Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 28.04.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Коремнови  
Автор Bloody Sword (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 21:09



Имам въпрос-Как да си изчистя мазнините от корема?
Правя сума ти коремни преси,за долна и горна част,бягам но така и не виждам резултат
Много гадна и проблемна мускулна група са коремните мускули.Някой ако има идея да пише



Тема Re: Коремнови [re: Bloody Sword]  
Автор GENERAL.TOMl (WARMASTER)
Публикувано04.12.05 22:41



Постига се и със съответната диета! Въпреки всичко, трябва и време. Аз моите плочки започнах да ги виждам около половин година след началото на тренировките! Половин година не виждах резултат, а тренирах упорито и бягах здраво! Въпреки всичко има и диета, която трябва да се спазва! Две години след това вече съм бомба-трепач, а най-важното нещо е постоянството! Сега вече мога да си позволя да ям каквото си искам, защото нищо не ми се лепи, а имам мускулите, които са в оборот и се грижат за всичко! Както е бизнес поговорката, "работи за името после името ще работи за теб" тук е работи за тялото, после тялото ще работи за теб!
Постига се желания резултат, но колко време зависи от персоната, индивидуално е, метаболизъм и честота! Ако имаш още въпроси, питай!

AT THE END OF THE STORM THERE'S A GOLDEN SKY


Тема Re: Коремнови [re: GENERAL.TOMl]  
Автор Bloody Sword (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 19:45



Каква диета си спазвал в началото? В храненето не съм стриктен.Ям докато се заситя .Знам за храните които трябва да се избягват и за тези на които трябва да се набляга ,но някак си не ми се яде ориз и белтъци.
Диетата сигурно помага но не е ли по добре да се спазва баланса между движение и ядене? Вярно че и метаболизма ми не е много бърз.
И за бягането имам въпрос.Кое е по -полезно бързо бягане за по малко време или бавно бягане но продължително?



Тема Re: Коремнови [re: Bloody Sword]  
Автор GENERAL.TOMl (WARMASTER)
Публикувано05.12.05 22:36



Така! Разбирам точно какво чувстваш!

Значи като за начало ме си поставяй за цел да ядеш това, което пишат диетолозите, защото е трудно в общи линии ( психологически, след като цял живот си свикнал на любимите храни ) а лека полека започни да елиминираш от менюто си най-вредните в случая ( тестените храни и сладките неща ). Ако не можеш съвсем, ограничи ги до минимум! Яж бързо разграждащи се храни ( зеленчуци всякакви, плодове ) и леки меса ( пиле и риба ). Като на първи етап опитай се да елиминираш тестата, сладките, свинското. Зеленчуците ги яж варени или задушени, ориз и картофи също може, но в малки количества! Препоръчвам ти китайската храна, на мен тя най-добре ми действа, и оттам можеш да си избираш каквото ти се яде от тези споменати неща!
Друго важно нещо е, яж по-често ( 3-4 пъти ) но по-малки порции. Примерно една кутийка ориз със зеленчуци китайско ти е една порция! След три часа изяш една ябълка и един банан. След още три можеш да си направиш една порция шопска салата! Още нещо важно - не бива да ядеш нищо един час и половина преди и след тренировка! Препоръчвам ти да тичаш на гладно, защото така изгаряш мазнините, които си натрупал, или ако нямаш време, веднага след тренировка!
Аз нямах никакъв резултат три месеца след като започнах, това беше преди около 4 години, спазвах диети, но не се получаваше, защото и моя метаболизъм не беше бърз отначало! Някъде на 4-ия месец започваш лека полека да се оформяш, и метаболизма се засилва. Ако си постоянен примерно една две години, ше видиш, че инерцията от упражненията ше върши половината ти работа, и няма да се напраягаш особено! Аз започнах да тичам по 30 минути дневно в началото, и се уморявах много ( тамън бях спрял цигарите ), година по-късно увеличих на един час, и вече бях натрупал и корем и инерция, и не ги чувствах изобщо, бягах като професионален атлет, сега пак свалих на 30 минути, защото вече само поддържам формата а и не съм професионален спортист по принцип! Започнах с бавно бягане докато ускоряваш лека по лека, но никога не се пресилвай! Прекаленото трниране е вредно! Ако някой ден просто си скапан и не ти е до нищо, еби му мамата, НО не забравяй да си го наваксаш после!
Опитвай се да консумираш по-малко калории отколкото изгаряш - примерно, 1 час бягане е 700 калории! Дневно човек изразходва 1000 калории само правейки нищо, следователно с калориите от бягането стават 1700!
Едно меню Биг Мак Мийл в Макдоналдс ( двоен бургер, пържени картофи и кока кола ) е 1500 калории! Прецени!
Пожелавам ти успех, трудно е в началото, но е реално постижимо напълно!!

AT THE END OF THE STORM THERE'S A GOLDEN SKY<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от GENERAL.TOMl на 06.12.05 02:24.</EM></FONT></P>

Редактирано от GENERAL.TOMl на 06.12.05 02:26.



Тема Re: Коремнови [re: GENERAL.TOMl]  
Автор Bloody Sword (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 18:25



Благодаря за подробния отговор.

Ободри ме че мисията -изчистен корем не е невъзможна.Просто ще продължа.Смятам и да увелича бягането защото сега не бягам 30 минути.Ще увелича и сериите коремни преси.
Постоянство не ми липсва.С храненето ще ми е по трудно
Всъщност с тежести се занимавам от 5 месеца.Но и от преди си имам някаква основа.На корема отделям най много усилия защото ми е най-мъчната мускулна група.Но пък е доста ефектен като стане както трябва.

Поздрави



Тема Re: Коремнови [re: Bloody Sword]  
Автор GENERAL.TOMl (WARMASTER)
Публикувано06.12.05 22:51



Определено е ефектен! И аз най-много време отделям на него, защото освен всичко и е много красива група като я направиш, както и лееко изпъкналия бицепс. Краката също. Най-много зависи от тебе - ако наистина искаш, ще го направиш! Най-важно е самодисциплината, и друго нещо, вярвай преди всичко на себе си, не слушай много останалите, продължавай в същия дух, и заспивай с оптимизъм!
Поварявай в това!

Ако имаш някакви конкретни въпроси свързани със самите упражнения, питай, бил съм парт тайм джим инструктор за известно време и познавам добре мускулните групи и различните типажи хора!

AT THE END OF THE STORM THERE'S A GOLDEN SKY


Тема Душицо, точно ти ...нови [re: Bloody Sword]  
Автор koпeлeтo тъпo (сега и завинаги)
Публикувано07.12.05 07:01



...никога няма да "изчистиш мазнините от корема". Щото си тюфлек.

If I could fly .... see the world though my eyes...


Тема Re: Коремнови [re: GENERAL.TOMl]  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 08:28



Честно, ебахти съветите и то професионален инструктор напрово ме закопа:

1.Яж по често...3-4 пъти то ва ли ти е честото сигурно нормално хората ядат по един път на ден аз пък бих му казал 5 пъти на ден по малко за да може храната добре да се обработва и оползотворява.

2.препоръчваш му да яде само ориз, плодове и салати добре обаче тове са въглехидрати и целулоза а къде са белтъчините и стези въглехидрати докъде ще стигне?????

3.Как може да не ядеш след тренировка еми тези мускули на какво ще станат!!

4. 1 час бягане това е просто убииствено ти маи не бягаш а вървиш аз ти препоръчвам пък бягаи половин час но на високо темпо а не да се лигавиш 1 час това е смешно един час бягане!!!!!!!!!!!!!

5.Това да изразходваш повече калории отколкото да приемаш всеки балък го казва но идеята е не само количеството но и качеството всеки може да гладува но не всеки може да си разпредели храната правилно



Тема Re: Коремнови [re: Emo]  
Автор GENERAL.TOMl (WARMASTER)
Публикувано07.12.05 15:07



Не съм професионален инструктор, казах, че съм работил ПАРТ-ТАЙМ ( допълнителна работа ) инструктор! Също НЕ съм културист, пича искаше да изчисти мазнините и изгради красива структура, това, което съм му дал като съвет е проработило първо при мене, а после и при останалите хора, на които съм правил тренировъчен график + диетичен режим!

1. 3-4 пъти е нормално да се яде, може и 5, стига да не се надвишава количеството! Акцента ми беше да се яде по-често, но по малко. Не в големи порции! Така се ускорява метаболизма!

2. Не съм препоръчавал да яде само ориз, плодове и салати, той каза, че напърво време иска да изчисти излишъка, а тези храни са най-бързо разграждащите се, ако иска да трупа маса, тогава трябва да яде повече белтъци, аз не съм специалист по трупане на маса, а по поддържане на тонус и жилаво и гъвкаво тяло!

3. Никога не се яде веднага след тренировка ( 1 час минимум ), защото, това, което си изгорил и изразходил го запълваш веднага, и ефекта е 0! Тялото трябва да се охлади и ритъма на организма да се уравновеси! Пише го във всеки учебник!

4. Добре, 30 минути интензивно бягане го приеми, че е равно на 1 час бавно багане, достатъчно е да имаш тредмил ( бягаща машина ) за да го изчислиш, всичко е разграфено, гони се ефекта, а той е изгарянето на въпросните калории ( при 700 калории при един час нормално тичане ) и ги бягам без проблем мой човек, все пак съм триатлонист!

5. Никой не говори за гладуване, напротив, трябва да се храниш, за поддържаш метаболизма, става въпрос да не надвишаваш изразходените калории, ясно че, ако плюскаш колкото и каквото си искаш, няма да се релефираш особено, а аз това разбрах от пича, че иска да постигне изчистен корем, а НЕ натрупана маса, understand?
Ако е последното, моеш да му даваш акъл за яки тренировки и правене на мускули и маса, явно ти си в тая област!


AT THE END OF THE STORM THERE'S A GOLDEN SKY


Тема Re: Коремнови [re: GENERAL.TOMl]  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 16:09



1. Казваш да се яде по често но по малко аз казвам същото но смятам че три пъти не е често ти не смяташ ли така.Ако яде рано сутрин до обед така ще огладнее че ще се наплюска като прасе по-добре 10 часа да си направи една малка закуска и така.
2.Трябва много да се внимава с въглехидратите когато ще отслабва дори и един плод след 18 часа може да бъде фатален за него докато белтъците ако не може да ги оползотвори поради мързел те просто ще се изхвърлят а въглехидратите се превръщат в мазнини и става лошо.
3.За преди тренировка съм съгласен трябва да тренира на гладно но след тренировка не съм съгласен все пак ако целта е да замязя на скелет добре но мъж без малко мускули просто си е педал
4. 30 мин интензивно бягане не е равно на 1 час бавно бягане аз си държа на моето 30 мин интензивно
5.Всеки си има свои методи според мен твоите методи може да са добри за триатлона но всеки култорист ще ги отрече тава е не е важно да свалиш 10кг от които 8 мускули и 2 мазнини а 5 от които 6 мазнини и качиш 1 кг мускул.

това е от мен не го приемаи като заяждане а като сблъсак на два различни възгледа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.