Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано01.11.14 12:05



Не е Москва, а е Петербург, а Чомаков е деец на унията, любимото начинание на Русия...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: shtrkot-126622]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано01.11.14 12:09



Впрочем Русия е естествен съюзник на всички православни на Балканите и гърците и сърбите се ползват щедро от нейната подкрепа...Ако не беше Русия с войната от 1806-1812 и от 1829, нито Сърбия, нито Гърция щяха да видят автономия или независимост, при Наварин през 1827 г. пак руснаците са гръбнакът на морския флот, който удря османците....Ама видиш ли понеже българите се обърнали също към този свой напълно естествен съюзник, те били руска творба...айдее холан...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано01.11.14 12:21



Петър Берон като е бил млад студент в Хайделберг изобщо не се е съзнавал за българин, дори се е записал, щото се е чудел какво да пише в графа националност за "тракиец". По-късно във Влашко е вербуван за българската кауза. Сега няма за всички да се обяснявам ...

Редактирано от dean dimov на 01.11.14 12:22.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано01.11.14 12:26



Центърът на църковната православна агентура е бил в Москва,а не в Петербург, а униатството на мнозина е било до време. Ватикана също не е спала и са гледали да се възползват от развиващата се нова идентичност със славянски оттенък.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано01.11.14 13:08



Трябва за всички да се обясняваш, няма начин...щото твърдиш, че всички били руски активисти...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано01.11.14 13:10



Ама сега Григорович църковен агент ли е на Московската патриаршия или на Руската империя, чиято столица все пак е Петербург, поне там е Азиатският департамент...пък ВатиканЪТ е от мъжки род и изобщо не е спал, а е пратил мисионери сред българите още през 16 в., ама сега не мога и аз всичко да ти обяснявам...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано01.11.14 13:36



Всичко това ми е известно, но е за отклонение от същината на темата.



Редактирано от dean dimov на 01.11.14 13:37.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано01.11.14 13:39



Русия наистина е била катализатор, но чак пък инициатор... гръцката нация също дължи съществуването си на Русия.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано01.11.14 13:45



Забрави за предшественикът на Паисий Хилендарски - Христофор Жефарович. В началото не е бил руски агент ама умира в Русия....



В завещанието си изрично отбелязва, че сродниците му са „булгарской нации... въ православной архіепископіи Салонской въ городѣ Догріанѣ братъ родной свящтеникъ и протчія сродники“.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: DannyDeVito]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано01.11.14 13:45



Това е дискусионен въпрос който няма да решим тук. Гръцка или ромейска нация в едни или други мащаби щеше да има и без "помощта" на Русия, не мисля обаче че щеше да има българска без Русия. То е все едно да спорим сръбската политика инициатор ли е била или катализатор за създаването на т.н. "македонска нация" в Повардарието.

Редактирано от dean dimov на 01.11.14 13:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.