Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 11.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Един въпроснови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.01.20 08:31



Това с поздрава ми прозвуча малко като подигравка с нашите (сигурно греша), щото нали уж а-ха да се класираме и накрая се провалихме епично... не знам, но не видях причина да ни поздравяват... за какво?

Едва ли поздрава е свързан с някакво спортно събитие. По-скоро заради Камелия (която вероятно е звезда в Сърбия)





Тема Re: Джокович пропя на български:нови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано16.01.20 08:46



Динарският расов тип се среща не само при сърбите, има го в България (някои смятат около 20%), Северна Гърция, Австрия, Бавария, Албания, Италия, Румъния... Проблема при сърбите не е кръвта им, а манията им за величие с основа комплекс за малоценност.



Тема Re: Един въпроснови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано16.01.20 08:47



Сърбите празнуват победа на същия турнир, в който нашите стартираха отлично и накрая отпаднаха.
Затова този "поздрав" малко ми прозвуча като " и срещу нас да бягате, не можете да ни стигнете".
Джокович е в добри отношения с Димитров, може да е просто безобидна шега.



Тема Re: Джокович пропя на български:нови [re: mulcho]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.01.20 08:55



Типа може и да не е динароиден, но не бих объркал Златомир Загорчич с българин.



Тема Re: Джокович пропя на български:нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано16.01.20 09:35



Големи глупости говориш, много меко и вежливо казано





Тема Re: Джокович пропя на български:нови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.01.20 09:58



Стар сърбофил си. Знаем се.



Тема Re: Един въпроснови [re: Darkages]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано16.01.20 10:47



Затова този "поздрав" малко ми прозвуча като " и срещу нас да бягате, не можете да ни стигнете".
Не мисля, че това е така. От шест групи в турнира на четвъртфинали се класират първите отбори, както и два втори с най-добри резултати. Общо 8. България с един Григор - 20-ти в ранглистата и с няколко млади момчета, никое от което в топ 300 на АТР успя да се класира трета от вторите и практически в крайното класиране е 9-та в турнира. (Т.е. първа резерва).
Никой не може да ни се подиграва. Това за мен, а и за всеки що поне малко разбира от тенис, е голям успех.
Съмнявам се и Джокович да е имал намерение да се подиграва.
За мен думите му са жест на добронамереност.
Причината може да е ултра тривиална - сред останалите тенисисти от Сърбия тази песен да е много известна и слушана, единствено поради включването и в саундтрака на най-нашумелия сръбски филм за последната година.
Едно е сигурно от тая шумотевица - специално ще гледам Južni Vetar.


Сръбската държавна идеология крепяща се на войнстващ антибългаризъм и откровен неонациъзм е отвратителна, но Джокович като тенисист, спортсмен и човек според мен е далеч над тия неща.



Тема Re: Джокович пропя на български:нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано16.01.20 10:47



Това е много типично за теб да когато говориш глупости и ти го кажат да почнеш с кратки и злобни обиди.
Много е типично за по-мургавите българи да се опитват да направят всичките такива. Аз не виждам защо е нужно да се говорят глупости на тази тема - българите сме много шарен народ. Винаги съм работил основно с чужденци, за тях винаги е чудно как е възможно толкова много европейски типове да са събрани на едно место - от най-северният тип до най-арабският. Говорейки за по-мургави хора в Сърбия има много повече такива, които са си чисти сърби и само ако им кажеш че не са такива биха те убили. Причината е, че някак си в културата им е да си обичат и приобщават циганите. При нас това го няма, може би заради различната им религия, но там е масово циганите да се сърбеят и постепенно да се омешат и превърнат в чистокръвни сърби. Загледах се в Златомир, ако не ми каже че е сърбин и не го усетя по акцента няма как разбера, че не е българин, с подобна физиономия мога да изброя десетина познати и приятели.



Тема Re: Един въпроснови [re: ludo-mlado]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано16.01.20 10:54



Точно така, ако не му бяха пуснали тази песен, едва ли би се сетил да ни поздрави.



Тема Re: Джокович пропя на български:нови [re: DannyDeVito]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.01.20 11:01



По преброяване в Сърбия живеят ок.100 хил.роми.По преценка има и ок. 400 хил., преброяващи се като сърби.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.