Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 18.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема струг с цпунови  
АвторЦиkлoп (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 22:13



Някой може ли да ми каже къде и как мога да намеря ръководство за работа със струг с цпу. Струга е български, модел СП 586 пройзведен в Сливен, а ръководството което имаме за него е за подобен модел но не същия. Освен това е преснимано копие, на места не се чете и е на хвърчащи листа и всичко е разбъркано. Някой който вече може да работи на такава машина няма да има проблеми и ръководството няма да му трябва, но когато имаш човек който тепърва се учи...



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 23:06



Какво е управлението на струга?



Тема Re: струг с цпунови [re: cc]  
АвторЦиkлoп (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 19:15



точния модел на струга е СП 586.02. А какво точно имаш предвид какво е управлението на струга? Струг с ЦПУ.



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 17:24



Виждал съм такива машини с различни управления. Твоят най вероятно е с ZIT 500 или с FANUC. В техническите университети продават ръководство за работа с тези управления, като има примерни програми точно за СП161 и СП 586. Дано ти свършат работа.
Друг вариянт е да извикаш някой който разбира от тези управления, такива в България има много.



Тема Re: струг с цпунови [re: cc]  
АвторЦиkлoп (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 20:03



благодаря



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Авторceпeйчo 586 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 23:04



Никога, за никоя машина , произведена в BG , не е имало конкретно ръководство за работа с нея.... Всичко е по метода на килийното образование!Не търси - няма! Опитай сам! пишеш - пробваш -- далеч от шпиндела - и ще схванеш за какво става дума! какавото не откриеш- пиши тук- може и да те отворя! но съвета ми е - ако ще работиш ти - вкл. правене на програми- по-добре открий нещата сам- обърнатата коорд. система, обратни посоки на G2-G3...



Тема Re: струг с цпунови [re: ceпeйчo 586]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 22:37



Машините може да са произведени в България, но управленията не са. Не искам да споря с теб, но аз имам такава книга. Примерните програми на различни детайли в нея са за СП 161 с FANUC 6 и за СП 161 със ZIT 500.
Освен ЕТА друго българско управление не зная. Но не знам за ръководсто за нея. Виждал съм програмистите на АМК да правят нещо с новото им управление, но не съм сигурен дали го разработват, или само го приспособяват към машините.



Тема Re: струг с цпунови [re: cc]  
Авторsep 586 (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 05:35



малко си далеч от темата . а и май си и доста малък, да си наясно за какво става дума. има опериране има програмиране . двете са много различни .



Тема Re: струг с цпунови [re: sep 586]  
Автор Penn Koff (гад)
Публикувано07.04.06 08:56



приятелю, айде стига приказва глупости, де. като не си наясно, по-добре мълчи и се учи от хората, дето поназнайват туй-онуй. гледам и на други места си се изказал неподготвен, да не кажа некоя по-лоша дума.

ръководства за програмиране на българските машини има и то добри. аз лично съм се учил от две такива още през '91-'92, лошото е, че не ги помня точно как се казваха, щото отдавна не се занимавам със стругове. поради тази причина не се обаждам тука, ама ми писна да те гледам, да пречиш, когато некой се опитва да помогне.

още нещо- принципа "проба-грешка" е за у дома, като си готвиш свинско със зеле. за nc-машините първо се чете, научава се нещо и после се пробва. а от такива разбирачи като тебе, дето се учат без да четат, има следи по много машини.

айде със здраве.

_________________________________



Тема Re: струг с цпу [re: Циkлoп]  
Автор sord (непознат )
Публикувано07.04.06 15:41



Ako mashinata ti e s upravlenie ZIT500 az imam rakovodstvo za eksploataciq




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.