Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 19.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Един въпроснови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано15.01.20 17:59



...то от Скопие сръбски колонисти псуват ежедневно българите...на сръбски...у нас са шашкате ...колко лоши били македонците...и колко добри сърбите. Като ще си хвърляте възхищението...барем гледайте да не е на някой клошарска нация като сърбите. Точно тоя Джокович го ползва УДБА като икона на сърбизацията и сърбоманита в Р.Македония. Ако баба му е пръднала...се пише осем седмици във вестниците.
Приемам го за самоунижение...и то крайно...тая екзалтация..от един прост сейлям.



Тема Re: Един въпроснови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.01.20 18:19



Точно пък Джокович да ти е проблемът. Слезте малко на земята.



Тема Re: Един въпроснови [re: Superserb]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано15.01.20 18:57



Бай Лазо, Джокович не е творение на Новакович, а талант. Ти иначе едва ли се интересуваш какво прави за Кантона си Федерер.
Освен песента , която си е пошла чалга, да е композирана от Коминтерна ?





Тема Re: Един въпроснови [re: torlakov-93629]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано15.01.20 20:04



Тениса е спорта, който съм играл и гледал най-много през живота си. Нямам лично против него нищо(въпреки това ми е противен). Имам против...еуфорията и лигите, с който у нас се гледа на него. И вече като изпял една песен на български и вече...



Тема Re: Един въпроснови [re: Superserb]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано15.01.20 20:07



Бъди голям в малките неща и малък в големите....



Тема Re: Един въпроснови [re: Superserb]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано15.01.20 20:50



Не само на него, мнозинството българи гледат с възхищение на сърбите (може би остатък от Югославия, когато наистина на битово ниво бяха доста по- добре), сега кръчмите и хотелите са пълни с нашенци (засегнахме го в друга тема), чалгата им е с традиции, които копираме от 30 години ( а и преди това- сещам се за Мустафа Чаушев).
Специално на мен Джокович ми е симпатичен, скромен и земен е (поне по това, което виждам), винаги играе за Сърбия на всякакви турнири (за разлика от Гришо, който отказва София Оупън).
Това с поздрава ми прозвуча малко като подигравка с нашите (сигурно греша), щото нали уж а-ха да се класираме и накрая се провалихме епично... не знам, но не видях причина да ни поздравяват... за какво?

Редактирано от Darkages на 15.01.20 21:01.



Тема Re: Един въпроснови [re: Darkages]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано15.01.20 21:49



За сърбомнията в България...ами те сърбите сами им го казват..."ебани у главу".



Тема Re: Един въпроснови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.01.20 22:13



Аз пак да те питам - Джокович такъв-онакъв, ама поздрави българите - а "бракята" оттатък Осогово - "рукометачите" на световно ниво - да са се сетили да поздравят някого отсам?

И въобще това пещерно сърбомразене не го разбирам. Какво ти е виновен Джокович за неща отпреди 100 години? Че и към удба го прикачи и вина за сърбоманите в Скопие му вмени.

Човекът просто е гледал филма "Южен вятър", който не е лош - нещо като нашия "Под прикритие" в игрална версия. Там тази песен звучи в една от сцените, а и двама от героите са българи. И представи си - не са от баш-лошите. Това е цялата закачка с този чалга-рефрен. Показва някаква що-годе добронамереност. А ние търсим винаги под вола теле.

За нещо, за което си заслужава да плюем Вучич и сърбите - разбирам, стига да е основателно. Но в такива дребни човешки жестове да ни се привиждат някакви конспирации и не знам си какви тълкувания - ей това не го схващам.

Редактирано от goga на 15.01.20 22:15.



Тема Re: Един въпроснови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано15.01.20 22:20



Кво да ти кажа...дори ми е безинтересен въпроса вече... Твоя си работа и на всеки друг негова си... за две сладки приказки...да не виждаш другото.
Здраве да е.

Редактирано от Superserb на 15.01.20 22:20.



Тема Re: Един въпроснови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.01.20 22:19



Не, аз виждам. Сърбите на мен не са ми братя. Но проявите на някаква комшийска човещина няма как да не ги адмирирам.

Общувал съм със сърби. Като хора не са по-лоши или кой знае колко по-различни от нас.

Никога няма да забравя за Поморавието и Западните покрайнини. И за стореното в Македония. Но това е минало. Няма как да го върнем, за съжаление.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.