Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 14.06.24 
Горещи теми
   >> Либия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема чакай малко...нови [re: пaциeнт]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 17:19



ако е имало достатъчно нови спринцовки, кой би използвал една и съща? Ако е било от спринцовките, то отново вината е у либийците защото не са осигурили достатъчно. Аз пък все си мисля, че децата са били заразени от преливане на заразена кръв, (защото не е била проверявна)...

И още нещо си мисля..какви ги приказват тия нашите политици - "да се приберат по домовете си". Кой ще ги пусне? В момента зора е да не ги убият, но това не им дава свободата, а доживотна присъда.



Тема Re: Ние-не.Ок.А Монтание и Колици, Стефчик?нови [re: Kupo]  
АвторPatlaDJ (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 17:29



Komunisti kato teb deto se opitvat da ogranichavat svobodata na mnenieto, chak IP adresi shte proslediavat;-))),. ta takiva li kato teb shte zashtitavat medicite ni v Libia. Ti si beter libijski sudia ;-)



Тема Re: Ние-не.Ок.А Монтание и Колици, Стефчик?нови [re: PatlaDJ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 18:29



Тъпанари. В тази болница само тези 5 български сестри ли са работили? За това че в болниците им не стигат консумативи и има лоша хигиена, е виновно правителството на Кадафи. Ако няма искупителна жертва, то значи обществото в Либия да се настрои срещу него.
Вие сте педераси - а не българи! Меки китки! Тихи дипломати!!!



Тема Re: Не търся конфронтация!нови [re: Stefan]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 20:37



Не знам какво правят трите митични банки кръв в хладилника на сестрата, само дето аз принципно се чудя как е успяла да ги зарази няколко месеца преди да отиде там. Просто невероятно! Но да оставим това... Нека погледнем от друга страна: СПИН не е заболяване, което да се развива с главоломна скорост. Не е, да кажем, Ебола. Или пък тетанус. Или тиф. То си има инкубационен период, често може да минат и някоко месеца, преди да се установи със сигурност, че симптомите, които човек проявява се дължат точно на срива на имунната система, причинен от HIV-вируса. И така, ето го тука следният сценарий:
Имаме пет медицински сестри и един палестински лекар. Те разполагат с някакъв Таен Мотив да заразяват деца в Бенгази. Един Бог знае що... А може за това пъклено деяние да им е платила някоя Мистична Световна Конспирационна Агенция, която си има някакви, ъъъъъ...Мистични Основания. Както и да е де, така или иначе на тези хора им щуква тази идея да изпозаразят колкото се може повече народ със СПИН и почват да си я осъществяват. Е искам сега някой да ми каже (може да е Стефан като за начало, не придирям особено) защо след като извършват това злодеяние тези хора продължават кротичко да си живеят в Бенгази, вместо да си стегнат багажа и да отпрашат някъде другаде? Примерно в Туркменистан, а по-добре даже в Салвадор, че е по-далеч, където да продължат Мисията си или да си гледат живота според конкретните си предпочитания?
Вместо туй наблюдаваме следния феномен: кандидатите за орден "Доктор Менгеле Първа Степен" остават в Бенгази без да правят никакви опити да се крият и си седят там чак докато не се установи заразата... След което феноменът се задълбочава: викат ги първоначално на разпит, а те, вместо да им светне червената лапмичка, че Добрите Са Ги Разкрили, след разпита се прибират преспокойно по квартирите си и продължават да си гледат кефа.
За мен има точно два допустими извода:
а)и шестимата човека са силно невменяеми
б)и шестимата са невинни и просто и през ум не им е минало, че някой би могъл да ги обвини в такова чудо.
Айде сега някой да ми обясни какви факти би могъл да приложи към съмненията си, че те зи хора може и да са виновни!



Тема Бравонови [re: Beceлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.05.04 20:40



Каза го кратко и ясно.

Ако можеше да го кажеш и на един лекар (spok) пишещ в клуб медицина...
Ама май няма смисъл, щот няма да те разбере :(((

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: Не търся конфронтация!нови [re: Beceлa]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 22:37



Надявам се да си права, че те са невинни. Аз не мога да преценя. За съжаление е много малко вероятно да ги оправдаят. Дано поне отменят смъртните присъди. Това ще даде време на повече хора да се запознаят с фактите и да се стигне до прозрачен процес.

*Що се отнася до Д-р Менгеле - и неговата майка го е смятала за ангелче :)
/ей, това е шега! да не почнат сега да го коментират!/



Тема Re: Невинни?нови [re: Stefan]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 22:57



Току-що видях тази страница: http://bg-medics-are-not-guilty.org
Нека който има някакви данни, документи, експертни мнения или материали по делото да ги публикува!



Тема Re: Не търся конфронтация!нови [re: Stefan]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 00:01



Тъй ами, трудно е да прецениш... Я пак да питам, че не разбрах - на какво основание допускаш, че може и да са виновни, при условие, че месеци наред след предполагаемия биотерористичен акт тези хора продължават да си седят там без избощо да им пука? Колективна невменяемост или евентуална проява на Алтернативното Крило на Световния Съюз на Терористите-Камикадзе?
Да?



Тема Re: Предлагам 15-20 г. ЗАТВОРнови [re: пaциeнт]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 00:07



ТОЧНО ТЪЙ!!! Обещавам да водя хипотетичните си деца при ТЯХ, ОЩЕ ПОВЕЧЕ, ЧЕ ВЕРОЯТНО няма да бъдат там, КАКТО НЕ СА БИЛИ ОЩЕ НА РАБОТА в болницата, когато ЗАРАЗАТА Е ТРЪГНАЛА. Не че нещо, все пак ТОВА БЕШЕ ДОКЛАД от световни, ТАКА ДА СЕ КАЖЕ специалисти. САМО СЕ МОЛИ ДА НЕ попадаш ТИ в подобно положение. НИКОЙ НЕ Е ЗАСТРАХОВАН както се вижда.



Тема Re: Невинни?нови [re: Stefan]  
АвторNewsEND (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 03:43



Лично аз мисля, че не можем да кажем дали са виновни или не.

Що да не можеш да ажеш?
Ето днес медиците тук в България казаха, че са невинни. Не, че един от тези медици който подскачаше и викаше "невинни са", поради абсолютна некъдърнаст погуби човешки живот, но в момента практикува. Е, по този аршин - невинни са. Медици са - и то български...

Съгласен съм че присъдите са сурови - за това, че са знаели че има зараза и не са казали на никой не виждам съд в света който да ги оправдае, но чак пък смъртно наказание.

Но все мак МОДАТА сега е да скачаме и да викаме срещу всичко либийско - ние това го можем най-добре. Да сме АНТИ. Да сме все против нещо.
Затова и правим глупости - днес пискаме мейли къде ли не, гласуваме в идиотски анкети в арабски сайтове където дори и незнаем какво точно пише...
Но няма нищо страшно - по тази географска ширина такъв е МАНТАЛИТЕТА. Който не му харесва - светът е пред него ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.