Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 27.07.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема струг с цпу  
АвторЦиkлoп (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 22:13



Някой може ли да ми каже къде и как мога да намеря ръководство за работа със струг с цпу. Струга е български, модел СП 586 пройзведен в Сливен, а ръководството което имаме за него е за подобен модел но не същия. Освен това е преснимано копие, на места не се чете и е на хвърчащи листа и всичко е разбъркано. Някой който вече може да работи на такава машина няма да има проблеми и ръководството няма да му трябва, но когато имаш човек който тепърва се учи...



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 23:06



Какво е управлението на струга?



Тема Re: струг с цпунови [re: cc]  
АвторЦиkлoп (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 19:15



точния модел на струга е СП 586.02. А какво точно имаш предвид какво е управлението на струга? Струг с ЦПУ.



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 17:24



Виждал съм такива машини с различни управления. Твоят най вероятно е с ZIT 500 или с FANUC. В техническите университети продават ръководство за работа с тези управления, като има примерни програми точно за СП161 и СП 586. Дано ти свършат работа.
Друг вариянт е да извикаш някой който разбира от тези управления, такива в България има много.



Тема Re: струг с цпунови [re: cc]  
АвторЦиkлoп (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 20:03



благодаря



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Авторceпeйчo 586 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 23:04



Никога, за никоя машина , произведена в BG , не е имало конкретно ръководство за работа с нея.... Всичко е по метода на килийното образование!Не търси - няма! Опитай сам! пишеш - пробваш -- далеч от шпиндела - и ще схванеш за какво става дума! какавото не откриеш- пиши тук- може и да те отворя! но съвета ми е - ако ще работиш ти - вкл. правене на програми- по-добре открий нещата сам- обърнатата коорд. система, обратни посоки на G2-G3...



Тема Re: струг с цпунови [re: ceпeйчo 586]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 22:37



Машините може да са произведени в България, но управленията не са. Не искам да споря с теб, но аз имам такава книга. Примерните програми на различни детайли в нея са за СП 161 с FANUC 6 и за СП 161 със ZIT 500.
Освен ЕТА друго българско управление не зная. Но не знам за ръководсто за нея. Виждал съм програмистите на АМК да правят нещо с новото им управление, но не съм сигурен дали го разработват, или само го приспособяват към машините.



Тема Re: струг с цпунови [re: cc]  
Авторsep 586 (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 05:35



малко си далеч от темата . а и май си и доста малък, да си наясно за какво става дума. има опериране има програмиране . двете са много различни .



Тема Re: струг с цпунови [re: sep 586]  
Автор Penn Koff (гад)
Публикувано07.04.06 08:56



приятелю, айде стига приказва глупости, де. като не си наясно, по-добре мълчи и се учи от хората, дето поназнайват туй-онуй. гледам и на други места си се изказал неподготвен, да не кажа некоя по-лоша дума.

ръководства за програмиране на българските машини има и то добри. аз лично съм се учил от две такива още през '91-'92, лошото е, че не ги помня точно как се казваха, щото отдавна не се занимавам със стругове. поради тази причина не се обаждам тука, ама ми писна да те гледам, да пречиш, когато некой се опитва да помогне.

още нещо- принципа "проба-грешка" е за у дома, като си готвиш свинско със зеле. за nc-машините първо се чете, научава се нещо и после се пробва. а от такива разбирачи като тебе, дето се учат без да четат, има следи по много машини.

айде със здраве.

_________________________________



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Автор sord (непознат )
Публикувано07.04.06 15:41



Ako mashinata ti e s upravlenie ZIT500 az imam rakovodstvo za eksploataciq



Тема Re: струг с цпунови [re: sep 586]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 22:23



За мен форума е място където може да се намери отговор или помощ на даден проблем. Не мисля да изпадам в спорове кой по-добър, знаещ или можещ и да пълня дадена тема с излишни постове. За съжаление има малко теми за машините, а от това всички можем да научим интересни неща.
Наистина съм малък. Зависи кой какво разбира под малък.
Не съм програмист и не мога да правя програми на детайли, но мога да направя тестови програми за да се пробва годноста на дадена машина на шест различни управления. А мога да оперирам с около 15 различни управления. Това е част от работата ми. Имам и доста опит с различни машини.
Написах този пост за да искажа благодарност на Penn Koff за подкрепата . Благодаря!



Тема Re: струг с цпунови [re: Penn Koff]  
Авторsep586 (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 21:46



що скачаш?и къде си видял мои други постове като аз от преди десетина дни влязох в този клуб.не съм искал да обиждам никого с мненията си, но това е истината.... ръководствата с които идваха машините преди 15-20 години си бяха пълен майтап. Наесен си готви зеле и не ме занимавай с тъпотии. дай акъл на момчето как да се оправи само.аз съм правил така и не съм блъскал инструменти.като си толкова отворен дай реален съвет!нали за това си тук!?



Тема Re: струг с цпунови [re: cc]  
Авторceп586 (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 21:57



Хайде бе ! Всички пък сте много тънкообидни!Питай , казах го и по-горе - наясно съм с всичко на този тип антимашина! моргата сп586 с ЗИТ500 ми е ясна, от 20 години имам в цеха си 4 броя работещи (понякога) такива боклука (ако зависеше от мен,досега щяха да са заминали за скрап).А остроумията ги оставете за дуг форум...



Тема Re: струг с цпунови [re: Penn Koff]  
Авторceп586 (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 22:01



а... и збравих да питам - ти какво знаеш добре? това че си вкиснат не значи че знаеш всичко!



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Автор topuz ()
Публикувано08.04.06 22:23



Явно темата се е изродила. Питай каквото не ти е ясно , с готовност ще ти отговоря! Даже ако искаш на поща, да не се намесват други хора.питай,дай мейл и чакай отговор!



Тема Re: струг с цпунови [re: ceп586]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 00:04



В момента търся за един познат две СП 161. Но може да не намеря или той да не се съгласи с предложената цена. Ако сте решили да продавате вашите и той се съгласи на такава машина може да стане сделка. А управлението лесно се сменя.



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Авторeнтycиacт (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 08:12



Ако машината ти е работеща нямаш проблеми,програмисти и оператори на такива машини под път и над път.Свържи се с някой които работи на такава машина за да те светне малко.Ръководства за Фанук и ЗИТ500 колкото щеш,там пише всичко,само да ти се чете.Най лесно че намериш нещо по въпроса в някоя фабрика,където имат машини с подобни управления.
Ако машината ти не е електрически изправна,ще ти трябва доста повече помощ от ръководства за програмиране!
Межди другото,вече се избягва писането на сложни програми,а се използва компютър на който се моделира детайла с CAD-ска програма и след това се конвертира с програма(тъй нар.поспроцесори ) в съответна за системата програма.



Тема Re: под път и над път-нови [re: eнтycиacт]  
Авторtopuz (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 06:56



-търся! ама май няма(програмисти,че и оператори, а и настройчици). просто няма къде да се научат!



Тема Re: под път и над път-нови [re: topuz]  
Авторeнтycиacт (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 10:25



Абе ти от къде си?Неможе да нямате някой фабрика наблизо със подобни машини!



Тема Re: под път и над път-нови [re: topuz]  
Авторeнтycиacт (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 10:31



НЕзнам от къде си,ама неможе да нямате наблизо някой фабрика с подобни машини.Все пак погледни с какво точно управление е струга ,защото иначе само чешим езици!



Тема Re: под път и над път-нови [re: eнтycиacт]  
Автор Topuz (пич)
Публикувано13.04.06 21:03



?



Тема Re: под път и над път-нови [re: eнтycиacт]  
Автор Topuz (пич)
Публикувано13.04.06 21:06



? не хващам съвета ти! Фабрики има , ама какво? пък системите са само ЗИТ и фанук3 и 6.



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
АвторCNC Maшини (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 00:22



Обади се на телефон 978 14 31, 978 66 56, Каква е системата за управление



Тема Re: под път и над път-нови [re: topuz]  
Авторmako (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 15:10



има всичко, и оператори, и програмисти, и настройчици, и конструктори.само че не оценявате труда им.според теб колко трябва даму е заплатата на един такъв от изброените професии погоре всичките взети заедно.



Тема Re: под път и над път-нови [re: mako]  
Авторsusu (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 13:57



Zaplata 750 лв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.