Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Българска граматика  
Автор bhn (учеща)
Публикувано11.11.04 07:37



Привет,
имам един малко не лингвистичен въпрос, но някой може ли да ми препоръча хубава граматика на българския език. Помолиха ме да преподавам български на чужденци (без да имам нужното образование), но като се замислих за граматиката и ми се изправи косата...
Благодаря предварително.



Тема Re: Българска граматиканови [re: bhn]  
Авторsa6a (Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 17:44



Виж граматиката на Петър Пашов. А също има и разни ръководства за преподаване на български език на чужденци.



Тема Re: Българска граматиканови [re: bhn]  
Автор Shankly (SCARFACE)
Публикувано11.11.04 17:45



Газибаров, който не зная накъде забегна, беше публикувал една граматика тук. Ще се опитам да я намеря в архива, но не гарантирам нищо. Опитай и ти.

SAY 'ELLO TO MY LITTLE FRIEND!


Тема Преизказването в българския езикнови [re: Shankly]  
Автор Shankly (SCARFACE)
Публикувано11.11.04 17:56



Всъщност съм се объркал. Ако те интересува конкретно преизказването, виж



SAY 'ELLO TO MY LITTLE FRIEND!

Тема Re: Българска граматиканови [re: sa6a]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано11.11.04 18:55



Много благодаря за информацията.
За П. Пашов и аз се сетих, защото съм учила за изпита по български в университета от нея, само дето той (изпитът де) беше за замазване на очите, ама това е друга тема.
Дадоха ми едно ръководство, но то е под всякаква критика, дори на PONS учебника за начинаещи е по-добър и прегледен.



Тема Re: Преизказването в българския езикнови [re: Shankly]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано11.11.04 19:01



Много ти благодаря за труда. Честно казано не се бях сетила да погледна архива, обаче искрено се надявам да не ми се налага да преподавам наклонение , а аз си мислех, че на немски е трудно...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.