Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 09.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Рамене и гръб  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано28.08.01 21:08



Я ми кажете моля повечко упражнения за рамене и гръб, но които да изискват само гири, а не оня големия уред.

N.

Scream if you wanna go faster!



Тема Re: Хе, Хе...нови [re: NlKlTA]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 23:27



Еее, Никита, фенке луда на Гери...
По-полека! То, ако се почне само с гири, уж нищо не излиза, ама хората не са прави!
С гири се постига свобода на движението, различно натоварване на мускула, релеф, но не голяма сила!
И, ако на теб сила не ти трябва - почни с гири!

За рамене има много:

За предната част на musculus deltoideus - повдигане напред...
За страничната част - разгъване встрани.
За задната - разгъване от наклон...
Ако пък ръцете са под 45 градуса спрямо тялото напред (все едно, че ще прегръщаш някой, но не със свити ръце!) при разгъване
то се получава чудесно упражнение за малко тренирания хората musculus trapezius... Той придава чудесна форма на гърба и раменете.
Повдигането на раменете също е добро като упражнение - с изпънати ръце повдугаме нагоре раменете без да свиваме никъде... Перфектно е! Пробвай десетина и ше ти припарят раменцата...

Ех, забравихме милитъри изтласкването - ти си го знаеш!
Ако почнеш и да ротираш ръцете в раменната става, докато изтласкваш - цена няма да имаш...

Ако не стига - питай за още... Има доста...



Тема Re: Хе, Хе...нови [re: Osogovetz]  
АвторПak cъм aз! (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 23:29



А за гръб - едно е най-добро -теглене на дъмбел с една ръка...
Тегли се по-към кръста, а не към гърдите...



Тема Мерсинови [re: Osogovetz]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано29.08.01 10:37



От изброените, страничното разгъване, изтласкването и повдигането от наклон вече ги правя от два месеца. Ама исках нещо новичко да включа. Ааа да, от скоро пък почнах и това, което се изпълнява като си качиш единия крака на лежанката, подпреш се с ръка, а с другата вдигаш...нали се сещаш, то е за гръб. Абе не мога да ги обяснявам много много упражненията :)

N.

Scream if you wanna go faster!



Тема Re: Рамене и гръбнови [re: NlKlTA]  
Автор Lara_ ()
Публикувано29.08.01 10:42



Zdrasti Nikita,
Vijdam che si goliama fenka na fitnesa. Interesno mi e ti kade trenirash i kakva programa polzvash???
Niakakvi drugi sportove??
Nesto dieta ili ogranichavane na iadeneto???
I kakvi rezultati si postignala dosega, kato relef, otslabvane i t.n.?
Stoto az zasega samo na teoria si organiziram nestata, no skoro zapochvam s pulna sila



Тема Хм :)нови [re: Lara_]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано29.08.01 11:17



Ами да ти кажа, програмата сама съм си я правила (с помощ и от баща ми), но пък много си ми харесва и доста добре ми се отазява. А що се отнася до яденето, от много време не ям каквито и да било продукти, в които участва брашно. Но пък шоколадчета (само черни) и сладолед от време на време хапвам. И освен това много сирене и кисело мляко.
А иначе: От понеделник до петък, всяка сутрин 4 км тичане (напоследък и с найлон, което ознчава, че се прибирам вир вода вкъщи, но пък май започвам да си виждам пресата, кеф, кеф :)). След това фитнес. Фитнеса го упражнявам при баща ми, той има лежанка с таковата за крака. Нали знаеш това дето се повдига. И той ми е правил програмата: понеделник и четвъртък - гърди, гръб, клек, крака. Вторник и петък - рамо, бицепс, трицепс, крака. В сряда не фитнесвам. :)
Освен това всеки ден следобяд един час йога (това го правя от две седмици, но е супер приятно и отпускащо). А вечер отделям внимание на гадния корем и си танцувам. И както виждаш всичко ми е безплатно - стадион "Академик" ми е на 5 минути, фитнеса ми е при баща ми, а вечер съм си вкъщи.
А ефект....ами аз съм се отказала от кантари и метъри, но хората, които са около мене твърдят, че с дни се променям. А поне заради дрехите съм склонна да им вярвам. Всичко ми става широко.

А най-хубавото от всичко е, че вече съм се пристрастила. Не можеш да ме накраш да се откажа, въпреки че всяка сутрин, на 6та 7ма обиколка псувам целия свят. :)

N.

Scream if you wanna go faster!



Тема Re: Хм :)нови [re: NlKlTA]  
Автор Lara_ ()
Публикувано29.08.01 11:41



Leeleee,
napravo ti zavijdam za toia izlishak ot svobodno vreme
Az za sujalenie ne razpolagam s tolkova mnogo zastoto rabotia, koeto znachi che moga da treniram ili predi rabota ili sled. Namerila sam podhodiasta zala za celta.
No nesto tichaneto ne mi se otdava, mnogo mrazia da ticham. Probvah se niakolko vecheri, i to zastoto imah edna priatelka da me navie da hodim zaedno...obache beshe niakakuv ujas. S posledni sili praveh 4 obikolki......sled koeto ne mi se polagashe nikakvo vecherno izlizane, t.k. se pribirahme v 10 vecherta ot stadiona. A puk i takuv zverski glad me goneshe.....tragedia!!
Spomniam si predi vreme beshe pisala che ot veloergometura niamalo polza - zasto taka? Az tukmo misleh da si vzimam takuv ili steper, zastoto s veloergometur ne trenirash dupeto.
A fitnesa na basta ti dokolkoto razbiram ne e v zala. I az prez weekenda hodia pri priatelia mi - toi ima lejanka s takova za race i kraka. Abe pochti vsichki vidove uprajnenia mogat da se praviat. Otdelno malko s girichki, kliakane i koremni.
Lipsva mi na mene aerobnata trenirovka i se chudia s kakvo moga da zamestia tichaneto?
Pozdravi, L.

BTW.: I mene mnogo me kefi Geri Haliwell kakvo tialo napravi

Редактирано от Lara_ на 29.08.01 11:44.



Тема Свободно време, аманови [re: Lara_]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано29.08.01 12:16



до 15 септември. Като почна училище, ще видя как ще си сместя програмата. Във всеки случай ако ще и през нощта да тренирам, няма да се откажа. А с велоергометъра преди време си изгубих цял месец така. Всеки ден по един час съм го въртяла на висока степен и с доста добро темно, но нямаше никакъв резулат. Но пък на майка ми и харесва ис и го ползва. Не знам явно е различно.
Може да пробваш степ аеробика, аз тренирах два месеца и ми беше много забавно, но при положение че мога без пари да си тичам, предпочитам второто. :)

N.

Scream if you wanna go faster!



Тема Re: Свободно време, аманови [re: NlKlTA]  
Автор Lara_ ()
Публикувано29.08.01 12:44



Eeee,
chak puk nikakuv rezultat?!!
Niamashe li pone malko stiagane na krakata, vse pak i dosta kalorii se goriat s karane na kolelo.....????
A dobre de spored teb koe e po-dobro za stiagane na kraka i dupe - stepper ili veloergometur???
Gledah i poTV-to niakakuv ured deto hem ne sediash, a izvurshvash krugoobrazni dvijenia s krakata, a i za rucete ima, zabravih mu imeto.
Ta toi dobre izglejda, ama im niamam doveria na tia ot Teleshop i ne bih si go kupila.



Тема Ами според меннови [re: Lara_]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано29.08.01 19:35



степера е по-доброто решение, ама да знаеш колко е досаднооо... :)...Макар че всичките такива уреди дето са за аеробика на място, са скучни.

N.

Scream if you wanna go faster!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.