Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:44 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 10 x :)))нови [re: ex-Pesho]  
Автор Бял Равнец ()
Публикувано17.04.00 05:33



Нямало автобуси, хайде де!:))) Този път не можеш да ме заблудиш. Нямало автобуси- каква измислица!!! А какво ще кажеш за свое оправдание и мое опровержение като ти напомня за Greyhound, които кръстосват страната на длъж и на шир непрестанно и за всичките черни и мексиканци че и доста американци, които пътуват с тези автобуси всеки месец и или поне по веднъж на няколко месеца? Един такъв автобус не го гасят докато не измине няколко хиляди мили. И са много изгодни, въпреки, че пътуват сравнително бавно на фона на огромните разстояния. Всеки един момент на път из САЩ в движение може би има някъде около 20000 такива автобуса, ако не и повече. Страшно много студенти и ученици също пътуват с тези рейсове и то през няколко щата. Това дето го каза за автобусите е голяма глупост. Да не говорим, че в един град като Чикаго например само в Downtown всеки един момент има няколко стотин, ако не и хяляди автобуси. А за ученическите вътрешноградските е отделно. В САЩ сигурно има повече автобуси, отколкото в цяла Европа и то постоянно ползвани. Къде си тръгнал да ми разправяш такива глупости, че нямало автобуси!

Тема Екс, при тебе там във Флориданови [re: ex-Pesho]  
Автор Бял Равнец ()
Публикувано17.04.00 05:48



да не би хората да яздят крокодили вместо градски автобусен транспорт? Много добре знаеш, че един Грейхаунд 2000 мили ги пътува за няколко дена, а пътници има предостатъчно защото е само 50 долара пътуването. Автобусите в САЩ направо бъкат и в тях на американците им се предоставя идеалната възможност да си покажат отвратителната култура и държание. Ти си ходил някъде по балове, по скъпи ресторанти, по концерти- е там вече се натъкваш само на интелигентни високообразовани и добре възпитани американци. Но я върви да пътуваш 2000 мили с черни животни и после да разкажеш какви са ти преживяванията и впечатленията от държанието им. Не с мексиканци, защото мексиканците са 1000 пъти по-културни. Те са си направо европейци и по някои качества вероятно дори превъзхождат някои европейски народи.

Тема 10 x :)))нови [re: ex-Pesho]  
Автор Белота ()
Публикувано17.04.00 06:43



Това е малко изключение от богатия "културен арсенал", който американците притежават.Примерно те свободно се оригват на всеуслошание, без дори и "пардън ми" да кажат;когато са в бар от инфантилните крясъци на момчета и "мацки" (повечето едни такива тлъсти, луничави,с червени петна по кожата и т.н. - някои от тях дори с изкуствени гърди) не можеш и дума на спокойствие да си кажеш с твойта компания;отидеш ли в студентския стол същата работа - замерят се с храна, хилят се просташки (виж те ме кой съм аз) и много често се закачат с непознати (като мен, но аз ги сдухвам подобаващо:) ); и още и още, добре че където съм има много чужденци (а и българи), а и едно прекрасно кафене, където пушенето в задната част е разрешено, така че не съм определено страдалец! Не малка част от американците за мен са изкуствени хора, разбира се има и доста изключения, и повярвай когато попаднеш на такива(особено мацки) - си най-щастливия човек в Америка!:)))Като цяло обаче са пълна скръб, но те не са виновни ... В студентския стол, където работех известно време, половината от персонала бяха хора на възраст между 35 и 45год., и бяха най-нещастните същества, с които някога съм имал допир ... съжалявах ги искрено! Във Флорида не знам, какво е положението, но съм сигурен, че живота е много по-добър (като чувство) от тук - Нордерн Вирджиния!Целта ми сега е да се добера до Ню Орлеанс тия години, защото братко, това е най-прекрасното място в Америка!:)))

Тема 10 x :)))нови [re: ex-Pesho]  
Автор Белота ()
Публикувано17.04.00 06:46



Зависи къде си, но определено градските автобусни линии с умисъл не са добре развити ...:)))

Тема Екс, при тебе там във Флориданови [re: Бял Равнец]  
Автор Белота ()
Публикувано17.04.00 06:52



Ооооо не ми говори, имах неблагоразумието да пътувам с тях и ... направо ми идеше да изпозастрелям - първо всички на "Дъ Биг Грейхаунд Стейшън", а после и индивидите, с които пътувах! Ужас, ужас - добра идея, за филм от типа "Факълти" , "Скриим" и другите подобни ... "Грейхаунд" - аз ще се цаня за режисьор - няма проблем:)))))

Тема Това, което не ми харесва ...нови [re: Белота]  
Автор Антиплиткоумник ()
Публикувано17.04.00 20:19



Благодаря! Понякога си мисля, че тук не са останали българи, а някакви мимикриращи същества, които си умират да се харесват на другите на всяка цена...

Тема Браво, бе пич ...нови [re: Белота]  
Автор Антиплиткоумник ()
Публикувано17.04.00 20:32



най-сетне да видя един от този форум, който е отишъл в Америка и е останал човек и българин!

Тема Нищо против, Пешо,нови [re: ex-Pesho]  
Автор Антиплиткоумник ()
Публикувано17.04.00 20:42



но за жалост мисля, че не ние копаем ров между православни и неправославни. И не е въпросът да се изтъква религиозна принадлежност и етническа чистота, а да се предпазим от мимикриране и безплодна усърдност да се харесаме на всяка цена. Просто аз съм за това всеки от нас да си знае цената като личност и да си я отстоява, ведно с присъщите си национални черти и особености. Аз съм за това да не се срамуваме от произхода си и да не се стремим на всяка цена да се прекроим по чуждите желания. А иначе всичко чуждо, което е полезно и по-добро, е добре дошло.

Тема Чрез национализъм - към мир разбирателство!нови [re: Бял Равнец]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано17.04.00 23:06



"Ако на Балканите национализма е незаменимо правило за някои, то тогава ние трябва да се постараем национализма да стане и наше правило, защото се намираме на Балканите, а не в Западна Европа и се налага да се съобразяваме със съседите ни, с които трябва се научим да живеем в мир и разбирателство." Или ако в дадено място се намират само кочини и нерези в тях, никой няма право да си строи къща и да е човек. Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Бай Ганю след Европа и в Американови [re: Белота]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано17.04.00 23:27



Някои са дотолкова объркани в живота си, че не може да им дойде наум, като не се чувстват добре някъде да се запитат какаво търсят там и да се преберат, там, откъдето са тръгнали. Или смятат публиката за толкова наивна, че да вярва на глупости от рода "Тук е много лошо, но ми е много добре и освен това всички около мен са нищожества, а аз съм великан на ума и тялото. Освен това като събера пари за билет ще отида в Нови Орлеан, където всичко е чудесно, защото там вероятни няма американци." Иван Иванов, Упсала, Швеция


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.