Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 18.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Случаят с мъртвата приятелка  
Автор Банши ()
Публикувано31.07.00 03:30



Един мъж и неговата приятелка се настаняват в хотел... През нощта мъжът се събужда жаден и, без да пали лампата, отива до бара да си потърси нещо за пиене. Докато си търси питие, звънва строшено стъкло. Мъжът изругава, докопва една сода, изпива я и се връща в леглото. На сутринта, когато се събужда, с ужас открива, че приятелката му е мъртва... Какво се е случило? Приемам въпроси, на които да се отговаря с "да" и "не". А, още нещо - тъй като тази задача е ТВЪРДЕ популярна, много е вероятно мнозина от вас да са я чували. Ако сте сред тях, ще ви помоля да не участвате - така де, и без това няма да ви е интересно, пък нека и другите да си поблъскат главите. За тези, които я знаят във варианта със "Сър Джон и Мери" - аз предпочетох този, не се сърдете.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор A.R. ()
Публикувано31.07.00 08:08



Прав си, задачата е ТВЪРДЕ популярна. Няма да се намесвам в разследването, но ще дам един жокер на останалите - строшеното не е съд, от който се пие.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Gasp ()
Публикувано31.07.00 17:29



Lampata li se e schupila?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Gasp]  
Автор Банши ()
Публикувано31.07.00 19:16



Не е лампата.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Fortuna ()
Публикувано31.07.00 19:24



Prozoreca li?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Fortuna]  
Автор Банши ()
Публикувано03.08.00 16:38



Не е и прозорецът.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор pile ()
Публикувано03.08.00 18:21



butilka, masa stuklena?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: pile]  
Автор Банши ()
Публикувано04.08.00 09:55



Не е бутилка, нито маса. Жокер:помислете за нещо различно от нещата, които обикновено могат да се открият в стандартното хотелско обзавеждане.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор zh ()
Публикувано05.08.00 18:51



счупеният стъклен предмет директно или косвено причинява смъртта? например да се е счупил съда за лед, а в него да е имало нож за лед.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: zh]  
Автор Fortuna ()
Публикувано06.08.00 17:47



Schupeniq predmet ot hotelskoto obzavejdane li e ili zvuka se e chul ot drugo mqsto , nqkade otvan ili ot druga staq

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Fortuna]  
Автор Банши ()
Публикувано07.08.00 03:27



Счупеният предмет не е от хотелското обзавеждане - май непряко дадох още един жокер - но е бил в стаята.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: zh]  
Автор Банши ()
Публикувано07.08.00 03:31



|Да, може да се каже, че счупеният предмет непряко причинява смъртта. Все пак не е съд за лед. :(

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Gasp ()
Публикувано07.08.00 18:30



Da ne e imalo ostataci ot room-service v staiata...imam predvid sad za iadene, koito se e schupil?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Gasp]  
Автор Банши ()
Публикувано08.08.00 19:42



Не е и съд за ядене, нито нещо, останало от рум сървиса.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Giaur ()
Публикувано08.08.00 19:51



Sluchaiat predumishleno ubiistvo li e, samoubiistvo ili neshtasten sluchai?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Gasp ()
Публикувано08.08.00 20:02



Niakakvo proizvedenie na iskustvoto?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор zh ()
Публикувано08.08.00 20:06



добре де, тоя стъклен съд.. като не е за пиене, ядене, вази.... щукна ми нещо- да е с лекарство, от което жизнено се нуждае приятелката му, пък той взел, че го счупил. топло или студено?? :))

Тема Za zh ;-)нови [re: zh]  
Автор Gasp ()
Публикувано08.08.00 20:27



Hei, hei Mnogo se radvam pak da te vidia...Svarshi li otpuskata :(... SLushai moite predchustvia sa, che strashno tap predmet shte izleze nakraia, ama karai da e...logichno ;-) Priatne vecher ti jelaia Gasp

Тема Za Gaspнови [re: Gasp]  
Автор zh ()
Публикувано08.08.00 20:55



здравей и на теб!:)) мда.. свърши страхотната ми отпусчица... и като ме подпукаха, буквално забравих, че имаше такава:))) не знам за задачата.. нейното не изглежда да е решение, ами "измисляне":))) но, да си призная, заби ми се в мозъка... интересно е. благодаря за пожеланията! приятна да е и за теб!:))))

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Gasp]  
Автор Банши ()
Публикувано08.08.00 21:20



Ne e proizvedenie na izkustvoto - t. e. kato prednazna4enie - inache i edna 4asha, napravena ot syotveten maistor, bi mogla da e takova proizvedenie, kakto i tozi predmet.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Giaur]  
Автор Банши ()
Публикувано08.08.00 21:21



Da go nare4em - nepredumishleno ubiistvo.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: zh]  
Автор Банши ()
Публикувано08.08.00 21:24



Toplo, toplo... samo 4e ne e lekarstvo, no mai si na prav pyt, nujdaela se e ot tova v syda, i oshte kak! uspeh!!!

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Gasp ()
Публикувано09.08.00 12:46



Da ne si e darjala zabkite tam be? ;-)))

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Gasp ()
Публикувано09.08.00 12:50



Sluhov aparat? Ochila? Oh, neshto sam tap dneska...dano sled obiad da se poopravia ;-) ciao do po-kasno

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Gasp]  
Автор Fortuna ()
Публикувано09.08.00 23:58



Vuv voda li e bilo tova ne6to v sada, ili prosto si e bilo slojeno tam?Jenata koga e umrqla- prez no6ta ili sutrinta, i ka de se e namirala - v legloto ili nqkade prosnata na poda?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Fortuna]  
Автор Банши ()
Публикувано10.08.00 15:00



Тъъъййй.... Нещото в съда - как да ви кажа - да, добре, било е във вода. Колкото до другите подробности, умряла е през нощта, и не е била в леглото. Да, най-вероятно на пода.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Gasp ()
Публикувано10.08.00 15:16



Jenata bili li e izobshto v legloto, kogato majat e izliazal?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Gasp]  
Автор Giaur ()
Публикувано10.08.00 15:55



Mujut e schupil suda i taka bez da iska e prichinil smurtta, ako pravilno razbiram?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор zh ()
Публикувано10.08.00 19:50



то.. туй нещо живо ли е било?? някой воден звяр;))))))))))) леле, само щуротии ми идват на ума и нищо реално:))))

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: zh]  
Автор TERORISTKATA ()
Публикувано10.08.00 22:03



ooooo tyi e tolkova prosto eee yspeh az shte napisha neshto dtygo v sledvashtata tema, nadiavam se, che ne e pisano do sega

Тема само за терористката!нови [re: TERORISTKATA]  
Автор zh ()
Публикувано10.08.00 23:35



не това, а онова е лесно! хлъц!:))))))))) уверявям те, не съм го чувала, но все пак реших да не отговарям там.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Giaur]  
Автор Банши ()
Публикувано11.08.00 19:29



Точно.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: zh]  
Автор Банши ()
Публикувано11.08.00 19:31



Ето че стана забавно... Да бе, хора, живо е било. Воден звяр, да :))))))

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Gasp ()
Публикувано11.08.00 19:48



Akvarium s ribki?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Gasp ()
Публикувано11.08.00 19:52



Slushai mnogo e tapo, ama tia da ne e reshila i tia da stane da vidi kakvo se e schupilo i praz - podhlazva se i...tolkoz.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Gasp]  
Автор zh ()
Публикувано11.08.00 21:23



ее, ама пък приятелчето й трябва все пак да е чуло нещо! не, не ми изглежда да е това..

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор zh ()
Публикувано11.08.00 21:28



ама, Банши, че за какво ще й е толкоз много необходим тоз звяр?! е те това ми е чудно! до този момент казаното ме навежда на следния вариант: била е някаква водна змия, много отровна. коралова или друга подобна. те май издържат и на сухо доста време. и нещастницата се е натъкнала на нея. уф, не ми харесва много това...

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Gasp]  
Автор TERORISTKATA ()
Публикувано11.08.00 21:38



eee bravo na Gaspi da akvariym e, no pomisli za ribkite sorry, che te izprevarih ,Banshi, no gledam che ne si otgovoril do sega i vse pak triabva malko da poytochnish taia rabota s akvariyma, Gaspi Banshi, nali ne se sardish

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Веселина ()
Публикувано13.08.00 11:48



хм, д не би рибоците да с били много хищни и са я хапнали? Пиранхи например. Или пък някакви паяци, има доста отровнички. Хм, за сега това се сещам

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Веселина]  
Автор Банши ()
Публикувано13.08.00 20:17



Dobre... sorry che tolkova se zabavih. Teroristke, ne se syrdq, daje blagodarq. I taka: Da, s4upil se e akvariuma. Ne, nqmalo e nikakvi otrovni ili hishtni gadini. I neshtastnicata ne se e podhlyznala, a... oh, pro4etete pak uslovieto i porazmislete vyrhu dumata "priqtelka". Po-qsen joker ne moga da vi dam.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Веселина ()
Публикувано13.08.00 21:23



приятелката да не е костенурка, живееща в аквариум. Счупва се и костенуркта умира. И мъжът я намира сутринта. Хм това как звучи топло или студено?

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: Банши]  
Автор Веселина ()
Публикувано13.08.00 21:38



само ако можеш по-бързичко да отговориш, че ме гризе любопитството.

Тема Случаят с мъртвата приятелканови [re: TERORISTKATA]  
Автор Gasp ()
Публикувано14.08.00 14:49



Mersi Teri ;-), Ne se pritesniavai, toi Banshito chat-pat e zaet, taka che moje da pomagash. Abe kato gledam mai tova, koeto obarkah e mnojestvenoto chislo. Prosto e bila edna ribka - negovata priatelka ;-) E ako e taka, naistina e tapichko, ama logichno ;-)))) Egasi...

Тема Za zh-to :)нови [re: zh]  
Автор Gasp ()
Публикувано14.08.00 14:52



Abe, tochno taka, to i na men mi zvucheshe nevazmojno, ama znae li chovek. Taka de, pone akvariuma go otkrih. Procheti kakvo sam napisal po-gore...Lele, ako e verno, mnogo sme tapi. Ama vsichki si mislim, che priatelkata trebe da e homosapiens, pak to iavno ne e ;-)

Тема Banshi...нови [re: Банши]  
Автор Gasp ()
Публикувано14.08.00 14:55



Procheti kvo napisah na Teroristkata i dai otgovor. Na kosam sam ot otgovora...ili veche sam go dokopal? Edno shte ti kaja samo, tva , koeto me nakefie, che vsastnost priatelkata ne e niakoia macka, ami jivotno. Malko kofti za momichetata(nashte v kluba sa izkliuchenie, razbira se), ama ulovkata si ia biva...

Тема Поздравления!!!!нови [re: Веселина]  
Автор Банши ()
Публикувано14.08.00 23:15



Край на главоблъскането! Рибка е. Браво на Gasp, но и заслужени аплодисменти за всички, които се включиха в обсъждането. Веселина, нищо не пречи да е била и костенурка, така че спокойно можеш да смяташ и своя отговор за верен. :)))

Тема Za Gasp:)нови [re: Gasp]  
Автор zh ()
Публикувано15.08.00 20:21



браво, Gasp! поздравления и от мен!:))))) наистина се забихме с "приятелката".. ако ти кажа, че даже имах идея да му е любовница, която е решила да свети маслото на жена му... :)))))))) направо си падам от смях сега, когато е известен отговора!!! ама съм разочарована, щото тия дни нета ми изигра номер и не успях да проследя развръзката... е, до следващата занимавка! :)) спорна и приятна седмица!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.