Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Franz Kafkaнови  
Автор madchemist (непознат )
Публикувано26.11.03 22:53



Iskam da widia hora, koito si padat po istinskata literatura.
Iskam da widia mnenia za "Procesat".Razbira se moje da pi6ete i za drugi genii.
Haide hora sabudete se. Stiga zanaiat4iiska literatura kato King, Grisham etc.
Da ne goworim za Daniel Stil.
4akam vi!!!!!!!!!!!



Тема Re: Franz Kafkaнови [re: madchemist]  
Авторlus (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 23:08



Така и не дораснах да я харесам истинската литература - и Процесът и Америка и Преображението, се оказаха твърде сложни и отегчителни за мен... Падам си по по-неистинската, неща от рода на Принцът на приливите на Конрой, Големите надежди на Дикенс, Татко на Уортън, На изток от рая на Стайнбек Параграф 22 на Хелър и подобни неистински на негении.
Моля те, ако не те затруднявам, да ми кажеш какво точно ти допадна в Процесът, какви са изводите ти от нея, чувствата, които предизвика у теб - всичко:) Бих била щастлива да узная, повярвай ми. Почувствах се истински нещастна от това, че така не успях да оценя по достойнство писател, всепризнат и толкова известен... много глупава се почувствах... Чудя се дали има и други като мен, недостойни.



Тема Re: Franz Kafkaнови [re: madchemist]  
Авторcивия вятъp (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 23:25



ъъъъ кафка... кафка... говори ми нещо, но не съм стигнал до него още май :) не са ли му много дебели и описателни книгите? или бъркам?


я кажи сега ти как разбираш коя литература е истинска и коя фалшива? :) имаш ли го онзи уред със специалната светлина дето като бутнеш истинската литература вътре в него й се виждат водните знаци?



Тема Re: Franz Kafkaнови [re: lus]  
Автор madchemist (непознат )
Публикувано26.11.03 23:38



Виж LUS. Не знам как си ме разбрала и защо смяташ, че Дикенс и Стайнбек не са гении. Както и да е.
Относно "Процесът". Според мен това е тип книга която всеки трябва да тълкува сам. Всяко налагане на странично мнение унищожава цялата идея.
Нямам никакво намерение да влизам в ролята на критик сухар но все пак:
Действително книгата изглежда абсурдна но на пръв поглед.Вероятно тя е твърде лична . Целият живот на Кафка твърде много прилича на нея.
Има едно писмо на автора до баща му, което би ти дало някои отговори (ако имаш интерес). Какво друго ? За мен това е Всевишния процес. Този през който
всеки минава рано или късно.
Творчеството на Кафка или Сартър не бива да се чете както Дикенс или Хелър.
При тях е вкарана много философия . Дори прекалено на места.
Това се сещам в момента като разни откъслечни мисли.
Ще се радвам пак да пишеш.



Тема Re: Franz Kafkaнови [re: cивия вятъp]  
Автор madchemist (непознат )
Публикувано26.11.03 23:46



ЪЪЪЪЪ Не Доста се Бъркаш . Коя е истинската литература решава времето. Това че нобелист е дребна канцеларска подробост. Освен това истинската литература те кара да МИСЛИШ , а не ти сдъвква идеята и я превръща в полуфабрикат (например добро срещу зло като абсолютни понятия). Да оставим Кафка . Прочети "Перстъпление и наказание" на Достоевски и тогава пак може да поговорим.



Тема Re: Franz Kafkaнови [re: madchemist]  
Авторcивия вятъp (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 02:13



абе аз съм го чел, ама бях много малък и нещо не успях да схвана пича какво толкова го мислеше, какви бяха тия терзания и колебания, що така сложно планираше всичко и криеше това брадве по някакви идиотски начини...

всъщност много неща не стоплих :)

някой нашенец от село щеше да обърне 200-300 грама и да заколи бащи, братя де що свари. какво да се прави, не всички са толкова умни като разколников. в простата но мъдра чутура на някои бг селянин и гений като достоевски не може да влезе.... какво ли се върти там, това мечтая да разбера някой ден :))


виж "идиот" повече ми допадна :) сега ще го препрочитам, че съм назрял.



и какво е решило времето? ти си голяма работа, приятелю, явно си пиеш кафето с Кронос, та си навътре... ето затова ми харесва този клуб, все големи хора пишат тук



Тема Re: Franz Kafkaнови [re: madchemist]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 15:03



Кефиш ме, луди ми химико

Хайл Кафка!
Хайл Борхес!
Хайл Бруно Шулц!
Хайл Селинджър!
Хайл Маркес!
Хайл Робърт Уилсън!
Хайл Сен Джон Перс!
Хайл откачалките-сюрреалисти!
Хайл мистичният педал Алан Гинзбърг!
Много хайл!

Аман от куелювци, стивъновци, гришамовци
и всякакви подобни недоразумения

Аре, не се обиждайте



Тема какво значи тованови [re: madchemist]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано27.11.03 17:27



*истинска литература*?
Чела съм няколко книги на Кафка, включително и *Процесът*, но не мога да кажа, че съм очарована. Предпочитам Камю. У героите на Кафка ме вбесява примирението им, бездействието.
Но пък да го нарека гений...
тц, въпрос на вкус, но не мисля, че на четящите Даниел Стийл им пука за твоя литературен вкус и не мисля, че те биха тръгнали да те плюят.

did i ask too much
more than a lot
you gave me nothing
now it's all i got


Тема Re: Franz Kafkaнови [re: madchemist]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 20:45



Какво искаШ да ти кажем zа КАфка, че го четем ли? Четем го, дали го харесваме, не zнаем, ту да, ту не. Проzесът? Всичко можеШ да откриеШ в таzи книга, може да я тълкуваШ както искаШ и пак Ще имаШ право.
Но иначе съм съгласна, че "истинската" литература те кара да се zамислиШ, а не ти сдъвква идеята, вънреки че КоелÜ ми харесва, макар че го прави, пак успявам да се zамисля.
Вчера пак се опитвах да убеждавам хората, че Майстора и Маргарита е велика книга, какво да се прави раzни хора раzни интереси...



Тема Re: Franz Kafkaнови [re: Eмил]  
Авторmadchemist (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 08:42



ХАЙ ЕМО.
Знаех си че ще има и ценители.
Не може да бъде толкова безнадеждно.

Драсни пак някой ред




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.