Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Само за Суперсерб  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 11:57



Редактирано от SashetoBE на 17.10.19 15:11.



Тема Re: Само за Суперсербнови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано17.10.19 12:12



Избришано от авторот!
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Superserb на 17.10.19 12:13.</EM></FONT></P>

Редактирано от Superserb на 17.10.19 14:53.



Тема Еве сега разговарам со министеротнови [re: Superserb]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 12:25



Димитров. Ќе ви се обадам штом дознаам детали.



Тема Re: Само за Суперсерб *DELETED*нови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано17.10.19 14:55



Александър, може ли да Ви запрашам защо го избриша постот?



Тема Re: Само за Суперсерб *DELETED*нови [re: Superserb]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано17.10.19 15:00



Никола го е помолил.



Тема Re: Еве сега разговарам со министеротнови [re: SashetoBE]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано17.10.19 15:12



Аааа, нещо се пишманиш, не ке е на арно



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Од сутринта добих желание да се зајаждамнови [re: Superserb]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 15:13



но ми размина след обед.

Редактирано от SashetoBE на 17.10.19 15:19.



Тема Re: Само за Суперсерб *DELETED*нови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 15:13



Именно





Тема Исках да му докажам на Сербанови [re: JovanDamaskin]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 15:18



че правим усилија да се отрвем от српското влијание, но не ми се получи нешто “доказателството“.



Тема Од сутринта добих желание да се зајаждамнови [re: Superserb]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 15:22



но ми размина след обед.



Тема Re: Само за Суперсерб *DELETED*нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано17.10.19 15:26



Между другото в онова клипче за Мерцедес и Лада (което е старо, но е много добро), има известна доза истина: забележи в руската фабрика на Даймлер- Бенц как руснак направлява робота за заварките, после силиконовия слой го нанася на ръка, друг бута машина, която носи страничния панел... все операции, които не можеш да видиш в Щутгарт, например...







Тема Като битна фигура во северна Македонијанови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 15:26



и таен советник за балгарски впароси и посланик на Северна в ДИр-а клуб МАКедонија, тази сутрин се опитах да добијам коментар от министера за писанијата на српските портали. За сажаление министера се извини далбоко и каза че вапреки много ме е ценил в момента е имал поважна работа.





Тема Re: Исках да му докажам на Сербанови [re: SashetoBE]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано17.10.19 15:33



джабе се косиш, тоj си знае то па то. Туку остaj ти србското влияние, не ставия вo кюпот на албанското влияние.

Си забележал ли дека ни Албания, ни Босна ни Косово имаат поjма да почнат да преговараат co унията, па сега и нас не стрпаа во овоj кюп.

Згора на сето тоа, за тоа пледираше и упатената бугарска надворешна министерка.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Като битна фигура во северна Македонијанови [re: SashetoBE]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано17.10.19 15:38



ако сакате да я изиграте Европа и сепак да влезете во EU спасот ви е само во итни преговори за федерация so Бугария , ем ако сакате да я сочувате и целоста на државата.

Како и колку ке признаат за македонската "самобитност" ке зависи од вашите преговарачи.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Само за Суперсерб *DELETED*нови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 15:42



Интересно

!



Тема Кога сме веќе кај непотврдени “сензации“нови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 16:04



вчера и следнава вест беше разширена по веб порталите

Синот и сопругата на Латас го барале своето бугарско потекло (Фото)





Тема Re: Од сутринта добих желание да се зајаждамнови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано17.10.19 16:10



Мдаа... революциите се прават от гладните.. мина ручекот и веке си благ...
Треба да пробваш да не ядеш две седмици...да ти гледаме тогава шо ке бидеш...



Тема Re: Исках да му докажам на Сербанови [re: JovanDamaskin]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано17.10.19 16:13



Йоване шо мислиш ке бидеше и со сръбското и со албанското влияние во Р.Македония...ако после независимостта не беше дадено македонско грагянство на лугето родени во другите делове на Югославия? Ако немат грагянство немат право на работа, на здравство, на училища и се...нормално 95% ке се изселеха от Македония.



Тема Re: Кога сме веќе кај непотврдени “сензации“нови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано17.10.19 16:25



Мария е жената на Латас? Защо е со истото второ име со синот Павлович?



Тема Тази тема започна несериозно но сега сенови [re: JovanDamaskin]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 16:42



прекали ! Ти разбираш ли че 90% от неалбанците при нас един по един ако требва ште взимат балгарски паспорти но това което го казваш нема д се случи дури и при положение да всичките до един имат БГ паспорт в джоба.



Тема Лујза Димитрова не знам која е нито дали е некојанови [re: Superserb]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 17:04



наводно, тја написала на ФБ мнение което вини Србија за провала на Македонија. На това мнение, наводно, министра Димитиров турил ЛАИК.До момента нема демант нито потврда.

Редактирано от SashetoBE на 17.10.19 17:04.



Тема Латас му е прекарнови [re: Superserb]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 17:14



презимето е Павловиќ.


Редактирано от SashetoBE на 17.10.19 17:18.



Тема Ете веке не е от тебе инфотонови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано17.10.19 17:59







Тема На просрпскиот портал Инфомакснови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 18:28



накратко се појави артикал кој тврдеше дека лидерот на Србите ва Македонија Стоиљковиќ имал остра реакција на фејсбук и го нарекол Димитров “врховистичко копиле“ но потоа статијата ја отнема.
Јавно нештата се организирани и целонасочени ..не става дума за “случаен гаф“ и сучајна реакција.

>

Редактирано от SashetoBE на 17.10.19 18:29.



Тема НАМерих гонови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано17.10.19 18:35



https://www.facebook.com/ivan.stoilkovic/posts/1343121692529296?__xts__[0]=68.ARDncutO9B1lMbb5-i66Ub1e_DuzVr-UNgMBwjRSq-9PeE7EEZPbUwmlDs_6RGkFT0VjYOCH0JdAmqMkjS1K9pkYng2pdR_g_OFp4-9W0I_AH2Z892cdTBNGyIr0ELiuwsVhT1pBxhSMTTjhPt8NHkQkOY6_jF6UPLOFMWE3kIG5N2dNwrl_Az1z5wyGaS7t6elCy6kbH4qqQyaNSpdANYQ65bj4XPhh9y4l_jh0JvHb-S704-s-QjZp5JlF-XhKAy5-0r7hwBNjhbnR6GUCCzLkyTta1xmdtQn5u65tPHFs5cQcpU5Oc8JB9rWLjMUwYr6vB4k4hkHz7XKP6T0ZKfD9gg&__tn__=-R


<P ID="edit">

Редактирано от SashetoBE на 17.10.19 18:36.



Тема Re: На просрпскиот портал Инфомакснови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано17.10.19 18:41



Върховист значи македонски емигрант в България, който работи за свободата на Македония от България. Те затова другите са внатрешни. А, копеле е дете со незнаен татко. Примерно Темко Попович.

Мегудругото защо председателот на организацията на малцинство от 1% во Р.Македония... много активно дава интервюта по македонските медиуми шо е право и шо е криво во политиката на държавата. Дали председателот на македонското малцинство во Войводина го прави истото, и сръбските медиуми му дават толкова много мнението?
Не е ли сръбската традиция во однос на мажките имена да се изговарат на края с "а"? Не трябва ли да е ИванА Стоилкович? ДражА Латас и т.н.

Редактирано от Superserb на 17.10.19 18:48.



Тема Re: Кога сме веќе кај непотврдени “сензации“нови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.10.19 19:14



Шах с пешката ...





Тема Re: Латас му е прекарнови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.10.19 19:20



А от къде му е прекора?
Иво Андрич; поетеса на много епохи метреса...





Тема Re: Кога сме веќе кај непотврдени “сензации“нови [re: torlakov-93629]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.10.19 19:29



Кумицата и роднина на майка ми и баща ми , работеше за ДС, убиха я 1979, казваше ; ходете и се кръщавайте, сичките деца на ЦК на БКП си извадиха кръщелни свидетелства.



Тема Re: Само за Суперсербнови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано17.10.19 23:57



Сръбски, май не е само комунизма виновен за настоящето ни. Гачели си ги носим някои неща, отпреди това:





Тема Re: Само за Суперсербнови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано18.10.19 06:13



Лоша организация, която води до големи девиации не е присъща само за комунизма, а за всички системи. При комунизма е докарана до крайност.
Второ не му одобрявам изводите за полуинтелигенцията (дори се чувствам лично засегнат)... при малки мащаби е така...на всякъде по света...натоварването със свръх очаквания и елитаризация води до по-лошо.
Аз съм против създаването на свръх идеалистични образи. Хората си вървят с грешки и слабости. Създаването на свръх идеалистичен образ за подражание...демотивира според мен...щото е непостижимо...и когато се разбере тотално се кара по противоположния път.

В този период започва по-масово българите да живеят в градска среда...в модерна. Няма опит...нормално е да се залита. Въпроса е че заради 44г. сега трети път почваме от начало... и т.н.



Тема Re: Исках да му докажам на Сербанови [re: Superserb]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано18.10.19 10:30



Напразни са ти гражданство и право на работа като работа няма....като се истуриха 2000 г. бежанците от Косово да не им се даде гражданство и работа веднага?

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Тази тема започна несериозно но сега сенови [re: SashetoBE]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано18.10.19 10:37



Е па значи уште не е стасано јајцето до газот...



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Кога сме веќе кај непотврдени “сензации“нови [re: SashetoBE]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано18.10.19 10:43



Мани, мани уште еден стожер на македонизмот се руши.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Само за Суперсербнови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано18.10.19 13:06



Ония лудия...поне за едно е прав икономическите отношения предопределят и обществените отношения.

Какви са икономическите отношения в България между двете световни войни. България е залята от бежанци - главно в градовете. Загубили сме Южна Доброджа - главен износител на зърно и основно перо в бюджета. Отрязани сме от Версай не само от Беломорието, но и от съответните връзки с морските империи и тяхните пазари. Остават ни само континенталните - Германия и СССР... те е ясно на какво дередже са до средата на 30те години. България има ограничения и трябва да плаща репарации.
Сега си я представи градската ни икономика тогава... Ами тя е пълна катастрофа. Развива се тютюно производството (заради присъединения юг 1912г.), а в градовете са складове за съхранение и ферментация. Частично се развива и минното дело и металургия - следствие проучените от германците през ПСВ минни ресурси (за целите на войната). Занаятчийството отдавна е западнало заради вносните индустриални стоки. Няма капитали от вън...не ни дават.
Малко търговия и услуги за обслужване на селяните, малко тютюн и малко миньорство... това е градската икономика...крайно недостатъчна.
И...държавата с нейното преразпределение. Държавния бюджет и съответните държавни служби. Които в парламентарна демокрация...съответно се назначават от партийте... Затова е тази девиация описана като "народо психология". Не е така просто икономическите отношения са така изградени, следствие изброените фактори.

Едва в края на 30те с икономическия възход на Германия...единствената държава (икономически значима) тогава желаеща да търгува с нас. И икономиката хвърчи, заемат капитали и т.н. И идва войната.
Това е.

Началото на 90те се изживя същото. Само че в по-големи размери и съответно по-катастрофални. Тотална загуба пазарите на СССР и СИВ...заради икономическия им колапс. Но...България тотално урбанизирана и индустриализирана. Значи отново няма икономика, която да осигури доходи на вече почти изцяло градското българско население. И малкото, което има е държавно преразпределяно...на клиентски принцип и отново по партийна линия.

Затова са приликите.

Това за мен е един много философски въпрос. Всъщност какви икономически отношения и съответно какви обществени (вътре) и международни отношения трябва една малка държава да изгражда.
Щото имаме почти тотална зависимост от външни факори - пазари и суровини. Нямаме мащаб за много технологии и за военна сила, с която да подсигуряваме пазари и суровини.
Това автоматично ни прави да търсим икономически съюзи. Обаче вечни такива няма и се изживяват силни икономически колапси...от там и обществените отношения деградират и се корумпират.
За мен една такава основна мярка е да се поддържа определен процент селско население. Второ да не се възпитават високи и елитарни претенции, щото първо няма мащаб да се осъществят, второ при икономически срив такива са най-засегнати. За да не се самоизяжда градското общество.



Тема Re: Тази тема започна несериозно но сега сенови [re: SashetoBE]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано19.10.19 19:13



ако во Македония имаше толку многу вистински патриотизъм немаше да я дозволите владата на Заев и проблемите що овой струмичанец сега ги создаде а ке возстанеше да я сочуваат државата и името. А uniq so Бугария (како и да я замислуваш) не е mission impossible бидейки носи бенфити и за двете страни.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Мене мајка ми ме крсти доманови [re: torlakov-93629]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано20.10.19 12:01



а нунко ми е роднина што не смее според прволсавните правила. Но, не поминало
се глатко. Одредени лели од страната да дедо ми по мајка са се обидили заштото в крштелното са ме записали Александар а не Александро както се казвал прадедо ми.


Редактирано от SashetoBE на 20.10.19 12:03.



Тема Почна сенови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано27.10.19 11:07



Иванка Василевска (ВМРО-ДПМНЕ): Ако не принудат на федерализација, треба да размислиме за сојуз со Србија



Редактирано от SashetoBE на 27.10.19 11:10.



Тема Re: Почна сенови [re: SashetoBE]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано27.10.19 12:19



Ако не принудат на федерализација, треба да размислиме за сојуз со Србија

Логиката е страхотна.
Като направим съюз със Сърбия и албанците ще вапоризират (ще се изпарят).
То и Сърбия има албанци, а ако трябва да броим и доста мюсюлмани. Интересното е, че в момента (без Косово) мюсюлманите в Сърбия са толкова, колкото и тези в България. Оставям на страна останалите малцинства в Сърбия.
Мисля, че няма достатъчно луд европейски политик, който да подкрепи създаване на нова Сърбославия.



Тема Re: Почна сенови [re: ludo-mlado]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.10.19 13:58



Според мен тази коза си призовава за гражданска война и етническо прочистване. Това ще се случи, ако рекат да правят съюз със сърбите.



Тема Re: Почна сенови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано27.10.19 14:25



Ти самият многократно си казвал тук, че ако трябва да избираш, ще избереш точно някаква форма на съюз със сърбите. Какво тогава се учудваш?
Явно тази изразява най- масовите обществени нагласи.



Тема Re: Почна сенови [re: goga]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано27.10.19 14:47



Да не забравяме, тези хора от 1912 г. са в лапите на сърбите с малки прекъсвания т.е. те са силно сърбизирани и съюзът със Сърбия е напълно естествен, тъй като са в процес на сърбизация, маскирана като македонизация, за да не ги боли толкова, когато отхвърлят изконната си българска идентичност. Проектът е успешен и резултатите са налице....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Почна сенови [re: Shtrkot]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.10.19 15:36



Някой някъде го беше писал:
Ако момче от Скопие сваля момиче, употребявайки лексика от Речникот на Македонскиот jaзик, то с голяма вероятност ще бъде отрязан като задръстен и селяк, докато, ако си служи със силно сърбизирания скопски градски сленг - би имал много по- големи шансове за успех.



Тема Аз не сам член на ВМРО(партијта ДПМНЕ)нови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано27.10.19 16:39



не е савсем точно така, аз казах че ако се подели Вардарска МАКедонија и секоја част да си ходи при мајка си и сеналожи да бирам в која част да избегам , можеби бих избрал српската .



Тема Re: Аз не сам член на ВМРО(партијта ДПМНЕ)нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано27.10.19 16:54



Да, да... не е точно така, съвсем различно е, прав си...





Тема Виж сега, в српскиа език сам 95% писменнови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано27.10.19 17:10



в на балгарскиа на 50%. Вие ако наложите езика аз ште сам фактически неписмен и ште ми се налага вечерно училиште. Подобре ште ходам за Англија ако не ме приемат србите, там ште сам сам на 100%. Чакај бе ! Всашност аз в зех да те игнорирам..зашто ти пишам сега не знам.

П.С. ко ме изнервиш ште соберам многудетната си фамилија и ште ти се појавам на врата во Варна като бежанец от Европјското нештасие което ни го подготвјат. Ај на бас че ште ти е непријатно да ме оставиш на улицата.

Редактирано от SashetoBE на 27.10.19 17:15.



Тема Re: Виж сега, в српскиа език сам 95% писменнови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано27.10.19 17:33



Има Македонски дом, ще те настаним.
А тука специално ще си сред свои, знаеш- Виница, Кичево, Куманово, Щипско...





Тема Re: Почна сенови [re: Shtrkot]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.10.19 18:07



Понякога и аз като Мулчо се питам дали за България днес главоболията нямаше да са по-малко, ако циркът на юго-запад си беше останал Южна Сърбия.

Редактирано от goga на 27.10.19 18:07.



Тема Кои мои ? Все балгарите си набароил ?нови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано27.10.19 21:59



Казах ти, моите се не лево от Кавадарци и все на косо и на доле.



Тема Ааа сори, не видех Кичевонови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано27.10.19 22:04



ОК е !



Тема Re: Мене мајка ми ме крсти доманови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано27.10.19 22:31



Брат ми се води ALEXANDRE тук , преди 30 години, като издаваха първите межд паспорти бехме още по френската система.



Тема Re: Ааа сори, не видех Кичевонови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано27.10.19 22:44



Ще идеш в Сърбия на мук. тръгнала към още по голема турболенция и от вас. По сигурно ще е Северна Корея .



Това мислене е доказателство, че гроба на един българин- Гоце няма място с Скопие.

Редактирано от torlakov-93629 на 27.10.19 23:05.



Тема Re: Почна сенови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано27.10.19 23:53



Като им оставиха Поморовието 1878г... да не да се спряха? 1945г. да не да се спряха с Вардарска...не поискаха ли и Пиринска...и 90те...



Тема Re: Ааа сори, не видех Кичевонови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано28.10.19 00:02



Отношението към[наличната част от]костите на Гоце Делчев е нелепа пародия на митарства на мощи на християнски светец от вече 1 век насам.
Човешко да намерят покой при тези на баща му и други роднини в Благоевград.



Тема Re: Почна сенови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.10.19 00:09



Аз друго имах предвид.

Сега македонизмът /а според мен и голяма част от северо-македонците/ е под сръбско влияние, с носталгични нагласи към ерата на Титова Югославия. Тази идеология и хората, които я споделят, е не просто небългарска, а анти-българска по своята същност. Тя оспорва запетая по запетая и буква по буква всичко от българската история, свързано с историческата област Кутмичевица/Македония.

Като гледам днес ситуацията в Поморавието и Тимошко - да, виждам безвъзвратно загубена българска кауза там, но пък поне сърбите не оспорват българското средновековно минало по тези краища. Или поне са склонни да го признаят в много отношения - примери, църквите в Станичене и Долна Каменица и т.н.
Тамошните вече не са българи и сърбите съответно не ни приемат като заплаха и конкуренти - затова и българските туристи там са ОК и няма негостоприемство.

В Северна Македония е доста по-различна ситуацията. Уж са македонци и несърби, а са всъщност преди всичко анти-българи. Видяхме, че дори прозападно и склонно, колкото е възможно, към разговори със София правителство - прави всичко възможно да хитрува, протаква и мами българската страна. Пак именно по същите генетично заложени причини: антибългаризъм и негативизъм към всичко българско - от историята, до расовите белези и социалните навици.

Редактирано от goga на 28.10.19 00:10.



Тема Re: Почна сенови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано28.10.19 00:13



Каква българска история признават сърбите в Поморавието? Никаква повече отколкото в Македония. Никога и никъде не говорят за българско население, а за сърби и славяни...просто владяни от ПБЦ(и твърдят само от ПБЦ) за няколко години и това е!

Антибългаризма също се активира в Източна Сърбия перманентно. Истерията е в пъти по-малка, отколкото в Македония...щото сърбизацията в Македония е много по-малка и и трябва много повече...поддръжка.

То и българските туристи са ок в Македония...

Просто следиш само Македония и Сърбия ти се губи.



Тема Re: Почна сенови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.10.19 00:20



Не е вярно. Говорят за църкви, построени от българските владетели Иван-Асен Втори, Иван Александър и Михаил Трети Шишман.

Баш като бракята в преправянето на историята не са. В Скопие са първенци.



Тема Re: Почна сенови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано28.10.19 05:51



Ами какво да ви кажа - прав ви път. То така или иначе всичко беше мимикрия досега. Насила можеш да вземеш, да дадеш - не.
И ние не бяхме на висотата да преглътнем някои неща, не съм убеден че е и трябвало.



Тема Re: Почна сенови [re: DannyDeVito]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано28.10.19 13:51



можеш малко да се запиташ дали беше съвсем правилна политиката на България относно македонските EU аспирации - като цяло не осъждам някои аспекти на българската дипломъция които напоследъка сме ги коментирали много, но според мен грешиките досега бяха:

1. неосъждането на официялна София на Тиранската платформа
2. подкрепянето на преговорите във пакет Албания + Македония (това само даде тласък както видяхме на македоно-сръбски полюции)
3. българският глас не за началото на преговорите от Юни 2019

Другото направено е ок - можеше да се направи и със една по-праволинейна линия без да се получава един зиг-заг.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Аз не сам член на ВМРО(партијта ДПМНЕ)нови [re: SashetoBE]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано28.10.19 13:56



Многу добро знаеш дека има немалку македонци на кой Србия им е исто толку "здодеана" колку и Бугария. Не напразно Глигоров се залагаше за еквидистанза. Просрбски союз ке доведе до парчене на Македония. Знаеш дека ни една албанска партия нема да го прифати тоа не би го прифатиле и великите сили освен ако Сърбия не сврти директно прозападен и антируски курс и Македония пак стане морковот за примамка.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Аз не сам член на ВМРО(партијта ДПМНЕ)нови [re: JovanDamaskin]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано28.10.19 15:14



Това е проблема на сърбето, мислят си , че има баланс на силите и ако дадат нещо ще получат друго. В случая нема да има пазарлъци . Отделно в този си вид е само главоболие.
СВ обаче леко полеко е цивилизоват.



Тема Re: Почна сенови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано28.10.19 17:12



Колко църкви има оцелели от осм. нашествия изобщо по българските земи? Тук-таме... В Македония колко са?
Демек това е нищо...всичко останало се лъже!



Тема Re: Почна сенови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано28.10.19 17:17



В сегашните години е пика на югоманските(което е друго име за сърбомания) генерации в Р.Македония. Сега най-активни и влиятелни са поколенията родени в Югославия и израсли в Югославия след ВСВ.
Това вече не е генерацията посредата мигрирала от село-град и съответно криптобългарска. Сега са чистите юго...каквото и да е там.
Следващата генерация ще е глобалистка...



Тема Re: Почна сенови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.10.19 17:49



Те, сърбите, не са цвете. Но отношението им е една идея по-нормално от това на бившите ни роднини в Скопие.

А църкви има, не е като да няма. Измежду по-младото поколение сръбски историци има и свестни, които признават превъзходството и присъствието на средновековната българска държава. Не всички са дебили. Тук става въпрос за история, а не лайкучка на някое сборище на Шешел.
Между другото сърбите още от едно време са по-честни за цар Самуил - за тях той винаги си е бил български цар.



Тема Re: Почна сенови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.10.19 17:53



Каквито и обяснения да търсим - фактите и ситуацията днес си е налице.



Тема Re: Почна сенови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано28.10.19 18:23



Изкарахме няколко дни в Ниш, отношението навсякъде беше доброжелателно. А там има какво да помнят, в рова на крепостта са разстрелвани участници в топличкото въстание, запазен е макар и в лошо състояние затвора в който сме ги държали, в концлагера виси плакат от комендантството с избоени заложниците и тарифата 20 за 1 при убит немец или българин и 5 към 1 ако е убит сръбски колаборант...
Нямат комплексите за непълноценност на северномакедонците, с тези хора може и да се разбираме.

Редактирано от mulcho на 28.10.19 18:22.



Тема Re: Почна сенови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано28.10.19 18:40



То си има причини...



Тема Re: Почна сенови [re: mulcho]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано28.10.19 18:43



Нямат кой знае какво да помнят. То повечето е пропагандни преувеличения. Когато ходите в Сърбия...нямате очаквания от хората там да се признаят за българи и нямате съответно разочарование. Ако отидете в Р.Македония без такива очаквания, без да повдигате етно-исторически въпроси...ще получите дори повече доброжелателност в 95% от случаите.



Тема Re: Почна сенови [re: JovanDamaskin]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано28.10.19 19:30



Това са два модела по които се тръгва след независимостта на балканците. Българите и гърците интегрират мюсюлманите , основните бройки напускат страните им.сърбите, от лакомия попадат в държава в която са под половината и я федерират, без интеграция.
Сега е трудно на Еу да приеме такива недомислени експерименти .



Тема Re: Почна сенови [re: JovanDamaskin]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано28.10.19 20:40



Харесах българската позиция, защото е честна за първи път от много години насам. По-добре е без маски и маймунджилъци. Ние си искаме нашето, вашето си го търсете при сърбите. Аман от това изнудване.



Тема Ти пак насериозно ли го помисли ?нови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано29.10.19 10:47



та чак и добар пат пожелаваш ...

!
Само един малак показател до каде е стигнало ДМПНЕ след 30 години от уж “воскресението“ на ВМРО.



Тема Re: Ти пак насериозно ли го помисли ?нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано29.10.19 11:01



Аз да се отклоня от темата, ама да те питам Биби Рекса македонка ли я водите, щото баща и' е от Дебър, а майката- от Гостивар?



Тема За први пат чувам за такаванови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано29.10.19 11:15



иначе има тенденција кај некои от нашите поголеми медии за спортисти или артисти или други успели хора от МКД или происхождашти или родени тук да ги ословуват с македонеца македонката и пр. Нарочито за фудбалерите (примерно Адеми, Елмас, Алиоски..) които са успешни и играјат в јаки клубове. Докато кога стане дума за нешто негативно или лошо станало с врзано с нашите албанци или муслимани, те са просто шиптари или торбеши. Това е бате, ама Макрон ште ни научи, да не се јадосваш.



Тема Re: Ти пак насериозно ли го помисли ?нови [re: Darkages]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано30.10.19 11:46



Хах, и тая ли била албанка, големи певици го раздават

Дуа Липа, Рита Ора, сега па и тая...



Тема Re: Ти пак насериозно ли го помисли ?нови [re: WlSP]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано30.10.19 13:01



На Варна Бийч 2017 беше звездата на MTv, не знам това добре ли е или за нас - толкова...

Редактирано от Darkages на 30.10.19 13:03.



Тема Re: Ти пак насериозно ли го помисли ?нови [re: WlSP]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано30.10.19 14:18



Гъркинята Елени Фурейра също е албанка по рождение. Спечели второ място на Евровизия за Кипър, но защото първото го подариха на дебелата израелка.





Тема Re: Ти пак насериозно ли го помисли ?нови [re: Orphey]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано30.10.19 14:55



.

Редактирано от ludo-mlado на 30.10.19 14:56.



Тема Re: Ти пак насериозно ли го помисли ?нови [re: Darkages]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано30.10.19 18:25



Сега е световен хит вече, значи сте намазали







Тема Аааа то била Бебе Реджа ли бе ?нови [re: WlSP]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано31.10.19 17:56



Пламен ја бе написал на кирилица не разбрах за која иде реч



Тема Re: Аааа то била Бебе Реджа ли бе ?нови [re: SashetoBE]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано31.10.19 19:32



Същата - Блета Реджа, a.k.a. Биби Рекса



И другите: Рита Сахатчиу, a.k.a. Рита Ора
и Дуа Липа... е тя си е така.



Тема Празник на Светите бракя...нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано31.10.19 20:14



...в Цариград, 1900 година:





Тема Re: Само за Суперсербнови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.12.19 19:23







Тема Re: Само за Суперсербнови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано23.12.19 21:12



Я гледах емисията до 20тата минута.
Ке коментирам овой дел.

Бугария, Сърбия и Македония.
Сърбия няма ресурс сама да владее Вардарска Македония. Нема и да има. Затова Сърбия винаги ке и требват союзници от други балкански държави. Така беше во 19 век, во началото на 20 век. Кога во союз со Гърция я изгори 50% от Македония - Егейска, за да вземе Вардарска. Така во 90те Милошевич сакаше во союз со Албания и Гърция да я подели Р.Македония...
Е...па тогава пробвайте трети пат...и Господ да Ви е на помощ...на македонстващите югомани(неосвестени сърбомани)...щото не се знае дали и 10% от Вардарска Македония ке ви остане, когато трети пат Сърбия реши да я дели Македония...щото немат ресурс да я владеят целата...

Пак си помислете "македонците"...кой не си е научил урока от Балканските и Световните войни...! Ама много добре си помислете.

Преди 100 години на повекето сърбомани им требваше около 5 години да се освестят дека Сърбия работи заедно со гърци и турци во отоманска Македония...против македонското население. На денешниве сърбомани(или югомани)...и дециня не помагат. Вие сте по-прости от селаните от 19 век! Ако има нещо по-лошо от ова човек да лаже...е да си поверва сам во лагите... веке не правиш разлика помегу реалност и фантазия...главна дефениция за психична болест... Вервайте дека сте некакви "по-вистински" словени или православни от бугарите...
И Васко да вземе да пущи субтитри на македонски язик, кога причат сърби во емисията...го негира вака македонскиот язик и идентитет!

Запамтете го ова! Сърбия нема ресурс сама да владее Р.Македония и рано или късно ке направи дележ! Който го побара овой пат за Р.Македония...да знае шо уште от почетокот...ке направи со Р.Македония...

Редактирано от Superserb на 23.12.19 21:14.



Тема Re: Само за Суперсербнови [re: Superserb]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано23.12.19 22:03



Васко е най-талантливият им журналист, но подобно на всички македонски националисти е лизач на сръбски задници като тъпака Ракович...Тъпаците като Ракович ще унищат и онова, което е останало от Сърбия.....Србиja до Токиja...

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...

Редактирано от Shtrkot на 23.12.19 22:04.



Тема Re: Само за Суперсербнови [re: Shtrkot]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано24.12.19 09:31



Тук ми идва да напомня един футболен мач, който се игра декември 1983, някъде тия дни, преди Коледа. Имахме и двата отбора шансове да се класираме за Франция 1984. Последен кръг там, в Сплит! Обрати, пропуск след пропуск, на празна врата не можахме, лакоми, хаотични но... настървени до край.
В крайна сметка, 3:2 за Югославия.

Този беше дори по-луд от онзи, с Франция на 17ти ноември. Просто го загубихме, инак е може би най-легендарния ни и инфарктен мач. Препоръчвам за който не знае или е забравил да прегледа откъс, в нета има достатъчно.

Връзката с темата идва от сръбския коментатор на мача


Във Франция 1984 Югославяните ги попиляваха кой-как ги хване, а на финала съдията беше от Чехия, но с български произход - Войчех Христов

Закъде са без нас бе-е-е-е!!!
Дори когато сме губили от тях, пак печелим



Тема Интересното обаче в случаја е точнонови [re: Shtrkot]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано24.12.19 09:44



това че за први пат след толкова години, макар и срамежливо, Васко на два пата в прав текст му го каза на србина јасно и гласно. Този пак очевидно се сепна и му идваше да го напсуе на Васкота но брзо се прибра и продолжи с “милване“ на македонците.





Тема Re: Само за Суперсербнови [re: Superserb]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано24.12.19 13:04



И да продолжиме со уроците от историята за сърбите от Балканските и Световните войни.
Сърбия нема ресурс да има врагове на два фронта. Со Бугария на изток и со другите на Запад. Сръбската претензия кон Македония конечно доведе Сърбия да загуби излаз на Ядранското море, а Бугария на Белото море, Македония загуби 50% - Егейска, а денешна Вардарска виси пола во албански раце.
Ова е резултата от 134 години сръбска претензия и политика кон Македония!
И пак не бендисват!
Пак се вракят по истиот пат...Не е национална лудост бугарите да немогат да се откажат от Македония...това е бугарски народ. Национална лудост е сърбите да не се откажуват и да барат нещо во Македония!!!
Ако е за еден пат...кон Солун...во нормално и мирно време никой нема да им забрани да минават по овой пат. Во светските войни...Бугария винаги го контролира овой пат.
Сърбия се бори за влияние за сръбски земи со сръбско население и во Босна и во Црна Гора и во Далмация и во Косово... и сака уште врагове и бара и во Македония... ова е национална лудост.
Дури некоя велика сила да им предлага влияния во Македония...тие сами мора да бегат...немат ресурс за толкова много претензии.

Колкото до неколко иляди сръбски колонисти во Македония. Природно до 2-3 генерации тие ке се асимилират 100% во локалното население. Ова е природниот пат на тие работи. Се друго е фантазия. И главното прашане е само колко щета ке направят на Македония като я терат кон Сърбия за тоа време докато се асимилират напълно.

И да каже господинот историчар...па и Васко...защо се македонизмот и бугаризмот не могат да постоят истовременно? И двамата се согласиха дека е вака...
...защото се две национални идеологии на еден и исти народ.

Кой не си взема урок от 130 години история?

Редактирано от Superserb на 24.12.19 13:06.



Тема Наскоро се сетих за тозинови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.12.19 14:45



парадокс: сърбоман убит от сърби. Емблематичен пример за Суперсърба





Намерил си е накрая майстора, като цял живот все бугарите са му били виновни. Интересно, че от цяло Смърдеш, което е категорично българско и екзархийско, само този сръбски възпитаник намира сили да стане "македонист".

"Роден е като Гаврил (Гавро) Костадинов Тасев на 4 май 1881 година в българското село Смърдеш, тогава в Османската империя, днес Кристалопиги, Гърция. Учи в гръцко училище.
На 1 юли 1897 г. със стипендия на сръбското външно министерство се записва в VI клас на II-ра Белградска гимназия. През ноември 1898 г. подава молба да бъде приет в Сръбската военна академия, но тя е отхвърлена след информация от сръбското консулство в Битоля. През 1900 г. завършва сръбската класическа гимназия „Вук Караджич“ и се записва за редовен студент във Философския факултет, отдел за природни науки, на Белградския университет. На 8 октомври отново подава молба за стипендия в сръбското външно министерство за обучение в чужбина, която е удовлетворена.
След завършването на I курс в Белград през септември 1901 г. се записва във Военномедицинската академия в Санкт Петербург.
През май 1915 година като руски лекар е изпратен в съюзната на Русия Сърбия и работи като военен лекар в V полк на Шумадийската дивизия в Ниш. В боевете при Лесковац срещу българската войска е ранен, но не напуска фронта и заедно със сръбската войска през Албания се прехвърля на остров Корфу. За неговите заслуги е награден със сръбския орден „Свети Сава“ III степен. ..........
Заминава за Петербург, за да лекува раните си. След като оздравява, се включва в Първата сръбска доброволческа дивизия в Русия и участва в сраженията срещу българската армия в Добруджа. .............
В началото на август 1917 г., след като оздравява, заминава за град Кем, Карелия. Там работи като епидемиолог в състава на персонала при дирекцията за изграждането на Мурманската железница. В Кем го заварва избухването на Октомврийската революция. Преминава към новата революционна власт и през май 1918 година става член на Изпълнителния комитет на Съвета на работническите и войнишките депутати в Кем като комисар на народното здраве.
При започването на Гражданската война в Русия силите на Антантата завземат Кем и околността, при което в първите дни на юли 1918 г. Константинович е арестуван. Задържан е под стража от Първа сръбска доброволческа дивизия. Сред обвиненията срещу Константинович е, че не се признава за сърбин, а твърди, че е „славянин македонец“.
По искане на британското воено командване в Мурманск Константинович, придружаван от двама сръбски войници, е изпратен в Мурманск, но по пътя на 1 септември 1918 година е убит и изхвърлен от вагона на влака"



Саше,
това са ви на вас героите. Не Гоце Делчев и братя Миладинови, а такива като Гаврил Тасев. За нас е еничарин и предател, за вас - предходник на създалата се 30 години след смъртта му македонска нация.


Редактирано от goga на 24.12.19 14:48.



Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано24.12.19 15:37



Гъркоман...после сърбоман...после македонски славянин...добре че не е учил во виетнамско училище.



Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: Superserb]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.12.19 20:12



Трудно е да се каже, че е бил сърбоман. По-скоро не, ако се съди по една биографична справка:

Но во почетокот на јули 1918 г. интервенционистите од Антантата го заземаат Кем, го фаќаат Г. К. и го предаваат за иследување во &#8544; српска доброволечка дивизија. Обвинет е за „своеволно напуштање на српската војска” и за „бесправно отфрлање на српската кокарда и еполети”, како дезертер, предавник, шпион, противник на Србија и на нејзините сојузници, притоа болшевик и советски функционер што одржувал врски со дисидентите во Елисаветград и не се признавал како Србин, туку како „Македонски Словен”. По долго испитување, не биле најдени правни докази за судење и бил испратен кај Англискиот интервенционистички центар во Мурманск, но набргу е вратен во Дополнителниот баталјон на СХС и, по новите испитувања, бил убиен во возот за Мурманск и исфрлен од вагонот.



Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.12.19 22:38



Това е в късния му период.
Все пак учи в Белград, ползва сръбска стипендия, служи в сръбската армия доброволно и вярно. Воюва с българите не само в Поморавието, но и в Добруджа.
По-скоро неговото сърбоманство еволюира в анти-българско славянофилство. А и болшевик става - манджа с грозде. Накрая сърби анти-болшевики го бастисват.

Редактирано от goga на 24.12.19 22:42.



Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.12.19 07:37



Това е в късния му период.
Все пак учи в Белград, ползва сръбска стипендия, служи в сръбската армия доброволно и вярно. Воюва с българите не само в Поморавието, но и в Добруджа.


Ако беше прескочил 1918 г. можеше по примера на Мисирков да се именува "македонский болгар". А трудно е да се каже колко е "воювал"... Лекарите лекуват, а не воюват... Иначе и Даме Груев беше учил в Белград, но това не го направи сърбоман



Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано25.12.19 11:06



И лекарите воюват, дали ще стреля с пушка по българите или ще кърпи тези дето стрелят той е на фронта и е част от армията която е срещу нас. Бил е склонен да сменя господарите си, а това е понякога рисковано. Първо сърбите му дават шанс за живот различен от овчарския срещу дребна цена - посърбване, той намира сделката за добра, после русите го ангажират в проекта си македонизъм, пристава им, хайде после пак на сръбска стипендия, на фронта срещу българите,накрая началник при юдоболшевиките. От толкова лутане нищо чудно в главата му нещо да е дало на късо и да се е вживял в ролята си на македонски славянин - от една страна при толкова време сред сърби не може да не забележи, че е различен от тях, от друга пътя към българите е отрязан и вместо да смята себе си за родоотстъпник и предател какъвто е, то къде по-спокойно за душата е да застанеш на позиция: нито сърбин, нито българин, аз съм македонски славянин. Юда е имал достатъчно съвест да си тръгне сам, тук се е наложило сърбите да помогнат.



Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: cumanich126454]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано25.12.19 16:37



Това повече има смисъл . Едва ли англичаните ще го убиват щото не се чувствал сърбин. По скоро има негова микикрия към болшевизма , а шефовете най много ги боли като ги наддават...



А бе веднъж като обърнеш резбата...

Редактирано от torlakov-93629 на 25.12.19 17:21.



Тема Ме дразни техната ноншалантна инови [re: Superserb]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано27.12.19 13:09



комотна позиција. Јад ме е ! Забелезвам одредена евољуција в потхода на Васко но позицијата на србина е непоклатима и мака ми е заради това. Просто тои знае че Балгариа не може и не смее да се примири с македонизма а МАКедонија не може и не смее да се балгаризира, в најлош случај може да се дојде до нјакаква поносима кохабитација докато македонизма скапува, много бавно и много болно. Мирен си е човека, нјама нужда од тревога, има една цинична, скрита усмивка, којато не знам дали може Васко да ја дошика.

Редактирано от SashetoBE на 27.12.19 13:11.



Тема Re: Ме дразни техната ноншалантна инови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано27.12.19 19:13



Сашо...ова е най-благото лице на Сърбия во однос на Македония от 1913г. до сега... И на теб не ти бендисва..., а сега си помисли шо е вистинското!?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.