Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор komita03-126319 (български)
Публикувано07.11.14 20:01



Практически доказваш, защо е написана статията за съвременната гъркомания.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: komita03-126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано07.11.14 20:02



Ти си гледай Патриотичния фронт.

Редактирано от dean dimov на 07.11.14 20:03.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор komita03-126319 (български)
Публикувано07.11.14 20:16



Ти да не си някое острие на ДПС?



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: komita03-126319]  
Автор komita03-126319 (български)
Публикувано07.11.14 20:28



Тъй като съвременния гъркоманин Джони (но не Вайсмюлер), упорито се опитва да ни докаже, какви сме маскари българите в поведението ни спрямо етническите малцинства в България за периода 1878-1990г., а колко неоправдани са милите гръцки и турски малцинства, по целите Балкани, то е хубаво да се направят някои уточнения. Ако България, бе приложила политиката на Гърция, Турция, Сърбия и Румъния, спрямо малцинствата си, то днес трябваше да имаме тежко толерирано екзотично турско малцинство в триъгълника Търговище-Шумен-Разград, с не по-голяма обща численост от 60 000 човека. Трябваше да нямаме етнически турчин, на 200км. в дълбочина от турската граница. Трябваше да сме очистили всички мюсюлмани от Родопите и сега там да имаме вместо Кърджалийски и Смолянски окръзи, щяхме да имаме 1 окръг, с без значение какъв окръжен град, с общо население от 50 000 души население, както по цялата полоса южно от българо-гръцката граница, между Рудозем и Гоце-Делчев, в общини с територията на целия Смолянски окръг, живеят 15-ина хиляди човека. Всички цигани-мюсюлмани, трябваше да сме ги изчистили в периода 1886-1912г. примерно. И ако изцяло следвахме съседската политика, то днес трябваше да имаме 70 турски села в Делиормана, 5 помашки в Ловешко, цигани в 400-500 населени места и 95% християнско население!!! Да, но тъй като българите никога не са се държали като турци, гърци, сърби или румънци, то днес имаме 550-600 000 етничеси турци, още 400-500 000 цигани-мюсюлмани и 150 000 българи-мюсюлмани! За справка, всички турци взети заедно в Гърция, Македония(разбирай Сърбия и Югославия 1913-1990) и Румъния, са абсолютно екзотични малцинства, които общо нямат и на половина от турците в България! Джони като е много умен, да спре да прави справки, колко са турците в България 1878г. и 2014г., а да сметне колко са били турците в другите балкански държави и колко са сега!!! Аман от съвременни еничари и гъркомани!



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано07.11.14 20:50



Впрочем пропускам и факта, че е налице процес на ислямизация и турцизация на част от местното българско население...въпреки че този въпрос беше силно компрометиран по време на "възродителния процес", когато беше направен опит цялото мюсюлманско население да бъде включено в този кюп, сега пък се отиде в другата крайност и тези процеси да се омаловажават и изцяло да се отричат. Дълбоко съм убеден, че в общността на т.нар. български турци са се влели и доста големи групи българи, било поединично, било на по-големи групи, а гагаузите в някаква част са турцизирани езиково християни- българи, вероятно и гърци от Черноморието. Езикът им няма нищо общо с куманския кипчакски език, а е истински огузки диалект, както и този на турците.

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано07.11.14 20:51



По отношение на диалектите, вероятно се опираш на Милетич като основа, но и това е съответна "снимка", дали точно така е било през 17 в., например?

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: komita03-126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.11.14 21:29



Не си точен-към момента като турци се определят 550-600 000 души,като роми 330-350 000 души.
От тях ромите са си цигани-християни,може и мюсюлмани.
От определящите се за турци явно голяма част са всъщност помаци и цигани.
Както и доста цигани-християни се преброяват за българи.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано07.11.14 21:58



Впрочем пропускам и факта, че е налице процес на ислямизация и турцизация на част от местното българско население...въпреки че този въпрос беше силно компрометиран по време на "възродителния процес", когато беше направен опит цялото мюсюлманско население да бъде включено в този кюп, сега пък се отиде в другата крайност и тези процеси да се омаловажават и изцяло да се отричат. Дълбоко съм убеден, че в общността на т.нар. български турци са се влели и доста големи групи българи, било поединично, било на по-големи групи, а гагаузите в някаква част са турцизирани езиково християни- българи, вероятно и гърци от Черноморието. Езикът им няма нищо общо с куманския кипчакски език, а е истински огузки диалект, както и този на турците.


Тук съм напълно съгласен, но това няма никакво значение по темата.



Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: komita03-126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано07.11.14 22:00



България никога не е имала капацитет да направи това.





Тема Re: Джонка, забрави ме ти мененови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано07.11.14 22:00



Това обяснява обезбългаряването на региона, посредством асимилация-религиозна, етническа и езикова...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.