Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 21.05.24 
Горещи теми
   >> Либия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Невинни?нови  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 00:10



Лично аз мисля, че не можем да кажем дали са виновни или не. Въпросът е дали одобряваме смъртното наказание, кой и защо може да отнема живот? Малко са хората, които могат да коментират съдебната система на Либия компетентно и обективно. Естествено е да искаме да спасим българите, но кой може да каже, че родителите на 400 деца заразени със СПИН нямат право на възмездие? Затова нека се ограничим до питането доколко е цивилизовано това, което става в Либия - т.е. приемаме ли смъртното наказание и вярваме ли в слепотата на Темида!



Тема Ние-не.Ок.А Монтание и Колици, Стефчик?нови [re: Stefan]  
Автор Kupo ()
Публикувано15.05.04 00:21



И те ли не могат да кажат,мамин?
Всъщност,четейки подобни на това (по правило анонимни)изказвания,всеки нормален човек би трябвало да започне да си задава какви ли не въпроси...И то без ХИЧ,ама ХИЧ да се изкушава да проследi айпи адресите,от които са постнати..."Стефчо" ?

Nеc sine te
nec tecum vivere possum.


Тема Re: Ние-не.Ок.А Монтание и Колици, Стефчик?нови [re: Kupo]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано15.05.04 01:06



Да ама тоя Стефчо казва първото вярно нещо което чувам от 1 месец... не можеш да кажеш ти, тъпака от село дали са виновни или не, ще каже либийският съд!



Тема Re: Ние-не.Ок.А Монтание и Колици, Стефчик?нови [re: Чoвek бeз винa]  
АвторФлyти (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 01:17



А доколко смяташ, че е обективен либийският съд? За всички (освен за вас май) е ясно, че присъдата няма нищо общо с правосъдието и справедливостта, а е чисто политическа и нагласена. И с какво смъртта на 6-ма невинни ще донесе "възмездие"? Възмездие за лошите условия в болниците и за нехайството на либийското правителство за това?



Тема Кое от дветенови [re: Stefan]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано15.05.04 01:49



Понеже заглавието на темата е (1) дали са невинни, пък вътре в темата е (2) това за смъртното наказание. Понеже клубът пък е (3) Либия, аз бих казал така:

По тема (2), Муамар Кадафи на 17 април призова за отмяна на смъртното наказание в целия свят. Но все още то не е отменено в Либия, макар че от 9 г. насам не е изпълнявано (явно нещо като нашия мораториум, преди и ние да го отменим сравнително наскоро). Освен това, Кадафи е отменил революционните съдилища и решил да променя цялата законодателна и съдебна система.
На 27 април в Брюксел Кадафи каза, че отлагането на датата за произнасяне на присъдите било в интерес на българските медици. Това заблуди всички, напр. Колин Пауъл, който на другия ден се срещна с Паси в Берлин и очакваше до седмица време да види медиците свободни. (После се оказа, че Кадафи е имал предвид всъщност, че 5-годишното протакане е неговото "благородство", за да даде възможност на българите да се защитят ) Затова и реакцията на говорителя (Ричард Баучър) от 7 май беше яростна. Позитивните очаквания се засилиха и от срещата на белгийския вицепремиер Луи Мишел с Кадафи.
Общо взето, никой не одобрява смъртното наказание, вкл. Либия, която - ако се вярва на арабски хитрец - планира да го премахва и предлага това и на другите.

По тема (1), както знаем, вече 9-ти ден от съда няма мотиви към присъдата. Без тях, дори в Либия тя не е валидна. И най-квалифицираният юрист съответно не би могъл да коментира нещо, което още не съществува (в правния свят).
Обаче, на процедурно основание ние категорично можем да кажем, че са невинни. Защо? - защото единствените доказателства по случая са самопризнанията. А те са изтръгнати - доказано - насила.
Съдът обаче формално отделя делото за изтезанията от делото срещу медиците. Делото срещу мъчителите не било подсъдно на съда в Бенгази, а на съда в Триполи.
На процедурно основание, либийците явно приемат самопризнанията за доказателство. Това обаче е толкова отдавна отречено от правната наука, че просто нямам думи. Практиката многократно е доказала, че самопризнанията - дори без насилие по време на следствието - не са достатъчни (примерно, изнудват те за нещо или имаш страх от бъдещо събитие и какво ли не). Трябва да се докажат мотиви, да се съберат доказателства и т.н.
=======

Имат ли право родителите на възмездие? Точно това е драмата на либийската пропаганда; да, имат право - но какво общо има това с българските медици?
Къде, прочее, изчезна секретарят по здравеопазването, който е внесъл заради подкуп заразената кръв от Австрия? (в коя по-точно пясъчна дюна почива в мир ...)

Agent of Change


Тема Не търся конфронтация!нови [re: Kupo]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 08:39



Киро,
Първото нещо, което искам да ти кажа е, че не съм анонимен. Ако Стефан ти звучи анонимно то вината е в родителите ми. Второ аз доклада на тези светила не съм го чел. Чувал съм, че е в наша полза, но това ми се струва недостатъчно за да мога да си изградя мнение. Виж за съдебният процес доста съм прочел и видял. Лошото е, че всичко е пречупено през призмата на българските медии. Сигурен съм, че ти е известно - те са обвиняеми пр още 5(ако не се лъжа) точки. По всичките обвинения се предвижда и смъртно наказание. Това прави нещата значително по-сложни! НЕ ОПРАВДАВАМ ЛИБИЙСКИЯ СЪД!!!!! Просто се питам "Какво правят 3 банки от заразена кръв в хладилника на българска мед сестра?" Липсата на информация ни кара да се държим грубо един към друг за да прикрием невежеството си!
А, да! Можеш да плашиш баба си с проследяване на АйПи! У нас те се дават динамично. Нека се придьржаме кум добрия тон, фактите и личното мнение! Нали за това е "форум" а не "спаринг".



Тема "Плаша"? Я стига-не бих отделил инови [re: Stefan]  
Автор Kupo ()
Публикувано15.05.04 10:10



минутка,за да се занимавам с такива глупости,има достатъчно по-сериозни неща.
Анонимен-значи-нерегистриран.Всеки може да се пише "Стефан",вкл. аз,Соломон Паси или Муамар Кадафи
Много сте смешнои всички с тоя "съд' и "той решава"-не става дума само за нашите медии-става дума за обективна действителност,и то не като философска категория,а като такава.
Банките кръв? Всеки може да ги подхвърли.
както и ти не се съмняваш,че при един невинен обиск,оперативният работник Х. може да намери няколко дози хероин примерно във вътрешния джоб на сакото ти.
Че арабската паплач вярва на тия измислици за мен не е учудващо,чудни са ми хора като теб и Инката Тодорова,от които аз (че кой съм за да го правя?)не искам пристрастност към НАШИТЕ хора-а просто една неутрална и неемоционална обективност-поне това.

Nеc sine te
nec tecum vivere possum.


Тема А аз,тъпакът от село,мога ли да кажанови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор Kupo ()
Публикувано15.05.04 10:22



Че либийският съд може да каже каквото си иска,стига да не касае група мои(твои-едва ли) сънародници,обвинявайки ги в чудовищни престъпления,извършени не от тях,а от собствената система на измислената им камиларска нация.
Виждам,че си "интелектуалец",с велемъдрите ти цитати и образи от произведения на наскоро починал велик българин,затова дори няма да ти кажа да се опиташ да си представиш какво би казал тоя човек на глупостите ти, пляснати от мазното желе на разпльокания ти мозък, по адрес на мои и негови сънародници.
Ти си тъп.Тъп,та чак безполезен,мой човек.
И не са ти препинателните знаци проблемът.

Nеc sine te
nec tecum vivere possum.


Тема Re: Невинни?нови [re: Stefan]  
АвторStrihi (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 11:05



Какво мога да кажа?!?
Не сме народ, а мърша! Не съм го казала аз както знаете, но е точно за този случай.
Единственно българия позволи нейни граждани да бъдат съдени.
Помните ли в началото колко много медици имаше, от колко много страни?

Българите трябва да застанат зад българите, не може един българин да допусне такова жестоко съмнение! Не вярвам, че някои умишлено ще зарази ДЕЦА! Вие представяте ли си каква драма е това?

Смятам, че българите са невинни. Смятам, че либииците бъркат, като си намират изкупителни жертви и се успокояват, че всичко е свършило. Смятам, че либииците трябва да се погрижат да спасят децата си и да не допускат повече такива грешки, а не да убиват още хора.

Един българин смятащ 5 български жени (майки) за способни на такова детеубииство е мършата, за него са казани горните думи!

Силно скърбя за невинните либииски деца! Смятам, че това е жестоко! Но Вярвам, че българките са невинни!



Тема Предлагам 15-20 г. ЗАТВОРнови [re: Strihi]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 15:10



Да бъдат изкупителна жертва Българите в Либия - НЕ трябва да допускаме!!!
НО да употребяваш едни и същи спринцовки в ерата на СПИН-а и да си НЕВИНЕН щото си медицинска сестра (без значение от коя държава) - това какво е? И как Вие Щедро-Раздаващите Невинност ще постъпите с поредната сестра която е ползвала ПАК вече използвана спринцовка за Вашето Дете или за Вас! Ама не бързайте да и се сърдите! Тя не го е направила нарочно! Освен това тя откъде да знае, че Вие или Вашето Дете можете МАЛКО ДА УМРЕТЕ!!!
Ами ако съвсем случайно знае за такава опасност - тогава МОЖЕ ЛИ АЗ ДА БЪДА ВИНОВЕН !!!
Според мен няма никакво значение дали става въпрос за Българи или USA-ци!
Казуса е принципен! Аз съм за 15-20 години ЗАТВОР, който да може да се "излежи" в България. НО МИНИМУМ 10 ГОДИНИ ДА СА В НАШ ЗАТВОР!
Да не им се отнемат правата на мед. сестри ЛИ? - само ако ми обещаете, че след това ще водите децата си при тях - и то РЕДОВНО!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.