Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 01.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ей колеги, какво Ви стана?нови  
Автор плaнинeц (непознат)
Публикувано26.03.09 23:03



Защо вече почти цял месец никой нищо не пише?????????Нима всичо по машините е о.к.?



Тема Re: Ей колеги, какво Ви стана?нови [re: плaнинeц]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.03.09 01:05



Е по моята - почти всичко е ОК.
При спиране на хлъзгаво, поднася, та проверих спирачките и се оказа че дясно предно колело държи по слабо, но в нормата, докато ляво задно държи доста по слабо - под нормата.
Та ще трябва да я водя на доктор



Bеer? Mоre?



Тема Re: Ей колеги, какво Ви стана?нови [re: плaнинeц]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано27.03.09 10:08



Чаках да видя на кого няма да му издържат нерите и ще се обади

Ми аз всеки ден поглеждам, виждам , че няма нови постове, самият аз няма какво толкова да се похваля и илизам. Вероятно и други правят като мен. Направи ми впечатление, мисля, че беше някъде есента, някой от хората които са били активни в този клуб преди няколко години пусна пост ей така колкото да види кво правят другите и в продължение на 2-3 дни се изредиха всички. Значи пичовете редовно, да не кажа всеки ден заничат ама не пишат нищо.
Абе и мойта занася яко, но не съм я гледал. По едно време като спирах нещо яко стържеше отзад, но сега неприятния звук изчезна. От километража се разнася някакво много неприятно стържене, което е в синхрон със скороста. Един познат ми каза, че е жилото. Да го сменя но то е пломбирано, трябва да счупя пломбата.
Друг един звук ме притеснява много. Пак ми стърже някакъв лагер но не мога да разбера кой точно, а и не стърже нерекъснато. Звука ( а и вибрацията )идва някъде изпод краката ми. Страх ме е да не ми блокира пак. Като съм на дълъг път не мога да се отпусна и да карам по бързичко.
Трябва да си купя 1(една) гума всесезонна. Биричке този магазин в Дружба за който ти ми говореше не можах да го хвана нито веднъж отворен, въпреки , че и в работно време ходих, а и телефона не отговаря. Това е за сега.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.

Тема Re: Ей колеги, какво Ви стана?нови [re: 4onkin]  
Автор плaнинeц (непознат)
Публикувано27.03.09 22:47



Защо говорим за нерви? Толкова е добре и полезно да споделяме проблемите по машините.Сега си давам сметка колко добре съм постъпил когато си купих нова Нива, а не теглих кредити за "гещо по-добро" и съответно по-скъпо-сега гледам върнатите лизинги по автомагазините и си карам Нивушка-вече около 40 000 км-само бензин и ход напред.За сега няма проблеми-тук таме скръцва, тук таме подрусва, но...........сигуре-и в сняг и в кал!и по асфалт-пък и с КАТ няма проблеми- не "троши" радари.



Тема Re: Ей колеги, какво Ви стана?нови [re: плaнинeц]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.03.09 18:38



А бе аз "строших" един радар ама в населено място - хубав път към Бургас село някакъв войвода, и акт ...

Оправиха ми спирачките. Предните имали по 3 цилиндърчета та едното било клеясало.
И няколко препоръки получих - редовна проверка, от време на време рязко спиране - и на преден и на заден ход.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ей колеги, какво Ви стана? [re: bira_more]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано03.04.09 21:23



Здравейте! Извинявайте, че отново се намесвам във вашия клуб. Бих искал отново да сподлите впечатления за вносителите. Кой е най-малко лош? Има ли някой първи собственик, който не е имал никакви проблеми със сервиза на доставчика?



Тема Re: Ей колеги, какво Ви стана?нови [re: kimchi]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано03.04.09 22:38



Аз съм пас.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: Ей колеги, какво Ви стана?нови [re: kimchi]  
Автор плaнинeц (непознат)
Публикувано06.04.09 23:56



Колега,какви проблеми със сервиза? Купих нова НИВА от НАР-Хасково и в сервиза сменях само маслото на д-ля.Разни други дребни неща си отстранявах сам или в сервиз(може и да не е този на фирмата) стига да не нарушаваш пломбата или да правиш нововъведения по ел. или нещо друго. Тука става дума да притегнеш нещо, да отстраниш някой пропуск и т.н. С една дума НЕ РАЗЧИТАЙ МНОГО НА СЕРВИЗА НА ФИРМАТА!Вече съм на 34000(купена 2005 м.04) И НЯМА СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ( автомонтьора в сервиза на НАР в Бургас е много стабилен и нямам никакви проблеми с обслужването, пък и машината за сега е о.к.-чукаме на дърво)За НИВА-та е много важно да не я юркаш много(карай около 2800-3000 оборота и внимавай да не я прегрееш. Най-добрата скорост е 90-110 км/ч.Задължително хубави масла и гориво.В началото проверявай лагерите на предните главини(чрез пипане на главините следи за загряване повече от нормолното)



Тема Re: Ей колеги, какво Ви стана?нови [re: плaнинeц]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано09.04.09 17:07



Май твоят дял от проблеми се е струпал при мен



Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.

Тема Re: Като сте отворили приказката пакнови [re: плaнинeц]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано25.04.09 21:23



Да питам и аз - до колко К тябва да се "разработва" Нивата. Някои ми казват до 2-3, други - до 5. И с не повече от 80, пък аз си я "галках" и с 90 на малко под 3000 оборота. А оня ден на първото ТО, пича ми вика, че можело да си я карам с колкото искам, тва били глупости.
И нещо да ви кажа адски изненадващо - докато я "разработвах", нова новеничка, (на 110 км я грабнах преди 2 седмици), знаете ли колко разход ми даде - 7. Втори, трети път - толко - на дълго, с 90 - 7/100.
А предната Нива под 8 не съм можел да я смъкна.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.