Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано16.05.20 14:49



Именно... такива отношения трябва да се стремим да изградим. А, не както искате обединения, федерации или подобни. А, защо го правят? Защото има сръбски и сърбомански елит, който определя такъв наратив. Това трябва да променим. И постепенно идеологията в Р.Македония да престане да е антибългарска. Това значи контрол на медиите и елита. И постепенна промяна на идеологията.



Тема А браво Миранови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано16.05.20 14:57



Поздравленија !

Но да не се јадосват колегите, ние ште станем првата држава в света чијато доктрина ште се заснова на 100% историческата истина, никакви митове, никакви лажи, никакви фалшификации и там приказки. Разбира се , това ште стане след като вие ште ни исчистите и најмалките нечистотии или трагове на чужди елементи. В сепак да започнем с Гоце, патја е долг, крачка по крачка. Мислја че знам кое ште е закључението на краја. Извода ште баде че Македонија е држава којато не е држава т.е. не е требвало да има такава. И разбира се, това задолжително ште го сложим во учебниците, които претплагам ште се напишани од Бранко Тричковски ! Нормално, без митове, само голата истина.

П.С. Междувремено, Србија ште влезе в ЕС и таман ште сме решили че ние сме балгарска втора држава којато не е држава те ште ни наложат вето за да бадем пак обратно држава.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)


Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: Superserb]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано16.05.20 15:02



македонистки елит - хубаво. аз се чудя ние защо не сме изградили един пробългарски елит там. или хайде да не е елит, а една група инфлуенсъри. със северномакедонско самосъзнание, но с критично отношение към югославската историография. толкова ли не можахме да обучим 20ина момчета от северна македония в някоя историческа специалност в София или Пловдив за тези 30 години. и да им издадем книгите на северномакедонски. ей така се разлага македонизма изотвътре.
освен това, мислиш ли, че варианта да остане някаква версия на македонизма па макар и по-малко антибългарски е единствен. според мен винаги го има и варианта на най-лошите кошмари на върлите македонисти и заради който те драпат със зъби и нокти да останат почти всичките им исторически фалшификации. ами ако утре на държавно ниво се приеме историческата истина и лъсне пак официално, че всички мастити македонисти цял живот са лъгали, дали пък няма да има един бум на пробългарски чувства. с едно общество като северномакедонското не бих се учудил и на едно подобно развитие.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Еднош на Черњопеев му бех казалнови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.05.20 15:12



За обща държава трябва да си "всичко коз"

, а не просто "пас".



Тема Re: А браво Миранови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.20 15:21



Саше, абе, нещо в целия майтап ми мирише и на ирония към мене (щото съм подозрителна

), обаче искрено не разбирам защо.

"...ште станем првата држава в света чијато доктрина ште се заснова на 100% историческата истина, никакви митове, никакви лажи, никакви фалшификации и там приказки. Разбира се , това ште стане след като вие ште ни исчистите и најмалките нечистотии или трагове на чужди елементи."

Вие станете първо държава с допустимото и нормално здравословно ниво на лажи, митове и фалшификации, пък после ще си говорим пак. Сега сте хептен извън пътя и няма да е лесно, но опитайте се, пък и ние ще се опитаме да ви изчистим, квото можем.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Напротивнови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано16.05.20 15:57



аз сам првиа които е за промјана на нашите анти БГ позиции и много добре ги разбирам и некои ги оправдавам балгарските позиции и ходове. АМА ТОЗИ ЦИРК НАРЕЧЕН ПРЕГОВОРИ СЕ ПРЕКАЛИ !

Проштавај, твоето мнение само ми бе повод да се оплачам.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)


Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 21:27



Българо-турска историческа комисия, ще е голям купон. Те ще доказват, че сме тюрки-християни и част от османското наследство и културно влияние, ние яростно ще отричаме

Те ще ни доказват, че цялата ни архитектура от 14-19в. е османска и че те ни построяват обществени бани и търговски центрове, ние ще отричаме. И прочие забавления от непопулярен характер Ние ще обясняваме, че са ни пречели да си изповядваме вярата, те ще ни вадят списъци, колко българи са станали хаджии по османско време



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 21:32



Аз съм сигурен, че много неща за срам, можем да намерим и във вътрешно държавния ни живот, без да се налага да се впускаме в междудържавни спорове. Отчитайки мижавия брой български туристи в Северна Македония и малкия ни стокообмен, ровенето в тази рана, става все по-безмислено. Щом ни влече, ще се правим на бабаити и ще настояваме макетата да признаят очевидни неща за нас. Дали ако накрая им извием ръцете, да стане на нашето, ще ги накара да ни заобичат повече, силно се съмнявам. Дали ако признаят всичко, пък ще произлезе някакво голямо чудо в България, се съмнявам още по-малко.



Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 21:33



Все си мисля, че ако се стигне до албанска граница на Девебаир, това от Вардарско което беше наше по Лондонския договор, пак ще стане наше. Броя на шопите в Републиката, ще нарастне





Тема Re: Как средния българин възприема северномакедонците?нови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.05.20 21:34



България със сигурност зависи по-малко от Русия, отколкото Сърбия. Щом ще правим държавни бензиностанции, само за да скършим Лукойл






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.