Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Сигил магия - гнозиснови [re: Пpokълнaтия]  
Автор tricky witch (неотразима)
Публикувано02.08.09 13:51



Според теорията на CHAOS магията, гнозиса е състояние на ума, при което магическото намерение може да бъде запратено в Абсолюта, към квантовия поток на вселената.
Изработката на сигила е само формиране на намерението и за него не е необходим гнозис. Според скромното ми мнение...



Тема Re: Сигил магия - гнозиснови [re: tricky witch]  
Автор Пpokълнaтия (PHOENIX)
Публикувано02.08.09 15:52



Така де, ама след като конструираш сигила трябва да забравиш за какво е преди да го изстреляш. А след като си го забравил, желанието няма как да отиде в Абсолюта, нали?
Следователно трябва да го закодираш там още при конструирането, а за целта е необходим гнозис...
Само не ми казвай, че сигила сам помни желанието или то се прехвърля директно от пдсъзнанието в Абсолюта... (сам не се разбрах какво казах/написах

).



Тема Re: Сигил магия - гнозиснови [re: Пpokълнaтия]  
Автор tricky witch (неотразима)
Публикувано02.08.09 17:19



Изпитваш ли ме сладък?


Или ми поставяш някакви клопки?

Забравянето е след като изстреляш сигила. Ако забравиш преди няма да има какво да изстреляш.
Изстрелването е начина да изпратиш волята си (сигила) на Абсолюта. А състоянието на гнозис е необходимо за да може той (Абсолюта) да те чуе Без гнозис желанието си остава вътре в теб.

Конструирането на сигила, изстрелването му в състояние на гнозис и забравянето са един процес и всяка от частите е важна за успеха на магията.

Тук сигил магията е е описана доста сбито и ясно :




Тема Re: Сигил магия - гнозиснови [re: tricky witch]  
Автор Пpokълнaтия (PHOENIX)
Публикувано02.08.09 18:01



нито едното, мажце. :*

Някъде четох идвя, ако не можеш да забравиш за какво е сигила, да си направиш няколко, после да ги събереш на едно място и разбъркаш. Като ти дойде (гнозиса де), си изтегляш произволен и го изстрелваш без да знаеш какво желание носи...и за тва те питам. Нито те изпитвам, нито се заяждам или квот и да е там.



Тема Re: Сигил магия - гнозиснови [re: Пpokълнaтия]  
Автор tricky witch (неотразима)
Публикувано02.08.09 18:48



Не съм чела такова нещо и не мога да го коментирам, но ми се струва, че това противоречи на самата идея на сигила.

Някой разказваше, че изстрелва сигилите си като ги изпраща на случаен и-мейл и после ги забравя. Това съм го пробвала (толкова е лесно, че няма как да не го пробваш

) - не работи. Тук няма състояние на гнозис и явно затова.
Други казват, че най-важно е да се фокусира намерението, а гнозиса е само залъгалка. Ама никой не може да обясни КАК се фокусира намерението...



Тема Re: Сигил магия - гнозиснови [re: tricky witch]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано02.08.09 21:49



аз като велик магесник мое ли да осеменя сестринската ви организация, ммм?



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 02.08.09 21:58.



Тема Re: Сигил магия - гнозиснови [re: Пpokълнaтия]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано02.08.09 21:55



един от начините за конструиране и изтрелване на сигила е три кръга един в друг. най-вътрешния е магесника, следват вътрешна и външна "вселена'. Трябва да засегнеш външната т.е. подсъзнанието на този, който атакуваш.

п.п. основен начин за конструиране при използване на рунически знаци.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: Сигил магия - гнозис [re: мapдyk]  
Автор BълkМодератор (ОЧЗ, практик)
Публикувано03.08.09 00:17



какви са тия руническите знаци и северно-европейските традиции ... говори се за висшата магия и всичко да става само с мозъчния напън (насиране)



---------


Тема Re: Сигил магия - гнозиснови [re: мapдyk]  
Автор tricky witch (неотразима)
Публикувано03.08.09 09:28



Знаеш ли ... тоя стремеж винаги да вървите с оная си работа напред, при положение, че поне 90% от вас са абсолютни смешници в леглото, ми се струва меко казано неоснователен...



Тема Re: Сигил магия - гнозиснови [re: tricky witch]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано03.08.09 10:41



лесбо арогантност

ясна си, каке.

Veni, vidi, vici


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.