Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 27.07.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: струг с цпунови [re: sep 586]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 22:23



За мен форума е място където може да се намери отговор или помощ на даден проблем. Не мисля да изпадам в спорове кой по-добър, знаещ или можещ и да пълня дадена тема с излишни постове. За съжаление има малко теми за машините, а от това всички можем да научим интересни неща.
Наистина съм малък. Зависи кой какво разбира под малък.
Не съм програмист и не мога да правя програми на детайли, но мога да направя тестови програми за да се пробва годноста на дадена машина на шест различни управления. А мога да оперирам с около 15 различни управления. Това е част от работата ми. Имам и доста опит с различни машини.
Написах този пост за да искажа благодарност на Penn Koff за подкрепата . Благодаря!



Тема Re: струг с цпунови [re: Penn Koff]  
Авторsep586 (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 21:46



що скачаш?и къде си видял мои други постове като аз от преди десетина дни влязох в този клуб.не съм искал да обиждам никого с мненията си, но това е истината.... ръководствата с които идваха машините преди 15-20 години си бяха пълен майтап. Наесен си готви зеле и не ме занимавай с тъпотии. дай акъл на момчето как да се оправи само.аз съм правил така и не съм блъскал инструменти.като си толкова отворен дай реален съвет!нали за това си тук!?



Тема Re: струг с цпунови [re: cc]  
Авторceп586 (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 21:57



Хайде бе ! Всички пък сте много тънкообидни!Питай , казах го и по-горе - наясно съм с всичко на този тип антимашина! моргата сп586 с ЗИТ500 ми е ясна, от 20 години имам в цеха си 4 броя работещи (понякога) такива боклука (ако зависеше от мен,досега щяха да са заминали за скрап).А остроумията ги оставете за дуг форум...



Тема Re: струг с цпунови [re: Penn Koff]  
Авторceп586 (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 22:01



а... и збравих да питам - ти какво знаеш добре? това че си вкиснат не значи че знаеш всичко!



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Автор topuz ()
Публикувано08.04.06 22:23



Явно темата се е изродила. Питай каквото не ти е ясно , с готовност ще ти отговоря! Даже ако искаш на поща, да не се намесват други хора.питай,дай мейл и чакай отговор!



Тема Re: струг с цпунови [re: ceп586]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 00:04



В момента търся за един познат две СП 161. Но може да не намеря или той да не се съгласи с предложената цена. Ако сте решили да продавате вашите и той се съгласи на такава машина може да стане сделка. А управлението лесно се сменя.



Тема Re: струг с цпунови [re: Циkлoп]  
Авторeнтycиacт (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 08:12



Ако машината ти е работеща нямаш проблеми,програмисти и оператори на такива машини под път и над път.Свържи се с някой които работи на такава машина за да те светне малко.Ръководства за Фанук и ЗИТ500 колкото щеш,там пише всичко,само да ти се чете.Най лесно че намериш нещо по въпроса в някоя фабрика,където имат машини с подобни управления.
Ако машината ти не е електрически изправна,ще ти трябва доста повече помощ от ръководства за програмиране!
Межди другото,вече се избягва писането на сложни програми,а се използва компютър на който се моделира детайла с CAD-ска програма и след това се конвертира с програма(тъй нар.поспроцесори ) в съответна за системата програма.



Тема Re: под път и над път-нови [re: eнтycиacт]  
Авторtopuz (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 06:56



-търся! ама май няма(програмисти,че и оператори, а и настройчици). просто няма къде да се научат!



Тема Re: под път и над път-нови [re: topuz]  
Авторeнтycиacт (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 10:25



Абе ти от къде си?Неможе да нямате някой фабрика наблизо със подобни машини!



Тема Re: под път и над път-нови [re: topuz]  
Авторeнтycиacт (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 10:31



НЕзнам от къде си,ама неможе да нямате наблизо някой фабрика с подобни машини.Все пак погледни с какво точно управление е струга ,защото иначе само чешим езици!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.