Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:21 07.06.24 
Горещи теми
   >> Либия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Защо нашите политици искат да мълчим?нови  
АвторKoмитa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 12:26



Защо нашите политици искат да мълчим? Какво не е в тяхна изгода, ако всички реагираме срещу тази гавра над българите? Съдята в Либия поиска списък на всички големи христиански празници на България и видяхме защо! Това не е ли потъпкване на националното ни достойнство? ДПС също искат да си мълчим!



Тема Re: Защо нашите политици искат да мълчим?нови [re: Koмитa]  
АвторDolorian (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 12:52



Искат разбира се. Защото мислят, че чрез смирение ще се оправят нещата. Да не би да ги засегнем нещо случайно, че да реагират остро. Сложили са си кафявите гащи цялото министерство, защото са си свикнали да принизяват глави. Във всичко това е замесена политика и няма нищо общо с чувството за сораведливост на която и да е от страните. Трябва да се реагира веднага, защото нещата пак ще се оталожат. Това е поредната конспирация срещу България и наште не ги е страх толкова от Либия, колкото от другите лица или държави, замесени в случая. Пак повтарям, стига сте си мислисли за арабите като за неграмотни циганчета. Те много добре знаят какво икат и как да го постигнат. Всичко е планирано. Натиска, който трябва да се окаже е срещу нашите политици, а не срещу техните. Тук имаме по-голяма сила, тук могат да ни чуят, тук можем да се съберем и да покажем силата си, на онези не им дреме за нашето хленчене. Лошото е, че дори и някои български политик да се надигне, другите ще се нахвърлят върху него, както всички депутати се нахвърлиха върху предложения закон за отнемане на престъпно придобитото имущество. Защото е тяхно. Пред народното събрание трябва протест, не пред либийското посолство !!! Вече ме е срам да гледам телевизия, снощи на Церовски му казага, че конституционния съд не е издавал никакво постановление за умищесвтото му и не се е занимавал със случая, а той най-нагло заяви, че това не го интересувало, защото си имал документ. И аз си имам ! Ей, сега го изкарах на принтера, свиньо дебела ! И очаквате от толкованагли и нахални хора, които искат да ви убедят, че доматите растат да тропически дървета, да представляват България. Да сложат курвите от моста да ги представляват, ще е по-добре. Онез поне ще им ближат гъзовете, но ще им вземат и парите. А нашите само ближат!



Тема Re: Защо нашите политици искат да мълчим?нови [re: Dolorian]  
Авторdfg (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 13:04



Cqlata istoriq e strasno tapa!! Vseki se obajda i razsajdava i se pravi na mnogo umen! Za men e prosto:
Ili libiskoto pravitelstvo si priznava 4e to e vinovno za zarazqvaneto na decata s SPIN ili nashite! Te da ne sa ludi da nastroqt naroda si srestu sebe si?????? Mnogo po lesno e da obvinat nqkoi drug - nashite sestri ! I go pravqt ! Ako ne go napravqt naroda ste se obarne srestu tqh i nai malkoto ste iska miliardi kompensacii?? Po dobre sveta da e srestu tqh otkolkoto naroda im!! Ta tva e .. Ot tam natataka mu mislete



Тема Re: Dolorianнови [re: Dolorian]  
АвторKoмитa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 14:04



Кажи ми, ако знаеш за това кои други държави са замесени в скандала, но за тях не се говори? Много си точен и си прав. Пред Народното събрание! Там ни е мястото!



Тема Re:dfgнови [re: dfg]  
АвторKoмитa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 14:17



Винаги първо се интересуваме за това какво мислят и правят другите, а според мен първо трябва да се съобразяваме с нас самите. Искам да се научим да говорим със самочувствие и да защитаваме нашата истина, каквото и да ни струва това.



Тема Re: Dolorianнови [re: Koмитa]  
АвторDolorian (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 14:45



Аз ако знаех във всичко кой е замесен и какъв дял има, или нямаше да го казвам или щях да го кажа за последен път преди да се запътя към друг свят :)
Но не ти трябва да си нито пророк, нито шеф на КГБ, за да виждаш поне част от истината, защото ни трябва да видим именно малко, за да проумеем. Цялата истина е божия работа, не моя. Но в момента сме по-зле дори от напълно парализиран слепец. Пълната дезинформация, която се поддържа изкуствено сред населението го ослепява до неузнаваемост. Лошото е, че колкото и да е голям стремежа на отделини личности поне малко да отворят очите на другите, опитите се оказват инщожни. За да може един цял народ да се вдигне, трябва ножа да опре до кокъла. Има народопсихология, която се образува и изгражда умишлено, която също така се насажда у хората умишлено, с цел да се вградят в тях чувства за принадлежност към дадена кауза и за смирение пред волята на управляващите. Хитрото е, че повечето хора вярват в това, че притежават собствено мнение и въпреки че вески ще ти каже, че той си има независими идеали, ако съберем всички мения, реплики и коментари, те водят до едно и също в общия смисъл. Забелязват се само съвсем малки разлики. Така е у нас, така е и в Либия, както и навсякъде. Ако не беше така, не би съществувала държавата като форма, за добро или за лошо. Има принципи, които са заложени още преди стотици години, защото управляващите са разбрали, че ако дадеш на народа прекалено голяма свобода, той ще се обърне срещу теб. Именно от това ги е страх нашите управляващи, не толкова от несправедливостта и тем подобни. Страх ги е от яростта на народа, и за това предпочита да го държат в гъсти мъгли и непроходни мочурища. Ще се направи всичко възможно, за да се отклони вниманието от тази тема, ще се направи всичко възможно хората отново да разберат, че въпреки всичко "си живеят добре" и че нищо не може да се направи. Голям театър се играе на българската сцена и всеки има роля. Който не играе добре и не действа по сценария го махат. Затова никой не смее да се обади, защото конспирацията и заговорите са се обособили едва ли не като отделна форма на живот. Понякога имам чувството, че дори и всички виновни да се опитат да поправят грешките си, това няма да стане, защото тази сила ще ги задуши, ще намеси и други, ще създаде нови заговори и интриги и ситуацията най-много да се влоши. Ето там е големия страх уважаеми. И това няма да се оправи докато свят светува и нито в Америка, нито във Франция, нито в Германия положението е по-добро в това отношение. Разликата в България, е че нашите театрални герои много се вживяват в ролите и забравят откъде са и за какво са тук. Против това съм против аз, не си правя илюзиите, че всичко ще се оправи. Навсякъде всеки ламти за пари, нашите хорица, наричащи се политици обаче искат явно всичките пари на света и са готови да го постихнат на всяка цена, на света обаче не му пука за тези техни намерения, затова горките човечета гледат да вземат паричките на своите сънародници. Трагичното е обаче, че им ги взимат, след това ги осмиват, че нямат пари и накрая си развяват придобитото пред лицата на ощетените и се правят на важни личности. Личности, на които трябва да отстъпваме път и да се съгласяваме с тях. Личности от които трябва да се страхуваме. Личности срещу които тайно негодуваме, но не се замисляме, че ние сме ги издигнали. Личности, готови да те премажат на пешеходната пътека, защото не си видял отдалече как идва лъскавия мерцедес. Да знаете как корема ми се обръща като видя такива. Това е пародията на България, това е което ни прави по-различни от другите страни и което не трябва да се търпи и миг повече. Не корупцията, не мекрантилността - тях ги има навсякъде. Пренебрежението към собсвения си народ, тъпченето му, осмиването му, лъжите, непукизма и какво ли още не. При нас е злото, при нас, а не в Либия и не в САЩ. При нас го търсете !!!!



Тема Re: Защо нашите политици искат да мълчим?нови [re: Koмитa]  
АвторDolorian (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 14:59



Нека да кажа и нещо реално, за да подкрепя коментарите си с примери. Замислете си например за положението, отразено в Интернет пространството. Каква е манията сега? Всички да гласуваме за медиците, т.е. против либийците. Да изразим, че сме твърдо срещу начинът на поведение на либийците, да ги обвиним за случилото се и циврим какви били фанатици и как били изостанали. Ами това да не мислите, че е случайно а? Ами нали така се отхвърля вниманието и се пренасочва към нещо, което в никакъв случай не е сърцевината на проблема. Ето ви я пропагандата, ето ви я манипулацията. Същото се отнася и за другите медии като телевизия, радио и т.н. Организирват се шествия, протести и какво ли не. Прилича ми на масова разходка и залъгване с играчки на бебенца, с цел да не плачкат толкова много. "Нека убедим колкото се може повече хора, колко са виновни арабите и колко са невинни българите, и как управляващите правят всичко възможно да се излезе от тази ситуация". Да не мислите, че ще ми даде на мене някои да изляза 20:00 в БНТ и да ги кажа тези неща??? Незнам си кои пращал писма, незнам си кой професор защитил България. Думи, думи, думи. И много ясно, че ще има думи, след като има кой да ги слуша. Открай време действията са пораждали някаква ситуация, а не думите. Освен минимално количество паранормално надарени хора, никой не може да направи нещо само с думи. А тези действия, като гласуването, шествия, хакването на сайтове и т.н. както казах не са действия насочени към проблема, а напротив - действия целящи да се избяга от същината му. Но аз има да си пиша тука до утре.... Кой ли ще ме чуе.



Тема Re: Защо нашите политици искат да мълчим?нови [re: Dolorian]  
АвторBG MAN (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 15:28



Az, a i vsichki, koito ne sa "Kone s kapaci". Rabotia veche 9 godini v medii i moga da se podpisha s dve ryce za dostovernostta na tova, koeto si napisal v tozi club! Dano horata go osyznaiat!



Тема Re: Защо нашите политици искат да мълчим?нови [re: Dolorian]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 15:49



Пиша за да те подкрепя в острата ти реакция към нашето си, родно управление. Тук трябва да търсим корените на злото, което ни сполетя. Сигурна съм, че освен близките на петте, в ужас живеят и роднините на всички българи, които работят там, защото:
1. В момент, когато се говори за настроения в Либия срещу българи там, тук в България има дезинформация: министерството не отговаря на тревожни мейли, а какво остава само да инициира най-малкото "гореща телефонна линия";
2. Смъртната присъда на петте жени обедини нацията. Слава богу, колкото и жалко да е, поне нещастието може да ни обедини. Но дали точно тази концентрация не се използва от "отговрони лица", за да не се засягат въпроси изобщо за сигурността на българите в чужбина и в частност в Либия;
3. Трудно ми е да повярвам, че "всички правят така", т.е. в такива ( аз ги определям като кризисни ) моменти Държавата да не знае кои, колко и къде точно са нейните граждани. Че няма инструмент, с който да се изиска информация. Не вярвам!!!!
4. Дали всъщност "отговорните лица" не са прави, че трябва да сме по-кротки, защото.... в Либия има нелегално работещи българи, неволни нарушители на Либийските закони, които са заложници на желанието за по-добър живот и престъпното поведение на БЪЛГАРСКИ "бизнесмени" и БЪЛГАРСКИ "отговорни лица"? Какво става или може да стане с тях?
5. Дали няма да има и други жертви на чиновническа глупост, алчност и недобросъвестност?

Говори се, говори се, говори се... слухове, коментари и нищо конкретно. Ако има нещо то по-скоро прилича на приказки като към малоумници: с лек и плавен тон, без конкретика. Докога!!!

Рядко пиша във форумите, но с интерес ги следя...това като извинение, ако постинга ми Ви се стори малко объркан...

От месеци живея във кошмар. Задавам си въпроси, на които явно трудно мога да намеря сама отговор. Затова си позволих да разширя темата и недоволството ти и да задам тук публично горните въпросите.




Тема Re: Защо нашите политици искат да мълчим?нови [re: Koмитa]  
АвторDolorian (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 16:05



Мерси за подкрепата. На 21 години съм и не съм работил за медии, нито пък гледам често телевизия и се интересувам от политика повече от необходимото. За да видиш някои неща не ти трябва да разбираш от всичко или да си със свръхестествени способности. Трябва ти малко повече да се оглеждаш какво става около теб и малко повече да се замисляш над това, което чуваш и което виждаш. За мен медиите са средство за относително осведомяване за ситуацията по света и у нас (казвам отностително, защото начина на поднасяне на информацията е такъе, че да е угоден на управляващите), а не за изграждане на мнение. Мненията господа политици и журналисти си ги запазете за вас. За съжаление с течение на времето медиите се израждат не в средство за информация, а средство за дезинформация и манипулация. Нож с две остриета - хем ти показват какво става, хем го изкарват така, че да изглежда според техните интереси. Обаче 98% от хората (ако не и повече) приемат видяното и чутото за чиста истина, все пак не я казва някои от улицата (като мен) а някоя важна и високопоставена личност, загрижена за доброто на държавата. Парадокса е, че тези които говорят в повечето случай си нямат и ни най-малка представа за реалната ситуация. Те имат представа само от това, как трябва да изглежда тази ситуация. Приличат ми на онези учени, които разказват как са живели динозаврите, но не са били там за да знаят със сигурност. Познали или не, динозаврите няма да дойдат да им разкажат истината. Пък ако случайно някои докаже, че имало 120-тонни динозаври, които са можели да летят в космоса само ще му се исзмеят защото е невъзможно. Така ще се изсмеят всички на някои, които излезе и разкаже цялата истина, или поне ситуацията която най-много се доближава до реалноста (защото абсолютна истина не съществува). Така че стига сте говорили против Кадафи. Какво очквате а? Да се обърне и да каже "Ах..!! каквка греша, ама те българите са си невинни, виновни сме ние. Ние сами си заразихме децата, а обвинихме българите, за да си измием ръцете, пък и без това имаме да им връщаме пари, откъде да ги вземем?" Много ясно, че ще си застане зад държавата и народа и ще си защитава интересите, а не тези на България. Защото да признае всичко ей така, означава да си подпише смъртната присъда и да доведе до размирици, които могат да причинят повече жертви. Не че го оправдавам, но той просто няма друг избор, така би направил всеки друг. Само че се е превърнал в мишена на българската общественост, защото така е най-лесно. Има си виновник, нека го плюем. И сега ако питате някой за комунизма - виновни са тези, които са го измислисли. Излиза, че е виновен този, който е дал баницата, а не този който я е изял. Омръзна ми да повтарям, заразата е при нас, а не другаде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.