската златна кокошка - Международния панаир - това стана и с активното съдействие на държавата.

После, алтернативата от 2013 г - "Кой" и протестите, фалитът на КТБ...

Заблуждавате се, че Корнела е алтернатива. Голяма грешка ще е да дадете властта на същата гнусна пасмина, коярто ни прави на маймуни 30 години.

Редактирано от goga на 13.07.20 09:25.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.07.20 09:35



Радев си изтърва нервите, заради тараша в президенството, няма дълга подготвена писта, действа емоционално и играе ва банк.

Така и Цезар при Рубикон.



Жребият е хвърлен и Радев няма пространство за връщане на газта. Напред и само напред. Но честно казано не знам как ще изчисти съдебната мафия. Мафията не е само в Прокуратурата, а в онези 23 членове на ВСС които гласуваха за каскет Гешев. И да го махнат Гешев (което е логично да стане) тези двайсетина членове на ВСС пак ще си изберат някой от сорта на Гешев. Тиквата вече не го броя - той е отсвирен отвсякъде.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: cumanich126454]  
Автор persone (върховист)
Публикувано13.07.20 09:40



Така е Цезар при Рубикон играе Ва банк и с много по-малка, но калена и мотивирана армия побеждава.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.07.20 09:40



Гога, дай да ги оставим същите... А ако ще се избира - ще избера Корнела (ако предварително изчисти Гергов и другите червени барони). А пък с Гергов, Кутев и Станишев наистина БСП няма шанс. И не забравяй, че Корнела никога не е била член на БКП (тя тръгна от СДС), докато Тиквун още е с книжката на БКП. Просто й пожелай повече смелост.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: cumanich126454]  
Автор persone (върховист)
Публикувано13.07.20 09:43



Съсела си появи вчера муцуната. Явно усети че става нещо. Колкото да алтернативите, ще се учудите колко бързо ще се появят. Те и сега са в наличност, просто на някои не им отърва да ги виждат.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано13.07.20 10:40







Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано13.07.20 11:49



Уникални мозъци изпълзяха.

Според теб:
Преминалите в събота покрай Бургас за да почиват на море и не ходили до Росенец повече или по-малко са от присъстващите на протеста?

Колко пъти в брой напусналите София за почивка са повече от протестиращите?

Колко % протестиращи ходят на работа?

Числото посетители на питейни, увеселителни заведения, ресторанти и кафенета в София между 16:00 и 24:00 е по-голямо, равно или по-малко на преминалите през МС, НС, СП и подобни?

Накрая най-важното:
Какво ще се случи на студента, ученика, безработния, майката с детето, момата колелото, ако попречат на някой тръгнал на море да стигне до там; на излезлия на пикник да напусне града; утре да му попречат да стигне до работа; вечерта, по тъмно да го спрат да мине улицата за вечерния аперитив, раздумка с приятели, вечеря с гадже?

Къде е тука въпроса за грандове, корупция, Русия, САЩ и т.н.?

П.п. цялата ми рода е "отсам реката", знаеш. А някой си е позволил да спре баща ми да си вземе пенсията, сина ми да иде да види баба си, дъщеря ми да вземе кухнята на бебето, аз, зет ми, жена ми, брат ми, снаха ми да ни спре да идем на работа... ВлезнАх в новините одма! Стой та гледай.

Категорично съм за правото на всеки да протестира за каквото и колкото ще. Дори са ми симпатични. Засега.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано13.07.20 12:00



Да, близо е до истината ...според мен ББ леко по-леко се превръща в история и той трябва да подготви оттеглянето си, това бих го посъветвал. Каквото направил - направил, някои никога няма да спрат да го плюят, други ще споменават с десетилетия колко неща е изградил и направил. Доста контроверзно управление през цялото време, доста безхарактерно на моменти, безспорни успехи, но и безспорни простотии и корупция. Принципа - прави каквото искаш, но хванат ли те - летиш работи до някаква степен когато нямаш строга система и добра държавност. Балансьор и колаборатор до последно...заиграването с Доган и Пеевски най-накрая му разказа играта.
Дълго е да се говори, но според мен, ако е по-далновиден би подготвил примерно кмета на Бургас за един бъдещ премиер. Не Дончев, дето нито има визия нито артикулационно-акустически умения, а човек достатъчно нагледно успешен и с визия. Но той е клиничен себик, трудно ще преглътне, че си отива и затова ще става все по-трудно за него.
Радев, при цялото ми уважение няма как да бъде обединител на нацията. Първо заради партиите които го подкрепиха и издигнаха, второ заради кръговете които го финансираха, трето поради постоянният нихилизъм, популизъм, постоянната негативизъм с който облъчва, латентният му болшевизъм - това са все неща, които се харесват на страшно много хора в България, но не достатъчно. Народа иска пари, да работи, да пътува, да се чувства европеец, иска преспектива за себе си и за децата си (дори и в чужбина, но в западната чужбина, не в североизточната) българина има вече самочувствие където и да отиде, и трудно ще го върнеш в оня носталгичен склоб по комунизма. Говоря за огромното мнозинство българи.
Христо Иванов направи нещо много умно и надявам се интелекта му да е на ниво, за да се справи с това което се задава.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: DannyDeVito]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.07.20 12:15



Радев, при цялото ми уважение няма как да бъде обединител на нацията.

И къде пише, че фигурата на президента го играе роля на "обединител на нацията"? Виж по-подробно интервюто на конституционния съдия Атанас Семов:

В предаването "Неделя 150" конституционният съдия заяви, че не е недопустимо президентът да иска оставката на главния прокурор. "Президентът не е неполитическа фигура. Не знам кой и кога измисли тази пълна глупост наречена обединител на нацията. Подобно понятие в Конституцията няма и в практиката на Конституционния съд никога не е говорено и анализирано дали президентът е обединител на нацията. Конституцията казва, че президентът - като институция - олицетворява единството на нацията. Той не е и не може да бъде обединител, извън правомощията, в които заради ролята си на балансьор, той може да внася мъдрост и отговорност", допълни той.

Прочети още : https://www.actualno.com/society/prof-atanas-semov-imunitetyt-na-prezidenta-ne-pokriva-vsichki-negovi-sekretari-syvetnici-i-sytrudnici-news_1480792.html
© Actualno.com



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано13.07.20 12:20



Да, сходно ми е мнението.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.