Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.12.19 22:38



Това е в късния му период.
Все пак учи в Белград, ползва сръбска стипендия, служи в сръбската армия доброволно и вярно. Воюва с българите не само в Поморавието, но и в Добруджа.
По-скоро неговото сърбоманство еволюира в анти-българско славянофилство. А и болшевик става - манджа с грозде. Накрая сърби анти-болшевики го бастисват.

Редактирано от goga на 24.12.19 22:42.



Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.12.19 07:37



Това е в късния му период.
Все пак учи в Белград, ползва сръбска стипендия, служи в сръбската армия доброволно и вярно. Воюва с българите не само в Поморавието, но и в Добруджа.


Ако беше прескочил 1918 г. можеше по примера на Мисирков да се именува "македонский болгар". А трудно е да се каже колко е "воювал"... Лекарите лекуват, а не воюват... Иначе и Даме Груев беше учил в Белград, но това не го направи сърбоман



Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано25.12.19 11:06



И лекарите воюват, дали ще стреля с пушка по българите или ще кърпи тези дето стрелят той е на фронта и е част от армията която е срещу нас. Бил е склонен да сменя господарите си, а това е понякога рисковано. Първо сърбите му дават шанс за живот различен от овчарския срещу дребна цена - посърбване, той намира сделката за добра, после русите го ангажират в проекта си македонизъм, пристава им, хайде после пак на сръбска стипендия, на фронта срещу българите,накрая началник при юдоболшевиките. От толкова лутане нищо чудно в главата му нещо да е дало на късо и да се е вживял в ролята си на македонски славянин - от една страна при толкова време сред сърби не може да не забележи, че е различен от тях, от друга пътя към българите е отрязан и вместо да смята себе си за родоотстъпник и предател какъвто е, то къде по-спокойно за душата е да застанеш на позиция: нито сърбин, нито българин, аз съм македонски славянин. Юда е имал достатъчно съвест да си тръгне сам, тук се е наложило сърбите да помогнат.



Тема Re: Наскоро се сетих за тозинови [re: cumanich126454]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано25.12.19 16:37



Това повече има смисъл . Едва ли англичаните ще го убиват щото не се чувствал сърбин. По скоро има негова микикрия към болшевизма , а шефовете най много ги боли като ги наддават...



А бе веднъж като обърнеш резбата...

Редактирано от torlakov-93629 на 25.12.19 17:21.



Тема Ме дразни техната ноншалантна инови [re: Superserb]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано27.12.19 13:09



комотна позиција. Јад ме е ! Забелезвам одредена евољуција в потхода на Васко но позицијата на србина е непоклатима и мака ми е заради това. Просто тои знае че Балгариа не може и не смее да се примири с македонизма а МАКедонија не може и не смее да се балгаризира, в најлош случај може да се дојде до нјакаква поносима кохабитација докато македонизма скапува, много бавно и много болно. Мирен си е човека, нјама нужда од тревога, има една цинична, скрита усмивка, којато не знам дали може Васко да ја дошика.

Редактирано от SashetoBE на 27.12.19 13:11.



Тема Re: Ме дразни техната ноншалантна инови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано27.12.19 19:13



Сашо...ова е най-благото лице на Сърбия во однос на Македония от 1913г. до сега... И на теб не ти бендисва..., а сега си помисли шо е вистинското!?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.