Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 22.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Като сте отворили приказката пакнови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.04.09 22:39



До колкото си спомням от книжката - първите 500 км скорост до 90, след това до 3000 км скорост до 110.
Номера е да не вдигаш "максималните" обороти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Като сте отворили приказката пакнови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано26.04.09 10:44



То и аз тва си мислех, че за оборотите е кахъренето, и гледах над 3 да не минавам. Ама аз и по принцип не минавам, щото нема какво да се заблуждаваме - над 90 дискомфорта става доста силно изразен. А и нямаш представа колко е яко да не мислиш за гладни куки на всеки завой и да си караш спокойно.
И друго, което ми направи впечатление - дърпа много яко, дори и на по ниски обороти. И не дава признаци да се мъчи. Дали е чист късмет (щото то Нива, жена и прасе се вземат на късмет) или е нещо от новостта на пороизводството ( на стъклото пише 08), ама е като осичка. Много ме радва.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Като сте отворили приказката пакнови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.04.09 13:38



Пъргави са.
Между другото - по магистрала 100 - 110 са комфортна скорост. Нагоре става некомфортно поне за мен.
И не знам как е при теб - ама при мен имаше един куп дрънчащи пласмаси, които влизаха в чуден резонанс около 90 - 95 км. Та лепих аз като идиот с едни двойнолепящи лепенки и ликвидирах част от дрънченето.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Като сте отворили приказката пакнови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.05.09 00:45



Аз такива работи просто съм ги игнорирл и не ми правят впечатление - приел съм ги като даденост.
Иначе много яко скърцане, даже хлопане някъде отпред - някои казват щанги, други - кормилната кутия, трети - пружини...
И аз не знам какво, но е задължително - и предната Нива се разскърца така, като я полашкахме по черното.
И тая така. Па като си я покарам ден два само по равното, минава й.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Като сте отворили приказката пакнови [re: StefanPan]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано07.05.09 00:01



Ами не съм се обаждал, защото си карам с такъв кеф тая колица в разрез с всички парвенющини и простотии, че не съм се сетил. Лошото е, че съм дърт и малко карам, та още не съм навъртял 1500 за първи преглед. Но колата си е в ред. Сложих си свирка за запалени фарове, сега си търся дясно огледало с моторче и уж са ми обещали нещо по-бадева. Скрибуцания ще отстранявам като се постопли. Впрочем потраква задната седалка от ключалките само и ремъкът свиреше, но го опънах и заспа. А на пета утихва шумът в някаква степен и си се кара царски.



Тема Re: Като сте отворили приказката пакнови [re: ogorogo]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.05.09 23:00



Първото ТО не е ли на 2500?
А иначе ще ми е интересно как ли пък ще бъде това чудо леко тунинговано. :)
В тази връзка, някой може ли да сподели мнение за Нива-Шевролет.
В един руски сайт четох някакви впечателения и сравнения от изпитания и май Новата се държеше извън пътя толкова добре, та май и за някои неща и по-добре, от Нивата.
А на пета шумът утихва така, че си е направо НЕумопомрачителен. :)
Яко, царски, с 90. :) Ама гледаш от високо. И не ебаваш колоната пред моментно затворен участък, щото включваш първия зъб, скачаш в шанца, през него в нивата, пак през шанца и махаш на отсрещната колона със съчувствена усмивка.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Като сте отворили приказката пакнови [re: StefanPan]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано13.05.09 04:59



Сигурно е така със Шевролета, ама разликата от 15 бона до 28.... А с обикновената Нива знаеш че си в кола, не в спалня. Колкото до тротоарите и прескачането им - доста камери сложиха в София, мамка им!



Тема Re: Като сте отворили приказката пакнови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (член)
Публикувано13.05.09 11:48



Освен това ниваджийте сме готини и интелигентни хора, спазваме закона и добрите нрави.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.