Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема най-лесната задача с въже  
Авторpe (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 10:21



ако имате затегнато въже на единия крак, сте завързан. ако имате затегнато въже и на другия крак, сте отвързан. по тази логика, какъв сте, ако имате затегнато въже около врата. :))



Тема Ако не си анаероб...нови [re: pe]  
Автор wowbagger (T.I.P.)
Публикувано13.09.05 13:51



...си мъртъв



Тема Re: Ако не си анаероб...нови [re: wowbagger]  
Авторpe (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 15:30



виж какво, казано е "по тази логика". имаш съзнание, което мисли, и мислим контекст на задача. айде сега.



Тема отговорнови [re: pe]  
Авторeднo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 19:07



тогава си ре-хвърчилото

хайде нацупвай се и си оди че съвсем ни отегчи с глупостите си



Тема Re: отговорнови [re: eднo мoмичe]  
Авторpe (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 22:09



не ми влизай в темите. тази задача има смисъл, интересна е, и по всичко личи, че ти не можеш да я решиш.



Тема Re: най-лесната задача с въженови [re: pe]  
Авторgrg (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 03:25



vajeto e 1 - edinia krai na edinia krak, drugia krai na drugia krak.
a kakav she e ako i glavata - e tdudno da se kaje.
ako e po sredata, tova zavisi ot daljinata na vajeto



Тема Re: най-лесната задача с въженови [re: grg]  
Авторpe (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 08:13



разбира се, интересен подход. примерно, макар това да не е условието, въжето да не стигне за да се завържат и двата крака, и следователно, да речем, да не стигне за да се завърже и вратът.

но. защо бързаш да пренесеш условието в твой си, познат, контекст. изобщо, казано ли е, че въжето е едно.

това е част от трудността на задачата, но както често се случва в природата (но не толкова често в задачите от тестовете), ако нещо изглежда невъзможно, какво може да не е наред.



Тема Re: най-лесната задача с въженови [re: pe]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 15:25



ре,забележи,че след всяко мнение,има твое,което едва ли не се кара на предишното........



Тема Re: най-лесната задача с въженови [re: 43]  
Авторpe (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 02:09



да де ясно. ти да видиш какво става като тръгна да обяснявам задачи на живо. но не е защото си мисля, че много ги разбирам "тия работи", а латп следствие от това, че така си организирам по-добре мисълта, директно, някак си, по точките, които искам да отбележа. иначе се разсейвам, като тръгна да мисля как нещо ще прозвучи и пр. то и това мнение се получи нещо такова, ма карай сега, какво да направя.



Тема Re: най-лесната задача с въженови [re: pe]  
Авторeднo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 18:09



имаш нужда от свежо хоби



Тема ima li logika tovaнови [re: eднo мoмичe]  
АвторHai_fisch (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 16:29



На единия крак си вързан, на двата - не. По тая логика на едната ръка си вързан, на двете - не. Обаче като имаш само един врат условието е малко сложно да се ползва. Тоест не е много логично да кажеш, че си вързан, понеже няма къде другаде да те вържат за да кажеш, че си отвързан. Но понеже не може да не си нито вързан, нито отвързан, сигурно си вързан:) съвсем ще се объркам. Поне в правилна посока ли мисля?



Тема Re: ima li logika tovaнови [re: Hai_fisch]  
Авторpe (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 17:19



:))) дай още малко (аз съм с теб)



Тема Re: ima li logika tovaнови [re: pe]  
Авторpe (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 06:09



за да не се загуби "логиката" по този проблем, сега ще дам решение, така както го виждам.

можем разбира се да твърдим, че ситуацията с въжето около врата не е дефинирана. но това не е интересно и освен това сме задължени да потърсим "натурално" решение за контекста на задачата.

според мен то съществува: да си представим двата крака като полагащи се един върху друг, какво се случва с въжето. ако имаме въже само на единия крак, от въжето остава половин въже, или, въже с половин плътност: това е ситуацията "завързан".

когато имаме въже и около двата крака - получаваме цяло въже около обединения крак: ситуацията е "отвързан".

така с въже около врата отговорът е "отвързан".

защо това решение е правилно и "натурално": защото единственото, с което можем да боравим в проблема е симетрията.



Тема Re: ima li logika tovaнови [re: pe]  
Авторqwe222 (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 20:03



Копеле ти си за психиатрията !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.