Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Ползата и вредата за България от двойните гражданинови [re: persone]  
Автор Cлънчacaл (+++)
Публикувано07.07.09 03:27



Питай Калфин защо не гласувах. Питай го защо в град с 5-10 хиляди българи избирателна секция нямаше - най-близката беше на 400 мили (към 650 км). А теб те питам (или който е писал това): Защо избра Калфин? За да ми ограничи гражданските права? Индиректно, ти ми забрани да гласувам! И сега ми държиш сметка защо не съм го правил. Абсолютно безочие. (пак да повторя: обръщам се към който е писал таз простащина )



Редактирано от Cлънчacaл на 07.07.09 03:30.



Тема Тигре, пак си в десяткатанови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано07.07.09 04:28



Тук в щатите "сме много ама сме пръснати" както се казваше за художниците във Варвара навремето. Да се има вземане даване с нашето мързеливо, вечно затворено и високомерно посолство е нещо, което всички българи, които познавам, в една или друга степен се стараят да избягват. Имам чувството, че като идеш в посолството нарочно те разиграват, за да ти мине мерака да ги безпокоиш пак, та да си драпат чаталите необезпокоявани. Аз лично не познавам българин тук, които да гласува за светлото минало (социалисти или други леваци).

Но не за това ми е думата. Ако в чужбина се въведе електронно гласуване с няколко центъра, наблюдавани от независима агенция, десният вот ще е масов. Технологиите са налице. С картинките а и с мачинг способ на ЕГН-то. В смисъл, има въцедена датабаза с ЕГН-та на регистрираните гласоподаватели и като си вкараш ЕГН номера системата регистрира вота и прави това ЕГН невалидно за дублетно гласуване. Това за да се избегне несъвършенството на ІР регистрацията с възможността едно лице да гласува от различни компютри. А и това е бъдещето - рано или късно. Във всяко семейство на запад има поне един компютър и кой д апокаже на бабата как става номера. За Анадола съм съгласен, че няма да е токова лесно.

ДухотнаВовата


Тема И още в подкрепа на това, което написах...нови [re: headhunter]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано07.07.09 07:46



Статия във вестник "Стандарт":



General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Внимавайте с желанията за електронно гласуваненови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор дмa (член)
Публикувано07.07.09 09:51



Не прибързвайте да искате вот по интернет, защото той е несигурен. Най-добре е по пощата, с хартиени бюлетини. Съществува и във САЩ и в Белгия, а сигурно и на други места. Хем не може да се подправи избора, хем всички могат да гласуват.





Тема Re: Също смятамнови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор Medius ()
Публикувано07.07.09 11:16



че дистанционно гласуване е най-вярното решение. Но съм против електронния вот поради проблеми със сигурността. Всъщност това най-вече ме притеснява при този вид гласуване. Всичко, което е направено от хора може да се "хакне" от други хора, тъй че системата трябва да е наистина "булетпрууф".

Фактът обаче че съществува в много държави означава че може да функционира.

Със сигурност обаче трябва да се стегнат дипломатическите представителства навсякъде и да се търси сметка на тези, които са проспали откриването на други възможни избирателни секции. Ако гафът на Бойко в Чикаго е станал наистина (с лошият човешки матриял) значи той е разчитал на вота в чужбина. И как не като той наистина е по традиция десен. Надявам се да затегнат малко положението, защото това, което беше писал някой по-горе за консулство или посолство в САЩ се отнася за много от тях.



Тема Re: Ползата и вредата за България от двойните гражнови [re: persone]  
Автор falkenbach (1x2)
Публикувано07.07.09 14:02



незнаех, че е от друг форум. но това ми е мнението.

ако искаме да спрем изборния туризъм не е това начина.



Тема Re: Също смятамнови [re: Medius]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано07.07.09 21:47



булетпрууф не е достатъчно, трябва да е бългериънпрууф!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.