Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Симптоматично  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.09.19 00:34



15 хиляди на язовир Копринка с портрети на Путин.

Стотина по улиците, когато трябва да се отстояват съдебни реформи, борба с корупцията или национални интереси, като примерно, договора със Северна Македония.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано15.09.19 01:48



Би ли се опитал накратко да изложиш какво търсят българските националисти от Атака на тази збирка ?



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.09.19 01:56



Само ти ли не знаеш, че те са рубладжии? От поне 7-8 години.





Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.09.19 02:55



Та и повече години.
Конкретно Сидеров и Чуколов са еднотипни като презервативи- като двама театрални актьора, играещи една и съща роля различна вечер.
Роля...



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.09.19 03:06



Прогресивни, та прогресивни.Портретът на Путин...
Срещу много подобен режим на каудильо начело и фактически назначени политически шефове надолу по места, в Мексико още преди 100 г. са водили революцция с 1 000 000 жертви.
Оттогава там по конституция президентът е само с 1 мандат.

Редактирано от tuzlija-179435 на 15.09.19 03:10.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.09.19 07:03



Просто съм изумен колко много българи открито демонстрират съпричастност към чужда държава. Тук не говорим кой чете руски класици или слуша Висоцки.

Това си е пета колона. Същото бих казал и, ако, примерно, 15 хил с каубойски шапки празнуват американския начин на живот.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано15.09.19 08:42



Тези хора са продукт на век и половина пропаганда и на нещо наистина значимо - изгонването на османлиите. Някой от тях вероятно произхождат от семейства облажили се след преврата 1944-та и смяната на елитите. Съпруг на моя близка след няколко чаши беше заявил: ,,Ако ще и бомби да падат тук, не ме интересува, Русия трябва да победи!" (това по украинските събития). Копринкаджиите отслабват държавата и ни показват ненадеждни в очите на съюзниците ни. Смятам, че решението е в учебниците по история без да се омаловажава Освобождението да се наблегне на ролята на Русия в превратите и опитите за такива, политически убийства, руско злато за черни души, саботирането на Съединението, геополитическите амбиции на великата братска страна, насъскването на съседите ни да ни оберат 12-13 г., милионите измрели от глад в СССР и случаите на масово човекоядство, подстрекаването на българските левичари към бунтове и тероризъм, военните престъпления на СССР и кланетата извършени от лакеите му в окупирана България. След 30-40 г. на яз. Копринка ще се чудят ще дойде ли четвърти за да направят един белот.

Редактирано от mulcho на 15.09.19 08:44.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: mulcho]  
Автор bajganjo1-200904 (ентусиаст)
Публикувано15.09.19 12:49



Въобще не се говори у нас за поголовното избиване на българската комунистическа емиграция в СССР 1937-38 г.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано15.09.19 13:29



Можеби ми се разминало, но не съм забелязал някой да представя по-ярко каквито и да са български национални интереси повече от тех....коригирай ме ако знаеш.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано15.09.19 13:38



Зависи какво разбираш под "български национални интереси". Моите български национални интереси са съвсем различни от твоите "български национални интереси". Съществува парадоксът на паралелни Българии, респ. паралелни български нации.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: Dean Dimov]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.09.19 14:12



По-лошото е че паралелните нации са повече от 2.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.09.19 14:51



Сидеров влезе в политиката като седесар, а Атака го направи актуален с анти-циганска и анти-турска кенефна реторика, съчетана с примитивен соц-популизъм. Нищо значимо като "национален интерес".
После обърна палачинката и стана русофил и рубладжия.

Типичен балкански лаладжия.

Редактирано от goga на 15.09.19 14:51.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: Dean Dimov]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано15.09.19 15:25



Ти пък от кога имаш БЪЛГАРСКИ национални интереси?



Тема Re: Симптоматичнонови [re: Dean Dimov]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано15.09.19 15:26



Моите български национални интереси са съвсем различни от твоите "български национални интереси"


Съвсем е възможно, няма да навлизам във подробности но да вземем като ориентир настоящата национална политика на пример.

Смятам че са направени сериозни пропусти и грешки - няма да навлизам във детайли.

Ако пък ти смяташ че всичко е ок, имаме със сигурност разминаване.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Симптоматичнонови [re: Superserb]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано15.09.19 15:27



от рождение а ти от кога ?

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Симптоматичнонови [re: mulcho]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано15.09.19 15:27



Русофилията е вкарана в главите на българите успоредно с българската национална идентичност. Цялото творчество на Вазов е такова. А у нас е основа за национална индоктринация в училищата. Чак на дръти години му дойде акъл в главата...ама късно.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано15.09.19 15:30



Прашането е кон друг човек.
Аз нямам български интереси...имам американски.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано15.09.19 15:32



ми трябва да се насочи някъде негативната енергия...не че няма за какво да се вълнува човек по цигaнските и турските въпроси, а това със рубладжийството повече ми прилича на знак на равенство между националист = рубладжия= прост и изостанал човек вървящ срещу мейн стрима

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Симптоматичнонови [re: Superserb]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано15.09.19 15:33



разбрахме се ...

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.09.19 15:43



Да, но за 15 години само лаенето остана. И то започна да се изтърква.
Национален интерес е как да направиш България по-силна и по-богата, как да има силна армия, да имаш ясна политика по отношение на Македония и българите извън България и т.н.
А Сидеров, освен плюене и безумни идеи за национализация плюс излизане от ЕС и НАТО - не предложи.. След участието му в кабинета Орешарски за мен той е бита карта. Надяваше се с русофилство да лови още балами, но май и те привършиха.

Редактирано от goga на 15.09.19 15:44.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано15.09.19 15:47



Национален интерес е как да направиш България по-силна и по-богата, как да има силна армия, да имаш ясна политика по отношение на Македония и българите извън България и т.н.

от всичко горенаброено не видях и сантим позитивен напредък за 15 години, коригирай ме ако греша.

(Във липса на визия човек опитвайки се да променя нещата смята че точно обратното от онова което върши ще го спаси от положението... кой знае)

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.09.19 15:55



Атака беше вид протестен вот. С времето се видя, че като докопат властта, файда никаква.

Затова и запчнаха да губят избирателите си: нито реванш стана, нито масови арести на национални продажници, нито циганския проблем решиха.

Същата работа е и с бившия му съпартиец и ментор Валери. Уж раждаемостта била най-важна, нищо не направиха за младите хора.

Единственият плюс е признанието на бълг малцинство в Албания и някакво раздвижване по македонската тема.


Иначе, България стана по-богата последните 15 години.

Редактирано от goga на 15.09.19 15:54.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано16.09.19 03:50



Иначе, България стана по-богата последните 15 години.

Като намале населението за 15 год. от 8,5 скоро на 6 милиона жители със сигурност станахте по-богати. Абсолютно уникален метод! Сигурен съм че и бруто националният продукт на глава на населението е нараснал!

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.09.19 04:23



Рече и отсече:
8 500 000- 6 000 000 = 2 500 000.
Аз пък ще ти река:
7 750 000- 7 000 000= 750 000.

Сгъстяваш черните бои, "бугарине".

..."станахТЕ"...
Ами тогава за чий виеш на чужди гробища?





Тема Re: Симптоматичнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано16.09.19 04:43



Ами тогава за чий виеш на чужди гробища?


Колкото и да се опитваш да ми разделяш във съзнанието ми България от Македония те си остават за мен една родина , както човек има татко и майка.

Със упора ти постояно да натякваш "ние и вие" като два различни субекта именно постигаш ( но вероятно при други лица) да възприемат Македония и България като нещо коренно различно. Номера ти при мен не минава. Когато съвъпоставям Македония и България ще пиша и ние и вие, може някой път и да омешам рольите именно защото мога да заява че и двата края: долна и горна земя са ми родина. Така че, напразно се дробиш, но консеквентното ти разграничаване само довежда до мисълта на много македонци, че ето на от хора като теб и държавата във която живееШ няма какво общо да се очаква.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.09.19 05:14



Невярно.
За мен всеки, искрено заявил се за българин е такъв, независимо местоживеене и гражданство.Искрено.
Ти си този, който често употребява " вие" за българите, родени в България.
На два пъти тук си се опитвал да претендираш, че само ти знаеш нещо, а ние - не - за случая познантство с хора, живели до 1912 в Османската империя и имащи спомени за това.Е, и аз, и други в клуба имаме.Съжалявам, не си уникат в случая.

Редактирано от tuzlija-179435 на 16.09.19 06:11.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.09.19 07:26



Не е само намаляването на населението. Понеже живея в България - и съм видял и 2, 200, както се казва - цялостно се живее по-добре. Без да идеализирам. Не мога да си кривя душата: преди 15 години заплатата ми беше, примерно, 6 пъти по-малка.
Разбира се, за всеки е индивидуално.

Чисто статистически, не само БВП на глава от населението е нарастнал. Драстично е нарастнал самият БВП.

Но, ако питаш мен, темповете не са достатъчни - можеше много по-добре да бъде след влизането в ЕС.

Редактирано от goga на 16.09.19 07:26.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: mulcho]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 09:56



Първоначално схванах въпроса на Гога по малко по-различен начин. Даже се впечатлих, дали наистина иска точно това да каже...

От 1989 БКП-БСП не е организирала протест за смяна на правителство. Не и такъв, който да има реални последици. Жестока реторика и точно "0" действия.
Това какво говори...!?

Някой съмнява ли се в техния човешки, организационен, дори властови по места потенциал да започнат демонстрации, типични за всяка една левица в световен мащаб. Такива имаше в Чехия, дори Унгария, да не говорим за Сърбия или Македония.
Десницата тук демонстрира и "владее" улицата. В Париж, Лондон, Берлин и Вашингтон е точно обратното.

Лично имам две допускания:
А). Страхливи са и несигурни до какво би довело едно такова противопоставяне (малко логично, обикновените хора не ни вълнува кой води битката с недъзите и ги виждаме еднакво)
Б). Подкрепят де-факто, на практика "прехода" в този му вид и форма, като активно си търсят и заемат мястото в него.

Вътрешните им противоречия сред лидерите не промениха за 30 години статута на "кротки", следователно "борбата" им не е предмет за промяна. БСП не е заплаха за статуквото.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор osoitza (КАГАН)
Публикувано16.09.19 10:30



Това е сериозен проблем, възпитаван с години че Ние имаме нужда някой да се грижи за нас вкл и на макро ниво. Едните все още симпатизира т на Москва други са модерни и гледат на запад. Но комплекса за малоценност е същия. Нас ни трябват съюзници а не "освободители"



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор osoitza (КАГАН)
Публикувано16.09.19 10:52



възрастни са, а смяна не се прави от дядовци. през 20 -30 са били младите левичари, днес са предимно хора над 40 /50 ... Макар и сред по младите да има симпатизанти са си остават само симпатизанти...



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор mulcho ()
Публикувано16.09.19 11:04



Това което се обявява за левица е всъщност консервативна десница, а градската ,,десница" са едни кресльовци-левичари.

Редактирано от mulcho на 16.09.19 11:21.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.19 13:48



"Национален интерес е как да направиш България по-силна и по-богата, как да има силна армия..."
Така, де - и съобразно описващия много ситуации виц, дето мъдрият бухал казал на мравките "аз съм стратег, не съм тактик", и тука искреното виждане на всички копринкаджии (да се чете: на всички честни, щото има и такива - болен фен не значи нечестен човек) е, че България ще стане по-силна и по-богата, с по-силна армия и въобще по-по-най само ако върви след Големия брат и му е вярна. Той, Големият брат, никога не ни мисли лошото, нали така.


А па колкото до тактиката за постигане на стратегическата цел - очевидно е прав ДеянДимов за многото алтернативни "национални интереси". ;)

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 16.09.19 13:49.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.19 13:58



Не знам откъде следва това упорито подразбиране у нас, че свалянето на правителства или отделни постозаемащи хора чрез протести е мерило за осъзнатост и кадърност на народа и на опозицията и едва ли не желана (или желателна?) цел на обществото във всяка държава. Нормалният начин за сваляне на правителства, ако изобщо мнозинството го желае, май все още е избори. Другото би следвало да се избягва по възможност.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Не ми ги хвалинови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.09.19 14:11



За голям процент от копринкаджиите Русия е по-важна от България. Тъй, че за каква армия да говорим...

Освен това - обвързване с Русия автоматически ни прави по-бедни и неразвити. Всеки що-годе нормален българин го осъзнава това. Тук не става въпрос за емоции и сантименти, а за прагматизъм.

Е, друго е, ако покрай русофилството ти се пълни банковата сметка. Това вече е съвсем друг въпрос





Тема Re: Симптоматичнонови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.09.19 14:11



Нито гърците, нито франзуците, нито румънците са по-зле от нас.



Конформизмът не винаги е добър съветник.

Макар, че и аз смятам, че не би било полезно страната да се управлява от улицата.

И все пак - липсата на гражданска енергия е само минус.

Редактирано от goga на 16.09.19 14:13.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.19 14:24



Да, ама аз никъде не съм писала, че всички, които някога са правили протести, са по-зле от нас. А ако на съобразяването със закона, реда и избора на мнозинството му се вика конформизъм - с пренебрежително-негативен оттенък, нали, тогава не знам.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Симптоматичнонови [re: MupaM]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 14:48



Мире,

Те, Хитлер и Мусолини също са дошли на власт "по закон и ред, с избор ма мнозинството".
К'во предлагаш?



Тема Re: Симптоматичнонови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.09.19 14:54



Целувай ръка на Шиши и бъди щастлива. Законен е





Тема Re: Симптоматичнонови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 14:55



+100.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 15:02



Шиши е просто лице на една от структурите, дирижиращи прехода в България. Ще мине някоя година и ще го подменят с някой умен и красив. Пряко всичко, за него се говори че е човек с огромни организаторски способности. Апропо, когато води листите на ДПС в Стара Загора или Пазарджик, неотлъчно работи на терен с обикновените хора.

Редактирано от komitaO3 на 16.09.19 15:02.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.19 15:02



Пак същото предлагам - избори по възможност. Ти смяташ ли, че протестите и организираната въоръжена борба пазят от хитлеровци и мусолинита?

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.09.19 15:03



Хубав човек е, знам.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.19 15:04



Ъ?!


И що точно на него, той ли ти се вижда най-привлекателен за целуване?
То верно, че на някои мисленето им е само в категории целуване на ръка, протекторати, стари господари, нови господари, не знам кво си, не бъди и ти от тях.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Симптоматичнонови [re: MupaM]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 15:05



Всяка форма на свободна и открита критика към властта със съдействието на опозиционни медии.

Другата "грижа" е една пирамидка с оченце отгоре, ако ме разбираш. Там рядко ще видиш проведени и отразени протести.
Но, също работи!



Избирай!



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 15:12



За едни хубав, за други лош. Конгломерата му, няма да изчезне с неговото отсъствие. Просто и ние си имаме Deep state.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 15:13



Моля ти се!

С наредените листи, партиен вот и т.н., комисии с партиен надзор...

За искам да гласувам за теб лично(съвсем сериозно) не за твоята партия. Мога ли да го направя, ако партия или организация някаква не те включи?

Шанса ми да заявя личната си позиция към всеки друг, освен теб, дори за партията ти, къде е ?
Според мен при всички случаи иззвън изборите. Как да стане...



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.19 15:14



Убу, де, ама критиката на властта и свободните медии някак си не се изключват от системата с изборите и не бих казала, че логично по необходимост водят до сваляне на властта зорлем с протести.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Симптоматичнонови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.09.19 15:17



Голяма грешка е, че не го направиха шеф на ДАНС. Човек с такива организаторски способности...

Само в България може да се роди подобен бисер, че щом нещо е формално законно, то не подлежи на натиск и промяна. А кой определя законността - нали, пак тези, които би трябвало да бъдат натиснати, за да гледат по-внимателно кое колко е законно и дали е в интерес на държавата, обществото и данъкоплатците.

Проблемът при нас е, че сме хора на крайностите - от беззъби конформисти, които си гледат кефа На Тасос и за друго не ги е еня, до улични психопати, които не знаят кога да спрат и са готови да си оплюят и разрушат държавата като едното нищо.

Този, който си вее хвърчилото на Тасос, изведнъж почва да реве, когато осъзнае, че са го ударили в джоба с данъци, цена на горива и прочие битовизми. Дадат ли му биберона да се успокои, пак се прибира в дупката на конформизма си.

"Боли ми фара за Македония, да мрат там тия предатели"

"От крачол си го слагам - и на другия". На никой за нищо не му пука и си търси извинения всякакви.

Историчеки погледнато това е обяснимо и няма за какво търсим укор. Но не е добре за държавата.

Редактирано от goga на 16.09.19 17:31.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 15:20



Демокрацията не е най-съвършенната форма на управление, но по-добра не е измислена. Като гледам качеството на британския парламент, не само ние страдаме от този проблем...



Тема Re: Симптоматичнонови [re: MupaM]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 15:22



Веднъж на колко... 4 години?
А, когато нещо се случва сега, в момента, днес?



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 15:25



Където силна лява позиция, дори и улично заявена болезнено липсва идва още по-страшно.
Моля да бъда разбран правилно. Гледам да съм в темата на Гогата, която ми е супер интересна и злободневна.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано16.09.19 15:25



Демокрацията е преди всичко процедура... точка.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 15:27



Не е веднъж на 4г. Имаше сума ти предсрочни избори за парламент, всички в "революционна и скандальозна" обстановка.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: DannyDeVito]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 15:28



Не, това е бюрокрацията.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 15:28



В България не съществуват реални партии нито на лявото, нито на дясното. Deep state си създава проекти, лансира си ги и си управлява.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 15:31



Комита, грам вече не ме вълнува коя партия "ни води". Няма форма на коректив. Не действа.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 15:35



Няма друг логичен отговор.

Да!


Просто подходих с допускането, че липсата на силно ляво присъствие като във Франция (жилетките), Германия (зелените), Гърция ни обрича на диип стейта.
Тук то е... Про-руско!?!?!?!?!

Редактирано от leyte на 16.09.19 15:37.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 15:38



Да съм намекнал дори, че съществува форма на коректив? Напротив, твърдя че това нашето вече дори не прилича на държава.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 15:41



Deep state у нас работи за себе си и лъже и опитва да балансира между едните и другите. Затова сме посмешище и за едните и за другите. Бантустан.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано16.09.19 15:41



Не, това са права по рождение и делегиране на отговорности.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 15:48



Защо тогава да гласувам? То става дяволски кръг.
Защо да не протестирам, защо да не търся или подкрепям свободни медии?

Ти, ако наистина намираш призвание да работиш "народна работа" ще се плашиш ли от народното мнение? Ще има ли въобще значение от коя партия си?
Защо да чакам избори за да дам оценка някому или дори отделно негово действие?

Не говорим за революция, хеле пък и с лява идея. Напротив, говорим за демокрация.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 15:51



Че кой е спрял народа да протестира? От година насам, в София ежеседмично има протести по някоя тема.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 15:53



Ае стига си ме натъжавал бе!

Не може тука умни хора да твърдите, че формите на протест нямат място при демокрацията... Само избори!?!?!

Или се правите или ви е страх, че ви следят нещо, да не ви хванат ли



Аз защитавам правото дори на немите леви да протестират, да се словоизлеяват и търсят отговори, извън партийното си представителство, което само лъже, че е ляво. И извън интересите на чужди държави с парите и влияниео им.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано16.09.19 16:01



...просто трябва някой неща да се правят с мярка, а други от професионалисти. Дето е казал народа с две прости думи...да прилича!



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.19 16:11



Не, бе, човек, вие - така ми се струва - изтъквате липсата на протести като признак, от който следват някакви кофти изводи, като признак на неспособност, незаинтересованост, непросветеност, ненормалност или не знам и аз. И не сте само вие, много хора у нас като че ли го приемат това за дадено.
А то е обратното- сътресенията са нежелателни, нормалното при желание за смяна на властта е избори, по замисъл си е така, и нищо укоримо или тревожно няма в липсата на сътресения и протести. Не че на Мусолини и Хитлер изборите са им атестация за "правилност" и не че протестите са забранени, и не че там, където има протести, примерно Франция, непременно е по-зле от там, където няма, изобщо тея изводи и целувки за Шиши, дето ги правите, не знам как ги правите.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 16.09.19 16:12.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: MupaM]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.09.19 16:14



Добре



Тема Re: Симптоматичнонови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 18:38



Ако ще се почувстваш по-спокоен, може да започна да те лъжа





Тема Re: Симптоматичнонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 18:41



В България тепърва се напластява обществото, трудно е да имаме професионалисти, от класата на западноевропейските...



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано16.09.19 18:49



Не остави си го да вие на умряло....





Тема Re: Симптоматичнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано16.09.19 20:11



Разбира се бе малоумнико, баба ми от майчина страна почина 1976 година и е запомнила 1912 година като млада мома и е могла да ми раскаже от първа ръка за живота си в османската империя. Ако ти повече вярваш на рекло казало за този период (османско съжителство и османско
присъствие и прочее) аз наистина нямам тази необходимост.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано16.09.19 20:17



Не мога да си кривя душата: преди 15 години заплатата ми беше, примерно, 6 пъти по-малка.
Разбира се, за всеки е индивидуално.

Ама не се даже и съмнявам Гога. Ако България се намали на сразмера на Монако може даже още повече да забогатеете, НО без обаче да достигнете и стандарта на Монако.

можеше много по-добре да бъде след влизането в ЕС.

Относно втората точка: не се разочаровай но от живота си на запад съм получил опита, че това НИКОГА при сегашното разпределението на силите във света няма да стане. Несъмнено вие ще ставате по-богати от това което сте били по-рано, но НИКОГА няма да забогатеете като Монако да се върна на примера. Защо ли? Ако това стане, ще секне и източването на мозъци от които запада толко очайно се нуждае. Няма вече износ на скъп човешки труд, който работи за безценица на запад и на евтини суровини за да можете да вкарвате скъпи готови продукти. Разбра ли защо VW не дойде в България?

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Редактирано от JovanDamaskin на 16.09.19 20:35.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: torlakov-93629]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано16.09.19 20:22



А бе оставям го аз, обаче от време на време като се самозабрави има нужда да му се набива канчето. Не всички хора са били опортунисти и клакьори в живота си и на бившите такива им се пада най-тежко.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано16.09.19 20:35



Държавата е вредна, трябва да бъде минимизирана и разградена почти до нулата....особено такава държава като нашата....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано16.09.19 20:36



Просто при клиентелистката система в краткосрочен план не са нужни професионалисти. Но в средносрочен и дългосрочен са нужни много. Никой няма да им даде друга държава ако окипазят тази...тотално.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 20:36



Още поне 5-10г., ще пием мръсна вода. За после съм оптимист.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 20:38



Тя е разградена и минимизирана до краен предел. На косъм се държи да не се счупи. Доброто е че масата на хората, желаещи да живеем в държава, а не в територия, бавно, но устойчиво расте.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано16.09.19 20:39



Това да искаш да си като най-богатите държави в света. Без да имаш някой необходими условия затова. И то условия не зависещи от никой в България - примерно география... Накрая е по-пагубно и по-вредно да се търси и претендира постоянно затова. То тласка в две крайности - свръх усилия или свръх разочарование.
Постигането на половина от това, което имат най-развитите държави е постижима цел със свесни резултати. Разбира се трябва време.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: Superserb]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано16.09.19 20:43



Разбира се трябва време.

Да, разбира се...и аз вярвах на тези думи на млади години.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Редактирано от JovanDamaskin на 16.09.19 20:42.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 20:47



Тази география можеше да си я набавим с усвояването на Мидия-Енос в 1913г. и на излаз на Мраморно море в 1918г. Но ние избрахме Македония.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано16.09.19 20:56



Граница при Мидия-Енос...знаеш ли колко нервна Турция би ни донесло. Сърцевината на турската държава и Истанбул. Биха били през всичките десетилетия крайно амбицирани да я променят. Сегашната е добре може би трябваше да получим и Малко Самоковско. И замяна на българското население в Източна Тракия, Истанбул и Мала Азия за всички селски турци от Южна България...вкл турско говорящите роми, който в началото на 20 век не са толкова много... разбира се Пловдив щеше да загуби половиния си чар...но трябват и жертви за родината.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано16.09.19 20:57



... е по-точно работа през това време....но наистина да се изискват не постижими цели е вредно.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 21:04



В 1920 дадоха цяла Източна Тракия на Гърция, без Цариградския п-в. Гърците се полакомиха за нещо повече и в 1922г., ги изритаха и от там и от Смирна. С Болшевишка Русия и на страната на Антантата, ние щяхме да получим Европейска Турция. Оставащият малък хинтерланд, щеше да попречи разрастването на Истанбул до гигантските му за европейските разбирания размери. Така в 1944г., ние без значение на коя страна бяхме, щяхме да се разминем максимум с английска окупация, а Цариград щеше да е 500 000 турско-гръцки бутиково-туристически град.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано16.09.19 21:02



Ама тия хора за глобализация не са ли чували? За космополитизъм? Ебати неандерталското население.....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Симптоматичнонови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 21:05



На тези мисля че устойчиво им отминава модата в България

. Не успяха да пробият.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 21:07



Гога, предложи решение за Шиши...



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.09.19 21:09



Най-добрият сценарий. Вероятно щяхме да добавим и още нещо от македонските си владения. Но и тогава не бяха малки, в сравнение с онова, което получихме през 1913 г.

Но пък има и нещо друго: щяхме да се напълним с прекалено много мюсюлмани. Освен това, нагласите в Османската империя през май 1913 г са били да се търси на всякаква цена реванш за Одрин. Ние им даваме коз да си го получат само месец по-късно.

Без масова депортация и размяна на население - мисля, че нямаше да е стабилно завоевание.

И сега Западна Тракия си е доста голям троянски кон в задния двор на маляките.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано16.09.19 21:17



Може и да е прав за някои неща, но е кон с кепенци .
Освен универсалната истина за миналото обаче съществува дисонанс в интересите на хората в Северна Македония и безинтерес у Бг елит, пък и у масата хора в Бг .
Тук се пренебрегва сериозно албанската, мюсюлманска, опасност. Приема се като чужд проблем, че дори и сръбски инстигирана. От там , чек по други линии, и “вие “и “ние” дори у Перев, Канзуров. Но първосигнални хора регистрират това само в контакти, които практически си губят времето да им помогнат.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.09.19 21:20



Поантата на темата беше съвсем различна: че едни 15 хиляди се събират с портрети на чужд държавник и скандират в подкрепа на чужда държава, а по важни злободневи теми за държавата интересът е минимален или никакъв. Шиши беше просто пример. Ако искаш друг по-съобразен с тематиката на клуба - историческата комисия и липсата на визия и държавническа политика по този въпрос у нас. Или което си щеш, различно от лозунгите "От Русия по-голяма няма. Путин е нашият спасител."

Ето и разликата с гърците: когато стана въпрос за предстоящо споразумение със Скопие, половин милион излязоха по улиците на Солун. Не, че нещо са направили, но са изразили позиция. Позицията не е само да пуснеш бюлетината, а да си съпричастен, да изискваш.

Редактирано от goga на 16.09.19 21:29.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: MupaM]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано16.09.19 22:32



Не, бе, човек, вие - така ми се струва - изтъквате липсата на протести като признак, от който следват някакви кофти изводи, като признак на неспособност, незаинтересованост, непросветеност, ненормалност или не знам и аз. И не сте само вие, много хора у нас като че ли го приемат това за дадено.
А то е обратното- сътресенията са нежелателни, нормалното при желание за смяна на властта е избори, по замисъл си е така, и нищо укоримо или тревожно няма в липсата на сътресения и протести.


Не е точно така, Мира.
Когато се появи конфликт от локален (или ограничен) характер едни нови избори не решават нищо.

Ако примерно не съм съгласен с:
покупката на самолетите,
изборът на баш прокурор,
комюнике на външно министерство,
забрана на ел-тротинетките,
и пр...

какво биха ми помогнали едни нови избори, та макар и свикани веднага?



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Симптоматичнонови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.09.19 08:57



Е, да! Но сега как да ги обвиниш тях за "разграждането на държавността", като те не са я помирисвали


Неспирно ни плашат с тях, но какво ли страшно са ни направили...

Като се сетя за времената с "легитимирането" на ВМРО като играч. Какви байряци бяха, "Вятър ечи", затваряне улици, магистрали, камъни носене. Първи поведоха, за да влезе в парламента и ... "дълбокия реверанс" на Ники Кънчев към станишевото предложение.

Това съм съгласен, няма смисъл от улични маскаради. Смисъл има да се напомня обаче, че хората не са слепи и глупави. Някаква макар и мимолетно проявена, плахо - но спонтанна воля простото човече да заяви себе си, присъства константно.
Тя плаши онези "гепили" жезъла.
Наивно вярвам, че колкото света на хората се радва на някаква динамика, то тя се дължи на тази воля повече, отколкото на волята за власт и контрол. То и затова сега се поставят теми като - Управление на конфликти. Не избягване, разбираш...



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 10:57



На баба ти фърчилото - на дедо ми пърчилото !


Обяснявам ти пак, като на хасъл малоумен, какъвто подозирам, че по- скоро си, отколкото да се правиш.
Щом ще мешаме баби и дедовци, дедо ми Георги, поч.1988 в 1912 е бил на 17.Както съм казвал в 1913 като доброволец се е бил при Мелник и Ораново.
В началото на 80- те съм живял на квартира в Г.Джумая у бай Атанас Бъчваров, роден в Кукун 1894, учил в Солунската гимназия до ликвидирането й от гърците.
По същото време бях за кратко нередовен учител в Симитли.
Познавах един бивш пожарникар, бай Яким, който почина ок.1990 на 102 години.Беше от Кратовско, разказваше интересно за под турско и какви зулуми са правели турците.
И с други стари хора - от Бараково до Кулата.Поколението, помнещо турците някои доживяха до 90-те.
От малък ( от 60- те години) ми е било интересно да говоря със стари хора, живели преди 1912 в Осм.империя.
Всичко това съм го писал тук, както и, че немалка част от днешна България на юг е била в Турско до 1912 и мнозина помнят разказите на стари хора за ония времена.
От другите в клуба Куманич, които е по- възрастен от мен живее някъде в такъе район, бил също в Турско до 1990.

Така, че и в клуба не си уникат.Не сте само вие от НРМ во рамките на СФРЮ.

Аз ти викам, че твоето е проява на селяндурското: " Аз ВСИЧКО знам - ти НИЩО не знаеш!"
- хем селяндурско, хем и на юго- супериорност и надленност бие- ти - не та не!
Не, ама да!



Тема Re: Симптоматичнонови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 11:08



Несветата ви тролска троица нема капацитет да ме накара (макар и в битността ми на стар вълк) да вия на умряло.
Теб пък те слагам на трето място ( по тролене)- след Дамаскино и Персонето .
И понеже съм справедлив - на теб поне ти признавам човешкия облик и живия реален човек, който оставяш да се покаже зад ника.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 11:15



Не можеш да ми набиеш канчето - нито във виртуала, нито в реала.Достатъчно халтав дирник си за тая цел - с него можеш само да ми се изпърдиш ровко на дедовио преку бакърена инкя, смешкар!


А за опортюнизма и т.н. ще ти кажа както на брат ти персонето - сред недостатъците ти е и липсата на талант за преценка на хората, така че често грешиш.В случая - също.

Редактирано от tuzlija-179435 на 17.09.19 11:19.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 11:33



Никой е нямало да се съгласи с български Одрин и излаз на Мраморно море.
Реалното, което всички биха допуснали, вкл. и турците прежалили, е, както казваш - Малък Самоков, Лозенградско, Беломорският бряг от Марица до Места.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 13:58



Дишай спокойно...



Тема Re: Симптоматичнонови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 16:28



Това и правя.


Днес тук е хубав и слънчев ден, не съм на работа, голям празник, имаме си и София, и Вяра, Надка, Любка, всичките сме живи и здрави , дай, Боже, всекиму!

Редактирано от tuzlija-179435 на 17.09.19 16:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.