Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 30.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Bulgarskijat nihilizam ochakvam vasheto mnenie g-n  
Автор Kapanezc ()
Публикувано15.04.00 12:26



Za grazckija nazcionalizam njama smisal da govorja - trjbva da givete v South Africa i da gledate tjahnoto predavane po televizijata inache vsjakakvi komentari sa neosnovatelni. pozdravi

Тема imah v predvid g-n Ivanov ...нови [re: Kapanezc]  
Автор Kapanezc ()
Публикувано15.04.00 12:29



General Anonesky , Ex-Pesho , drygi moge da ne si gubjat vremeto po temata az pone njama da gi cheta. Pozdravi

Тема imah v predvid g-n Ivanov ...нови [re: Kapanezc]  
Автор Анти-Пешо Анти-Иванов ()
Публикувано15.04.00 16:42



Абе, Скапанец, я се прибери в Отечеството си, та да си патриотарствуваш тук!

Тема Bulgarskijat nihilizam ochakvam vasheto mnenie g-nнови [re: Kapanezc]  
Автор Белота ()
Публикувано15.04.00 21:16



Всички народи около нас (включая и "македонския", и изключая румънския) са меко казано националисти!!! В Гърция няма значение коя партия ще управлява, защото тя ще изпълнява единствено и само гръцките интереси (или поне ще кяри МНОГО от изпълнение на чужди). Турция поддържа 700 000 редовна армия, и дори унищожителното августово заметресие не намали военните й разходи.Турците са не по-малко националисти от гърците; интересите на държавата в повечето случаи седят пред личните! Югославия е Балканския герой, който устоя на 78 дневните чудовщни бомбардировки, понесе минимални военни загуби, но за сметка на това "съюзниците" - унищожиха рафинерии, заводи, училища, болници, манастири, православни храмове и паметници на културата; отнеха живота "без да искат" на над 2000 югославски граждани. Резулати: Милошевич задържа властта;Югославия спечели морално войната и запази Косово; За Македония ми е трудно да пиша, защото нещата не са ми толкова познати, но Константин може да ни осветли по въпроса за македонския национализъм (който май основно се крепи на омразата срешу "бугарите" и шиптарите). България и българите ......, не знам дали има друг народ с такива управленци в Европа, които само за 10 години да причинят толкова злини на Отечеството ни, и да продължават ... Не знам дали сред другите народи могат да се изнамерят така лесно подкупници и предатели, както в България, които заради лични облаги ебаха майката на всичко читаво останало от ерата на социализма - барбар с прекрасното ни образование и доброто ни здравеопазване.Стига се до абсурдите да се продават стратегически гиганти като БТК, и да се съкращават предварително животите на отделните блокове в АЕЦ, като е доказано, че една модерна АЕЦ (каквато е Козлудуй) може да работи и повече от 50 години(!!!).Войска на практика в България няма!!!Има едни лигльовци, които действат по заповед на П. Стоянов, който не ходи и до тоалетна без да помоли за разрешение я Олбрайт, я Кларк, я Солана ... След унищожаването на армията де факто, въпрос до време е кога ще изчезне и държавата, е , разбира се,трябва и АЕЦ-а ни да бъде затворен, защото той е единственния надежден отбранителен щит в момента! В България днес, положението е повече от трагично, а "синята" (а и "червена" напоследък) демагогия го отежняват! В България днес е забранено да си националист, защото това, разбираш ли, пречи на "националните" интереси на държавата за влизане реално след 40 години в европейсия съюз! В България до преди 2 месеца корупция нямаше и никога не било имало ... И все пак, няма нищо по-хубаво на света от България, но няма и нищо по лошо на света от алчен и продажен българин!

Тема Bulgarskijat nihilizam ochakvam vasheto mnenie g-nнови [re: Белота]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано16.04.00 03:04



"Стига се до абсурдите да се продават стратегически гиганти като БТК, и да се съкращават предварително животите на отделните блокове в АЕЦ, като е доказано, че една модерна АЕЦ (каквато е Козлудуй) може да работи и повече от 50 години(!!!)." Само това изречение може да служи за блестящ пример на комунистическия начин на мислене, с който ти упорито отричаш да имаш нещо общо. Но очевидно няма да се сетиш защо.

Тема Bulgarskijat nihilizam ochakvam vasheto mnenie g-nнови [re: ex-Pesho]  
Автор Белота ()
Публикувано16.04.00 04:34



Кой луд приватизира стратегическите си гиганти (освен това БТК е печеливша и няма конкуренция на Балканите)?Мерси, че ми напомни - разни чели-недочели искаха и АЕЦа да приватизират(май по времето на Виденов)! Това си е чисто самоубийство и чиста проба продажност, защото който и да бъде от-горе гледа само да изкяри в комисионната!Ти за кво мислиш, че толкова години не могат да се "оттърват" от БТКто?! Ми не мога да разбера защо е комунистически, ти ако си мислиш, че всичко в една държава трябва да е частно и още по-добре - чуждестранно - много бъркаш!Нали, знаеш кой се ръчка за БТКто и кой ще монополизира телекомуниакционните системи на Балканите? Националните интереси - винаги на първо място, пък не ме интересува дали ще ми кажат комунист, фашист, демократ и т.н.!ОчЕвАдно е, че тия приоми влизар в действие, когато провеждаш целесъобразна политика!Помисли си ...

Тема :)))нови [re: Белота]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано16.04.00 04:46



"Кой луд приватизира стратегическите си гиганти?" Например правителството на Великобритания което има "безумието" да приватизира Бритиш Телеком още преди 8 години. С останалото още повече потвърждаваш диагнозата, която ти дадох. Очеводно вие комунистите така ще си и изчезнете като динозаврите, без да успеете да схванете че национален интерес не е едно и също с държавен интерес. BTW, огледай се в страната в която пребиваваш в момента и ми назови поне един стратегически гигант (ох, този безпогрешно разпознаваем речник :))) собственост на правителството.

Тема На г-н Kapanezcнови [re: Kapanezc]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано16.04.00 05:18



Уважаеми г-н Kapanezc, Според мен българският нихилизъм, както и всеки друг, е слабост, която, макар, че е точно противоположна на национализма, е еднакво вредна. За моя радост у нас класическият национализъм е отмрял - чупихме си твърде много пъти главите в справедливи, но загубени войни. Освен това 50 години бяхме де-факто съветска република ("общи дробове, общи сърца" според др. Тодор Живков) и националното бе на трето място след "съветското" и "интернационалното". Това, което придобихме вместо национализма, са комунистическите внушения, че ние сме крайно добри в безкрайно много области - "българската нация - нация техническа", "българско значи висококачествено", вдигаме най-тежки тежести (и връщаме медалите след като пробите за допинг станат готови). И че всички други, особено "Западът", са много по-зле от нас във всяко едно отношение, изключая само благосъстоянието - те са и по-глупави от нас (че ни изпращат помощи в брой и в натура), те са по-грозни от нас, а сигурно са и импотентни (което е изключено за нас). И че всички са ни врагове и денем и нощем мислят само и само как да ни разсипят. Моята позиция по въпроса не е сложна. След като сме я докарали дотук, значи че не сме били съвсем разумни. Трябва да си отчетем това и да знаем къде сме днес - закъсали сериозно. От друга страна трябва да знаем, че и ние, и други страни, особено с помощ от приятели, сме възстановявали страната ни и че това е ВЪЗМОЖНО и този път. Днес ние трябва да си дадем сметка, че сме изостанали и да се опитаме да компенсираме това изоставане. Днес ние трябва да се опрем на приятели в по-добро състояние и не да ги одумваме и да им завиждаме, а ... да се понаучим от тях. Трябва да знаем, че като хора не сме нито по-добри, нито по-лоши от нашите няколко милиарда "съседи" на тази Земя, да се отнясяме с уважение към тези "съседи". Отсъствието на национализъм у нас, при положение, че сме на Балканите, започва да става тема на разговор и актив на нашата страна в международен аспект. Ние трябва да запазим тази ни нова репутация като национална и индивидуална добродетел. Нихилизмът е също като пранги на нозете на кон иначе способен, ако не да печели надбягвания, то поне да ходи здрав и читав. С други думи - не сме нито по-добри, нито по-лоши от другите (е, в момента сме зле, но се напрягаме да се оправим и вярваме, че ще успеем - приемаме помощ с благодарност и ще я връщаме на други нуждаещи се, когат се вдигнем на крака). Аз лично съм разтревожен, че отсъствието на национализъм не се съчетава със стриктна религиозна неутралност у държавните ръководители. На мен, християнин по рождение, кръщение и що годе по начин на живеене, ми се повдигаше образно казано, когато наплашените комунистически босове в първите им правителства след 1989 г. демонстративно марширувака със свещи в ръце към църквите. Мислех си, че това ще отмине с тях, но и днес държавници от други партии нямат съзнанието, че практикуването на релизигия не може да става по демонстративен и параден начин, внушаващ общност на религия и държава. Но и днес ми се повдига, когато видя държавни ръководители на Великден или Коледа в храма "Александър Невски", вместо в кварталната им черква или когато на Гергьовден християнски свещеници (от една иначе съвсем пропаднала църква) "осветяват" знамена на армия, която не е кръстоносна и в която служат и мохамедани, и католици, и юдеи, и будисти, и сектанти и невярващи в нищо. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема 10 x :)))нови [re: ex-Pesho]  
Автор Белота ()
Публикувано16.04.00 09:09



В тази сделка липсват и национални и държавните интереси - има само лични, свързани с милиони в зелено!!! Примерите, които даваш с ВеликоБритания и САЩ, са примери с Велики Сили и капиталистически държави от средата на миналия век (когато започва индустриалната революция). В момента целия свят работи за САЩ, и на тях им е през к... дали еди-коя си компания или консорциум разработват и експлоатират, например петролните залежи в Мексиканския залив, защото те плащат ТАКИВА ТАКСИ, че свят да ти завие.И въпреки всичко, в САЩ 30% от предприятията се намират в държавния сектор(!!!). И още, в САЩ ако си забелязал мразят монополистите, защото те забавят развитието - пресен пример е осъждането на "гиганта" Майкрософт, в България обаче монополистите са на рядко срещана почит, защото има на кого да раздават рушветите си в зелено!

Тема Izmii si zabite i razcete ...нови [re: Анти-Пешо Анти-Ивано]  
Автор Kapanezc ()
Публикувано16.04.00 11:20



...kato si na tozi sait g-n Antimaterija.A ako ti stiska izlez v chugbina i napravi neshto polezno taka che horata kato chujat dumata "bulgarin" da ja olizcetvorjavat s neshto kachestveno a ne s plitkoumno iskazvane kato tvoeto , vapreki che kato sadja ot stila ti na mislene si brat bliznak s chervenoto polugovedo koeto se nadjavam che moge da svarshi neshto polezno v svoja givot. Megdu drugoto s kakva treva se tapchete sega v Sofia.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.