Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 21:38



Основната ми мисъл е, не че е реалистично да сме една държава, а че това е единствения реалистичен начин(смятай какво мисля за другите начини), да бъде скършен македонизма. При наличието на държава Северна Македония, със свое правителство и парламент, македонизма винаги ще е жив. Това вече е част от националния им идентитет. Все едно някога в обозримо бъдеще, в България да спрем да се дрънкаме на тема комунисти-антикомунисти.



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: Buyer]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 21:46



Чеша си пръстите аз. Къде другаде в живия живот, мога да пиша ексцентрични размисли и да срещна отговор? Никой от заобикалящите ме в живия живот, не се интересуна от темата Македония и националния въпрос, нито пък е на нивото на пишещите във форума по темата.

Редактирано от komitaO3 на 18.05.20 21:41.



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 21:49



Имам сериозното усещане, че в нашия форум, целево търсим лошите новини от Македония. Правил съм си пресклипинг на македонските сайтове. Дрънканиците с България, съвсем не заемат такова сериозно място, каквото си мислем ние тук.



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 21:52



Австрия и Германия няма да се обединят, защото вече няма смисъл. Но все пак, ФРГ и ГДР се обединиха. Разбира се, твоето виждане, за изкореняване на сръбското влияние в Скопие е не по-малко наивно.



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано18.05.20 21:57



...въпрос на няколко телевизии, вестници и интернет сайта е. Главната пречка са удбашките кадри - сърби колонисти и сърбомани, който стоят зад тях и по администрацията. Обединението на ГДР и ФРГ си беше...така главна пропагандна тема в Студената война и то във големите държави.



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 22:13



Колкото главните крепители на русофилията в България са етнически руснаци или такива от смесени бракове, толкова и крепителите на македонизма в Македония, са етнически сърби. Тия медии в Македония и на 200% загуба да работят, а то най-вероятно е така, пак няма да ги продадат. Да не говорим, че някои от тях ги прехвърлиха в унгарски ръце, а други се крепят, до ден днешен, не от сръбски, а от гръцки финанси. Сръбското влияние е както ти го описа Дани Де Вито в съседната тема, то е плод на десетилетно пребиваване в общата им държава Югославия и това влияние, вече има собствен живот, то не зависи от външно финансиране, защото е част от културата в Македония, при това съвременната култура. Колкото ще отучиш българите да слушат чалга, толкова ще отучиш и македонците да слушат сръбска музика и да гледат сръбски филми(без субтитри, както каза Сашето).



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано18.05.20 22:25



може и да има малко пристрастност, но не мисля, че е някакво толкова упорито търсене на негативното там. негативното там просто си го има и няма как да се подмине, даже ако се поразгледа само нашата преса, която препечатва 20-30% от помията там. все пак говорим за изявления на важещи фигури в сев македония - ръководството на главната опозиционна партия, шефа им на смесената комисия, водещите им "историци" и "филолози", бившия им премиер /на когото пък даже нашия пълен вицепремиер отговари/ и т.н.
крамолите им с нас разбираемо не са им основния фокус, най-малкото защото имат много по-важни проблеми от икономическо естество и нуждата да свързват двата края. фактът, че не са толкова важни от вътрешна гледна точка обаче не ги прави маловажни за нас /както и всеки въпрос, който ни прави обект на някаква ирационална омраза и съответно мобилизира някакъв неразсъждаващ националистически настроен електорат там/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 22:39



Мисля си че по-правилната стратегия е да им се подиграваме, а не да им се връзваме насериозно на глупостите. Недорасли деца са. Не знам как ще можем, дори през ЕС, да ги убедим да си вярват в техните си неща. С провокативни политици, по всякакви теми е пълно в ЕС. Като се сетя само за Найджъл Фарадж и колко мандата откара в европарламента...



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: komitaO3]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано19.05.20 02:50



Ако се политизира и пуснат разни воеводи, ще е ебати турския сериал.

Иначе ако се сформира... то не, че ще се сформира нещо, но хипотетично ако е между сериозни османисти от двете страни и няма политика, ще е:
- Така е.
- Така е.
- Така е.
Разпускаме комисията по взаимно съгласие.

Проблемът с фиромската комисия не е само политическия пиар, но е въпрос и на "национална" сигурност. Представи си всичките да станат като тоя Боби от Ютюб... СМ потъва. На политиците ще им остане да разправят кой е по-голям българин и да обвиняват опонентите си в ерозиране на българската култура.



.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: mulcho]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано19.05.20 10:22



Средният българин не познава северномакедонците. Първо бяха нашите поколения, които бяхме възпитавани, че там хората страдат по България, живеят в постоянен страх от репресии и само чакат границата да се отвори за да се случи едно възторжено обединение. След това се получи първият шок от първите физически контакти и срещи, бяхме шокирани от пренебрежението и определената подигравка с която ни гледат, но това отново го отдадохме на все още пресният страх от репресии, лошият Киро Глигоров и сърбоманската власт. След това бяхме шокирани от изкустването разделяне на думите македонец и българин, не без помощта и на нашата политика и преса. След като осъзнахме за какво всъщност става въпрос, се породи дистанция и на моменти определена враждебност от наша страна, акомпанирана от пожелания от сорта - те албанците ще ви е.ат мамата, ще ревете за нас. Мисля че това продължава да е така.



Гледайки кривата, според мен сме някъде между пазаренето и депресията.
Иначе генерално погледнато мисля, че огромната част от българите обичат македонците. Просто все още ги мислим за заблудени, загубени души. Другата част не ги интересува въобще.

Редактирано от DannyDeVito на 19.05.20 10:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.