Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 18.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: cumanich-126454]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано02.11.14 12:44



Не знам за Батак и не мога да кажа никога. Що се касае за Ракитово, там е имало 30 християни към освобождението, незнам да е имало и църква.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано02.11.14 12:46



Чак след 1841 г., след като е вече утвърдено име и е пропътувал Балканите, а във Франция е бил голям геолого-географски шеф...Пък това, че е роден в Хамбург е просто житейски детайл и няма нищо общо с Австрия....хамбургчани мразят австрийците и смятат, че нямат нищо общо с тях, а за свои роднини признават скандинавците и холандците...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано02.11.14 12:48



Но картата е издадена още по-късно и то във Виена.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано02.11.14 12:56



Окей, но тя не е в никакво противоречие с нещата, които Буе издава по-рано, докато е още в Париж...

La Turquie d'Europe; observations sur la geographie, la geologie, l'histoire naturelle, etc. (Paris, 1840).[2][3][4][5]

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от shtrkot-126622 на 02.11.14 12:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от shtrkot-126622 на 02.11.14 13:01.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано02.11.14 13:03



Не съм запознат, но и така да е това какво доказва? Той не изследва нации а етнически масиви, така както ги вижда. Проблем ли би било за френската нация да очертае - бретонци, окситанци? Гледам Буе обаче е много стиснат към турците.

Редактирано от dean dimov на 02.11.14 13:05.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано02.11.14 13:06



Бретонците са станали част от френската нация след много бой, особено след Втората световна война...и окситанците са го яли доста по-рано...Верно, че е стиснат към турците, или пък, докато е пътувал все още са се изселвали българите от Източна България...все пак е хубаво, че се съгласихме, че има един бая огромен етнически масив, който не е гръцки...пък и гръцката нация е конструкт, нали така, като всяка една нация...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано02.11.14 13:11



Дали е един дали са повече, също е дискусионен въпрос.


От друга страна в средите на този т.н. "български етнически масив" /или комплекс от масиви/ винаги е имало представители които са имали друга визия относно националността и в контекста на темата т.н. гъркомани в никакъв случай не са били представители на българската нация, изменили на националността си.
Това би било толкова вярно ,колкото би било вярно някой да каже че пиринските македонци, които се чувстват българи са изменили на македонската нация.

Редактирано от dean dimov на 02.11.14 13:15.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано02.11.14 13:18



Що се касае за Ракитово, там е имало 30 християни към освобождението, незнам да е имало и църква.
---
И църква е имало и училище към църквата...





Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: cumanich-126454]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано02.11.14 13:31



Би ме учудило това да не е мистификация покрай възродителния процес. Според мене църквата е създадена непосредствено след освобождението /възможно е и на мястото на по-стара изоставена отдавна такава/. Наистина християните към освобождението са били незначителна бройка и са вървяли към пълно изчезване. След освобождението там се заселват около 500 християни от Разложко и Неврокопско. С тях в преброяването на И. Румелия през 1884г. в Ракитово има турци /разбирай помаци/ - 1090 души, българи - 528 души /почти всички преселници/, цигани - 287 души и за цвят 10 гърци /разбирай арумъни, семейство/а бакали или кръчмари вероятно/, също преселници.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано02.11.14 13:51



"поради что се срамиш да се наречеш болгарин..."--ете тук е заровено кучето...не е никакъв феномен, има и го и сред други нации и етнически групи, Вебер го описва като prestige community...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.