Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 10:57



На баба ти фърчилото - на дедо ми пърчилото !


Обяснявам ти пак, като на хасъл малоумен, какъвто подозирам, че по- скоро си, отколкото да се правиш.
Щом ще мешаме баби и дедовци, дедо ми Георги, поч.1988 в 1912 е бил на 17.Както съм казвал в 1913 като доброволец се е бил при Мелник и Ораново.
В началото на 80- те съм живял на квартира в Г.Джумая у бай Атанас Бъчваров, роден в Кукун 1894, учил в Солунската гимназия до ликвидирането й от гърците.
По същото време бях за кратко нередовен учител в Симитли.
Познавах един бивш пожарникар, бай Яким, който почина ок.1990 на 102 години.Беше от Кратовско, разказваше интересно за под турско и какви зулуми са правели турците.
И с други стари хора - от Бараково до Кулата.Поколението, помнещо турците някои доживяха до 90-те.
От малък ( от 60- те години) ми е било интересно да говоря със стари хора, живели преди 1912 в Осм.империя.
Всичко това съм го писал тук, както и, че немалка част от днешна България на юг е била в Турско до 1912 и мнозина помнят разказите на стари хора за ония времена.
От другите в клуба Куманич, които е по- възрастен от мен живее някъде в такъе район, бил също в Турско до 1990.

Така, че и в клуба не си уникат.Не сте само вие от НРМ во рамките на СФРЮ.

Аз ти викам, че твоето е проява на селяндурското: " Аз ВСИЧКО знам - ти НИЩО не знаеш!"
- хем селяндурско, хем и на юго- супериорност и надленност бие- ти - не та не!
Не, ама да!



Тема Re: Симптоматичнонови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 11:08



Несветата ви тролска троица нема капацитет да ме накара (макар и в битността ми на стар вълк) да вия на умряло.
Теб пък те слагам на трето място ( по тролене)- след Дамаскино и Персонето .
И понеже съм справедлив - на теб поне ти признавам човешкия облик и живия реален човек, който оставяш да се покаже зад ника.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 11:15



Не можеш да ми набиеш канчето - нито във виртуала, нито в реала.Достатъчно халтав дирник си за тая цел - с него можеш само да ми се изпърдиш ровко на дедовио преку бакърена инкя, смешкар!


А за опортюнизма и т.н. ще ти кажа както на брат ти персонето - сред недостатъците ти е и липсата на талант за преценка на хората, така че често грешиш.В случая - също.

Редактирано от tuzlija-179435 на 17.09.19 11:19.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 11:33



Никой е нямало да се съгласи с български Одрин и излаз на Мраморно море.
Реалното, което всички биха допуснали, вкл. и турците прежалили, е, както казваш - Малък Самоков, Лозенградско, Беломорският бряг от Марица до Места.



Тема Re: Симптоматичнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 13:58



Дишай спокойно...



Тема Re: Симптоматичнонови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 16:28



Това и правя.


Днес тук е хубав и слънчев ден, не съм на работа, голям празник, имаме си и София, и Вяра, Надка, Любка, всичките сме живи и здрави , дай, Боже, всекиму!

Редактирано от tuzlija-179435 на 17.09.19 16:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.