Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 14.06.24 
Горещи теми
   >> Либия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Не търся конфронтация!нови [re: Beceлa]  
АвторNewsEND (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 03:56



Избери си варианти:

1) Разбрали че има зараза със СПИН
1-а) Затраяли си щот това са либийски деца
1-б) Затрая ли си щото това не са български деца
1-в) Затрая ли си защото са български медици

2) От три години се води медийна кампания относно проблема на нашите медици. Ти до 6 май не написа и един ред защото:
2-а) Хич не ти дремеше
2-б) И да ти е дремело - се отнасяше за някакви си там медици дето отишли да си изкарват пари - абе кво ти дреме
2-в) Изчака да видиш накъде ще потегли стадото приживяйки сладко тревица ...



Тема Re: Не търся конфронтация!нови [re: NewsEND]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 10:10



NewsEND, ти си един педераст!
Като попа, предал Левски!

Или имаш обязана патка и мястото ти не е тук.



Тема Re: Невинни?нови [re: Stefan]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 11:16



Стефчо, за да говориш за вина и присъди не трябва ли да помислиш първо за доказването на вината а? Или поне така би трябвало да бъде в един нормален процес, а не в политически фарс. Май не знаеш точно в какво са обвинени медиците - чакай да ти припомня - в умишлено заразяване на над 400 либийски деца с вируса на СПИН. Забеляза ли думичката умишлено. А сега да се върнем на доказването на вината в тази и форма - умисъл. Би ли ме осветлил точно какви са доказателствата за това освен разбира се "самопризнанията", които надявам се не се съмняваш са изтръгнати с мъчения. За Колици и Монтание даже няма да ти обяснявам. Би трябвало като си казваш мнението да си прочел какво са казали по въпроса откривателите на HIF вируса. А и между другото да знаеш за какво беше обвинен Здравко Георгиев? И това ще ти кажа - организатор на групата. А сега ми кажи как организатора /който би трябвало да получи най-тежкото спрямо другите наказание/ е освободен. Нещо май не се вързва с доказването на вината а...



Тема Re: Не търся конфронтация!нови [re: NewsEND]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 11:35



По точка едно:

Ако ще и узбекистански деца да бяха, защо смяташ, че това е причина да вдигнат рамене и да продължат да работят в същата държава на същото място, без да се притесняват, че някой рано или късно ще им поиска сметка?
а) гледаш по себе си, защото след като на тебе ти е толкова акъла смяташ, че всеки би постъпил така;
И какво значи "затраяли са си защото това са български медици"? Мериш по собствения си олигофренизъм и народностна принадлежност? Е, слава Богу не всички българи приличат не теб, макар че много от тях отчаяно се стараят.

"2) От три години се води медийна кампания относно проблема на нашите медици. Ти до 6 май не написа и един ред защото:
2-а) Хич не ти дремеше
2-б) И да ти е дремело - се отнасяше за някакви си там медици дето отишли да си изкарват пари - абе кво ти дреме
2-в) Изчака да видиш накъде ще потегли стадото приживяйки сладко тревица ..."
а) писах даже и на мои приятели в Испания. Тъй да се каже им проглуших ушите, ама до тоя момент не ми беше дошло на ума да го развявам това като партийно знаме. Още повече, че и тогава и сега не виждам какво би могло това да помогне на нашите хора, но просто съвестта ми беше по-спокойна
б) дремеше ми, не гледай по себе си
в) след като имаш стадно съзнание на рогат добитък, отново не означава, че всички са като теб.



Тема ЯВНО Е, че търсиш конфронтация!нови [re: Beceлa]  
АвторNewsEND (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 14:55



Просто ти написах две точки, от които да си избереш една подточка. Щом се оприличаваш със 2-в) не е мой проблема

Никъде до тук не те бях обидил или нагрубил, най-малкото пък дал епитет. Винаги ли така лесно казваш - ти си невинен - ти си виновен?

Вярно е, че в клубовете не очаквам да ме носят на ръце, още по-малко когато изказвам мнение от гледна точка различна от настроенията на мнозинството. Нормалное да ме залеят с ругатни и псувни и обиди. Това го парвят ограничени типове, които не им стига багажа по друг начин да се изразят. Ти от тях ли си?

Не ме познаваш. Не знаеш моето мнение по въпроса. Незнаеш какво съм напарвил и какво не съм напарвил. Само знаеш гледната ми точка от последните няколко дена. Дори и това незнам дали знаеш.

Нормално е човек преди да даде или изрази мнение да постави фактите и позициите на своя си кантар - за да има вътрешно убеждение.

Моето мнение и позиция по въпроса дали са невинни или виновни медиците за зарязавеното съм си го дал където и както трябва, много преди 6 май и много преди 2004 г. Затова, че не виждам смисъл да се преповтарям заради това, че някой се развълнувал едва сега и решил да спи с чиста съвест като постне няколко реда в клуб на ДИР.БГ.
Мненията ми тук са за начина по който се ОСЪЖДА. По начина по който (не) се мисли. За МАНТАЛИТЕТА.
Ще започна да изброявам (намирам този начин с изброяването за интересен):

1) Някой чул от медиите еди какво си, взима го това за чиста монета и го преповтаря за да се убеди вътрешно, че е на правилната вълна. Е, вече се видя какво могат да правят медиите - пресен случай - снимките публикувани в Англия от Ирак.
За да си съставиш твое мнение са ти необходими факти - мислиш ли че масмедиите са точният източник от който можеш да получиш фактите? След като няма другаде от къде - нормално е да отговориш - да, няма от къде другаде. И пак случая със снимките. Човек си създава мнение, колко са виновни едните и колко невинни другите. Интересно ми е при едно такова разкритие, как се чувстват хората които до вчера твърдяха колко са виновни войниците и развяваха като доказателство точно тези снимки...

2) Някой има достъп до Интернет. Чувал е че това е високотехнологично. Знае че това е новото средство за комуникация и медийно въздействие. Има свободно време. Има някаква позиция. Решава, че тя е правилната. До тук е супер.
Но имаме и рисковете от неправилното използване на това средство.
Тъй като вълната вече е отприщена, от всякъде се заливаме със спам. Пълним пощенските кутии на познати и непознати. Ефект? Нулев! В момента се развяват (продължават) един куп адреси. На аккви ли не парвителства и организации. Добре - няма лошо да кажеш навсякъде по света, че ти мислиш че медиците ни са невинни. Подкрепям това. И съм съгласен Но, не съм съгласен по начина по-който се прави (надявам се тук да разграничиш, че не съм съгласен с начина, а не че не съм съгласен, че са невинни относно заразяването нашите медици). Ти, утре ще си легнеш спокойно с изчистена съвест от това че си пратила няколко хиляди писма и постнала тук таме. А няколко хиляди хора в България занимаващи се със WEB (профисионално или любителски) ще останат със филтрирани адреси. Предполагам, че знаеш какво означава това.
Анкетата в арабския сайт - намираш ли за нормално начина по-който се реагира? Един въпрос преведен от 10 човека твърдящи че техни близки араба са им помогнали в превода, и 10 различни превода. Е, оказа се че накаря се е гласувало в анкета на която какъвто и отговор да дадеш, казваш че медиците са виновни. Кое е по-глупаво? Да казваш - не гласувайте в нещо което не можете да прочетете или да гласуваш, че са виновни твърдейки че позицията ти е че са невинни. Нещо много странна стана цялата тази логика. Убеди ме сега, че няма връзка с анкетата в арабския сайт и т.2)в която ти писах по-горе.

Мисля че се разпострях надълго - за съжаление, не и изчерпателно.
Като заключение: Считам че от така представените до момента факти, вината за зарязавеното на либийските деца от българските медици я няма. Че на са участвали в зарязаването. И ти го каза по-нагоре, че отдавна да бяха духнали от Либия ако знаеха че участват в заразяване.
Не споделям мнението, че са невинни за това, че са знаели, но не са уведомили никой з атова. Това от чисто морална гледна точка. Не вярвам, че ще има съд който да съди по морал на медик, но за мен си остава факта, че са си затраяли, въпреки че са виждали какво става пред очите им. Сега всички викат - не искаме да си траем и ще изразяваме протест. Тогава защо никой не пита - а те защо са си траели?
Имат и други обвинения. До тук никой нищо не казва мнение за това. Но по законите на страната доколкото имам сведение - за алкохол и валутни престъпления наказанията са много сурови. Тогава след като много добре знаят законите (то остава и да не знаят законите на държавата в която отиват - какво е позволено и какво не), как да си обясня факта че всеки влизайки тук пише - НЕВИННИ СА. Невини относно заразяването - да, но има факти и обвинения които ме карат да се съмнявам, че за останолото имат доста голяма вина...
Не мисля, че смъртната присъда от това което казах до тук е основателна. Затова съм и против нея. Моето мнение е такова. Мое си е.

Но и все още търся отговор на един въпрос - "Защо след като няколко хиляди българи работят в Либия, и още няколко десетки колеги на обвинените медици са работили заедно с тях, то точно тези 6-ма наши са обвинени?"
Интересно ще ми е някой да помогне в разгадаването.

Спорна и приятна кампания в спамването, отговарянето по анкети, ругаенето на (инако)мислещите и тем подобни приятни следобедни забавления ...





Тема Re:Конфронтация търся, викаш...нови [re: NewsEND]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 19:06



Оприличаваш ме ти, но щом пък така ти хареса... Коя съм аз, че да преча на кротките забавления на хората? Да не говорим, че ме остави да избирам измежду собствените ти бълнувания и ме оприличи на стадно добиче, вероятно водейки се по себе си. Съжалявам, не си мой тип. Нямам стаден инстинкт и не хрупам тревица. Ти също не ме познаваш. Ама изобщо. Въпреки това предположи за мен неща, които няма как да знаеш. Отникъде. Единствената причина за това е, че съдиш по себе си. Завоалираните изказвания "избери си едно от тези неща" не са кротко изразяване на мнение, най-малко щото ми се гади от неща като "те са българи, затова са направили не знам какво си".
И още нещо - нито те бях заговорила, нито те бях мислила, нито ми беше на акъла изобщо да си приказвам с тебе, нито щях да го направя, докато ти не ме обиди в прав текст - най-малко чисто интелектуално, оставяйки ме да избирам между откровените глупости, които написа.
Изобщо не съм питала какво си или не си направил. Това са си лично твои работи, които си лежат на лично твоята съвест. Ти обаче съвсем откровено предположи *аз* какво съм правила. Хайде гледай първо в своята купичка, а?
Аз изразявам личната си позиция, която е формирана на вътрешните ми убеждения, като съм претеглила доводите на кантара си. Мога да споря по нея, но не мога да я защитавам адекватно пред хора, които предполагат някакви хипотетични мои действия и които допускат, че лекарите са виновни, щото били... българи. Как беше, че не ми се рови? Подточка 3 там: "не са избягали, като са направили белята, щото са български медици" или нещо такова.
Радвам се, дето си си дал мнението толкова отдавна, похвално е даже. Е, и аз също съм го дала отдавна. Познавам и други хора, с които осъщо така отдавна дискутираме по тоя проблем... И се радвам, че има и нови хора, които започнаха да обръщат внимание на случилото се. И през ум не ми е минало да им размахам пръстче и да почна да ги питам що са чакали стадото дружно да се юрне, че и те с него. Ти обаче *без да ме познаваш изобщо и без да знаеш абсолютно нищичко за мен* (признавам, че то няма кой знае колко много за знаене, най-обикновена варненка съм си, ама то не е срамно това) съвсем кротичко ми отправи някакви такива овбинения.
Медиите отдавна ги смятам за тумор в съвременното общество. Неконтролируема власт в ръцете на хора, които много добре съзнават мощта на масовото "осведомяване", но пък за сметка на това категорично отказват да поемат каквато и да била отговорност. И? Това какво общо има с конкретния случай? Само щото случката се обявява по медиите, а не съм я научила от пощенски гълъб, автоматично трябва да реша, че тези хора са се занимавали с биотероризъм ли? Не че е нещо невъзможно в наши дни, не е. Но претегляйки всички неща, които успях да науча, на т.нар. вътрешен кантар, неизбежно си зададох следните въпроси:
Тъй като обвинението е в биотероризъм, коя е тая Световна Конспиративна Свръхтайна Агенция, която е цанила нашите за пъкленото си дело? За чий й е, един вид, да заразява деца със СПИН в Бенгази? Може би са някакви Мистици, които са научили, че там ще се роди новият Месия и са решили да прекратят тая работа в зародиш? Или някаква друга, не по-малко налудничава причина там може да има, знам ли... Ще я кажеш ти, нали си (инако)мислещ. Докато си чаках сред стадото да видя накъде ще се юрне целокупно, взех да се питам защо не са избягали, след като са направили това. Отговорите "щото децата са либийски, щото не са български и щото това са български медици" признавам, че и през ум не ми бяха минали, докато ти, избягвайки умело конфронтациите, не ми ги навря в очите. Е, верно е, че още се чудя как това отговаря на въпроса, но може пък да става дума за едни от Ония отговори...
Въпреки че обвинението е в предумишлена зараза, за здраво стъпилите на земята хора е ясно, че става въпрос за инфекция, предизвикана поради липса на хигиена. Добре, ако нашите са виновни за това, защо останалите хора от персонала да са пък невинни? Не че много бих се радвала ако 120 души се наредят пред стената за разстрел, просто ми е любопитно защо само от нашите се търси отговорност, нали... То не че се търси, обвиняват ги в биотероризъм. Преди време по медиите изтече доклада на Монтание и Колици. Четох го на английски, четох го на български, верно, не знам какъв е бил в оригинал, но не вярвам ТЕ чак дотам да са се намесили, щото учените да са коментриали озоновата дупка, пък ние да сме превеждали някакви там странни неща. Пък то май баш на английски е оригинала, сега като се замисля - ако е така, чела съм го. Имаше и интервю с тези хора. Казаха в прав текст, че според тях действително се касае за вътрешно болнична инфекция. Която започва поне две години преди нашите да отидат там. Ама де да знам може пък Тайните Зли Сили да ги подтикват да лъжат, и такива работи стават.
Анкетата в Ал Джазира... Преди да гласувам в сайта, понеже си падам малко Тома неверни, се разрових в нета. Намерих няколко нетски транслатора от арабски на английски. Бяха платени, но с демо версията можеше да се направи пробен превод. Четирите транслатора ми дадоха следният резултат:

Does she support easing the death penalty on the ones who transferred a pollutant blood by the AIDS of Libyan children ?
Blessings
No

На това she се позачудих, но се сетих, че в арабския няма определителни членове като тя и той. Понеже се бях регнала с женски пол, естествено, то автоматично ми изкара she. За проба на петия транслатор се писах от мъжки род и след като въведох текста, ми изкара he. Нямам познати арабисти, не съм се допитвала до тях, но не вярвам ТЕ да са завзели до таква степен и нета, че да прекроят Точно Този Текст.
Няма да си легна спокойно с изчистена съвест. Много тежко съпреживявам всякакви такива неща, по природа съм чувствителен човек. Много добре знам, че спамът в пощенските кутии е повече от излишен, хората обикновено директно трият такива писма. Може би пък затова и не го практикувам, благодаря.

Защо точно те са обвинени? Вероятно няма човек на тая планета, дето да не си е задавал поне веднъж въпроса "защо точно аз?". Нека се върнем с десетина години назад в собствената си история... От не чак толкова отдавнашните времена, когато непрекъснато се търсеше врага с партиен билет, капиталистите ни бяха виновни, че няма мляко и непрекъснато се борехме с гадния запад. Това е същото. Има епидемия от СПИН, но не е виновна здравната система, виновни са някакви неназовани Врагове на Джамахирията. А българите се оказват удобната изкупителна жертва. Защо точно тези българи? Пиши писмо на прокурора, може да ти обясни защо. Но фактът, че са обвинени ни води на старат максима "няма дим без огън", тъй ли? Ами аз си спомням, че бяха заведени проверки срещу някъде 30 човека randomly generated от различни държави, май бяха средно по пет от страна, като между тях подозрително нямаше ни един либиец. Оказа се, че само нашата страна има подписана междуправителствена спогодба, която изключва възможността да си приберем обвиняемите тук и да си ги съдим по нашему. Подписана по времето на Живков.
Склонна съм да повярвам, че може и да има елемент на безотговорност - но либийците не могат да си признаят, че са липсвали консумативи (чух такива твърдения) или че са наели недостатъчно добри лекари, трябва им абсолютен виновник за да измият ръцете си.
Другият момент са парите. По някое време роднините на децата заведоха иск за по 10 милиона долара на дете (заразените деца са над 400 по последни данни, което прави скромните 4 милиарда и нещо) заведен срещу България. Това стана подозрително скоро след удовлетворяването на иска на близките на жертвите от самолетната катастрофа, чиито извършители Либия укри преди години и бе осъдена да плати по милион долара на човек. Само че има малка разлика, нали, в единия случай Либия своеволно поддържа терористи, в другия България е просто родина на обвинените. Както и да е, идеята ми е, че либийците дотолкова са обърнали този процес на политика, че няма повече накъде. А кога внезапно медиците бяха преместени при по-добри условия, бяха им разрешени свиждания и медицински прегледи? Точно когато България оглави Комитета по санкциите срещу Либия. И тогава Мони Паси се пъчеше колко много са постигнали, обаче щом ни свърши мандатът нещата много бързо тръгнаха по старому.
И никой да не смее да ми казва, че може да съществува справедливо правораздаване в страна, където съществува углавно престъпление "извънбрачни връзки".

Ще припомня един показателен случай от преди мисля, пет-шест години, когато в Либия се случи следното: представител на холандска фирма за търговия с колани беше обвинен в биотероризъм, щото магнитните катарами причинявали импотентност на либийските мъже. Човекът успя буквално да избяга оттам, можеше днес да реди писмени показания барабар с нашите как агент Ерик му платил за това злодеяние.


Благодаря ти за пожеланието. След като аз спамя и не знам какво още там съм правила, твоето пребиваване в нета и карането ти с изобщо мислещите как трябва да се възприема? Като дар Свише, че ни говориш ли? И трябва ли да се радвам, че съм една от помазаните?



Тема Свобода на мнението ?нови [re: PatlaDJ]  
Автор Kupo ()
Публикувано16.05.04 20:25



Искаш ли да ти дам проста формула за изчисление?
Слагаш в числителя броя на църквите в Техеран или Иран,а в знаменателя-броя на джамиите Във Амстердам,Лондон,или Великобритяния.
Но като ти гледам стила и изразните средства....заеби.Това се учи в четвърти клас,а ти не ми се чиниш като да си го завършил,пишунчо

Nеc sine te
nec tecum vivere possum.


Тема Весела,четейки Винови [re: Beceлa]  
Автор Kupo ()
Публикувано16.05.04 20:32



човек се чувства прекрасно,най-малкото поради 3 причини:
Че Ви е сънародник,че принадлежи на биологичен вид,чийто представител сте И Вие и че мисли като Вас,макар да не умее да представи тъй подредено и същевременно емиционално собствените си мисли!
А.Също и дискомфортно.Че е принуден да се задоволи единствено с тази недостатъчна за изразяване на възхищението си към Вас щипка думички.

Nеc sine te
nec tecum vivere possum.


Тема съгласен на 20 години!нови [re: пaциeнт]  
Автор spock ('лапе)
Публикувано16.05.04 23:22



Айде стискаме си ръцете за 20 години. Ама не тука, а там, в Либия! И тия 5 досега да не им се броят щото ги излежаха по някакви вили. Затвор като хората. И бой, кой колкото може да носи.

You have to be cruel to be kind.


Тема Re: Невинни?нови [re: Stefan]  
АвторC.Пoпoвa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 10:17



Разбира се, че ще ги подкрепяме. Та нали са българи! Смъртното наказание не цивилизован начин за възмездие. Нима либийските деца ще оживеят след разтрела на медиците ни? Тези родители дали са се замисляли, че страдат от мизерията на собствената си страна? Те са фанатизирани на тема "българи" и "възмездие". Шокирана съм от слепотата и звероста на този народ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.